Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wybitni polscy homoseksualiści

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
05-05-2020 11:21MaxGolonko3 (3459 punktów)Wybitni polscy homoseksualiści
Bardzo zacny homoseksualista. Pamiętam go. Brawo ten Pan!
Z partnerem był przez kilkadziesiąt lat jednak przedstawiał go jako krewnego, być może po to by chłopcom w szkołach podstawowych "nie mącić" w głowie?
(jak udowodnili szwedzcy naukowcy u kilkunastu procent chłopców ukierunkowanie seksualne kształtuje się podczas dorastania zależnie od zdarzeń i przypadków społecznych).
Chłopiec w wieku lat 13-16 ma gigantyczne potrzeby seksualne i jest gotów na wszelkie eksperymenty byle coś z tym zrobić oprócz względnie nieciekawego samozaspokajania.

Jerzy Waldorf "Bardzo surowo oceniał polityków, zwłaszcza ministrów kultury, o których mówił, że zazwyczaj obejmują swój urząd, bo na niczym się nie znają."
Skąd my to znamy?  

www.onet.p(*)ego-waldorffa/s5cwm2q,681c1dfa

***

Dodam piosenkarza Jerzego Połomskiego.

Czy można nazwać "wybitnym" homoseksualistą Jarosława Kaczyńskiego
- po uwzględnieniu tego wywiadu z Palikotem:

www.youtube.com/watch?v=FtFPG3jRdKY

to nie wiem.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Nie Śpie Co Noc (338 punktów)
(zablokowany)

Osoby mające pretensje do rządu nie przekonują mnie. Do rządu pretensji się nie ma. Najczęściej go się ignoruje, rzadziej - przejmuje, czasami bierze się w rachuby jego posunięcia. Inne postawy wobec rządu są bezpłodne.
Co do wybitnych homoseksualistów polskich, to na pierwszym miejscu stawiam Władysława Wazowicza. Jak mu inne pedały podskakiwały, to im mówił, że pójdzie z nimi na Mołdawię, jak Albrecht Jagiellończyk. Mam jeszcze kilka nazwisk na podorędziu.
06-05-2020 12:10 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Mam jeszcze kilka nazwisk na podorędziu.
Dragan Dargomier

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Nie Śpie Co Noc (338 punktów)
(zablokowany)

Tego akurat nie znam. Żeby uniknąć podejrzeń o punktomanię, podaję inne gejowskie polskie osobistości: Michał Korybut Wiśniowiecki.
Elasp (6859 punktów)

>Czy można nazwać "wybitnym" homoseksualistą Jarosława Kaczyńskiego
>- po uwzględnieniu tego wywiadu z Palikotem:
>www.youtube.com/watch?v=FtFPG3jRdKY
>to nie wiem.
>

Czy można go w ogóle nazwać homoseksualistą, a jeżeli tak, to na jakiej podstawie? Posługujesz się (jak na razie) pomówieniami, co jest sprzeczne z regulaminem forum.
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>>Czy można nazwać "wybitnym" homoseksualistą Jarosława Kaczyńskiego
>>- po uwzględnieniu tego wywiadu z Palikotem:
>>www.youtube.com/watch?v=FtFPG3jRdKY
>>to nie wiem.
>>
> Czy można go w ogóle nazwać homoseksualistą, a jeżeli tak, to na jakiej podstawie? Posługujesz się (jak na razie) pomówieniami, co jest sprzeczne z regulaminem forum.

Język polski dla Elsap to trudna rzecz być. Nie rozumieć co czytać. Wkładać w usta inny człowiek bzdura co wymyślać bez krzty logika.

To ty dziwny interlokutorze podbijasz i przedłużasz w czasie ten wątek (szkodząc twojemu fanowi) i wprost insynuujesz orientację Jarosława. Ja zapytałem tylko czy, jeśli założymy , że Palikot mówi prawdę, to Jarosława możemy (potem) zaliczyć do wybitnych osób (np strategów politycznych).

