Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wyłącz racjonalistyczne myślenie.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
09-07-2020 12:58matys12 (0 punktów)
(zablokowany)
Wyłącz racjonalistyczne myślenie.
Ocena 2 na 2
Bedziesz zdrowszy.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)

racjonalizm jest bezprzedmiotowy albowiem nie mamy wolnej woli. Istnieje tylko przyczynowość (determinizm) i przypadek
>Bedziesz zdrowszy.
uświadomisz sobie, że nie masz na nic wpływu, jesteś pianą na fali, będziesz zdrowszy i osiągniesz sukces (miej w...e, będzie ci dane
haish (2906 punktów)
>racjonalizm jest bezprzedmiotowy albowiem nie mamy wolnej woli. Istnieje tylko przyczynowość (determinizm) i przypadek.
>>Bedziesz zdrowszy.

Egzystencjalizm?

> uświadomisz sobie, że nie masz na nic wpływu, jesteś pianą na fali, będziesz zdrowszy i osiągniesz sukces (miej w...e, będzie ci dane



To nowy patent, to się nosi pod czaszką, a nie na głowie.
09-07-2020 22:02 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>racjonalizm jest bezprzedmiotowy albowiem nie mamy wolnej woli. Istnieje tylko przyczynowość (determinizm) i przypadek.
>>>Bedziesz zdrowszy.
>Egzystencjalizm?
wg wiki Egzystencjalizm to przekonanie, że człowiek, jako jedyny z bytów ma bezpośredni wpływ na to kim jest i dokonując niezależnych wyborów wyraża swoją wolność. Wolność to główna oznaka człowieczeństwa

mam pogląd przeciwstawny, że nie mamy wolnej woli i wolności (śpiewka patoelit dla nas niewolników), sądzę że rządzi przypadek i determinizm, Nie wiem jak sie nazywa ten poglad ale to nie determinizm (może ktoś podpowie?)

>> nie masz na nic wpływu, jesteś pianą na fali, będziesz zdrowszy i osiągniesz sukces (miej w...e, będzie ci dane
jestem piana (podobno z piany powstało życie wg mitologii), nawet nie piana a pojedyńcza banka "mydlaną" na fali


szukanie raju, moim celem
09-07-2020 22:35 
 Ocena 1 na 1
haish (2906 punktów)

>>Egzystencjalizm?

To taka inna iluzja.

>>> nie masz na nic wpływu, jesteś pianą na fali, będziesz zdrowszy i osiągniesz sukces (miej w...e, będzie ci dane
>jestem piana (podobno z piany powstało życie wg mitologii), nawet nie piana a pojedyńcza banka "mydlaną" na fali.

Myślenie - ciężko wyłączyć, można to zrobić farmakologicznie, lub przy pomocy alkoholu.
Bez w/w pozostaje tylko pogodzenie się z takim stanem faktycznym.
Lub Tikun Olam haModerni( תיקון עולם המודרני )- Korygowanie współczesnego świata, lub
Naprawianie współczesnego świata.
09-07-2020 22:55 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Myślenie - ciężko wyłączyć, można to zrobić farmakologicznie, lub przy pomocy alkoholu.
>Bez w/w pozostaje tylko pogodzenie się z takim stanem faktycznym.
w raju byliśmy dzicy, zwierzętami w stanie flow (piana na fali), nie myślisz tylko jesteś tu i teraz np polujesz na mamuta (miesa na cały rok). wilki jak poluja tez nie myślą. Albo zbierałes w raju jagody, albo rozmawiałeś z przyjaciółmi w stadzie to wszystko było w stanie flow (uskrzydlenie). Dzieci sa dzikie, z raju, tez nie myśla. Żeby nie myslec musisz pozbawić się EGO np medytując?, w raju nie mieliśmy EGO, ono przyczyna cierpienia


szukanie raju, moim celem
rogaliczek (669 punktów)
>w raju nie mieliśmy EGO, ono przyczyna cierpienia

Jak również wyjątkowej jakości szczęścia.
10-07-2020 11:48 
 Ocena 2 na 2
finerbijk (17282 punktów)
>mam pogląd przeciwstawny, że nie mamy wolnej woli i wolności (śpiewka patoelit dla nas niewolników), sądzę że rządzi przypadek i determinizm, Nie wiem jak sie nazywa ten poglad ale to nie determinizm (może ktoś podpowie?)
Mamy więcej woli niż nam się wydaje. Tylko brak chęci żeby z niej korzystać. Cała XX-wieczna nauka to zaprzeczenie mechanistycznej wizji świata oświeceniowego. Nawet się okazało, że może coś znikać w niebyt, a także się z tego niebytu pojawiać.
Henryk.K (2246 punktów)
>>mam pogląd przeciwstawny, że nie mamy wolnej woli i wolności (śpiewka patoelit dla nas niewolników), sądzę że rządzi przypadek i determinizm, Nie wiem jak sie nazywa ten poglad ale to nie determinizm (może ktoś podpowie?)
>Mamy więcej woli niż nam się wydaje. Tylko brak chęci żeby z niej korzystać. Cała XX-wieczna nauka to zaprzeczenie mechanistycznej wizji świata oświeceniowego. Nawet się okazało, że może coś znikać w niebyt, a także się z tego niebytu pojawiać.

Naszą największa wartością jest wolna wola.
Spotkałem się z poglądem, że w sumie to nie myślimy,ponieważ korzystamy z zasobów wiedzy.
Sygnałem, który to potwierdza jest błysk światła w mózgu. Każdy wielokrotnie go doświadczył.


Kto trzęsie drzewo prawdy,temu padają na głowę obelgi i nienawiść. Konfucjusz
10-07-2020 16:27 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)

> Naszą największa wartością jest wolna wola.
>Spotkałem się z poglądem, że w sumie to nie myślimy,ponieważ korzystamy z zasobów wiedzy...

Właściwie do czego jest nam potrzebna wolna wola? Czy do naszych potrzeb nie wystarcza w zupełności coś o wiele skromniejszego, mianowicie iluzja, wrażenie wolnej woli?
Henryk.K (2246 punktów)
>> Naszą największa wartością jest wolna wola.
>>Spotkałem się z poglądem, że w sumie to nie myślimy,ponieważ korzystamy z zasobów wiedzy...
> Właściwie do czego jest nam potrzebna wolna wola? Czy do naszych potrzeb nie wystarcza w zupełności coś o wiele skromniejszego, mianowicie iluzja, wrażenie wolnej woli?
>
Zwierzęta nie posiadają wolnej woli i nawet o tym nie wiedzą. Są za to bezgrzeszne oraz nie posiadają świadomości istnienia.
Wola wola, jest to coś, czego tak naprawdę w pełni nie rozumiemy.
Jej skutki dotknęły również istoty wyższego rzędu, czyli aniołów.
Dla wielu faktycznie wystarczy wikt i opierunek, lecz nie świadomie podlegają jej w najdrobniejszych sprawach moralnych i duchowych.
Akurat ciała dotyczy w najmniejszym stopniu. Jednak jej skutki duchowe wpływają na ciało bardzo poważnie.


Kto trzęsie drzewo prawdy,temu padają na głowę obelgi i nienawiść. Konfucjusz
10-07-2020 21:46 
 Ocena 2 na 2
Elasp (6859 punktów)

> Zwierzęta nie posiadają wolnej woli i nawet o tym nie wiedzą. Są za to bezgrzeszne oraz nie posiadają świadomości istnienia.
>Wola wola, jest to coś, czego tak naprawdę w pełni nie rozumiemy.

Jest coś, co w pełni rozumiemy?

