Racjonalista - Strona głównaDo treści
plotka podstawą samoorganizacji

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
04-03-2020 21:29okragly (21676 punktów)plotka podstawą samoorganizacji
plotka podstawą samoorganizacji raju. Wszystkie wydarzenia w życiu każdego były szczegółowo kontrolowanie, omawiane i oceniane, nie było szansy na prywatność, nawet osobiste problemy były problemami wspólnoty W raju nie stanowiło to dla ludzi problemu Ludzie jak są blisko to są blisko. Plotkowanie ruguje samolubne instynkty, pomaga stawać się lepszym, wyzbyć się złych nawyków Plotkarze motywują do pracy nad sobą, nikt nie chce, aby mówiono o nim źle. Jedynym sposobem staje się nie dawanie powodów do plotki Postępując w sposób nieakceptowany przez wspólnotę, musisz liczyć się z presją, abyś upodobnił się do reszty. Plotka podstawą człowieczeństwa.

w raju nie było władzy, hierarchii, była plotka. Przywróćmy plotkę na piedestał, ona nam potrzebna, oczyści społeczeństwo.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)piekielna...plotka?
>plotka podstawą samoorganizacji raju. Wszystkie wydarzenia w życiu każdego były szczegółowo
>kontrolowanie, omawiane i oceniane, nie było szansy na prywatność, nawet osobiste problemy były
>problemami wspólnoty W raju nie stanowiło to dla ludzi problemu Ludzie jak są blisko to są blisko.
>Plotkowanie ruguje samolubne instynkty, pomaga stawać się lepszym, wyzbyć się złych nawyków
>Plotkarze motywują do pracy nad sobą, nikt nie chce, aby mówiono o nim źle. Jedynym sposobem staje
>się nie dawanie powodów do plotki Postępując w sposób nieakceptowany przez wspólnotę, musisz liczyć
>się z presją, abyś upodobnił się do reszty. Plotka podstawą człowieczeństwa.
>w raju nie było władzy, hierarchii, była plotka. Przywróćmy plotkę na piedestał, ona nam potrzebna,
>oczyści społeczeństwo.

Plotka to nieprawda, jej kultywowanie prowadzi do życia w matriksowej realności. Plotka może skrzywdzić, zaszczuć, wygenerować agresję, generować histerię i panikę. Plotka w pana ujeciu jak wyżej - to rodzaj agitpropagandy, przy pomocy której utrzymuje się sztuczny raj - czyli...piekło.
04-03-2020 21:49 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)Odp: piekielna...plotka?

>Plotka to nieprawda,
tak mówi łapówkarz, złodziej, zdradzacz, księża
dlatego proboszcz mówi, że plotkowanie to grzech, nie chce zeby wszyscy wiedzieli, że sypia z gosposia a pieniadze na dach kościoła przepil

>jej kultywowanie prowadzi do życia w matriksowej realności.
oczyści nas

>Plotka może skrzywdzić, zaszczuć, wygenerować agresję, generować histerię i panikę.
limitowana plotka

>Plotka w ujeciu jak wyżej - to rodzaj agitpropagandy, przy pomocy której utrzymuje się sztuczny raj - czyli...piekło.
co by było jakbyśmy nie plotkowali?
katastrofa

szukanie raju, moim celem
04-03-2020 23:39 
 Ocena 1 na 1
Kulmin (4007 punktów)
>>Plotka to nieprawda,
>tak mówi łapówkarz, złodziej, zdradzacz, księża
>dlatego proboszcz mówi, że plotkowanie to grzech, nie chce zeby wszyscy wiedzieli, że sypia z gosposia a pieniadze na dach kościoła przepil

Tak mówi proboszcz któremu zarzuca się, że sypia z gosposią, a nie sypia i któremu zarzuca się, że przepija kasę, a nie przepija.
05-03-2020 00:05 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Plotka to nieprawda
To złośliwa pwn-owska plotka, że nieprawda, ciocia Wikipedia naplotkowała na ten temat coś zupełnie innego.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
05-03-2020 09:36 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Plotka to nieprawda
>To złośliwa pwn-owska plotka, że nieprawda,
prawda