Jak ci się nie podoba wywiad z Palikotem to idź tam i protestuj, że skłamał, pomawia itp. Nie wiesz przypadkiem jaki był odzew na ówczesną emisję owego programu?
05-05-2020 20:28 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>Ja zapytałem tylko czy, jeśli założymy , że Palikot mówi prawdę, to Jarosława możemy (potem) zaliczyć do wybitnych osób (np strategów politycznych).
>Jak ci się nie podoba wywiad z Palikotem to idź tam i protestuj, że skłamał, pomawia itp. Nie wiesz przypadkiem jaki był odzew na ówczesną emisję owego programu?

Na tym właśnie polega Twoja insynuacja. Czasem insynuacja polega na pytaniu, tzn. pytanie zawiera w sobie insynuację.

Odzew na wypowiedź Palikota nie ma tu nic do rzeczy.
05-05-2020 21:02 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
> Czy można go w ogóle nazwać homoseksualistą, a jeżeli tak, to na jakiej podstawie? Posługujesz się (jak na razie) pomówieniami, co jest sprzeczne z regulaminem forum.
A czy przypięcie Kaczyńskiemu łatki hetero też byłoby sprzeczne z regulaminem? Wygląda jakbyś cierpiał na fobię. Jaką, to już sam sobie odpowiedz.Twoja obrona JK jest tak samo idiotyczna jak ten wątek. Jesteście z Maxem po tych samych pieniądzach
A na marginesie - Czy można uważać JK, który jest odpowiedzialny za obecny chaos w kraju, za osobnika wybitnego?
05-05-2020 21:09 
 Ocena 1 na 1
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>> Czy można go w ogóle nazwać homoseksualistą, a jeżeli tak, to na jakiej podstawie? Posługujesz się (jak na razie) pomówieniami, co jest sprzeczne z regulaminem forum.
>A czy przypięcie Kaczyńskiemu łatki hetero też byłoby sprzeczne z regulaminem? Wygląda jakbyś cierpiał na fobię. Jaką, to już sam sobie odpowiedz.Twoja obrona JK jest tak samo idiotyczna jak ten wątek. Jesteście z Maxem po tych samych pieniądzach
> A na marginesie - Czy można uważać JK, który jest odpowiedzialny za obecny chaos w kraju, za osobnika wybitnego?
>

Dobre! I nawet trudne do skumania w Polsce.
Rozważanie czy ktoś jest homoseksualistą (czy nie) i dopuszczenie możliwości, że jest nie oznacza poniżania tej osoby bo nie jest to wada tylko cecha (dorosła osoba już nie może tego zmienić, a ponadto to nie jest wada - tak sama w sobie - bo nie oznacza, że zarazem morderca, złodziej czy coś takiego)
szarley (54911 punktów)

>Rozważanie czy ktoś jest homoseksualistą (czy nie) i dopuszczenie możliwości, że jest nie oznacza poniżania tej osoby bo nie jest to wada tylko cecha (dorosła osoba już nie może tego zmienić, a ponadto to nie jest wada - tak sama w sobie - bo nie oznacza, że zarazem morderca, złodziej czy coś takiego)

Masz rację
Dlatego homoseksualiści powinni mieć wszystkie możliwe prawa, w tym prawo do małżeństw i adopcji dzieci *

(Co z tym koreańskim węglem? - zalegasz z odpowiedzią...)

* to mój prawdziwy pogląd, ale w przeciwieństwie do Maxa, ja nie deklaruję swojego ateismu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
05-05-2020 21:46 
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)
.
>Rozważanie czy ktoś jest homoseksualistą (czy nie) i dopuszczenie możliwości, że jest nie oznacza poniżania tej osoby bo nie jest to wada tylko cecha (dorosła osoba już nie może tego zmienić, a ponadto to nie jest wada - tak sama w sobie - bo nie oznacza, że zarazem morderca, złodziej czy coś takiego).

Skoro to cecha a nie wada to czemu twierdzisz, że homoseksualiści nie mogą mieć prawa do adpocji, bo dzieci przebywające z homoseksualistami mogą same stać się homoseksualistami?
Skoro homoseksualizm to tylko neutralna cecha to gdzie problem?
05-05-2020 23:54 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>A czy przypięcie Kaczyńskiemu łatki hetero też byłoby sprzeczne z regulaminem?