>Jej skutki dotknęły również istoty wyższego rzędu, czyli aniołów.

>Dla wielu faktycznie wystarczy wikt i opierunek, lecz nie świadomie podlegają jej w najdrobniejszych sprawach moralnych i duchowych.
>Akurat ciała dotyczy w najmniejszym stopniu. Jednak jej skutki duchowe wpływają na ciało bardzo poważnie.

W jaki sposób stwierdziłeś bądź stwierdzasz istnienie wolnej woli? Czy wystarczy stwierdzić brak widocznego przymusu wewnętrznego i zewnętrznego poprzedzającego wybór, albo nieprzewidywalność wyboru, aby uznać, że wybór był dobrowolny?
Henryk.K (2246 punktów)
>> Zwierzęta nie posiadają wolnej woli i nawet o tym nie wiedzą. Są za to bezgrzeszne oraz nie posiadają świadomości istnienia.
>>Wola wola, jest to coś, czego tak naprawdę w pełni nie rozumiemy.
> Jest coś, co w pełni rozumiemy?
>>Jej skutki dotknęły również istoty wyższego rzędu, czyli aniołów.
>>Dla wielu faktycznie wystarczy wikt i opierunek, lecz nie świadomie podlegają jej w najdrobniejszych sprawach moralnych i duchowych.
>>Akurat ciała dotyczy w najmniejszym stopniu. Jednak jej skutki duchowe wpływają na ciało bardzo poważnie.
> W jaki sposób stwierdziłeś bądź stwierdzasz istnienie wolnej woli? Czy wystarczy stwierdzić brak widocznego przymusu wewnętrznego i zewnętrznego poprzedzającego wybór, albo nieprzewidywalność wyboru, aby uznać, że wybór był dobrowolny?
>
Wolny w pełni wybór zachodzi wówczas, kiedy dokonujemy go bez przymusu.
Kiedy popełniamy nieświadomy błąd podczas dokonywania wyboru, to jego ciężar jest mniejszy. Istnieją tu również uwarunkowania, czym się kierowaliśmy, jaki wkład włożyliśmy w ustalenie prawdy, itp. Zdawać by się mogło, że tylko dobru wybór jest pozytywny.
Kiedy jednak jeśli coś dobrego będziemy uważali za złe i dokonamy jego wyboru, to taki wybór był zły i na odwrót.

Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
10-07-2020 22:57 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>>> Zwierzęta nie posiadają wolnej woli i nawet o tym nie wiedzą. Są za to bezgrzeszne oraz nie posiadają świadomości istnienia.
>>>Wola wola, jest to coś, czego tak naprawdę w pełni nie rozumiemy.
>> Jest coś, co w pełni rozumiemy?
>>>Jej skutki dotknęły również istoty wyższego rzędu, czyli aniołów.
>>>Dla wielu faktycznie wystarczy wikt i opierunek, lecz nie świadomie podlegają jej w najdrobniejszych sprawach moralnych i duchowych.
>>>Akurat ciała dotyczy w najmniejszym stopniu. Jednak jej skutki duchowe wpływają na ciało bardzo poważnie.
>> W jaki sposób stwierdziłeś bądź stwierdzasz istnienie wolnej woli? Czy wystarczy stwierdzić brak widocznego przymusu wewnętrznego i zewnętrznego poprzedzającego wybór, albo nieprzewidywalność wyboru, aby uznać, że wybór był dobrowolny?
>>
> Wolny w pełni wybór zachodzi wówczas, kiedy dokonujemy go bez przymusu.

Nie odpowiedziałeś na pytanie: "W jaki sposób stwierdziłeś bądź stwierdzasz istnienie wolnej woli?"
Henryk.K (2246 punktów)

>>> W jaki sposób stwierdziłeś bądź stwierdzasz istnienie wolnej woli? Czy wystarczy stwierdzić brak widocznego przymusu wewnętrznego i zewnętrznego poprzedzającego wybór, albo nieprzewidywalność wyboru, aby uznać, że wybór był dobrowolny?
>>>
>> Wolny w pełni wybór zachodzi wówczas, kiedy dokonujemy go bez przymusu.
> Nie odpowiedziałeś na pytanie: "W jaki sposób stwierdziłeś bądź stwierdzasz istnienie wolnej woli?"

Wolna wola istnieje ponieważ posiadamy możliwość wyboru pomiędzy dobrem a złem.
Nie są to wartości, które pojawiają się okazjonalnie, bardzo rzadko.
Istnieją w każdej chwili naszego życia.
Małe dzieci nie posiadają jeszcze tej możliwości, ponieważ nie rozgraniczają tych pojęć.
Również osoby dotknięte chorobami psychicznymi posiadają tą możliwość w ograniczonym zakresie lub wcale.
Zdrowe,czyli nie zdeprawowane sumienie, informuje nas o takim wyborze.
Religie są z reguły drogowskazem na tej drodze.
Podejmowanie wyboru, czy kupię sobie lepszy lub tańszy samochód nie jest kwestią sumienia, lecz najwyżej posiadanej gotówki.


Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
11-07-2020 10:03 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>>>> W jaki sposób stwierdziłeś bądź stwierdzasz istnienie wolnej woli? Czy wystarczy stwierdzić brak widocznego przymusu wewnętrznego i zewnętrznego poprzedzającego wybór, albo nieprzewidywalność wyboru, aby uznać, że wybór był dobrowolny?
>>>>
>>> Wolny w pełni wybór zachodzi wówczas, kiedy dokonujemy go bez przymusu.
>> Nie odpowiedziałeś na pytanie: "W jaki sposób stwierdziłeś bądź stwierdzasz istnienie wolnej woli?"

> Wolna wola istnieje ponieważ posiadamy możliwość wyboru pomiędzy dobrem a złem.
>Nie są to wartości, które pojawiają się okazjonalnie, bardzo rzadko.

Pytam: skąd to wiesz?

>Istnieją w każdej chwili naszego życia.

Skąd wiesz o tym? Jak to ustaliłes?

>Małe dzieci nie posiadają jeszcze tej możliwości, ponieważ nie rozgraniczają tych pojęć.
>Również osoby dotknięte chorobami psychicznymi posiadają tą możliwość w ograniczonym zakresie lub wcale.

>Zdrowe,czyli nie zdeprawowane sumienie, informuje nas o takim wyborze.

Na jakiej podstawie uważasz sumienie za wiarygodne? Jak empirycznie (czy w jakikolwiek inny sposób) odróżniasz sumienie zdeprawowane od niezdeprawowanego?

>Religie są z reguły drogowskazem na tej drodze.

"Z reguły", czyli znowuż trzeba jakoś odróżnić religię dobrą od złej, bo chyba nie uważasz za drogowskaz np. religii Azteków.

>Podejmowanie wyboru, czy kupię sobie lepszy lub tańszy samochód nie jest kwestią sumienia, lecz najwyżej posiadanej gotówki.

Jest "kwestią sumienia". Tzn. można dokonać wyboru i dążyć do posiadania takiej gotówki, która poozwala ten wybór zrealizować.
12-07-2020 20:41 
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)
>>Wola wola, jest to coś, czego tak naprawdę w pełni nie rozumiemy.
> Jest coś, co w pełni rozumiemy?
Co w ogóle znaczy 'w pełni rozumiemy'?
10-07-2020 21:05 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> Naszą największa wartością jest wolna wola.
>>Spotkałem się z poglądem, że w sumie to nie myślimy,ponieważ korzystamy z zasobów wiedzy...
> Właściwie do czego jest nam potrzebna wolna wola?
by cię gnebić np uzasadnić że zgrzeszyłeś. kajaj się, cierp, Twoja wina, twoja wina, twoja bardzo wielka wina.

