Racjonalista - Strona głównaDo treści
ZWIĘZŁE PODSUMOWANIE WSZYSTKIEGO

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
18-06-2020 08:26Kosma Kwaśniewski (21 punktów)ZWIĘZŁE PODSUMOWANIE WSZYSTKIEGO
Ocena 1 na 1
Poprawiłem, trochę to co wcześniej tu umieszczałem, zastanawia mnie brak odzewu. Tekst pod adresem. Wysyłam butelkę robinsona i czekam, czy ktoś odpowie.

www.facebo(*)ts/2367172470036598?__tn__=K-R
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14787 punktów)
>www.facebo(*)ts/2367172470036598?__tn__=K-R
"Miłość do wszystkich jest niemożliwa i niewskazana"
Jest możliwa i wskazana.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Kosma Kwaśniewski (21 punktów)
>>www.facebo(*)ts/2367172470036598?__tn__=K-R
> "Miłość do wszystkich jest niemożliwa i niewskazana"Jest możliwa i wskazana.
>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.


Mnie nauczyło tego życie, przykładowo pierwsze co mi się nasuwa: wszelkiej maści nazistów będziesz wysyłał na turnusy rehabilitacyjne i leczył z chorób psychicznych? Albo będziesz się całował z alkoholikiem tonącym we własnym kale? Albo całował w rękę księdza-pedofila? Wiem, że to są skrajne przypadki, ale specjalnie przytaczam, żeby zastosować "terapię szokową" na synach i córkach bożych. Co więcej jestem za karą śmierci (tylko stosowaną odpowiednio, co jest problematyczne). Zastanawiam się co Duch Prawdy na to powie...
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Mnie nauczyło tego życie, przykładowo pierwsze co mi się nasuwa: wszelkiej maści nazistów będziesz wysyłał na turnusy rehabilitacyjne i leczył z chorób psychicznych?
Nie jestem lekarzem.
>Albo będziesz się całował z alkoholikiem tonącym we własnym kale?
Problem alkoholizmu powinien być rozwiązany ustawowo, tak jak narkomanii, Państwo zbyt pobłaża alkoholikom i stąd liczne nieszczęścia i dramaty.
>Albo całował w rękę księdza-pedofila?
Nie całuję w rękę nikogo, a ostatnio nawet nie podaję ręki.
>Wiem, że to są skrajne przypadki, ale specjalnie przytaczam, żeby zastosować "terapię szokową" na synach i córkach bożych. Co więcej jestem za karą śmierci (tylko stosowaną odpowiednio, co jest problematyczne). Zastanawiam się co Duch Prawdy na to powie...
Jeżeli społeczeństwo ma możliwość izolowania niebezpiecznych przestępców kara śmierci nie jest konieczna.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Kosma Kwaśniewski (21 punktów)
>>Mnie nauczyło tego życie, przykładowo pierwsze co mi się nasuwa: wszelkiej maści nazistów będziesz wysyłał na turnusy rehabilitacyjne i leczył z chorób psychicznych?
>Nie jestem lekarzem.
>>Albo będziesz się całował z alkoholikiem tonącym we własnym kale?
>Problem alkoholizmu powinien być rozwiązany ustawowo, tak jak narkomanii, Państwo zbyt pobłaża alkoholikom i stąd liczne nieszczęścia i dramaty.
>>Albo całował w rękę księdza-pedofila?
>Nie całuję w rękę nikogo, a ostatnio nawet nie podaję ręki.
>>Wiem, że to są skrajne przypadki, ale specjalnie przytaczam, żeby zastosować "terapię szokową" na synach i córkach bożych. Co więcej jestem za karą śmierci (tylko stosowaną odpowiednio, co jest problematyczne). Zastanawiam się co Duch Prawdy na to powie...
>Jeżeli społeczeństwo ma możliwość izolowania niebezpiecznych przestępców kara śmierci nie jest konieczna.
>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.


to po co odpowiadasz jak nic nie odpowiadasz i się ukrywasz? sam widzisz, że piszesz jak za przeproszeniem dureń
Duch Prawdy (14787 punktów)
>to po co odpowiadasz jak nic nie odpowiadasz
gdybym nie odpowiedział to bym nic nie odpowiedział, a skoro odpowiedziałem to coś odpowiedziałem
>i się ukrywasz?
? doprecyzuj
>sam widzisz, że piszesz jak za przeproszeniem dureń
punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, bywa, że dureń adwersarzy nazywa durniami


