 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-02-2020 10:50 | okragly (21676 punktów) | też nie lubię Żydów
1 na 1 | po tym co dzisiaj odkryłem, nie lubię Żydów produkuje się tu, żeby przekonać was do raju, sami czytacie, nic tylko raj, raj….. was tez to irytuje, że niby głupoty, wzorowac się na prehistorii kiedy to byliśmy -ssakami -stadni (u ludzi to zażyła wspólnota) -terytorialni Otóż, od przeszło 100 lat tak żyją Żydzi, w kibucu, WYWALAŁEM OTWARTE DRZWI, i to mnie tak wkurzyło (ile zmarnowanego czasu, energii) w kibucu Są sakami, Są stadni (zażyła wspólnotą) Wiedza kto nasz, kto obcy, wspólnie np. pracując, żerując (na stołówce), Są terytorialni, teren ogrodzony płotem, ba drutem kolczastym maja nawet tygrysy szablozębne tj Arabów
Poza tym nie mają od 100 lat patriarchatu a więc nie ma hierarchii nie mają szkoly, a dzieci wychowuje zażyła wspólnota, dzieci uzyskują najlepsze wyniki Nie maja, nie używaja pieniędzy Nie ma własności (nie mając nic, mają wszystko) Indywidualizm traktuja jako wynaturzenie Są autonomiczni
ot, raj po żydowsku, komuna
choć jest ich bardzo mało, razem ok. 120 tys, bez nich nie byłoby Izraela, wydają światu wielu znamienitych ludzi, choćby przyszłego prezydenta USA, Bernie Sndersa, pierwszego Żyda (jego ojciec z polskiej wsi) | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | bez nich byłby | > choć jest ich bardzo mało, razem ok. 120 tys, bez nich nie byłoby Izraela,Błąd. Gdyby zaistnienie czy los Izraela zależał od kibucników - państwo to nigdy nie zaistniałoby, albo już dawno byłoby po nim. Inne względy "były tu czynne" i Żydzi innego sortu (bynajmniej nie prima sortu) odgrywali w tych "względach" dominującą rolę. Polecam ku lekturze i edukacji: www.racjonalista.pl/forum.php/s,677619Poza tym przesadza pan z tym rajem w kibucu. Był to rodzaj siermiężnej komuny, być może z pewnymi zaletami ale też obiektywnymi wadami. Mieszkał pan kiedyś w "hurtożytku" sowieckim??? Na marginesie, czy sądzi pan - jako "rajoznawca" wybitny - iż bantustan zorganizownay Palestyńczykom przez tych Żydów (nie prima sortu) nosi cechy rajskiej sielanki?
|
|
 | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | kibucu | >>choć jest ich bardzo mało, razem ok. 120 tys, bez nich nie byłoby Izraela, >Błąd. Gdyby zaistnienie czy los Izraela zależał od kibucników - państwo to nigdy nie zaistniałoby potężniejsze sily decydowały niż wtedy 50 tys osadnikow, i ich osady jako placówki militarne, strażnice, ale 4 premierów było w kibucu, co 4-ty generał, tak malo ludzi (z kibucu) a nadają ton krajowi, jak u nas kiedyś klasztory dziś hierarchia kościelna
>Poza tym przesadza pan z tym rajem w kibucu. Był to rodzaj siermiężnej komuny, być może z pewnymi zaletami ale też obiektywnymi wadami. ustawiaja sie kolejki rodzin ale nie za bardzo chca przyjmować liberalizm (wolność i indywidualizm) jest sprzeczny z nasza istotą
>Mieszkał pan kiedyś w "hurtożytku" sowieckim??? nie wiem co to, ale żeby komuna zadzialala musi spelniac warunki z encyklopedii gdzie piszą że człowiek jest zwierzęciem, ssakiem, stadnym, terytorialnym, w ZSRR nie bylo to spelnione, i to przyczyną sukcesu (przeżycia) kibucu
szukanie raju, moim celem
|
|
1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | ????? | >wydają światu wielu znamienitych ludzi, choćby przyszłego prezydenta USA, Bernie Sndersa, >pierwszego Żyda (jego ojciec z polskiej wsi)
A skąd taka pewność że Sanders będzie prezydentem USA??? Poza tym on - przy całym swoim miękkim socjalizmie - nie mieszka w kibucu. O nie.