Gdy na to co robisz nie masz żadnego wpływu.

>Czy do naszych potrzeb nie wystarcza w zupełności coś o wiele skromniejszego, mianowicie iluzja, wrażenie wolnej woli?
w raju nie było wolnej woli

wolna wola jest potrzebna patoelitom do zniewolenia nas, by na ciebie zrzucić wine za twoje cierpienie Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina. Jestes na kolanach? i o to chodzi!
trzeba było więcej pracowac
wybrac inny zawód
chodzic do szkoły
wybrać innych kolegów
żarliwiej sie modlić
dac większa ofiare kapłanowi
nie spać tak długo
myśleć o emeryturze
nie skakać na drzewo
nie zakochac sie
nie bzykać

itp itd

twoja wina,
na kolana grzeszniku
pros o przebaczenie
będziesz w piekle się smażył

w raju nie było piekła

wolna wola jak i czas nie istnieją, służą jedynie do zniewolenia nas


szukanie raju, moim celem
10-07-2020 22:17 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>mam pogląd przeciwstawny, że nie mamy wolnej woli i wolności (śpiewka patoelit dla nas niewolników), sądzę że rządzi przypadek i determinizm, Nie wiem jak sie nazywa ten poglad ale to nie determinizm (może ktoś podpowie?)
>>Mamy więcej woli niż nam się wydaje. Tylko brak chęci żeby z niej korzystać. Cała XX-wieczna nauka to zaprzeczenie mechanistycznej wizji świata oświeceniowego. Nawet się okazało, że może coś znikać w niebyt, a także się z tego niebytu pojawiać.
> Naszą największa wartością jest wolna wola.
>Spotkałem się z poglądem, że w sumie to nie myślimy,ponieważ korzystamy z zasobów wiedzy.
>Sygnałem, który to potwierdza jest błysk światła w mózgu. Każdy wielokrotnie go doświadczył.

prof. Włodzisława Duch
polski naukowiec, profesor nauk fizycznych specjalizujący się w informatyce stosowanej, neuroinformatyce, sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowym, kognitywistyce i neurokognitywnych technologiach.


"Zagadnienia związane z intuicją czy olśnieniami typu
"Aha!" w których nagle dokonuje się przełom w poszukaniu (nieraz bardzo długotrwałym)
rozwiązania były przedmiotem zainteresowania psychologów od dawna, jednakże ich
"teorie wglądu" (insight theories) były oderwane od zrozumienia procesów zachodzących w
mózgach. Czy nagły wgląd oparty jest na jakichś odmiennych procesach poznawczych,
np. reinterpretacji problemu przez odrzucenie dotychczas utrzymywanych ograniczeń, lub
jakiejś szczególnej dekompozycji problemu, czy też oparty jest na tych samych procesach co
zwykle rozwiązywanie problemów, powstając w momencie dostrzeżenia możliwości wykonania
ostatecznego kroku? Wgląd doświadczany jest jak zaskakujący i oczywisty (Aha!),
poprzedzany często okresem impasu, w którym nie udaje się uzyskać postępu. Osoby, które
dobrze sobie radzą z zadaniami wymagającymi wglądu wykazują też zdolności dostrzegania
ukrytych figur na obrazach czy identyfikacji niewyraźnych obrazów, a więc funkcji zależnych
od prawej półkuli mózgu.
Dopiero w ostatnich latach zaczęto badać neuronowe korelaty takich zjawisk. Procesy
odpowiedzialne za rozwiązywanie problemów są podobne do procesów związanych z rozumieniem
języka. W obu przypadkach konieczne jest wnioskowanie, dopełnianie informacji
które nie są zawarte w jawny sposób w wypowiedzi a tylko wynikają z ogólnej wiedzy czy
kontekstu rozmowy, podświadomą integrację tych informacji w spójną całość będącej podstawą
odpowiedzi, jak i pojawienie się odpowiedzi na poziomie świadomym, w strumieniu
stanów pamięci roboczej. Procesy związane z wglądem prawdopodobnie pobudzają początkowo
wyspecjalizowane procesory, które są w niewielkim stopniu przydatne do znalezienia
rozwiązania, co hamuje działanie właściwych procesorów (efekty torowania)
. Myślenie
zmierza niejako w błędnym kierunku aż dochodzi do impasu. W efekcie słabiej rezonujące
procesory zaczynają powoli formować koalicję integrującą elementy, które były dotychczas
hamowane; aktywność tych elementów wzajemnie się wzmacnia aż rezultat ich działalności
wygrywa konkurencję
i przełamując impas pojawia się w świadomości. Dostrzeżenie alternatywy
dla toku rozumowania, który doprowadził do impasu wywołuje reakcję emocjonalną

i skupienie się nad nowym kierunkiem. Udało się przeprowadzić zarówno eksperymenty
psychologiczne jak i obrazowania mózgu w czasie rozwiązywania stosunkowo prostych
problemów wymagających wglądu, z których wynika, że główną strukturą zaangażowaną w
te procesy jest tylna część prawostronnej górnej bruzdy skroniowej.
Jak to może wyglądać na poziomie aktywności neuronowej? Stany pamięci roboczej poddające
się kategoryzacji powstają z pobudzeń odpowiadających fragmentom reprezentacji wewnętrznych
różnych stanów tworzących się głównie na skutek pobudzeń zmysłowych;
prawdopodobieństwo spójnego, wcześniej widzianego układu jest największe, ale pobudzić
może się jakikolwiek inny układ. Kora skojarzeniowa działa jako pamięć autoasocjacyjna,
dopełniając fragmenty przedstawianych wzorców. Poszczególne neurony działają dość chaotycznie,
w układzie nerwowym powstają więc fluktuacje, ujawniają się na krótko nowe
wzorce. Wiele z tych wzorców jest bez sensu, to znaczy nie są wspierane przez inne lokalne
sieci, nie powodują na tyle silnych pobudzeń by wygrać konkurencję i pojawić się jako element
pamięci roboczej, który może podlegać kategoryzacji i wartościowaniu, a więc stać się
elementem świadomym. Emocje związane są ze wzrostem produkcji neurotransmiterów,
sprzyjają więc zwiększonym fluktuacjom działania neuronów, umożliwiając silniejsze pobudzenia
nietypowych konfiguracji mikroobwodów neuronowych, sprzyjają też skupieniu
uwagi nad wybranymi elementami zagadnienia. W efekcie nowym wzorcom łatwiej jest
"przebić się" w konkurencji do pamięci roboczej. Fluktuacje odpowiedzialne są za wyobraźnię,
produkująca jednocześnie tysiące mało prawdopodobnych kombinacji, oceny emocjonalne
za filtrowanie pozwalające ujawnić się tylko tym elementom, które z jakiegoś punktu
widzenia są interesujące."

No tak ten błysk światła mniej więcej wygląda.
Henryk.K (2246 punktów)

>No tak ten błysk światła mniej więcej wygląda.

To co przedstawiłem ma jedną i niepodważalną zaletę, jest znacznie, ale to znacznie prostsze.
Nauka o człowieku nie potrafi rozwiązać poważniejszego problemu, dlaczego człowiek który posiada wszystkie zdrowe organy, umiera?
Teoria Pana profesora jest wręcz wymuszona.

Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
farmer (22440 punktów)
>>No tak ten błysk światła mniej więcej wygląda.
> To co przedstawiłem ma jedną i niepodważalną zaletę, jest znacznie, ale to znacznie prostsze.
> Nauka o człowieku nie potrafi rozwiązać poważniejszego problemu, dlaczego człowiek który posiada wszystkie zdrowe organy, umiera?
> Teoria Pana profesora jest wręcz wymuszona.