>ciocia Wikipedia naplotkowała na ten temat coś zupełnie innego.
tak chyba wygląda naukowe podejście
70% czasu swobodnej rozmowy fizyków atomowych to plotkowanie (nie różnią sie od pań w maglu)

plotka w raju to taki tamtejszy "dziennik telewizyjny", kto z kim, kiedy i dlaczego. Elity boja, bały sie plotki, dlatego zoochydzaly ja, stąd taka definicja PWN-u

dzieki plotce, w raju nie potrzebowali policji, więzienia, sądów

szukanie raju, moim celem
05-03-2020 10:00 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Plotka to nieprawda
>>To złośliwa pwn-owska plotka, że nieprawda,
>prawda
>>ciocia Wikipedia naplotkowała na ten temat coś zupełnie innego.
>tak chyba wygląda naukowe podejście
Tak już bardziej serio, to zachodzi takie rozróżnienie, że o ile plotką nazywamy niepotwierdzoną, a często zgoła mylną wieść, to już plotkowanie rozumiemy raczej jako towarzyskie roztrząsanie kwestii z życia wspólnych znajomych, a nie rozsiewanie niesprawdzonych wieści.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
05-03-2020 14:06 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>Plotka to nieprawda
>>>To złośliwa pwn-owska plotka, że nieprawda, ciocia Wikipedia naplotkowała na ten temat coś zupełnie innego.
> zachodzi rozróżnienie, że o ile plotką nazywamy niepotwierdzoną, a często zgoła mylną wieść
jak potwierdzic że X zdradza męża, a Y bierze łapówki
perfekcyjnie wykrywają korupcję algorytmy sztucznej inteligencji AI, gromadzą dane na temat relacji międzyludzkich, pracy, wpływów i wypłat z konta bankowego, codziennych wydatków,itp i na ich podstawie wykrywają z 99% pewnością. Proste! Ale elity nie chcą żeby ujawniać, że są łapówkarzami. Plotka jest jedyną dostępną formą obroną wspólnoty przed niegodziwościa, niesprawiedliwoscią

Plotkowanie może być wykorzystywane jako strategia rywalizacji do niszczenia reputacji konkurentów, taką plotkę stosunkowo latwo rozpoznać, występuje tam gdzie jest władza, hierarchia, pieniądze. W raju i normalnych stosunkach miedzyludzkich nie występuje

>to już plotkowanie rozumiemy raczej jako towarzyskie roztrząsanie kwestii z życia wspólnych znajomych, a nie rozsiewanie niesprawdzonych wieści.
taka prawda cytowana przez Ciebie "ciotka" pisze;
plotkowanie pełni wiele pożytecznych funkcji
-wpływu społecznego -zachowania, które są niesprawiedliwe, niebezpieczne są tematami plotek
-informacyjną, służy kontroli tych, którzy działają wbrew regułom i interesowi grupy
-podtrzymywania więzi, plotka jest czynnością intymną i sekretną, takie malpie iskanie się, dzieje się wśród osób, które darzą się zaufaniem
-funkcję rozrywkową np plotek.pl

niech żyje plotka ona z raju, źródła czystego
mężczyźni się chyba boją plotek, tracą kontrolę, nie ma dziwne, raj to babski wynalazek

szukanie raju, moim celem
06-03-2020 00:09 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> niech żyje plotka
Żyje w programach typu reality show.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
06-03-2020 15:22 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> niech żyje plotka
>Żyje w programach typu reality show.
jakoś musimy zaspokoic pierwotna, niezaspokojoną, potrzebę,
ale to substytut jak oglądanie pornografii dla samotnych, zamiast uprawiac z partnerem
onanizujemy sie zyciem celebrytów, czy innych obcych ludzi, tracimy energie, uwagę na marne. W raju, w komunie pierwotnej był z plotkowania ogromny pożytek (bez plotkowania niema komuny a wiec raju)