W przypadku podejrzenia o homoseksualizm mamy do czynienia z pomówieniem sięgającym dalej niż samo podejrzenie tyczące orientacji seksualnej. Insynuuje się mianowicie hipokryzję i dwulicowość, ponieważ (jak podejrzewam) w ramach konserwatywnego światopoglądu Kaczyńskiego nie ma miejsca na uznanie homoseksualizmu za normalny, a przynajmniej za coś równie normalnego, jak heteroseksualizm i za zjawisko równoprawne z nim. Byłby więc Kaczyński hipokrytą, potępiającym zewnętrznie to, co pewnie by akceptował od wewnątrz.

Zwróćmy uwagę, że te insynuacje pojawiają się w niewybrednej formie wobec innych polityków PiSu - np. "Polityka" P. Vegi zawierała wątek homoseksualnej relacji między A. Macierewiczem i B. Misiewiczem. Vega sam za to (post factum) przepraszał.

>Wygląda jakbyś cierpiał na fobię. Jaką, to już sam sobie odpowiedz.Twoja obrona JK jest tak samo idiotyczna jak ten wątek. Jesteście z Maxem po tych samych pieniądzach

Nie, nie mam fobii, to raczej homoseksualiści mają obsesję na punkcie własnego homoseksualizmu, czynią z niej centralny element własnego "ja", eksponują go nachalnie i każą wszystkim ten element dostrzegać i akceptować, a nawet podziwiać. Jeżeli mam fobię, to raczej fobię wskutek takiej obsesji i w swoistej reakcji (obronnej) na nią.

> A na marginesie - Czy można uważać JK, który jest odpowiedzialny za obecny chaos w kraju, za osobnika wybitnego?

Nie ma żadnego chaosu, a przynajmniej większego, jak w innych krajach. Wybory odbędą się w konstytucyjnym terminie, tzn. pod koniec maja.
06-05-2020 00:50 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)

> Nie ma żadnego chaosu, a przynajmniej większego, jak w innych krajach. Wybory odbędą się w konstytucyjnym terminie, tzn. pod koniec maja.
>

Wybory prezydenckie w Polsce w 2020 roku - wybory prezydenckie w Polsce wyznaczone na dzień 10 maja 2020. Ewentualna II tura odbędzie się dwa tygodnie później, tj. 24 maja.

To co będzie 10? Plebiscyt?

A tak na marginesie....wracając do drukowania pieniędzy.

wgospodarc(*)bligacje-wyemitowane-przez-pfr
Bank Pekao nabył wczoraj - w ramach pierwszej emisji obligacji Polskiego Funduszu Rozwoju - obligacje o łącznej wartości 6 mld zł

Bank Pekao uczestniczy jako dealer w programie emisji obligacji Polskiego Funduszu Rozwoju, w ramach którego będą emitowane obligacje do kwoty 100 mld zł. Środki z emisji obligacji PFR będą finansowały program Tarczy Antykryzysowej, który wesprze mikrofirmy, MŚP i duże przedsiębiorstwa. Wczoraj bank - w ramach pierwszej emisji obligacji PFR o wartości 16,325 mld zł - zakupił papiery o wartości 6 mld zł. W ubiegłym tygodniu Pekao, wspierając walkę z gospodarczymi skutkami pandemii, objął obligacje Banku Gospodarstwa Krajowego na kwotę 3 mld zł.


czyli w ramach przygotowań wydano dwa miliardy na telewizję i było to debatą w lutym.
Ile miliardów wydano na przygotowania? Masz jakieś dane bo nie potrafię znaleźć?

wgospodarc(*)a-medykow-juz-ponad-370-mln-zl
Bo nie pytam czemu Polsat dokupił 200k testów bo to fajnie... i czemu Darczyńcy wspierają medyków. Już ponad 370 mln zł!

I czemu pomimo przygotowań był czas na dofinansowanie TVP 2miliardów zł trzeba robić zbiórki.

06-05-2020 09:47 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>> Nie ma żadnego chaosu, a przynajmniej większego, jak w innych krajach. Wybory odbędą się w konstytucyjnym terminie, tzn. pod koniec maja.
>>
>Wybory prezydenckie w Polsce w 2020 roku - wybory prezydenckie w Polsce wyznaczone na dzień 10 maja 2020. Ewentualna II tura
odbędzie się dwa tygodnie później, tj. 24 maja.To co będzie 10? Plebiscyt?