Nie żartuj
Przeciwstawiasz swój "błysk światła" to konkretnej analizy co z czym?

Wybacz
>Spotkałem się z poglądem, że w sumie to nie myślimy,ponieważ korzystamy z zasobów >wiedzy.
>Sygnałem, który to potwierdza jest błysk światła w mózgu. Każdy wielokrotnie go >doświadczył.

to co napisałeś może było dobre 500lat temu na jakiejś zabitej dechami wsi.

Ale to co pisze ten NAUKOWIEC jest dużo dużo prostsze i bardziej zrozumiałe.

Poszczególne neurony działają dość chaotycznie,
w układzie nerwowym powstają więc fluktuacje, ujawniają się na krótko nowe
wzorce. Wiele z tych wzorców jest bez sensu, to znaczy nie są wspierane przez inne lokalne
sieci, nie powodują na tyle silnych pobudzeń by wygrać konkurencję i pojawić się jako element
pamięci roboczej, który może podlegać kategoryzacji i wartościowaniu, a więc stać się
elementem świadomym. Emocje związane są ze wzrostem produkcji neurotransmiterów,
sprzyjają więc zwiększonym fluktuacjom działania neuronów, umożliwiając silniejsze pobudzenia
nietypowych konfiguracji mikroobwodów neuronowych, sprzyjają też skupieniu
uwagi nad wybranymi elementami zagadnienia.

haish (2906 punktów)

>Ale to co pisze ten NAUKOWIEC jest dużo dużo prostsze i bardziej zrozumiałe.
> Poszczególne neurony działają dość chaotycznie,
>w układzie nerwowym powstają więc fluktuacje, ujawniają się na krótko nowe
>wzorce. Wiele z tych wzorców jest bez sensu, to znaczy nie są wspierane przez inne lokalne
>sieci, nie powodują na tyle silnych pobudzeń by wygrać konkurencję i pojawić się jako element
>pamięci roboczej, który może podlegać kategoryzacji i wartościowaniu, a więc stać się
>elementem świadomym. Emocje związane są ze wzrostem produkcji neurotransmiterów,
>sprzyjają więc zwiększonym fluktuacjom działania neuronów, umożliwiając silniejsze pobudzenia
>nietypowych konfiguracji mikroobwodów neuronowych, sprzyjają też skupieniu
>uwagi nad wybranymi elementami zagadnienia.

Ten Naukowiec posiada wiedzę i zrozumienie zjawiska, do większości ludzi lepiej przemawia
"światła błysk", z naukowego opisu nie wynika jednak możliwość ludzkiej kontroli - opanowania tego zjawiska.
17-07-2020 20:35 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Ale to co pisze ten NAUKOWIEC jest dużo dużo prostsze i bardziej zrozumiałe.
>> Poszczególne neurony działają dość chaotycznie,
>>w układzie nerwowym powstają więc fluktuacje, ujawniają się na krótko nowe
>>wzorce. Wiele z tych wzorców jest bez sensu, to znaczy nie są wspierane przez inne lokalne
>>sieci, nie powodują na tyle silnych pobudzeń by wygrać konkurencję i pojawić się jako element
>>pamięci roboczej, który może podlegać kategoryzacji i wartościowaniu, a więc stać się
>>elementem świadomym. Emocje związane są ze wzrostem produkcji neurotransmiterów,
>>sprzyjają więc zwiększonym fluktuacjom działania neuronów, umożliwiając silniejsze pobudzenia
>>nietypowych konfiguracji mikroobwodów neuronowych, sprzyjają też skupieniu
>>uwagi nad wybranymi elementami zagadnienia.
>Ten Naukowiec posiada wiedzę i zrozumienie zjawiska, do większości ludzi lepiej przemawia
>"światła błysk", z naukowego opisu nie wynika jednak możliwość ludzkiej kontroli - opanowania tego zjawiska.

Co znaczy kontroli? Czy jest to jakiś wymog?
Jest wiele procesów których nie kontrolujemy a wręcz jest to nie wskazane.

Podam przyklad. Gdyby oddychanie było połączone z myśleniem to dużo ludzi by się udusilo. Czy to oznacza że brak kontroli ma się do istoty jako człowieka?
19-07-2020 12:54 
 0 na 2
gruby Rysiek (19903 punktów)
>Czy to oznacza że brak kontroli ma się do istoty jako człowieka?

Brak kontroli jest istotą człowieka.
Kontrola jest wrażeniem.

Jesteśmy koniunkcja naszych właściwości oraz alternatywa naszych elementów.

Iloczynem czynników i sumą części.

Robisz, co musisz zrobić, jak mrówka, pszczoła albo kwiat gdy wschodzi słońce choc sam masz wrażenie, że robisz co chcesz.

Homo sapiens jest instynktowny tak samo jak pozostałe gatunki zwierząt.

Idee, które jawia się w twoim umyśle to zaprogramowany popęd.

Nasze ciała to materia, która przekształca się zgodnie z prawem fizyki.

Wolnosc to wrażenie.
haish (2906 punktów)

>>Ten Naukowiec posiada wiedzę i zrozumienie zjawiska, do większości ludzi lepiej przemawia
>>"światła błysk", z naukowego opisu nie wynika jednak możliwość ludzkiej kontroli - opanowania tego zjawiska.
>Co znaczy kontroli? Czy jest to jakiś wymog?
>Jest wiele procesów których nie kontrolujemy a wręcz jest to nie wskazane.
>Podam przyklad. Gdyby oddychanie było połączone z myśleniem to dużo ludzi by się udusilo. Czy to oznacza że brak kontroli ma się do istoty jako człowieka?

Funkcję oddychania i pracę serca, kontroluję u człowieka "mózg gadzi", natomast myślenie
w dużej, jeśli nie przeważającej części u człowieka dokonuje się w korze mozgowej.
Część ludzkiej pamięci jest w strefie podświadomości.
Mózg gadzi to tak jak bios w komputerze, nie ma dostępu z poziomu systemu operacyjnego (procesów podświadomych i samoświadomego myślenia) Wielu nabytych-wyuczomych umiejętności używamy w codzienntm życiu automatycznie, bez procesu samoświadomego myślenia.

-pozdrawiam.
haish (2906 punktów)
>>>Ten Naukowiec posiada wiedzę i zrozumienie zjawiska, do większości ludzi lepiej przemawia
>>>"światła błysk", z naukowego opisu nie wynika jednak możliwość ludzkiej kontroli - opanowania tego zjawiska.
>>Co znaczy kontroli? Czy jest to jakiś wymog?
>>Jest wiele procesów których nie kontrolujemy a wręcz jest to nie wskazane.
>>Podam przyklad. Gdyby oddychanie było połączone z myśleniem to dużo ludzi by się udusilo. Czy to oznacza że brak kontroli ma się do istoty jako człowieka?

Funkcję oddychania i pracę serca, kontroluję u człowieka "mózg gadzi", natomast myślenie
w dużej, jeśli nie przeważającej części u człowieka dokonuje się w korze mozgowej.
Część ludzkiej pamięci jest w strefie podświadomości.
Mózg gadzi to tak jak bios w komputerze, nie ma dostępu z poziomu systemu operacyjnego (procesów podświadomych i samoświadomego myślenia) Wielu nabytych-wyuczonych umiejętności używamy w codziennym życiu automatycznie, bez procesu samoświadomego myślenia.
Ten Naukowiec - profesor nauk fizycznych specjalizuje się w informatyce stosowanej, neuroinformatyce, sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowym, kognitywistyce i neurokognitywnych technologiach.
Gdyby rozpoznanie "zjawiska" było pełne prawdopodobnie AI już by funkcjonowała.