chetnie racjonalistka -wnosze po wczesniejszych wpisach- jesteś liberalna (wolność i indywidualizm), nie lubisz raju a więc i plotkowania, jest zależność pomiędzy plotkowaniem a długością życia, tak że polub, bo to przyjemne i zbliżysz sie do raju i długowieczne. Wszystko co dobre jest przyjemne, na tym polega raj
07-03-2020 01:34 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> chetnie racjonalistka -wnosze po wczesniejszych wpisach- jesteś liberalna (wolność i indywidualizm), nie lubisz raju a więc i plotkowania, jest zależność pomiędzy plotkowaniem a długością życia, tak że polub, bo to przyjemne i zbliżysz sie do raju i długowieczne. Wszystko co dobre jest przyjemne, na tym polega raj
A nie fajniej być tematem plotek?


Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
07-03-2020 08:41 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>> chetnie racjonalistka - nie lubisz raju a więc i plotkowania, jest zależność pomiędzy plotkowaniem a długością życia, tak że polub, bo to przyjemne i zbliżysz sie do raju
>A nie fajniej być tematem plotek?
zabiegają o to np celebryci politycy
Nieważne co mówią, ważne żeby mówili
się poprzewracało, mamy taki antyraj,


szukanie raju, moim celem
07-03-2020 12:17 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>A nie fajniej być tematem plotek?
> zabiegają o to np celebryci politycy
> Nieważne co mówią, ważne żeby mówili
>się poprzewracało, mamy taki antyraj,
To czego Ty właściwie chcesz, przecież nie ma "plotkowania o nikim"!

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
07-03-2020 12:38 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>A nie fajniej być tematem plotek?
>> zabiegają o to np celebryci politycy
>> Nieważne co mówią, ważne żeby mówili
>>się poprzewracało, mamy taki antyraj,
>To czego Ty właściwie chcesz, przecież nie ma "plotkowania o nikim"!

jak oplotkujesz koleżankę, to ona chcąc uniknąc plotkowania, sie poprawi, stanie lepsza
Jeśli oplotkujesz celebryte, to tracisz czas i energię bez pożytku, na marne, malo tego, on jeszcze wiecej zarobi (zarabiaja na tym, ze sie o nich plotkuje)
jest różnica, w pierwszym przypadku swiat zmienia sie na lepsze w drugim na gorsze

szukanie raju, moim celem
07-03-2020 14:38 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>A nie fajniej być tematem plotek?
>>> zabiegają o to np celebryci politycy
>>> Nieważne co mówią, ważne żeby mówili
>>>się poprzewracało, mamy taki antyraj,
>>To czego Ty właściwie chcesz, przecież nie ma "plotkowania o nikim"!
>jak oplotkujesz koleżankę, to ona [...] stanie lepsza
>Jeśli oplotkujesz celebryte, to [...] zarabiaja na tym
>...w pierwszym przypadku swiat zmienia sie na lepsze w drugim na gorsze
A co, jak oplotkuję koleżankę celebrytkę?

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
07-03-2020 15:43 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>>>>A nie fajniej być tematem plotek?
>>>> zabiegają o to np celebryci Nieważne co mówią, ważne żeby mówili, mamy taki antyraj,
>>>To czego Ty właściwie chcesz, przecież nie ma "plotkowania o nikim"!
>>jak oplotkujesz koleżankę, to ona [...] stanie lepsza
>>Jeśli oplotkujesz celebryte, to [...] zarabiaja na tym
>>...w pierwszym przypadku swiat zmienia sie na lepsze w drugim na gorsze
>A co, jak oplotkuję koleżankę celebrytkę?

to się zmieni na lepsze albo przestaniesz być koleżanką
a może to Ty jesteś celebrytką? błyskotliwa, cięta, wygadana, czemu nie miałabyś być celebrytką?

szukanie raju, moim celem
07-03-2020 15:53 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>>A nie fajniej być tematem plotek?
>>>>> zabiegają o to np celebryci Nieważne co mówią, ważne żeby mówili, mamy taki antyraj,
>>>>To czego Ty właściwie chcesz, przecież nie ma "plotkowania o nikim"!
>>>jak oplotkujesz koleżankę, to ona [...] stanie lepsza
>>>Jeśli oplotkujesz celebryte, to [...] zarabiaja na tym
>>>...w pierwszym przypadku swiat zmienia sie na lepsze w drugim na gorsze
>>A co, jak oplotkuję koleżankę celebrytkę?
>to się zmieni na lepsze albo przestaniesz być koleżanką
A może oplotkowana koleżanka stanie się rajską celebrytką?