Nic nie będzie 10-go.

>A tak na marginesie....wracając do drukowania pieniędzy.
>wgospodarc(*)bligacje-wyemitowane-przez-pfr
>Bank Pekao nabył wczoraj - w ramach pierwszej emisji obligacji Polskiego Funduszu Rozwoju - obligacje o łącznej wartości 6 mld zł

To chyba dobrze, że wierzycielem Polski będzie polski bank.


> Bank Pekao uczestniczy jako dealer w programie emisji obligacji Polskiego Funduszu Rozwoju, w ramach którego będą emitowane obligacje do kwoty 100 mld zł. Środki z emisji obligacji PFR będą finansowały program Tarczy Antykryzysowej, który wesprze mikrofirmy, MŚP i duże przedsiębiorstwa. Wczoraj bank - w ramach pierwszej emisji obligacji PFR o wartości 16,325 mld zł - zakupił papiery o wartości 6 mld zł. W ubiegłym tygodniu Pekao, wspierając walkę z gospodarczymi skutkami pandemii, objął obligacje Banku Gospodarstwa Krajowego na kwotę 3 mld zł. czyli w ramach przygotowań wydano dwa miliardy na telewizję i było to debatą w lutym.

W ramach przygotowań do czego? Nie chcesz, żeby działało Polskie Radio Programu I, II, III, oraz telewizje regionalne? Jeżeli nie chcesz, napisz to otwarcie. Jeżeli chcesz, dlaczego masz pretensję, że dostały środki na funkcjonowanie? Bez dotacji nie utrzymają się one, tak jak nie utrzyma się BBC, która w roku 2019 odnotowała stratę w
wysokości prawe 70 mln funtów.

>Ile miliardów wydano na przygotowania? Masz jakieś dane bo nie potrafię znaleźć?
>wgospodarc(*)a-medykow-juz-ponad-370-mln-zl

Przygotowania czego?

>Bo nie pytam czemu Polsat dokupił 200k testów bo to fajnie... i czemu Darczyńcy wspierają medyków. Już ponad 370 mln zł!

Medycy są w taki wspierani przez osoby i instytucje prywatne na całym świecie.

>

>I czemu pomimo przygotowań był czas na dofinansowanie TVP 2miliardów zł trzeba robić zbiórki.
>
Bo muszą działać TVP, telewizje regionalne i Polskie Radio. Chyba, że chcesz, aby je zlikwidować. Czy jesteś za ich likwidacją?
06-05-2020 13:24 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)
>>> Nie ma żadnego chaosu, a przynajmniej większego, jak w innych krajach. Wybory odbędą się w konstytucyjnym terminie, tzn. pod koniec maja.
>>>
>>Wybory prezydenckie w Polsce w 2020 roku - wybory prezydenckie w Polsce wyznaczone na dzień 10 maja 2020. Ewentualna II turaodbędzie się dwa tygodnie później, tj. 24 maja.To co będzie 10? Plebiscyt?
> Nic nie będzie 10-go.

Zgodnie z art. 128 Konstytucji RP, wybory prezydenckie muszą odbyć się w dzień wolny od pracy przypadający między 75. a 100. dniem przed końcem kadencji urzędującego prezydenta[a]. Ponieważ pięcioletnia kadencja Andrzeja Dudy kończy się 6 sierpnia 2020, I tura w zwykłym terminie mogła zostać zarządzona na dzień wolny między 27 kwietnia a 22 maja 2020 (II tura odpowiednio między 11 maja a 5 czerwca 2020). Ostatecznie marszałek Sejmu Elżbieta Witek zarządziła wybory na 10 maja 2020


Masz kalendarz Majów czy jakiś z Plutona? Że z godnie z konstytucją pod koniec maja napisałeś?