-pozdrawiam.
i przepraszam za podwójny wpis.
19-07-2020 22:16 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>Ten Naukowiec posiada wiedzę i zrozumienie zjawiska, do większości ludzi lepiej przemawia
>>>"światła błysk", z naukowego opisu nie wynika jednak możliwość ludzkiej kontroli - opanowania tego zjawiska.
>>Co znaczy kontroli? Czy jest to jakiś wymog?
>>Jest wiele procesów których nie kontrolujemy a wręcz jest to nie wskazane.
>>Podam przyklad. Gdyby oddychanie było połączone z myśleniem to dużo ludzi by się udusilo. Czy to oznacza że brak kontroli ma się do istoty jako człowieka?
>Funkcję oddychania i pracę serca, kontroluję u człowieka "mózg gadzi", natomast myślenie
>w dużej, jeśli nie przeważającej części u człowieka dokonuje się w korze mozgowej.
>Część ludzkiej pamięci jest w strefie podświadomości.
>Mózg gadzi to tak jak bios w komputerze, nie ma dostępu z poziomu systemu operacyjnego (procesów podświadomych i samoświadomego myślenia) Wielu nabytych-wyuczomych umiejętności używamy w codzienntm życiu automatycznie, bez procesu samoświadomego myślenia.
>-pozdrawiam.

Czy jest wymogiem posiadanie kontroli nad "błyskiem"?
haish (2906 punktów)

>Czy jest wymogiem posiadanie kontroli nad "błyskiem"?

Dla potrzeb budowy AI to podstawa. Bez zrozumienia czym są "trzy mózgi" w jednym ludzkim mózgu AI nie będzie w pełni AI.
Dla człowieka - hmmm... gdybyśmy posiedli taką umiejętność zostalibyśmy półbogami, nadal bylibyśmy śmiertelni.
19-07-2020 22:37 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Czy jest wymogiem posiadanie kontroli nad "błyskiem"?
>Dla potrzeb budowy AI to podstawa. Dla człowieka - hmmm... gdybyśmy posiedli taką
>umiejętność zostalibyśmy półbogami, nadal bylibyśmy śmiertelni.

To czym moglibyśmy być, albo czy to jest potrzebne AI to jest inna kwestia której nie rozpatruje/my.

Piszesz o kontroli a raczej jej braku. A mamy całe mnóstwo nie kontrolowanych procesów a przynajmniej nie myślimy że ich nie kontrolujemy.
haish (2906 punktów)

>Piszesz o kontroli a raczej jej braku. A mamy całe mnóstwo nie kontrolowanych procesów a przynajmniej nie myślimy że ich nie kontrolujemy.

Filozofie i nauki Wschodu (nie z Bliskiego Wschodu) obfitują w różnego rodzaju yoginów i innych mistyków, którzy technikami medytacji, ascezy itp. poszerzają zakres samoświadomej kontroli nad własnym ciałem, - a więc można.
Spece od "Mind Control", socjotechniki i inżynierii społecznej też nad tym intensywnie pracują.
W przypadku pracy serca, w określonych przypadkach gdy stwierdzona jest śmierć mózgu serce potrafi pompować krew jeszcze kilka do kilkunastu minut, istnieją nawet opinie że
tymi funkcjami kieruje rdzeń kręgowy.
W normalnym życiu kontrola wszystkich procesów naraz wprowadziłaby raczej chaos do myślenia, wiele z procesów dokonuje się niejako "w tle".
Gdzieś pomiędzy tym wszystkim z pozoru nic nie znaczący bodziec, lub taki "bodziec" którego nie jesteśmy w stanie odczuć i postrzec("światła błysk"; to nie to samo co "iskra Boża") powoduje naszą reakcję(np. zmianę poglądów pod wpływem innego pojmowania lub zrozumienia).
Można spekulować- skoro istnieją neurony lustrzane, to prawdopodobny jest też rodzaj indukcji umusł-umysł w kwestiach pojmowania i zrozumienia ~ rodzaj "telepatii" - nauka
lepiej wchodzi do głowy na zajęciach prowadzonych przez nauczyciela. Nie wszyscy nauczyciele mają Dar przekazywania wiedzy.
Czy za niektóre - "bodźce"("światła błysk") odpowiada przypadek:
> Poszczególne neurony działają dość chaotycznie,
>w układzie nerwowym powstają więc fluktuacje, ujawniają się na krótko nowe
>wzorce. Wiele z tych wzorców jest bez sensu, to znaczy nie są wspierane przez inne lokalne
>sieci, nie powodują na tyle silnych pobudzeń by wygrać konkurencję i pojawić się jako element
>pamięci roboczej, który może podlegać kategoryzacji i wartościowaniu, a więc stać się
>elementem świadomym. EMOCJE związane są ze wzrostem produkcji neurotransmiterów,
>sprzyjają więc zwiększonym fluktuacjom działania neuronów, umożliwiając silniejsze pobudzenia
>nietypowych konfiguracji mikroobwodów neuronowych, sprzyjają też skupieniu
>uwagi nad wybranymi elementami zagadnienia.
czy też Wyższy Inteligentny Byt, tego naukowy opis nie rozstrzyga.
EMOCJE są spowodowane bodźcami i impulsami. Powyższy opis odnosi się do modelu mózgu człowieka, świat to niezliczona liczba takich modeli funkcjonujących jednocześnie, a wówczas to już nie dokładnie to samo. To przypomina sytuację gdy bodajże N.Bhor na potrzeby teorii mechaniki kwantowej obliczał model na przykładzie atomu wodoru (wyglądało pięknie), jednak taka metoda obliczania "brała w łeb" w przypadku atomu helu,- a co resztą tablicy Mendelejewa?
kierul.wor(*)na-z-logika-teoria-atomu-1913/
- pozdrawiam.
22-07-2020 00:33 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Piszesz o kontroli a raczej jej braku. A mamy całe mnóstwo nie kontrolowanych procesów a przynajmniej nie myślimy że ich nie kontrolujemy.
>Filozofie i nauki Wschodu (nie z Bliskiego Wschodu) obfitują w różnego rodzaju yoginów i innych mistyków, którzy technikami medytacji, ascezy itp. poszerzają zakres samoświadomej kontroli nad własnym ciałem, - a więc można.
>Spece od "Mind Control"

A wyrzut dopaminy, sen itd. Czy jest wymogiem posiadanie kontroli? Możemy przytaczać przykłady ale sedno tkwi w tym czy kontrola jest wymogiem.
19-07-2020 22:51 
 Ocena 1 na 1
poetry (-8 punktów)
(zablokowany)
>>>mam pogląd przeciwstawny, że nie mamy wolnej woli i wolności (śpiewka patoelit dla nas niewolników), sądzę że rządzi przypadek i determinizm, Nie wiem jak sie nazywa ten poglad ale to nie determinizm (może ktoś podpowie?)
>>Mamy więcej woli niż nam się wydaje. Tylko brak chęci żeby z niej korzystać. Cała XX-wieczna nauka to zaprzeczenie mechanistycznej wizji świata oświeceniowego. Nawet się okazało, że może coś znikać w niebyt, a także się z tego niebytu pojawiać.
> Naszą największa wartością jest wolna wola.
>Spotkałem się z poglądem, że w sumie to nie myślimy,ponieważ korzystamy z zasobów wiedzy.
>Sygnałem, który to potwierdza jest błysk światła w mózgu. Każdy wielokrotnie go doświadczył.

