Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kto zapłaci za pakiety wyborcze???

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
11-05-2020 08:58Arminius (25555 punktów)Kto zapłaci za pakiety wyborcze???
Ocena 2 na 2
W okresie stanu zagrożenia epidemicznego, który ciągle formalnie trwa, Sanepid, na wniosek policji, karał (i kara nadal) mandatami w wysokości do 30 tysięcy złotych za naruszenia absurdalnie groteskowych zakazów typu jazda w rowerze po bulwarze, w sytuacji gdy na bulwarze w promieniu setek metrów nie było żywej duszy. Równocześnie w tym samym czasie, w oparciu o prawo które dopiero miało zostać uchwalone, ktoś podjął BEZPRAWNIE decyzję o wydrukowaniu pakietów do głosowania, które miało się odbyć korespondencyjnie 10 maja bieżącego roku. W chwili obecnej owe pakiety nadają się na makulaturę. Kosztów tej fuszerki władza za boga nie chce ujawnić - wiadomo jednakże, iż są to miliony jeżeli nie dziesiątki milionów złotych.
Pytanie brzmi: skoro rowerzystę jak wyżej można ukarać mandatem w wysokości do 30 tysięcy złotych, to jaką karę należy wymierzyć delikwentowi, który łamiąc prawo zdefraudował skarb państwa na milionowe kwoty???

www.money.(*)onow-zl-6507897192515713a.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Berzerac (5671 punktów)
>W okresie stanu zagrożenia epidemicznego, który ciągle formalnie trwa, Sanepid, na wniosek policji,
>karał (i kara nadal) mandatami w wysokości do 30 tysięcy złotych za naruszenia absurdalnie
>groteskowych zakazów typu jazda w rowerze po bulwarze, w sytuacji gdy na bulwarze w promieniu setek
>metrów nie było żywej duszy. Równocześnie w tym samym czasie, w oparciu o prawo które dopiero miało
>zostać uchwalone, ktoś podjął BEZPRAWNIE decyzję o wydrukowaniu pakietów do głosowania, które miało
>się odbyć korespondencyjnie 10 maja bieżącego roku. W chwili obecnej owe pakiety nadają się na
>makulaturę. Kosztów tej fuszerki władza za boga nie chce ujawnić - wiadomo jednakże, iż są to
>miliony jeżeli nie dziesiątki milionów złotych.
>Pytanie brzmi: skoro rowerzystę jak wyżej można ukarać mandatem w wysokości do 30 tysięcy złotych,
>to jaką karę należy wymierzyć delikwentowi, który łamiąc prawo zdefraudował skarb państwa na
>milionowe kwoty???

Dlatego w tym kraju nigdy nie będzie dobrze, gdyż z taka łatwością trwoni się pieniądze. Nasze pieniądze. Łatwo szastać forsą na lewo i prawo, kiedy tej forsy nie trzeba wyłożyć z własnej kieszeni. Oczywiście te straty pokryjemy my przy następnych podwyżkach. Pisiory nas zarżną ekonomicznie i finansowo.
Berzerac (5671 punktów)

>Pytanie brzmi: skoro rowerzystę jak wyżej można ukarać mandatem w wysokości do 30 tysięcy złotych,
>to jaką karę należy wymierzyć delikwentowi, który łamiąc prawo zdefraudował skarb państwa na
>milionowe kwoty???

Efektem tego czynu byłoby postawienie takiego kogoś przed trybunałem konstytucyjnym. Ale po co, to generowałoby dodatkowe, niepotrzebne koszty, które i tak poniosłoby społeczeństwo. Ja bym postawił pod ścianą. Nabój kosztuje ok. 2,40 zł. ALe znów jednak, gdyby policzyć tych delikwentów mogłoby się okazać, że to za drogo wyjdzie. Niestety nie wiem ile kosztuje metr bieżący sznura.
11-05-2020 15:31 
 Ocena 2 na 2
TyDraniu (6569 punktów)
>Efektem tego czynu byłoby postawienie takiego kogoś przed trybunałem konstytucyjnym. Ale po co, to generowałoby dodatkowe, niepotrzebne koszty, które i tak poniosłoby społeczeństwo. Ja bym postawił pod ścianą. Nabój kosztuje ok. 2,40 zł. ALe znów jednak, gdyby policzyć tych delikwentów mogłoby się okazać, że to za drogo wyjdzie. Niestety nie wiem ile kosztuje metr bieżący sznura.

Nie mów tak, bo trafisz do aresztu, a ogół racjonalistów będzie pokazywany w TV jako niedoszli stalinowscy mordercy demokratycznie wybranych władz. Będziemy się musieli od ciebie odżegnywać przed każdą łajzą, która uważa się za dziennikarza i gania ludzi z kamerą, gdy idą do sklepu po bułki.
11-05-2020 17:41 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)

>Nie mów tak, bo trafisz do aresztu, a ogół racjonalistów będzie pokazywany w TV jako niedoszli stalinowscy mordercy demokratycznie wybranych władz. Będziemy się musieli od ciebie odżegnywać przed każdą łajzą, która uważa się za dziennikarza i gania ludzi z kamerą, gdy idą do sklepu po bułki.