>>A tak na marginesie....wracając do drukowania pieniędzy.
>>wgospodarc(*)bligacje-wyemitowane-przez-pfr
>>Bank Pekao nabył wczoraj - w ramach pierwszej emisji obligacji Polskiego Funduszu Rozwoju - obligacje o łącznej wartości 6 mld zł
> To chyba dobrze, że wierzycielem Polski będzie polski bank.
>> Bank Pekao uczestniczy jako dealer w programie emisji obligacji Polskiego Funduszu Rozwoju, w ramach którego będą emitowane obligacje do kwoty 100 mld zł. Środki z emisji obligacji PFR będą finansowały program Tarczy Antykryzysowej, który wesprze mikrofirmy, MŚP i duże przedsiębiorstwa. Wczoraj bank - w ramach pierwszej emisji obligacji PFR o wartości 16,325 mld zł - zakupił papiery o wartości 6 mld zł. W ubiegłym tygodniu Pekao, wspierając walkę z gospodarczymi skutkami pandemii, objął obligacje Banku Gospodarstwa Krajowego na kwotę 3 mld zł. czyli w ramach przygotowań wydano dwa miliardy na telewizję i było to debatą w lutym.
> W ramach przygotowań do czego? Nie chcesz, żeby działało Polskie Radio Programu I, II, III, oraz telewizje regionalne? Jeżeli nie chcesz, napisz to otwarcie. Jeżeli chcesz, dlaczego masz pretensję, że dostały środki na funkcjonowanie? Bez dotacji nie utrzymają się one, tak jak nie utrzyma się BBC, która w roku 2019 odnotowała stratę w
>wysokości prawe 70 mln funtów.
>>Ile miliardów wydano na przygotowania? Masz jakieś dane bo nie potrafię znaleźć?
>>wgospodarc(*)a-medykow-juz-ponad-370-mln-zl
> Przygotowania czego?
>>Bo nie pytam czemu Polsat dokupił 200k testów bo to fajnie... i czemu Darczyńcy wspierają medyków. Już ponad 370 mln zł!
> Medycy są w taki wspierani przez osoby i instytucje prywatne na całym świecie.
>>

>>I czemu pomimo przygotowań był czas na dofinansowanie TVP 2miliardów zł trzeba robić zbiórki.
>>
> Bo muszą działać TVP, telewizje regionalne i Polskie Radio. Chyba, że chcesz, aby je zlikwidować. Czy jesteś za ich likwidacją?


W ramach przygotowań do pandemii Tv musi dostać dwa miliardy a rękawiczki dla obywatela mają kosztować 10 razy tyle co normalnie. Maseczki mają uszyć sobie obywatele a kto nie potrafi to zapłacić 10 razy tyle.

wiadomosci(*)laja-z-nog-6164927507105409g/3
Dziennik Gazeta Prawna" dotarł do dokumentów, z których możemy dowiedzieć się, ile zarabiają poszczególni dziennikarze TVP. Okazuje się, że prezenter głównego wydania "Wiadomości", Michał Adamczyk, dostaje miesięcznie nieco ponad 40 tys. zł plus VAT, ponieważ prowadzi działalność gospodarczą.

40 tysięcy zarabia prezenter TVP. premier tego kraju zarabia jakieś 15 tyś.

a rękawiczki w ramach przygotowań 100 zł za paczkę 10 razy tyle co powinny.

jeśli widzisz że Włochy wprowadzają czerwony strefy i zamykają kraj. To musisz zakładać że też podejmiesz te kroki.

jeśli masz choć trochę oleju w głowie to domyslasz się że takie zamknięcie ma negatywne skutki dla gospodarki.

Oznacza to brak wpływu do budżetu. Jeśli wiesz że czeka cię ten los i prędzej czy później będziesz musiał dodrukować pieniędzy na ratowanie gospodarki.

I jesli to widzisz bo masz na patelni podane jak rozgrywa się akacja u sąsiada
To te dwa miliardy wrzucasz w zabezpieczenie obywateli lekarzy DPSów kupujesz tanio rękawiczki maseczki a nie przepłacasz za lot Antonowa potem.

Rozumiesz kolejność działań? Nie tym się powinien zajmować rząd w lutym.
Gdy potem drukuje setki miliardów złotych pustego pieniądza.

to samo jest z wyborami. Byle jak na ostatnią chwilę a może poczta a może listy a może kiedy indziej a może nie. Milion fachowców.