Nie wolna wola. Logika. Bóg i chrześcijanin to pokój nadzieja miłość.

Ja nawet w trudzie. To nadaje mi sens. A nie jest powodem logicznym że Boga nie ma.
Henryk.K (2246 punktów)
to potwierdza jest błysk światła w mózgu. Każdy wielokrotnie go doświadczył.
>Nie wolna wola. Logika. Bóg i chrześcijanin to pokój nadzieja miłość.
>Ja nawet w trudzie. To nadaje mi sens. A nie jest powodem logicznym że Boga nie ma.
>
W przypadku braku wolnej woli nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za własne czyny.
Nie istnieje żaden argument logiczny, że Bóg istnieje lub nie.
Śmiesznym jest racjonalne przekonanie, że Boga nie ma. Podobnie i logiczne dowodzenie, iż istnieje.
Do 1985 roku mogliśmy przyjmować istnienie Boga na podstawie wiary. Obecnie można tego dowieść naukowo.
Nikt jednak nie jest tym zainteresowany. Koniec świata jest już bardzo bliski.


Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
21-07-2020 11:38 
 Ocena 1 na 1
haish (2906 punktów)

>Nikt jednak nie jest tym zainteresowany. Koniec świata jest już bardzo bliski.
>Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie".

Nie koniec świata, ale nowa rzeczywistość - powoli, pomału świat zmienia się i nie jest już taki jak 10 czy 20 lat temu. Jak to zwykle bywa na zmianach jedni zyskują inni tracą.

-pozdrawiam.
10-07-2020 14:27 
 Ocena 1 na 1
rogaliczek (669 punktów)
>Nawet się okazało, że może coś znikać w niebyt, a także się z tego niebytu pojawiać.

A skąd pomysł, że to co znika to nie to samo co się pojawia? Wszechświat to byt stały, tylko obserwator się zmienia.
10-07-2020 14:44 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>> nie mamy wolnej woli i wolności, rządzi przypadek i determinizm
>Mamy więcej woli niż nam się wydaje. Tylko brak chęci żeby z niej korzystać.
kazde zdarzenie ma przyczynę, każdy ruch atomów jest spowodowany wcześniejszym ruchem atomów w tym w moim mózgu, to gdzie tu wona wola?

czy wolna wola może poruszyc świat (potrafisz myśla zginac łyżeczki? to czemu nie zmienisz myślą naszego kraju. Za królowa Anglii codziennie modli sie miliony ludzi, fakt żyje długo, może coś w tym jest..

>Cała XX-wieczna nauka to zaprzeczenie mechanistycznej wizji świata oświeceniowego. Nawet się okazało, że może coś znikać w niebyt, a także się z tego niebytu pojawiać.
jedyne co znika to majatek patoelit (z VAT 50 mld rocznie), pojawia sie na kajmanach i innych rajach podatkowych. Hasło patoelit (liberalizmu) pierwszy milion trzeba ukraść, ale oni chca coraz więcej, Kulczyk ukradł 30 000 000 000, ciągle mu było mało. Tusku wróc!


szukanie raju, moim celem
10-07-2020 15:55 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>> nie mamy wolnej woli i wolności, rządzi przypadek i determinizm
>>Mamy więcej woli niż nam się wydaje. Tylko brak chęci żeby z niej korzystać.
>kazde zdarzenie ma przyczynę, każdy ruch atomów jest spowodowany wcześniejszym ruchem atomów w tym w moim mózgu, to gdzie tu wona wola?


Osiołkowi w żłoby dano
W jeden owies, w drugi siano.
Uchem strzyże, głową kręci,
I to pachnie i to nęci;
Od któregoż teraz zacznie,

Aby sobie podjeść smacznie?
Trudny wybór, trudna zgoda:
Chwyci siano, owsa szkoda,
Chwyci owies, żal mu siana.
I tak stoi aż do rana,
A od rana do wieczora;
Aż nareszcie przyszła pora,

Że Oślina pośród jadła
Z głodu padła.


Człowiek potrafi nadpisać tak prosty dylemat.

Dlaczego człowiek w tym wymyślonym przez Cibie Raju nie wpierda7ał trawy i jagód tylko biegał za Mamutami?

Pisałeś że w Raju nie ma Czasu. No ale nawet biorąc pod uwagę czasy gdy ludzie faktycznie biegali za Mamutami to dokonywali analizy ile mają z jagód i grzybów a ile z Mamuta korzyści.

Gdy byśmy byli takimi tępakami bez jakiejkolwiek krytycznej analizy to nie zczailibyśmy koło krzesiwa itd?

Czy w Twoim wymyślonym Raju zadaje się pytania na cholerę nam 100 Mamutów?
Albo. Mamut się kończy? Co znaczy kończy....jest jeszcze ogon. Ale idzie zima chodźmy teraz. Ale są jagody. Jagodami się nie najesz. Skąd wiesz.
10-07-2020 19:58 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Dlaczego człowiek w tym wymyślonym przez Cibie Raju nie wpierda7ał trawy i jagód tylko biegał za Mamutami?
ich organizm wołał -chcę białka, tłuszczu (zwierzęcego) i nogi ich same niosly do mamuta (węchem wyczuwał z 5km)

>Pisałeś że w Raju nie ma Czasu. No ale nawet biorąc pod uwagę czasy gdy ludzie faktycznie biegali za Mamutami to dokonywali analizy ile mają z jagód i grzybów a ile z Mamuta korzyści.
to co robili decydowały ich organizmy (a nie ich wola) organizm domagał się słodyczy szukali miodu, chcieli tłuszczu, białka -polowali, chcieli węglowodanów -szukali bananów, chcieli spuścić z krzyża- bzykali. Zyli tu i teraz

>Gdy byśmy byli takimi tępakami bez jakiejkolwiek krytycznej analizy to nie zczailibyśmy koło krzesiwa itd?
mózgi mieli 1500 my mamy 1200. Ale mózg nie został stworzony do myślenia

>Czy w Twoim wymyślonym Raju zadaje się pytania na cholerę nam 100 Mamutów?
>Albo. Mamut się kończy? Co znaczy kończy....jest jeszcze ogon. Ale idzie zima chodźmy teraz. Ale są jagody. Jagodami się nie najesz. Skąd wiesz.
wspolczesnie za duzo myslimy np kobieta zanim urodzi dziecko przeczyta 100 ksiazek, obejrzy wiele filmow o opiece i wychowaniu dzieci. W raju robila to intuicyjnie i byla lepsza matka niz wspolczesna ktora chodzi do szkoly 20 lat, zwiedzi caly swiat itp

szukanie raju, moim celem
10-07-2020 21:39 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Dlaczego człowiek w tym wymyślonym przez Cibie Raju nie wpierda7ał trawy i jagód tylko biegał za Mamutami?
>ich organizm wołał -chcę białka, tłuszczu (zwierzęcego) i nogi ich same niosly do mamuta (węchem wyczuwał z 5km)

czyli musiał kiedyś zjeść wpierw padlinę syf a potem okazało się że to białko to biega i jest silne. Więc nie mógł czekać aż to samo padnie tylko zaczął planować jak to schwytać


>>Pisałeś że w Raju nie ma Czasu. No ale nawet biorąc pod uwagę czasy gdy ludzie faktycznie biegali za Mamutami to dokonywali analizy ile mają z jagód i grzybów a ile z Mamuta korzyści.
>to co robili decydowały ich organizmy (a nie ich wola) organizm domagał się słodyczy szukali miodu, chcieli tłuszczu, białka -polowali, chcieli węglowodanów -szukali bananów, chcieli spuścić z krzyża- bzykali. Zyli tu i teraz

Serio? Bo napisałeś że:
>nie myślisz tylko jesteś tu i teraz np polujesz na mamuta (miesa na cały rok)

Mięso na cały rok wymaga więcej myślenia niż tu i teraz.