>a może to Ty jesteś celebrytką? błyskotliwa, cięta, wygadana, czemu nie miałabyś być celebrytką?
Bo jestem Twoją rajską koleżanką.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
07-03-2020 17:42 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>A może oplotkowana koleżanka stanie się rajską celebrytką?
nudziłaby sie. Raj jest nudny

>>a może to Ty jesteś celebrytką? błyskotliwa, cięta, wygadana, czemu nie miałabyś być celebrytką?
>Bo jestem Twoją rajską koleżanką.
w raju żyli blisko, jak są blisko to są blisko

slyszałaś o adamitach, sekcie, naśladowali Adama i Ewę, przed grzechem. Swoją świątynię i dom zamieniali na ziemski raj. Wchodząc do niej zrzucali odzienie, modlić się i czytać święte teksty mogli wyłącznie nago. Nagość oznaczała czystość i obnażenie się przed Bogiem Nie dopuszczali małżeństwa, ponieważ Adam ożenił się z Ewą dopiero po wyrzuceniu z raju Praktykowali wolną miłość i wspólnotę dóbr. Ależ tam wtedy plotkowali
Adamici przez sw inkwizycje zostali rozbici, Hieronim Bosch 500 lat temu, namalował tryptyk Raj utracony, raj odzyskany - Ogród rozkoszy ziemskich. niezlasztu(*)zy-ziemskich-hieronima-boscha/

Bosch był zwolennikiem sekty adamitów i obrazem broni wizję przyszłego świata, gdzie istnieje harmonia między duchem a ciałem.

szukanie raju, moim celem
07-03-2020 19:27 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Raj jest nudny
Dzięki plotkowaniu nie jest.

>slyszałaś o adamitach, sekcie, naśladowali Adama i Ewę [...] Praktykowali wolną miłość i wspólnotę dóbr. Ależ tam wtedy plotkowali
Pewnie jak szarley z Głodzikiem i paroma innymi o Krystkonie.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
07-03-2020 20:48 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Raj jest nudny
>Dzięki plotkowaniu nie jest.
jestesmy socjalizowani, od dziecka, do pracy, a w raju nie ma pracy, i co? katastrofa
jestesmy socjalizowani, ze plotkowanie to grzech, a w raju trzeba plotkować, i co?
jestesmy socjalizowani, ze jest hierarchia, a w raju nie ma jej, rządzi plotka (kobiety), i co?
jestesmy socjalizowani na indywidualistów, a w raju blisko siebie żyje niewielka ilość osób, i co?

Twoje "do dupy z takim rajem" byc prawdziwe


szukanie raju, moim celem
07-03-2020 23:20 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>jestesmy socjalizowani, od dziecka, do pracy
"Socjalizowani do pracy" w kapitalizmie?

>jestesmy socjalizowani, ze plotkowanie to grzech
Nie jesteśmy, w Wiki jest pochwała plotkowania.

>jestesmy socjalizowani, ze jest hierarchia
Oficjalna wersja mówi, że wszyscy są równi.