|
|
 | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | kibuc | > >wydają światu wielu znamienitych ludzi, choćby przyszłego prezydenta USA, Bernie Sndersa, >pierwszego Żyda (jego ojciec z polskiej wsi)> A skąd taka pewność że Sanders będzie prezydentem USA??chciałem podac przyklad czlowieka z kibucu, wypadło nazwisko Sanders, USA, prezydent  > on - przy całym swoim miękkim socjalizmie - nie mieszka w kibucu.mieszkał rok, ale to wystarczy żeby sie zarazić 
szukanie raju, moim celem
|
|
|  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | zrażony? | > > on - przy całym swoim miękkim socjalizmie - nie mieszka w kibucu.> mieszkał rok, ale to wystarczy żeby sie zarazić  Zarazić albo...zrazić, zważywszy, że tylko rok i już do niego nie chce wrócić.
|
|
| |  | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: zrażony? | > >> on - przy całym swoim miękkim socjalizmie - nie mieszka w kibucu.> >mieszkał rok, ale to wystarczy żeby sie zarazić  > Zarazić albo...zrazić, zważywszy, że tylko rok i już do niego nie chce wrócić.bał sie o swoja przyszłość w USA, wtedy tam komunistów traktowano jak diabła a w kibucu Karol Marks uznawany był za nowego Mojżesza, który wyzwala dzieci Izraela z niewoli i prowadzi ich w lepszą przyszłość
szukanie raju, moim celem
|
|
| | |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | jesień życia w kibucu? | > >>> on - przy całym swoim miękkim socjalizmie - nie mieszka w kibucu.> >>mieszkał rok, ale to wystarczy żeby sie zarazić  > >Zarazić albo...zrazić, zważywszy, że tylko rok i już do niego nie chce wrócić.> bał sie o swoja przyszłość w USA, wtedy tam komunistów traktowano jak diabła...Ale to już zamierzchła przeszłość. Teraz nikt w USA za taki styl życia nie prześladuje. Na stare lata nie chce Mu się wrócić do kibuca?????
|
|
| | | |  | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: jesień życia w kibucu? |
>Ale to już zamierzchła przeszłość. Teraz nikt w USA za taki styl życia nie prześladuje. Na stare lata nie chce Mu się wrócić do kibuca????? w kibucu nie ma rozróżnienia senator USA i sprzątaczka, dostawałby takie same kieszonkowe, to samo jadł na stołówce (nic wyszukanego), skromny pokoik (musialby sam sprzatać). W kibucu musialby byc normalnym czlowiekiem, może dlatego wrócił do USA, tam maja niewolnikow (np z polski) zresztą by go nie przyjeli, za stary, tam oczekują młodszych
szukanie raju, moim celem
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | starcy nie w raju? | >W kibucu musialby byc normalnym czlowiekiem, może dlatego wrócił do USA, tam maja niewolnikow, zresztą by go nie przyjeli, za stary, tam oczekują młodszych.