To planowanie, bo odpowiednie warunki składowania trzeba to umieć zabezpieczyć musi to być zabezpieczone podzielone itd.

>>Gdy byśmy byli takimi tępakami bez jakiejkolwiek krytycznej analizy to nie zczailibyśmy koło krzesiwa itd?
>mózgi mieli 1500 my mamy 1200. Ale mózg nie został stworzony do myślenia
>>Czy w Twoim wymyślonym Raju zadaje się pytania na cholerę nam 100 Mamutów?
>>Albo. Mamut się kończy? Co znaczy kończy....jest jeszcze ogon. Ale idzie zima chodźmy teraz. Ale są jagody. Jagodami się nie najesz. Skąd wiesz.
>wspolczesnie za duzo myslimy np kobieta zanim urodzi dziecko przeczyta 100 ksiazek, obejrzy wiele filmow o opiece i wychowaniu dzieci. W raju robila to intuicyjnie i byla lepsza matka niz wspolczesna ktora chodzi do szkoly 20 lat, zwiedzi caly swiat itp
>
szukanie raju, moim celem


To ile myśleli aż doszli do wniosku że kończy im się żarcie? Po ogonie udzie łbie itd?
Czy polowali na mamuty aż do bólu?

Odróżniali stare mięso od nowego? Czyli upływ czasu czy tak jak to sobie wyobrażasz poczuli Mamuta z 5 km i ogień na świeże mięsko?
Czy był jakiś koleś i mówił już mamy mięso?
10-07-2020 21:55 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>Dlaczego człowiek w tym wymyślonym przez Cibie Raju nie wpierda7ał trawy i jagód tylko biegał za Mamutami?
>ich organizm wołał -chcę białka, tłuszczu (zwierzęcego) i nogi ich same niosly do mamuta (węchem wyczuwał z 5km)

Czyli w tym wymyślonym przez Ciebie Raju człowiek jak poczuje Mamuta to ma okazje życia. Nie za tydzień nie jutro tylko jak smród zwierzęcia dostał się do nosa to trzeba działać.

A więc nie miej wyjebane i będzie ci dane jak piszesz tylko działaj budź całą osadę nawet jak ktoś się seksi bo ma taką ochotę tylko wszyscy silni i zdrowi na polowanie. Nawet jak ktoś się jagód nażarł i królików to fajnie jakby poszedł na Mamuta.
10-07-2020 22:52 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Dlaczego człowiek w tym wymyślonym przez Cibie Raju nie wpierda7ał trawy i jagód tylko biegał za Mamutami?
>>ich organizm wołał -chcę białka, tłuszczu (zwierzęcego) i nogi ich same niosly do mamuta (węchem wyczuwał z 5km)
>Czyli w tym wymyślonym przez Ciebie Raju człowiek jak poczuje Mamuta to ma okazje życia.
jest jak zapach kobiety, prowokuje do działania, ale jak był syty to nie reagował. Młodzi chłopcy którzy budowali swoja legede próbowali wykorzystac mamuta, nie mogli spac, ale nie z głodu tylko jak go uziemnić i zdobyc "legendę", dopiero jak dorośli zapragneli tłuszczu (tydzien czasu) poszli i uziemnili (tak wyglądała szkoła w raju)

>Nie za tydzień nie jutro tylko jak smród zwierzęcia dostał się do nosa to trzeba działać.
w raju ludzi było 1 000 000 x mniej a zwierzat 1 000 000 x wiecej, nie bały sie człowieka (wolno biega, niema kłów, rogów, kopyt, jadu)

>A więc nie miej wyjebane i będzie ci dane jak piszesz tylko działaj budź całą osadę nawet jak ktoś się seksi bo ma taką ochotę tylko wszyscy silni i zdrowi na polowanie. Nawet jak ktoś się jagód nażarł i królików to fajnie jakby poszedł na Mamuta.
nie, po prostu poszli na ryby, grzyby. Mamut to igrzyska (nie dla chleba), mlodzi chcieli sie popisac przed dziewczynami, mieć co opowiadac przy ognisku, tym sposobem zdobyc pozycje.


szukanie raju, moim celem
farmer (22440 punktów)
>>>>Dlaczego człowiek w tym wymyślonym przez Cibie Raju nie wpierda7ał trawy i jagód tylko biegał za Mamutami?
>>>ich organizm wołał -chcę białka, tłuszczu (zwierzęcego) i nogi ich same niosly do mamuta (węchem wyczuwał z 5km)
>>Czyli w tym wymyślonym przez Ciebie Raju człowiek jak poczuje Mamuta to ma okazje życia.
>jest jak zapach kobiety, prowokuje do działania, ale jak był syty to nie reagował. Młodzi chłopcy którzy budowali swoja legede próbowali wykorzystac mamuta, nie mogli spac, ale nie z głodu tylko jak go uziemnić i zdobyc "legendę", dopiero jak dorośli zapragneli tłuszczu (tydzien czasu) poszli i uziemnili (tak wyglądała szkoła w raju)
>>Nie za tydzień nie jutro tylko jak smród zwierzęcia dostał się do nosa to trzeba działać.
>w raju ludzi było 1 000 000 x mniej a zwierzat 1 000 000 x wiecej, nie bały sie człowieka (wolno biega, niema kłów, rogów, kopyt, jadu)
>>A więc nie miej wyjebane i będzie ci dane jak piszesz tylko działaj budź całą osadę nawet jak ktoś się seksi bo ma taką ochotę tylko wszyscy silni i zdrowi na polowanie. Nawet jak ktoś się jagód nażarł i królików to fajnie jakby poszedł na Mamuta.
>nie, po prostu poszli na ryby, grzyby. Mamut to igrzyska (nie dla chleba), mlodzi chcieli sie popisac przed dziewczynami, mieć co opowiadac przy ognisku, tym sposobem zdobyc pozycje.


To w końcu jak? Bo napisałeś że

ich organizm wołał -chcę białka, tłuszczu (zwierzęcego) i nogi ich same niosly do mamuta (węchem wyczuwał z 5km)

To igrzyska i popisówka przed dupami czy ssanie w żołądku? To mieli wyjebane czy jednak sraczka bo głodny bo dupeczki?
10-07-2020 23:25 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>To w końcu jak? Bo napisałeś że
> ich organizm wołał -chcę białka, tłuszczu (zwierzęcego) i nogi ich same niosly do mamuta (węchem wyczuwał z 5km) To igrzyska i popisówka przed dupami czy ssanie w żołądku? To mieli wyjebane czy jednak sraczka bo głodny bo dupeczki?
>

nie ma wolnej woli, działanie wywoływały dupeczki. W raju był matriarchat. dlatego głownie same zbierały i polowały na małe zwierzatka, mężczyźni chodzili z nudów na ryby, czasem (2 razy w roku) na mamuta. To nie była praca a przyjemność (jak polowanie "panów" na niedźwiedzia)


szukanie raju, moim celem
farmer (22440 punktów)
>>To w końcu jak? Bo napisałeś że
>> ich organizm wołał -chcę białka, tłuszczu (zwierzęcego) i nogi ich same niosly do mamuta (węchem wyczuwał z 5km) To igrzyska i popisówka przed dupami czy ssanie w żołądku? To mieli wyjebane czy jednak sraczka bo głodny bo dupeczki?
>>

>nie ma wolnej woli, działanie wywoływały dupeczki. W raju był matriarchat. dlatego głownie same zbierały i polowały na małe zwierzatka, mężczyźni chodzili z nudów na ryby, czasem (2 razy w roku) na mamuta. To nie była praca a przyjemność (jak polowanie "panów" na niedźwiedzia)

W tym wymyślonym Raju ludzie byli tak zorganizowani? Czekaj, organizacja to planowanie.

