Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kapitalizm jest systemem władzy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
17-06-2020 23:34Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
Kapitalizm jest systemem władzy
Ocena 1 na 3
Chciałbym jeszcze raz nawiązać do krypto:

pl.wikipedia.org/wiki/Bitcoin
bitbay.net/pl/kurs-walut/kurs-bitcoin-pln

przypomnieć, że krypto jest jedynie zapisem liczbowym w pamięci komputerów, takim jak zapis tego postu w pamięci serwera obsługującego stronę forum i odnieść się do wartości jaką wyraża bitcoin.

Otóż:

- rozkład liczbowy bitcoina opisuje hierarchę społeczną powstałą wśród użytkowników bitcoina

- kreacja i emisja bitcoina jest sposobem kreacji hierarchii społecznej wśród użytkowników bitcoina

Bitcoin podobnie jak inne przejawy WŁASNOŚCI jest wyrazem hierarchii społecznej osobników.

Kapitał opisuje hierarchię społeczną jednostek.

Kapitalizm jest systemem władzy człowieka nad człowiekiem.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Chciałbym jeszcze raz nawiązać do krypto:
>[...]
>Kapitalizm jest systemem władzy człowieka nad człowiekiem.
Czyli idzie o to, że kapitalizm jest krypto-niewolnictwem?

cr
18-06-2020 10:20 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Czyli idzie o to, że kapitalizm jest krypto-niewolnictwem?

Dopóki chodzi o symbiotyczne przywództwo, w którym każdy członek stada podążający za osobnikiem alfa zyskuje więcej aniżeli zdobyłby samodzielnie bez istnienia stada, dopóty nie ma mowy o niewolnictwie.

Pojęcie niewolnictwa wyznacza granica pomiędzy korzystnym przywództwem a niekorzystną dominacją, za którą społeczna symbioza przekształca się w społeczne pasożytnictwo.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Pojęcie niewolnictwa wyznacza granica pomiędzy korzystnym przywództwem a niekorzystną dominacją
A skąd wiadomo, że korzyści się skończyły?
okragly (21676 punktów)

>Bitcoin podobnie jak inne przejawy WŁASNOŚCI jest wyrazem hierarchii społecznej osobników.
skoro tak, powinniśmy przestac go karmic, zdechnie

>Kapitał opisuje hierarchię społeczną jednostek.
nie akceptujmy, moze sie przepoczwarzy na cos bardziej ludzkiego, rajskiego?
powinniśmy rozwijac alternatywne formy organizacji spolecznej, skąd wiadomo jeśli sie nie testuje alternatyw, teoretycznie nie można wykoncypowac

>Kapitalizm jest systemem władzy człowieka nad człowiekiem.
przecież nie będzie do konca swiata, wyprzedźmy czas, przewidźmy co bedzie po nim, jeśli wcześnie wystartujemy wygramy przyszłość
Polska mistrzem świata Białoruś druga, Niemcy daleko w tyle

powinniśmy porzucić filozofie chrześcijańską (personalizm) z niej mamy liberalizm (indywidualizm i wolność), to ciężar u nogi naszych dzieci i przyszłych pokoleń, także, tego, ... nie będziem mistrzem świata.


szukanie raju, moim celem
18-06-2020 23:30 
 0 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>>Kapitał opisuje hierarchię społeczną jednostek.
>nie akceptujmy

Czego? Korzyści z organizacji społecznej? Której wyłącznym źródłem jest hierarchia jednostek?

Kapitalista, który zrobi z robola maszynę do hodowli, uboju i przerobu świń jest w stanie zapewnić robolowi tyle świńskiego mięsa ile ten będzie w stanie zjeść.

Czym przebijesz ofertę dla zredukowanego do maszyny robola?

Doznaniami duchowymi?

Bez rozwinięcia u robola uczuć, które wzbudza w nim potrzeby duchowe?

Zamiast góry świńskiego mięsa?

Nie masz szans.

Ja też nie mam szans.

Musimy dać coś, co zastąpi świńskie mięso u osób, które pożądają go.

Ja swoimi ideami niczego nie zdziałałem.

Ty oddzialujesz na innych też dość delikatnie.

Czyli jesteśmy w czarnej dupie.

A właściciele globalnych ubojni rządzą.

Naprawdę nie wiem jak się z tego wyrwać.
Ludzkim życiem rządzi głód.
21-06-2020 14:35 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Kapitał opisuje hierarchię społeczną jednostek.
>>nie akceptujmy
>Czego? Korzyści z organizacji społecznej? hierarchii Kapitalista zrobi z robola maszynę do hodowli, uboju świń jest w stanie zapewnić robolowi tyle świńskiego mięsa ile ten będzie w stanie zjeść. Czym przebijesz ofertę dla zredukowanego do maszyny robola?
>Doznaniami duchowymi?
twórzmy alternatywne byty. Inspiracją mogą by Amisze, nie chodzą do szkoły, używają prymitywne metody (nie używają prądu, maszyn), rodza ogrom dzieci, mimo to sa szczęsliwi i 10x bogatsi od przecietnego Amerykanina

>Musimy dać coś, co zastąpi świńskie mięso u osób, które pożądają go.
być Amiszami ale nowoczesnymi, z prądem, maszynami, laptopem na kolanach, ograniczeniem ilości rodzonych dzieci ale nie chodźmy tak jak i oni do szkoły, ona czyni nas niewolnikami tak samo telewizja, filmy, mas media