Masz rację. Nie warto sobie na nich strzępić języka.
11-05-2020 22:07 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Nie mów tak, bo trafisz do aresztu, a ogół racjonalistów będzie pokazywany w TV jako niedoszli stalinowscy mordercy demokratycznie wybranych władz. Będziemy się musieli od ciebie odżegnywać przed każdą łajzą, która uważa się za dziennikarza i gania ludzi z kamerą, gdy idą do sklepu po bułki.
>Masz rację. Nie warto sobie na nich strzępić języka.

Ale kwestia zdewaluowania/defraudacji pieniędzy i tak pozostaje i tego się nie uniknie. No nie ma możliwości wobec praw rynku!

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
hanging_bishop (1112 punktów)
Powstaje pytanie: czy to wynik roztargnienia, głupoty i niezdecydowania, czy też zaplanowany przekręt mający na celu wyprowadzenie milionów złotych z budżetu?

Nie wiem co gorsze...

Rząd lawiruje, stawia ambitne cele, potem się wycofuje. Na zaczętą robotę idzie dziesiątki, setki milionów złotych... potem projekt się zawiesza. Nie można wymagać efektów od niedokończonego przedsięwzięcia. A pieniądze się rozeszły po krewnych i znajomych królika.

A ty haruj na swą miskę ryżu!

Demokracja wyzyskana. Większość haruje (już nie tak duża większość) na lawirantow i nierobów, a nie ma ona sił i czasu na myślenie - przeniknięcie przez mgłę propagandy. Odbiera się im czas, bo czas to pieniądz przecież. A czas ten mogliby spędzić z dziećmi, małżonkami, rodziną lub przyjaciółmi. Pijawki wysysają krew nie zabijając żywiciela, ale osłabiając i go otumaniajac.
11-05-2020 22:11 
 Ocena 3 na 3
Wenancjusz (16441 punktów)
>Powstaje pytanie: czy to wynik roztargnienia, głupoty i niezdecydowania, czy też zaplanowany przekręt mający na celu wyprowadzenie milionów złotych z budżetu?
>Nie wiem co gorsze...
>Rząd lawiruje, stawia ambitne cele, potem się wycofuje. Na zaczętą robotę idzie dziesiątki, setki milionów złotych... potem projekt się zawiesza. Nie można wymagać efektów od niedokończonego przedsięwzięcia. A pieniądze się rozeszły po krewnych i znajomych królika.
>A ty haruj na swą miskę ryżu!
>Demokracja wyzyskana. Większość haruje (już nie tak duża większość) na lawirantow i nierobów, a nie ma ona sił i czasu na myślenie - przeniknięcie przez mgłę propagandy. Odbiera się im czas, bo czas to pieniądz przecież. A czas ten mogliby spędzić z dziećmi, małżonkami, rodziną lub przyjaciółmi. Pijawki wysysają krew nie zabijając żywiciela, ale osłabiając i go otumaniając.

Ale popatrz ilu ma obrońców PiS i to jakich głupich nieprzeciętnie! Oni sami głupi, szukając głupszych od siebie. I znajdują. Za 500+, które z powodu inflacji nie jest już warte 500.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Ale popatrz ilu ma obrońców PiS i to jakich głupich nieprzeciętnie! Oni sami głupi, szukając głupszych od siebie. I znajdują. Za 500+, które z powodu inflacji nie jest już warte 500.

Dlaczego tak jęczysz z powodu 500+ ale nie jęczysz wcale z powodu państwowych dopłat do własności prywatnej.

Dlaczego nie ryczysz jak zarzynane jagnię z powodu dopłat dla rolników?

Prezenty dla rolników są sprawiedliwe a dla rodziców nie?

Każdy człowiek szarpie w swoją stronę ale Ty rwiesz silniej od pozostałych.
Czy to dziadowska arogancja Ci podpowiada, że to Wam się głównie należy?
15-05-2020 19:30 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>A ty haruj na swą miskę ryżu!
>Demokracja wyzyskana. Większość haruje (już nie tak duża większość) na lawirantow i nierobów, a nie ma ona sił i czasu na myślenie - przeniknięcie przez mgłę propagandy. Odbiera się im czas, bo czas to pieniądz przecież. A czas ten mogliby spędzić z dziećmi, małżonkami, rodziną lub przyjaciółmi. Pijawki wysysają krew nie zabijając żywiciela, ale osłabiając i go otumaniajac.

Ja mam pomysł na stworzenie jawnej księgi kapitału obejmującej świadectwa własności i środki pieniężne o zaszyfrowanym i rozproszonym zapisie na wzór łańcucha bloków bitcoina, pozostająca pod kontrolą większości większości kapitału i będaca poza kontrolą większości demokratycznej.

Oprócz tego proponuję zniesienie opodatkowania pracy i konsumpcji oraz zastąpienie tego szkodliwego dla wszytkich opodatkowania wyłącznym, związanym z algorytmem księgi kapitału, demokratycznie, w demokracji bezpośredniej, jawnie okreslanym podatkiem od własności, przelewanym w zasadniczej części bezpośrednio z majatków właścicieli do majątków pracowników najemnych bez mienia, obok wynagrodzenia za pracę, z pominięciem skarbu państwa.

Bez skarbu państwa zadni partyjni sekretarze, ich rodziny i kolesie się na nim nie uwłaszcza, bo nie będzie na czym.

Bez skarbu państwa nie rozwinie się też zaden totalitarnym, nadmierna władza człowieka nad człowiekiem, nie będziesz z czego sfinansować propagandy, tajnych służb specjalnych ani nawet jak przekupić politycznej elity.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365