Elasp (6859 punktów)

>> Nic nie będzie 10-go.
> Zgodnie z art. 128 Konstytucji RP, wybory prezydenckie muszą odbyć się w dzień wolny od pracy przypadający między 75. a 100. dniem przed końcem kadencji urzędującego prezydenta[a]. Ponieważ pięcioletnia kadencja Andrzeja Dudy kończy się 6 sierpnia 2020, I tura w zwykłym terminie mogła zostać zarządzona na dzień wolny między 27 kwietnia a 22 maja 2020 (II tura odpowiednio między 11 maja a 5 czerwca 2020). [color=blue]Ostatecznie marszałek Sejmu Elżbieta Witek zarządziła wybory na 10 maja 2020

Nie "ostatecznie", bo zarządzenie to można zmienić.

Nie odpowiedziałeś na pytanie, czy jesteś za finansowaniem mediów publicznych z kasy państwa, czy też jesteś za likwidacją TVP, telewizji regionalnych, Polskiego Radia, ich archiwów, itd. Jeżeli jesteś za finansowaniem tych mediów, a tylko nie odpowiada Ci kwota w wysokości 2 mld zł, napisz, jaką kwota Cię satysfakcjonuje i skąd wiesz, że będzie to kwota wystarczająca. Rożnica między 2 mld a tą kwotą będzie więc istotą Twojej pretensji, że "wydano 2 mld, a można było wydać na maseczki, walkę z rakiem, itd."
06-05-2020 14:01 
 Ocena 2 na 2
szarley (54911 punktów)
> Nie odpowiedziałeś na pytanie, czy jesteś za finansowaniem mediów publicznych z kasy państwa, czy też jesteś za likwidacją TVP, telewizji regionalnych, Polskiego Radia,

Skoro płacę abonament to mogę odpowiedzieć
Jestem za finansowaniem mediów PUBLICZNYCH
Jestem przeciw finansowaniu mediów PARTYJNYCH

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
06-05-2020 14:44 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
elewizji regionalnych, Polskiego Radia,
>Skoro płacę abonament to mogę odpowiedzieć
>Jestem za finansowaniem mediów PUBLICZNYCH
>Jestem przeciw finansowaniu mediów PARTYJNYCH

Po pierwsze, abonament od dawna nie wystarcza na pokrycie działalności mediów publicznych. Po drugie, określenie ich mianem "partyjnych" jest ich oceną, a nie faktem (racjonalista chyba powinien odróżniać oceny od faktów). Media publiczne są nie bardziej "partyjne" jak były nimi przed 2015, kiedy swoje programy mieli w TVP - T. Lis (100 tysięcy za odcinek autorskiego programu, w którym odbywał się tylko i wyłącznie atak na PiS), D. Wielowieyska, J. Żakowski, M. Olejnik, K. Lewicka, P. Kraśko, i in. Jedynym "opozycyjnym" dziennikarzem, jedynym na całą TVP, był wtedy J. Pospieszalski. Dziennikarze, których wymieniłem wcześniej, mieli możliwość pracy w TVP po 2015 r., ale zrezygnowali z niej sami (T. Lisowi skończył się kontrakt), co można łatwo sprawdzić. Obecny kształt mediów jest więc wynikiem także ich decyzji.

Wieczór wyborczy w publicznej telewizji (TVP1) - wybory prezydenckie w r. 2015:

youtu.be/FboRtvvaXQI
szarley (54911 punktów)
>>Jestem za finansowaniem mediów PUBLICZNYCH
>>Jestem przeciw finansowaniu mediów PARTYJNYCH
> Po pierwsze, abonament od dawna nie wystarcza na pokrycie działalności mediów publicznych.

To trzeba podnieść abonament, albo go EGZEKWOWAĆ, albo poszukać oszczędności*, lub dodatkowych źródeł dochodu (prywatni reklamozleceniodawcy). Skubanie budżetu jest najgorszą formą finansowego zasilania

>Po drugie, określenie ich mianem "partyjnych" jest ich oceną, a nie faktem
Przykro mi, ale zaklęcia nie działają na mnie

>Media publiczne są nie bardziej "partyjne" jak były nimi przed 2015,
To co piszesz jest oceną, a nie faktem.