Amisze są stadni, np w 1 dzień wspólnie, za darmo, budują dom nowożeńcom
są terytorialni
są ludżmi z raju (prawie)


szukanie raju, moim celem
21-06-2020 14:58 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Amisze .. 10x bogatsi od przecietnego Amerykanina
Przeciętny posiada pickupa, a Amisz bryczkę i konia...
>Amisze są stadni
W 1979 roku w kilku amerykańskich stanach wśród amiszów wybuchła epidemia wirusa polio, spowodowana unikaniem przez nich szczepień ochronnych.
Amisze są narażeni na choroby genetyczne, gdyż od dwunastu pokoleń wchodzą w związki małżeńskie tylko z osobami spośród swojej zamkniętej wspólnoty.



( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
21-06-2020 15:25 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Amisze .. 10x bogatsi od przecietnego Amerykanina
>Przeciętny posiada pickupa, a Amisz bryczkę i konia...
na kredyt, Amisz nigdy w banku nie był i posiada np 60ha ziemi, 100 krów itp

>>Amisze są stadni
> W 1979 r wśród amiszów wybuchła epidemia wirusa polio, spowodowana unikaniem przez nich szczepień ochronnych.
powinni zachowac ostrożność w kontaktach z ludźmi z zewnątrz, ale sie nie szczepic

>Amisze są narażeni na choroby genetyczne, gdyż od dwunastu pokoleń wchodzą w związki małżeńskie tylko z osobami spośród swojej zamkniętej wspólnoty.
dzieki temu ogromnie sie przysłużyli nauce

szukanie raju, moim celem
21-06-2020 16:07 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>>Amisze .. 10x bogatsi od przecietnego Amerykanina
>>Przeciętny posiada pickupa, a Amisz bryczkę i konia...
>na kredyt, Amisz nigdy w banku nie był i posiada np 60ha ziemi, 100 krów itp
Jak je doi nie mając prądu?
>>>Amisze są stadni
>> W 1979 r wśród amiszów wybuchła epidemia wirusa polio, spowodowana unikaniem przez nich szczepień ochronnych.
> powinni zachowac ostrożność w kontaktach z ludźmi z zewnątrz, ale sie nie szczepic
Mało się kontaktują z "zewnętrznymi" i mimo to zarażają, może powinni odgrodzić się murem i fosą?
>>Amisze są narażeni na choroby genetyczne, gdyż od dwunastu pokoleń wchodzą w związki małżeńskie tylko z osobami spośród swojej zamkniętej wspólnoty.
>dzieki temu ogromnie sie przysłużyli nauce
amisze jako króliki doświadczalne

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
21-06-2020 17:55 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>>Amisze są narażeni na choroby genetyczne, ... zamkniętej wspólnoty.
>>dzieki temu ogromnie sie przysłużyli nauce
>amisze jako króliki doświadczalne
jesteśmy homogeniczni, McDonald's opanował cały świat, ten sam program nauczanie, te same filmy z hollywood, te same reklamy a więc i pragnienia.

Amisze są z innego świata, jak zapomniane plemie z lasu Amazonii, stanowią ogromną wartość


szukanie raju, moim celem
21-06-2020 21:06 
 0 na 2
Hamerlik-Konopka (2812 punktów)
(zablokowany)
>Amisze są stadni

Okragly zdaje się mamy podobne cele tylko różnimy się wizjami ich osiągania.

Celem jest ograniczenie koncentracji grupowej, umiarkowane rozproszenie stadne i zachowanie indywidualnej różnorodności.

Ja chcę ten cel osiągać poprzez umiarkowanie koncentracji kapitału a Ty zdaje się poprzez implementację nowych wartości kulturowych.

Moze powinniśmy do tego dążyć metodą mieszaną. Coś ode mnie i coś od Ciebie.

Niestety konserwatyści dążący do odbudowy monarchii i rozwoju rasy Panów znowu są w ofensywie. Znowu uwierzyli, że Pan Bóg stworzył świat dla nich i podludzi, żeby im służyli. Znowu potrzeba ich niepohamowany popęd do władzy pohamować.
22-06-2020 13:52 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Ja chcę ten cel osiągać poprzez umiarkowanie koncentracji kapitału
jesteśmy programowani przez wychowanie (szkola, kościół, bajki, filmy, mas-media). Wychowaniem steruja patoelity. Nic nie możemy zrobic, tak jak nic nie mógł zrobic chłop pańszczyźniany, choc było ich 90% społeczeństwa

>poprzez implementację nowych wartości kulturowych.
odciąć się od programowania społecznego poprzez rezygnacje z "produkcji" patoelit (tak robią Amisze) Elity nic nie produkuja tylko nas zniewalaja. Tak nami manipuluja, ze jestesmy gotowi oddac za nich życie (np protestujemy w obronie patosądów patrz patoprywatyzacja w Warszawie)

>Niestety konserwatyści dążący do odbudowy monarchii i rozwoju rasy Panów
w ciągu 30 lat odtworzył sie system kastowy, strach myślec co bedzie za nastepne 30 lat

szukanie raju, moim celem

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365