Jak to? W kibucowym raju nie ma miejsca dla "starych"??? Robi się trochę podejrzanie.
|
|
| | | | | |  | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: starcy nie w raju? | >>W kibucu musialby byc normalnym czlowiekiem, może dlatego wrócił do USA, tam maja niewolnikow, >zresztą by go nie przyjeli, za stary, tam oczekują młodszych. >Jak to? W kibucowym raju nie ma miejsca dla "starych"??? Robi się trochę podejrzanie. wielu starych pracuje, jak w raju, tak i w kibucu, robia co chca i co jednocześnie jest potrzebne a osobom wymagającym opieki, sie opiekują (młode sympatyczne Tajki), tzn żyją jak w raju
W raju nie mieliśmy JA, zawsze MY. MY trwało wiecznie JA jest chwilowe, rodzi się i umiera. Nasze życie wieczne jest w MY. W kibucu maja dobre MY
szukanie raju, moim celem
|
|
| | | | | | |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | poza kibucem | >wielu starych pracuje, jak w raju, tak i w kibucu, robia co chca i co jednocześnie jest >potrzebne a osobom wymagającym opieki, sie opiekują (młode sympatyczne Tajki), tzn żyją jak w >raju
Czyli, że Sanders woli rajski byt - ale jednak poza kibucem???
|
|
| | | | | | | |  | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: poza kibucem | >>wielu starych pracuje, jak w raju, tak i w kibucu, robia co chca i co jednocześnie jest >potrzebne a osobom wymagającym opieki, sie opiekują (młode sympatyczne Tajki), tzn żyją jak w >raju >Czy, że Sanders woli rajski byt - ale jednak poza kibucem??? inna mentalność, Sanders jest królem, światowcem, kibuce to wioska zabita dechami, wymyślona przez młodzieżową wioskową biedotę żydowską, z Rosji, Polski, Niemiec, marząca o sprawiedliwości spolecznej
szukanie raju, moim celem
|
|
 | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: ????? |
>A skąd taka pewność że Sanders będzie prezydentem USA??? Sanders to najtrudniejszych przeciwnik dla Trumpa. Sondaże amerykańskie, pokazują, że wyprzedza o 8 pkt. Lubie raj, komunę, najbliżej niego współcześnie są Żydzi (kibucu). wyprzedzili nas o 100 lat (raj był 10 000 lat temu) A my? Polak Polakowi wilkiem, to z indywidualizmu, marny nas los. niewolnikow. To też Twoja wina, propagujesz liberalizm (wolność/indywidualizm) liberalizm został wymyslony celem zniewolenia racjonalnie myślących, czyli nas, dziś niewolników.
szukanie raju, moim celem
|
|
1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) | Odp: też nie lubię Żydów |
Nie przejmuj się! Kibuców nigdy nie było. To była taka mistyfikacja propagandowo-polityczna i propagandowo-gospodarcza. Część ludności wrażliwa na ideologie komunistyczne pozytywnie ją odbierała, dlatego posługiwano się taką propagandą. W Polsce w tym samym okresie dużo mówiono o tzw. państwowych gospodarstwach rolnych, by uciszyć niezadowolenie części opinii publicznej z jakości zaopatrzenia w żywność. W legendzie propagandowo-politycznej i propagandowo-ekonomicznej to działało. Zrób sobie głodówkę, jedź na parę tygodni w puszcze, i jak ci się cośkolwiek uroi, zapytaj siebie, czy to naprawdę istnieje! Jak przestanie ci się roić i minie faza majaczenia, możesz wracać do cywilizacji. ****** *******
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
 | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | > Nie przejmuj się! Kibuców nigdy nie było.a raj był? > To była taka mistyfikacja propagandowo-politycznalegenda, mit tak jak Ty patrzysz na raj? > Część ludności wrażliwa na ideologie komunistyczne pozytywnie ją odbierała,raj to czysta komuna. Kibuc to komuna na miarę żydowskiego biedaka z terenów dzisiejszej Białorusi. (bogatsi Żydzi, pobyli miesiac, zobaczyli i uciekali) Ciekawe jaki przekaz na temat prehistorycznego raju mają Żydzi > W Polsce w tym samym okresie dużo mówiono o tzw. PGR -ach (Państwowe Gospodarstwo Rolne),u nas, chrześcijan, raj sie nie przyjął, Żydzi maja inny jego przekaz, mit na którym wyrósł kibuc. Na naszej chrześcijanskiej glebie, żadna komuna nie chce się przyjąć i wzrastać  > Zrób sobie głodówkę,post jest dobry, w raju praktykowali  > jedź na parę tygodni w puszcze,pare tygodni mam nie jeść? > i jak ci się cośkolwiek uroi, zapytaj siebie, czy to naprawdę istnieje! Jak przestanie ci się roić i minie faza majaczenia, możesz wracać do cywilizacji. roi się (gniazdo pszczół, to komuna, raj), NOWYRAJ  zapowiadany w swietych księgach Nie sadzisz, że potrzebujemy mitu, tym bardziej jako racjonaliści (i racjonalistki) jak deszczu
szukanie raju, moim celem
|
|
|  | 1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
> a raj był? Już tłumaczyłem, że Eden to był folwark Kananejczyka Jahwe. Folwark to był taki obóz pracy na majątku ziemskim. Adamici nie dawali tam rady, więc sługusy Jahwe przegonili ich. W końcu Adamici wrócili i odbili folwark Eden, ale z rolnictwa ciężko było tam wyżyć, więc z Abelitów stali się Kainitami - pasterzami i rozbójnikami na szlaku handlowym. Tak wyglądał ten raj. Żeby zajmować się rolnictwem i ogrodnictwem trzeba było mieć mazie arszenikowe, siarkowe i rtęciowe do zaprawiania nasion i sadzonek przed owadami i grzybami. > tak jak Ty patrzysz na raj? Jak już wspomniałem, raj, czyli Eden, to była ziemia, na której Jahwe miał folwarki. Folwark to był taki wielobranżowy obóz pracy. > roi się (gniazdo pszczół, to komuna, raj), NOWYRAJ zapowiadany w swietych księgach> Nie sadzisz, że potrzebujemy mitu, tym bardziej jako racjonaliści (i racjonalistki)> jak deszczu Ludzie ciągle majaczą marzeniami, wspomnieniami, mitologiami i propagandami. Racjonaliści potrzebują zdrowego rozsądku. ****** *******
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| |  | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | > >a raj był?> Już tłumaczyłem, że Eden to był folwark Kananejczyka Jahwe.Według Biblii Kananejczycy pochodzili od Kanaana, syna Chama. Ja jestem poiomkiem Chama  > Folwark to był obóz pracy na majątku ziemskim.po co Jahwe majątek ziemski Eden? żeby oczy cieszyć? > Adamici nie dawali tam rady,Adamici wywodzą się z chrześcijaństwa, naśladuja człowieka przed popełnieniem grzechu pierworodnego, nagiego Adama i Ewę, grupa gnostyków-antynomistów z północnej Afryki. później Adamici to także pikardzi z Czech XV w. głosili wspólnotę dóbr, wolną miłość i nagość. W 1421 roku zostali wymordowani przez wojska husyckie > Adamici odbili folwark Eden, ale z rolnictwa ciężko było tam wyżyć,w raju nie było rolnictwa (rolnictwo=niewolnictwo) > więc z Abelitów stali się Kainitami - pasterzami i rozbójnikami na szlaku handlowym. Tak wyglądał ten raj.raj, ciągle, gdzies, próbuje wzejść, ale jak Adamici w Czechach zostaje potraktowany randapem, jak chwast > Żeby zajmować się rolnictwem i ogrodnictwem trzeba było mieć mazie arszenikowe, siarkowe i rtęciowe do zaprawiania nasion i sadzonek przed owadami i grzybami.tak było ale sie zmieniło > > Nie sadzisz, że potrzebujemy mitu, tym bardziej jako racjonaliści (i racjonalistki)> >jak deszczu> Ludzie ciągle majaczą marzeniami, wspomnieniami, mitologiami i propagandami. Racjonaliści potrzebują zdrowego rozsądku.czysty zdrowy rozsądek jest bezpłciowy, bezpłodny, mdły, potrzeba magii, mitu, dopiero z tego może sie urodzic plodne potomstwo  byłem zmuszony zasiegnac wiedzy o Adamitach, ciekawe
