 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-03-2020 15:37 | Berzerac (5671 punktów) | śmierć aktora
6 na 6 | zmarł Max von Sydow . Dla mnie genialny aktor, nie jakieś tan Cichopki Kożuchowskie i inne debile . Kto widział egzorcystę, albo sprzedawcę marzeń w kultowym filmie na podstawie powieści S.Kingą Są aktorzy wybitni - Morgan Freeman, Tom Hanks , Anthony Hopkins i Jeszcze kilku innych , których mogę wymienić. Max Von Sydow do mojego elitarnego grona aktorów należał. RIP | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | okragly (21676 punktów) | >zmarł Max von Sydow . Dla mnie genialny aktor, nie jakieś tan Cichopki Kożuchowskie i inne debile .
nie oglądam TV i filmów i dobrze mi z tym (żałuje, że do szkoly musialem chodzic) możesz być wychowany na estetyce Hollywood i wtedy inna jest odpychająca
szukanie raju, moim celem
|
|
 | 2 na 2 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Ja oglądam, ale tylko dziwne. ****** *******
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Upartą reanimację forum w oparciu o tematy funeralne warto docenić. Jeśli jednak chcesz zabłysnąć, to musisz się więcej postarać. Wrzuta to nie wszystko. Trzeba mieć jeszcze coś do powiedzenia. Zamiast reanimacji proponuję uporczywą terapię o niepewnym wyniku. Może wtedy coś ożyje? ****** *******
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
 | 1 na 1 | Berzerac (5671 punktów) | > Upartą reanimację forum w oparciu o tematy funeralne warto docenić. Jeśli jednak chcesz zabłysnąć, to musisz się więcej postarać. Wrzuta to nie wszystko. Trzeba mieć jeszcze coś do powiedzenia. Zamiast reanimacji proponuję uporczywą terapię o niepewnym wyniku. Może wtedy coś ożyje? > =super nieuku
|
|
|  | 1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
>=super nieuku
Prowokacje i inwektywy to słaby przepis na animowanie forum. Nie licz na to, że łatwym kosztem skłonisz kogoś do aktywności. Jeśli chcesz mieć dyskusję na poziomie, musisz udowodnić najpierw, że do niej dorastasz. ****** *******
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| |  | 1 na 1 | Berzerac (5671 punktów) | >>=super nieuku > Prowokacje i inwektywy to słaby przepis na animowanie forum. Nie licz na to, że łatwym kosztem skłonisz kogoś do aktywności. Jeśli chcesz mieć dyskusję na poziomie, musisz udowodnić najpierw, że do niej dorastasz. >****** *******
Przepraszam.Nie byłem sobą
|
|
 | 2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> Upartą reanimację forum w oparciu o tematy funeralne warto docenić.Kiedyś o gazetach mawiano, że ogłoszenia je żywią, a nekrologi ożywiają. 
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
|
|
1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | aktorzy plus | >zmarł Max von Sydow . Dla mnie genialny aktor, nie jakieś tan Cichopki Kożuchowskie i inne debile . >Kto widział egzorcystę, albo sprzedawcę marzeń w kultowym filmie na podstawie powieści S.Kingą
plus "Siódmą pieczęć" i grę w szachy Sydowa - rycerza ze śmiercią.
>Są aktorzy wybitni - Morgan Freeman, Tom Hanks , Anthony Hopkins i Jeszcze kilku innych , których >mogę wymienić. Max Von Sydow do mojego elitarnego grona aktorów należał. RIP
Plus Maklakiewicz i Hackman
|
|
1 na 1 | hanging_bishop (1112 punktów) | Odp: śmierć aktora | Czasami oglądam filmy. Ostatnio, po raz pierwszy obejrzałem "Siódmą pieczęć". Oczywiście, pokazany tam był taniec że śmiercią, co może nie napawać optymizmem. Ale to właśnie taniec! Symbolika w tym filmie jest nad wyraz wymowna, ale ja chciałbym zwrócić uwagę na niepozorną scenkę: pochwałę chwili wyrażoną przez Antoniusa Blocka podczas "pikniku z poziomkami". Tak zapamiętajmy Maxa von Sydowa!
|
|
 | 2 na 2 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Aktorzy to jedno, a scenarzyści i autorzy dialogów - to drugie. ****** *******
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
|  | 2 na 2 | hanging_bishop (1112 punktów) | Im lepszy aktor, tym bardziej zbliża się do reżysera, czy też scenarzysty. Jak wiesz, są aktorzy, którzy zostali reżyserami np. Clint Eastwood. Z zasady twórcą jest reżyser i scenarzysta (w kinie autorskim te dwie aspekty łączy jedna osoba). Są aktorzy proponujący pewne rozwiązania, nawet dialogi, przede wszystkim kreują postać. Karolak zawsze będzie Karolakiem, ale Janusz Gajos... Poezja to twórczość - dosłownie, tak postrzegali ją starożytni Grecy. A co to twórczość? Ile jest w tym naśladownictwa, a ile nowości podszepnietych przez Muzy? Twórczość jest wtórna. Geniusz jest subtelnością i ona tkwi w formie, kompozycji, rozłożeniu akcentów, proporcjach etc. Artysta ma wizję, z początku mętną, trudną do uchwycenia; jego praca, wysiłek polega na urzeczywistnieniu tej wizji na płótnie, w marmurze, czy też na papierze w formie wiersza, opowiadania lub powieści. Artysta rządzi duszami, narzuca im swój punkt widzenia. Jest łagodnym tyranem i wyrozumiałym ojcem, panem w niebiosach, mędrcem itd.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|