Jestem za finansowaniem mediów PUBLICZNYCH
Jestem przeciw finansowaniu mediów PARTYJNYCH
Nie ma znaczenia czy partią rządzącą mediami jest PiS, PO czy ChwDP

Niestety abonament płacić muszę, więc chciałbym mieć za to trochę politycznego obiektywizmu, a nie jedyne wyborczą kampanię PiS i jego kandydata na prezydenta z nagonką na Senat i opozycyjne media

* jest wiele regionalnych radiowych rozgłośni prywatnych, za granicą funkcjonują rozgłośnie w formie pracowniczych spółdzielni i mimo, że lokalne sprawy bywają w wielu krajach proporcjonalnie ważniejsze niż w Polsce, nikt nie narzeka na odcinkę od informacji. Regionalne rozgłośnie można po prostu sprzedać dziennikarzom

Regionalne stacje TV straciły znaczenie odkąd bardzo wielu widzów ma "talerze" przez które można jedynie zobaczyć TVP3 Warszawa, więc:
Nie mam (jak większość w moje wsi!) dostępu do regionalnej TV
Skoro nie interesują mnie lokalne warszawskie sprawy, to dlaczego mam płacić na WOT?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
06-05-2020 14:06 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>> Nic nie będzie 10-go.
>> Zgodnie z art. 128 Konstytucji RP, wybory prezydenckie muszą odbyć się w dzień wolny od pracy przypadający między 75. a 100. dniem przed końcem kadencji urzędującego prezydenta[a]. Ponieważ pięcioletnia kadencja Andrzeja Dudy kończy się 6 sierpnia 2020, I tura w zwykłym terminie mogła zostać zarządzona na dzień wolny między 27 kwietnia a 22 maja 2020 (II tura odpowiednio między 11 maja a 5 czerwca 2020). [color=blue]Ostatecznie marszałek Sejmu Elżbieta Witek zarządziła wybory na 10 maja 2020
> Nie "ostatecznie", bo zarządzenie to można zmienić.
> Nie odpowiedziałeś na pytanie, czy jesteś za finansowaniem mediów publicznych z kasy państwa, czy też jesteś za likwidacją TVP, telewizji regionalnych, Polskiego Radia, ich archiwów, itd. Jeżeli jesteś za finansowaniem tych mediów, a tylko nie odpowiada Ci kwota w wysokości 2 mld zł, napisz, jaką kwota Cię satysfakcjonuje i skąd wiesz, że będzie to kwota wystarczająca. Rożnica między 2 mld a tą kwotą będzie więc istotą Twojej pretensji, że "wydano 2 mld, a można było wydać na maseczki, walkę z rakiem, itd."

Po co mnie o to pytasz? Ja Ci piszę o tym czym się zajmował rząd w lutym i ile kosztuje paczka rękawiczek. To w kwestii przygotowań do pandemii.
40 tysięcy zarabia prezenter TVP. premier tego kraju zarabia jakieś 15 tyś.

a rękawiczki w ramach przygotowań 100 zł za paczkę 10 razy tyle co powinny.

Nie rozumiesz chyba co to są przygotowania.

przygotowania to jest najpierw debata że dwa miliardy idą na zakup rękawiczek dla służb medycznych kombinezonów itd. a pies z kulawą nogą by się potem nie zorientował że TVP z tych setek miliardów dostanie swoją dolę skoro i tak będzie trzeba ratować kraj dodrukiem.

Rozumiesz? Tam jest wszystko na ostatnią chwilę jak z wyborami.

Może mnie jeszcze zapytaj czy jeszcze jestem przeciw kopalniom ARM Agencja Rezerw Materiałowych kupiła węgiel (przynajmniej ogłosiła taki zamiar) w połowie lutego 2020 r
a sprzedała maseczki bo kończył im się przegląd.

konkret24.(*)jego-takiego-malo,1013676.html
"W tym roku spółki Skarbu Państwa nie sprowadzą ani tony węgla (z zagranicy - red.)" - deklarował na początku lutego br. w "Kropce nad i" wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Powtórzył to następnego dnia w rozmowie w RMF FM. Wskazał, że do tej pory ze spółek Skarbu Państwa węgiel importowały dwie: PGE i Węglokoks.

I dlatego spółka PGE Paliwa kupiła 123 tys. ton węgla z Kolumbii. Ładunek przypłynął do Gdańska....kilka dni temu

Chyba nie jesteś przeciw kopalniom i pewnie uważasz że kupno węgla przez ARM w lutym i generalnie kupowanie go przez ARM gdy raczej pilniejsze było kupno testów ?
Elasp (6859 punktów)
Nie jesteś w stanie odpowiedzieć na pytanie?
06-05-2020 15:16 
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)
>Nie jesteś w stanie odpowiedzieć na pytanie?