>jestesmy socjalizowani na indywidualistów,
Przecież mamy być tacy jak inni, tylko lepsi.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
08-03-2020 08:59 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>jestesmy socjalizowani, od dziecka, do pracy
>"Socjalizowani do pracy" w kapitalizmie?
to eufemizm, oznacza formatowanie, uczynienie mentalnym niewolnikiem. Jest hierarchia; pani i ty, są polecenia; siadaj, wstań, bądź cicho, sa kary i nagrody. Dzieci pracuja (ucza sie więcej niż dorośli a i tak 80% potrzebnej wiedzy ucza sie poza szkola). W raju niema szkół, powstanie nowy człowiek (dziki)

>>jestesmy socjalizowani, ze plotkowanie to grzech
>Nie jesteśmy, w Wiki jest pochwała plotkowania.
ale to od niedawna, nikt jeszcze o tym nie wie, ja sie dowiedzialem dzieki Tobie, jesteś niesamowita, wpierw sprawdzilas definicje pwn i wiki (o Tobie to plotki bym słuchał z nieukrywana przyjemnością

>>jestesmy socjalizowani na indywidualistów,
>Przecież mamy być tacy jak inni, tylko lepsi.
lepsi dla wspólnoty, żebysmy wspólnie, ciągneli ten wózek, w jednym kierunku, a nie, ze kazdy w inna stronę, temu sluży plotka, ustala kierunek pilnuje interesu wspólnoty a nie indywidualnego. Dlatego w raju (rządzi plotka) najwiecej szacunku mial ten kto dal najwiecej dla wspolnoty a nie kto najwiekszy dom wybudowal


szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>wpierw sprawdzilas definicje pwn i wiki
Sie tu raz i drugi okazało jaka jestem gupia, to teraz sprawdzam.

>o Tobie to plotki bym słuchał z nieukrywana przyjemnością
Na fR przyjemność należałoby czerpać z racjonalnej dyskusji.

>w raju (rządzi plotka) najwiecej szacunku mial ten kto dal najwiecej dla wspolnoty a nie kto najwiekszy dom wybudowal
Całkiem jak u Konopki, tyle, że u niego szacunek ma swoją cenę.


Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
08-03-2020 12:24 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
w raju nie byloby dnia kobiet, byłby dzień mężczyzny
Dzięki plotce byłbym wiedzial co Ci życzyc, a tak? wszystkiego najlepszego

>>o Tobie to plotki bym słuchał z nieukrywana przyjemnością
>Na fR przyjemność należałoby czerpać z racjonalnej dyskusji.
plotkowanie jest racjonalne, ale musza byc spełnione ku temu okreslone warunki

>>w raju (rządzi plotka) najwiecej szacunku mial ten kto dal najwiecej dla wspolnoty a nie kto najwiekszy dom wybudowal
>Całkiem jak u Konopki, tyle, że u niego szacunek ma swoją cenę.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,771958


szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>w raju nie byloby dnia kobiet, byłby dzień mężczyzny
> Dzięki plotce byłbym wiedzial co Ci życzyc, a tak?
A tak, to możesz mi życzyć, żeby o mnie nie plotkowali.

Czy lepiej, żeby plotkowali, skora ta plotka taka dobra?


Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
08-03-2020 20:01 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>w raju nie byloby dnia kobiet, byłby dzień mężczyzny
>> Dzięki plotce byłbym wiedzial co Ci życzyc, a tak?
>A tak, to możesz mi życzyć, żeby o mnie nie plotkowali.
>Czy lepiej, żeby plotkowali, skora ta plotka taka dobra?
Tak zle i tak niedobrze

raj jest najlepszym miejscem do zycia, ale gdybym zostal do niego teletransportowany to "do dupy z takim rajem"
zostalem sformatowany do innej rzeczywistosci, przyzwyczajenie pierwszą natura człowieka

szukanie raju, moim celem
13-03-2020 09:23 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>Plotka to nieprawda
>To złośliwa pwn-owska plotka, że nieprawda,
to nie złośliwa plotka a świadome oszustwo elit. Wiedza jest władzą. Plotka jest wiedzą którą elity nie do końca kontrolują

>ciocia Wikipedia naplotkowała na ten temat coś zupełnie innego.
wiki nie jest bezposrednio sterowana poprzez elity, jest bardziej spoleczna, w tym przypadku bliższa prawdy

szukanie raju, moim celem

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365