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
18-06-2020 19:03 
 Ocena 1 na 1
Kosma Kwaśniewski (21 punktów)
>>to po co odpowiadasz jak nic nie odpowiadasz
>gdybym nie odpowiedział to bym nic nie odpowiedział, a skoro odpowiedziałem to coś odpowiedziałem
>>i się ukrywasz?
>? doprecyzuj
>>sam widzisz, że piszesz jak za przeproszeniem dureń
>punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, bywa, że dureń adwersarzy nazywa durniami
>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

>

nie marnuj za przeproszeniem mojego czasu zatem, co więcej bywa, że jak, ktoś chce być adwersażem a nie partnerem do rozmowy to posądza innych o siedzenie, gdy sam zamyka się w kiblu (bez obrazy za mój język wkurzonym jest), jak szukasz adwersaży to idź na mecz się napierdalać w imię miłości bożej
18-06-2020 19:30 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)

>Nie całuję w rękę nikogo, a ostatnio nawet nie podaję ręki.
bardzo boisz sie śmierci? dziecko nie dotykane umiera

w raju żyliśmy blisko


>Jeżeli społeczeństwo ma możliwość izolowania niebezpiecznych przestępców kara śmierci nie jest konieczna.
w raju takiego osobnika ignorowali, żył sobie w stadzie ale nikt z nim nie utrzymywał kontaktów, po max 2 latach umierał
Kosma Kwaśniewski (21 punktów)
>>Nie całuję w rękę nikogo, a ostatnio nawet nie podaję ręki.
>bardzo boisz sie śmierci? dziecko nie dotykane umiera
>w raju żyliśmy blisko
>>Jeżeli społeczeństwo ma możliwość izolowania niebezpiecznych przestępców kara śmierci nie jest konieczna.
>w raju takiego osobnika ignorowali, żył sobie w stadzie ale nikt z nim nie utrzymywał kontaktów, po max 2 latach umierał

dobry wariat Pan jesteś pozdrawiam!
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Nie całuję w rękę nikogo, a ostatnio nawet nie podaję ręki.
>bardzo boisz sie śmierci?
w ogóle
>dziecko nie dotykane umiera
ale o co chodzi?
>w raju żyliśmy blisko
możliwe..., i?
>>Jeżeli społeczeństwo ma możliwość izolowania niebezpiecznych przestępców kara śmierci nie jest konieczna.
>w raju takiego osobnika ignorowali, żył sobie w stadzie ale nikt z nim nie utrzymywał kontaktów, po max 2 latach umierał
możliwe..., i?

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
18-06-2020 20:46 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>dziecko nie dotykane umiera
>ale o co chodzi?
w USA po 2 wś wiele sierot, porzuconych dzieci w domach dziecka, miały ciepło, sucho, najedzone a umierały. Sprowadzili kobiety z Meksyku które po ludzku dotykały (przytulały, głaskały), tym sposobem uratowały od śmierci (zimny chów jest okrutny)
rezygnacja z dotykania sie (np podanie dłoni) to nie jest dobry pomysł
>>w raju żyliśmy blisko
>możliwe..., i?
stado daje siłę, moc.

>>>Jeżeli społeczeństwo ma możliwość izolowania niebezpiecznych przestępców kara śmierci nie jest konieczna.
>>w raju takiego osobnika ignorowali, żył sobie w stadzie ale nikt z nim nie utrzymywał kontaktów, po max 2 latach umierał
>możliwe..., i?
kara smierci nie jest konieczna (ale np izolacja)


szukanie raju, moim celem
Duch Prawdy (14787 punktów)
>rezygnacja z dotykania sie (np podanie dłoni) to nie jest dobry pomysł
w czasie pandemii dobry
>>>w raju żyliśmy blisko
>>możliwe..., i?
>stado daje siłę, moc.
no, milion żołnierzy to jest moc, można wojować
>>>>Jeżeli społeczeństwo ma możliwość izolowania niebezpiecznych przestępców kara śmierci nie jest konieczna.
>>>w raju takiego osobnika ignorowali, żył sobie w stadzie ale nikt z nim nie utrzymywał kontaktów, po max 2 latach umierał
>>możliwe..., i?
>kara smierci nie jest konieczna (ale np izolacja)
dlatego są więzienia


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Kosma Kwaśniewski (21 punktów)