Podaj mi swoją ścieżką rozumowania bo jej nie pojmuję.

ARM Agencja Rezerw Materiałowych kupiła węgiel (przynajmniej ogłosiła taki zamiar) w połowie lutego 2020 r
a sprzedała maseczki bo kończył im się przegląd.

Dlaczego ARM zajmuje się skupem węgla w lutym gdy w Europie szaleje wirus i wiadomo że trzeba kupować sprzęt medyczny.

Wg Twojej logiki zamiast rozwazać zasadność trzeba się pytać to ile tego węgla mieli kupić tonę dwie czy sto a nie czy może był lepszy czas na to.


Twoje pytanie oo TVP ma za zadanie przejść z rozmowy o zasadności w czasie przed epidemią finasowania TVP na to czy ja chce jej funkcjonowania.

Elasp (6859 punktów)
>>Nie jesteś w stanie odpowiedzieć na pytanie?
>Podaj mi swoją ścieżką rozumowania bo jej nie pojmuję.

>ARM Agencja Rezerw Materiałowych kupiła węgiel (przynajmniej ogłosiła taki zamiar) w połowie lutego 2020 r
>a sprzedała maseczki bo kończył im się przegląd.
>Dlaczego ARM zajmuje się skupem węgla w lutym gdy w Europie szaleje wirus i wiadomo że trzeba kupować sprzęt medyczny.
>Wg Twojej logiki zamiast rozwazać zasadność trzeba się pytać to ile tego węgla mieli kupić tonę dwie czy sto a nie czy może był lepszy czas na to.

>Twoje pytanie oo TVP ma za zadanie przejść z rozmowy o zasadności w czasie przed epidemią finasowania TVP na to czy ja chce jej funkcjonowania.

Tak, bo wtedy, kiedy debatowano nad subwencją dla TVP, przypadała ustawowa konieczność decyzji w tej sprawie. Nie debatowano przypadkiem, tylko w związku z ustawowymi terminami decyzji w sprawie subwencji. Akurat na ten czas przypadła epidemia. Pytam więc, czy z uwagi na epidemię należało zakwestionować tę subwencję i doprowadzić do upadku mediów publicznych.
06-05-2020 07:09 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
> Nie ma żadnego chaosu, a przynajmniej większego, jak w innych krajach. Wybory odbędą się w konstytucyjnym terminie, tzn. pod koniec maja.

Zapowiedź skierowania przez Elżbietę Witek pytania do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przesunięcia daty wyborów świadczy o tym, że PiS nie wie jak to usankcjonować. PiSowi brakuje autorytetów prawniczych, a że na bezrybiu i rak ryba, więc równie dobrze Witek mogłaby takie pytanie zadać tobie. Przypomnę tylko - minimalny termin na orzeczenie przez TK to 30 dni, bo tyle czasu ma rzecznik Adam Bodnar na zgłoszenie się do sprawy (art. 63 ust. 2 ustawy o organizacji i trybie post. przed TK)

Jeszcze tydzień temu:
"Nie ma podstawy prawnej żeby wybory odbyły się w innym terminie niż 10.05".
Qrna, ale się miotacie. Dzisiaj od JK zależy czy za chwilę nie będziesz mnie przekonywał, że ziemia jest płaska
okragly (21676 punktów)

>(jak udowodnili szwedzcy naukowcy u kilkunastu procent chłopców ukierunkowanie seksualne kształtuje się podczas dorastania zależnie od zdarzeń i przypadków społecznych). Chłopiec w wieku lat 13-16 ma gigantyczne potrzeby seksualne i jest gotów na wszelkie eksperymenty byle coś z tym zrobić oprócz względnie nieciekawego samozaspokajania.
w raju nie spotykało sie onanizmu (pisał o tym Malinowski, autor książki -seks dzikich) nie brakowało chętnych kobiet, często starszych, mimo to homoseksualizm występował, wtedy jeden był "kobieta"


szukanie raju, moim celem

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365