szukanie raju, moim celem
|
|
| | |  | 1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
> Według Biblii Kananejczycy pochodzili od Kanaana, syna Chama.> Ja jestem poiomkiem Chama  Kananejczycy od nikogo nie pochodzili, tylko już tam byli! > po co Jahwe majątek ziemski Eden? żeby oczy cieszyć? Nie po co, tylko skąd? Trochę po ojcu, trochę po matce, trochę kupione od sąsiadów, a trochę ukradzione. To był neolit! Musisz na to patrzeć oczami człowieka współczesnego, a nie przez majaki ultranowoczesności. Tam nie działo się nie wiadomo co! Była ziemia, to miała właścicieli, którzy ją posiadali. Tam było normalnie! > Adamici wywodzą się z chrześcijaństwa, naśladuja człowieka przed popełnieniem grzechu pierworodnego, nagiego Adama i Ewę, grupa gnostyków-antynomistów z północnej Afryki. Adamici to byli ci ludzie, co odeszli z Eden, bo nie dawali rady wyżyć z pracy na folwarku. To nie jest tak, i nigdy tak nie było, że robotnik na folwarku miał wszystko od pana. Jak był biedny i nie dawał rady, to odchodził albo umierał, a najgorszą biedotę odpędzali, tak jak Adama i Ewę sługusy Jahwe z mieczami. Nikt o nich się nie troszczył. > później Adamici to także pikardzi z Czech XV w. głosili wspólnotę dóbr, wolną miłość i nagość. W 1421 roku zostali wymordowani przez wojska husyckie Ci pikardzi, fosariusze i trędowaci to były ówczesne żółte kamizelki i imigranci! Bogacze zawsze patrzyli na biedotę, jak na dziwne zjawisko, trudne do pojęcia. To samo jest w dzisiejszych Niemczech i Francji. Bogacze myślą, że to zamieszki imigrantów, a to ich bezrobotni i bezdomni w taniej odzieży roboczej z darów organizacji charytatywnych. Poziom alienacji elit jest dziś na Zachodzie nie mniejszy niż w średniowieczu. Oni nie rozumieją nic poza swoim majątkiem. Jahwici mieli tak samo, to Adamici przyszli ich pozabijali. Możliwe, że Jahwici z Eden nawet tego nie zauważyli. Arystokracja tak ma. ****** *******
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| | |  | 2 na 2 | okragly (21676 punktów) | adamici |
> byłem zmuszony zasiegnac wiedzy o Adamitach, ciekawe
Sektami nawiązującymi bezpośrednio do raju są adamici, naśladuja Adama i Ewę, przed grzechem. Swoją świątynię i dom zamieniali na ziemski raj. Wchodząc do niej zrzucali odzienie, modlić się i czytać święte teksty mogli wyłącznie nago. Nagość oznaczała czystość i obnażenie się przed Bogiem Nie dopuszczali małżeństwa, ponieważ Adam ożenił się z Ewą dopiero po wyrzuceniu z raju Praktykowali wolną miłość i wspólnotę dóbr. Idea raju od początków ludzkości płynie swym podziemnym nurtem, pojawiając się w rozmaitych epokach i miejscach, różnie się nazywając. Jest wyrazem prastarej intuicji miejsca, w którym może dokonać się to misterium, starali się odwzorować archetyp ludzkich relacji Seks był "drogi ku wysokości" prowadził ku rajskiej doskonałości, jako modlitwa, praktyka tantryczna, transpersonalny kontakt na poziomie archetypowym. W rytuale tantrycznym oprócz seksu wstępuje jedzenie i picie, po prostu raj Przeżycie to stanowiło dla adamitów podstawę ich doktryny zbawienia.
szukanie raju, moim celem
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|