O CO CI CHODZI DURNY DEKLU? w ogóle się nie odnosisz do tego co tu napisane, ty chyba deklarujesz nie absolutną miłość tylko onanizm własny, pozdrawiam panie "filozof bez polotu"
Kosma Kwaśniewski (21 punktów)
>>www.facebo(*)ts/2367172470036598?__tn__=K-R
> "Miłość do wszystkich jest niemożliwa i niewskazana"Jest możliwa i wskazana.
>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.


www.facebo(*)04269509660222/?type=3&theater
witamziomy (536 punktów)
>Poprawiłem, trochę to co wcześniej tu umieszczałem, zastanawia mnie brak odzewu. Tekst pod adresem.
>Wysyłam butelkę robinsona i czekam, czy ktoś odpowie.
>www.facebo(*)ts/2367172470036598?__tn__=K-R

Przeczytałem Twój tekst i rozumiem w pełni Twoją rozterkę.

Problem z ludźmi jest taki, iż nie rozumieją istoty powstania Świata. Kolejny problem jest taki iż większość z nich, często pod wpływem doktryn, rezygnuje z dociekań, wierząc iż takowe zrozumienie wykracza poza ich możliwości. Dlatego jako ludzkość nie zrobiliśmy żadnych moralnych postępów patrząc na ostatnie 2000 lat. Ludzie sprzedali swoją wolność do krytycznego, indywidualnego myślenia, odstawiając swoje rozumy daleko do kąta, zadowalając się błogim, nieświadomym życiem, w zamian za kilka niepewnych obietnic. Godzą się tym samym na to, w jakim świecie żyją, bo przecież ten świat nie jest już dla nich, aż tak ważny.

Wygląda to dramatycznie i próżno szukać iskierki nadziei na jakąś poprawę w najbliższym czasie.
A wystarczyłoby się trochę wysilić, powiązać kilka faktów, trochę pogłówkować, spojrzeć w dramatyczną przeszłość, choć raz poddać w wątpliwość. Zaprzedali swoje człowieczeństwo, oślepieni ideologiami nie szukają już żadnych odpowiedzi.

I ja rozumiem, że życie w niewiedzy może być bolesne, że na pytania o sens tego wszystkiego nie jest łatwo znaleźć odpowiedzi, ale nie pozwalajmy indoktrynować od małego dzieci, bo to się nigdy nie zmieni.

Z ręką na sercu odpowiadam, iż religie to zło wcielone, nie ma nic gorszego od ślepej wiary. Jakbym miał taką moc to zrównałbym to wszystko z ziemią, zostawiłbym wybranych z pulą genetyczną, by zaczęli od nowa i jestem pewny, że cały Wszechświat odetchnąłby z ulgą.

Ciężko się żyje w Świecie, w którym 99% ludzi czerpie swoją tożsamość z iluzorycznego ego, konstruktu umysłowego i nie zdają sobie sprawy jaki skarb jest za nim schowany. Ale Oni nie chcą tam zaglądać, bo musieliby najpierw spojrzeć na swoją brzydotę, wolą odwrócić głowę i żyć dalej w ignorancji, karmiąc ten konstrukt wizją wiecznego życia po śmierci, żałosne i tragiczne.

Pozdrawiam.
Kosma Kwaśniewski (21 punktów)

Ja również pozdrawiam witamziomy, że się zwierzę czuję jakbym mówił jak mój stary a on się przeniósł na "tamten świat" alkoholem
Kosma Kwaśniewski (21 punktów)

>Z ręką na sercu odpowiadam, iż religie to zło wcielone, nie ma nic gorszego od ślepej wiary. Jakbym miał taką moc to zrównałbym to wszystko z ziemią, zostawiłbym wybranych z pulą genetyczną, by zaczęli od nowa i jestem pewny, że cały Wszechświat odetchnąłby z ulgą.

Ja nie zamierzam przedłużać swojej puli genetycznej.....

Ale chciałem się odnieść do religii, otóż ślepych religii nienawidzę, ale podobają mi się te widome! Które czczą świat (nieopisany zachwyt nad światem jak to żem pisał), a nie abstrakcję. Dziś szedłem rano i widziałem jaskółki, a to były kiedyś dinozaury, w cholerę dziwne i piękne jednocześnie...
Kosma Kwaśniewski (21 punktów)
nawiązując jeszcze do ślepoty, skrajny przypadek:

www.facebo(*)iewski/videos/541263153231322/

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365