Bo jak nie, to któregoś dnia jesz trawę a organizm woła białko. A żeby mieć flow to trzeba mieć zorganizowany suchy prowiant najmniej. Czyli wcześniej zabezpieczone jedzenie teren włócznie tereny łowieckie ogień . jakąś pieczarę czy system przechowywania itd. czyli normalna praca.

Jeśli organizm woła białko to masz do wyboru iść po stare mięso albo iść na polowanie.
Przy okazji możesz ogarnąć temat dupeczek. Jednym słowem na głodnego iść popisywać się żeby zaru.ć....Raj ekhm

Chyba ktoś tam ogarnął ten flow bo ani nie pojadł ani nie poruch.ł
11-07-2020 12:25 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)

>W tym wymyślonym Raju ludzie byli tak zorganizowani? Czekaj, organizacja to planowanie.
a bociany planują lecieć do ciepłych krajów? ba, przed odlotem organizują nawet sejmik. Mamy wiele naturalnych, nieświadomych zachowan ale przez udomowienie, zostały wyrugowane z nas

>Bo jak nie, to któregoś dnia jesz trawę a organizm woła białko. A żeby mieć flow to trzeba mieć zorganizowany suchy prowiant najmniej. Czyli wcześniej zabezpieczone jedzenie teren włócznie tereny łowieckie ogień . jakąś pieczarę czy system przechowywania itd. czyli normalna praca.
jak chcieli bialka to zachowywali sie jak stado wilków, na autopilocie. Teren znali jak wlasna kieszen i wiedzieli gdzie znajda jelenia (np przy wodopoju)

>Jeśli organizm woła białko to masz do wyboru iść po stare mięso albo iść na polowanie.
pewno sięgnął po stare mieso ale jak go odrzuciło (zapach) to kombinował "świerzynkę"

>Przy okazji możesz ogarnąć temat dupeczek. Jednym słowem na głodnego iść popisywać się żeby zaru.ć....Raj ekhm
seksu mieli dużo ale jak kobieta zobaczyla świeże mieso zachowywala sie inaczej (kobiety potrzebowaly wiecej bialka, tłuszczu, bo zawsze w ciąży albo karmiąca piersią)

>Chyba ktoś tam ogarnął ten flow bo ani nie pojadł ani nie poruch.ł
zawsze znalazł jakąś chętną dziewczynę i ona, jak był głodny go nakarmiła

szukanie raju, moim celem
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>Chyba ktoś tam ogarnął ten flow bo ani nie pojadł ani nie poruch.ł
>zawsze znalazł jakąś chętną dziewczynę i ona, jak był głodny go nakarmiła

www.youtube.com/watch?v=Kqif0vIxIxw

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
11-07-2020 16:01 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Chyba ktoś tam ogarnął ten flow bo ani nie pojadł ani nie poruch.ł
>>zawsze znalazł jakąś chętną dziewczynę i ona, jak był głodny go nakarmiła
>
>www.youtube.com/watch?v=Kqif0vIxIxw
w raju nie brakowało zwierząt, zachowania kanibalistyczne to magia, świadczy o głębokim zyciu duchowym, też chcę zjeść pewną dziewczynę



szukanie raju, moim celem
11-07-2020 16:37 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>W tym wymyślonym Raju ludzie byli tak zorganizowani? Czekaj, organizacja to planowanie.
>a bociany planują lecieć do ciepłych krajów? ba, przed odlotem organizują nawet sejmik. Mamy wiele naturalnych, nieświadomych zachowan ale przez udomowienie, zostały wyrugowane z nas

Czy my rozmawiamy o bocianach żabkach wilkach kretach zwierzątkach czy o polowaniu na mamuta przez człowieka?

Wiesz co to polowanie o którym piszesz? Może napisz jak poluje się na Mamuta. wtym wymyślonym przez Ciebie Raju.

Czyli czujesz Mamuta i co dalej?

>>Bo jak nie, to któregoś dnia jesz trawę a organizm woła białko. A żeby mieć flow to trzeba mieć zorganizowany suchy prowiant najmniej. Czyli wcześniej zabezpieczone jedzenie teren włócznie tereny łowieckie ogień . jakąś pieczarę czy system przechowywania itd. czyli normalna praca.
>jak chcieli bialka to zachowywali sie jak stado wilków, na autopilocie. Teren znali jak wlasna kieszen i wiedzieli gdzie znajda jelenia (np przy wodopoju)

Mamut nie Jeleń. Opisz polowanie na Mamuta. Jeśli kobieta poczuła chęć na białko bo 5km od niej był Mamut to zostawiała dziecko i biegła polować czy czekała aż inni upolują?
A jesli nie to znaczy że była zależna od mężczyzn? Więc jej flow był inny?

>>Jeśli organizm woła białko to masz do wyboru iść po stare mięso albo iść na polowanie.
>pewno sięgnął po stare mieso ale jak go odrzuciło (zapach) to kombinował "świerzynkę"
>>Przy okazji możesz ogarnąć temat dupeczek. Jednym słowem na głodnego iść popisywać się żeby zaru.ć....Raj ekhm
>seksu mieli dużo ale jak kobieta zobaczyla świeże mieso zachowywala sie inaczej (kobiety potrzebowaly wiecej bialka, tłuszczu, bo zawsze w ciąży albo karmiąca piersią)

Opisz jak kobieta polowała na Mamuta.

>>Chyba ktoś tam ogarnął ten flow bo ani nie pojadł ani nie poruch.ł
>zawsze znalazł jakąś chętną dziewczynę i ona, jak był głodny go nakarmiła

Czym? Poczuł białko a białko zapierdala 5km od niego.
11-07-2020 17:11 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>W tym wymyślonym Raju ludzie byli tak zorganizowani? Czekaj, organizacja to planowanie.
>>a bociany planują lecieć do ciepłych krajów? ba, przed odlotem organizują nawet sejmik. Mamy wiele naturalnych, nieświadomych zachowan ale przez udomowienie, zostały wyrugowane z nas
>Czy my rozmawiamy o bocianach żabkach wilkach kretach zwierzątkach czy o polowaniu na mamuta przez człowieka?
w raju byliśmy zwierzętami, co nie znaczy że to głupie. Mrówki buduja mosty, łodzie, mrowiska bez zadnego myślenia, dzieje sie samo, stan flow. Czy myślisz jak poderwac dziewczyne? czy dzieje sie samo? płyniesz, płynie ona. I o to chodzi
my poprzez myślenie dużo tracimy

>Wiesz co to polowanie o którym piszesz? Może napisz jak poluje się na Mamuta. wtym wymyślonym przez Ciebie Raju.
na mamuty poluje sie łatwo, dlatego wygineły, a jelenie nie

>Czyli czujesz Mamuta i co dalej?
doświadczenie starszych + energia, chęć zdobycia "legendy" młodych. Później przez rok codziennie opowiadali dzieciom przy ognisku jak to oni uziemnili mamuta, i o to chodzi, nie o mięso a o poważanie Z kłów robili stelaz namiotu z jego skóry.

>Mamut nie Jeleń. Opisz polowanie na Mamuta.
łatwiejszy do "uziemnienia", dlatego wyginoł

>Opisz jak kobieta polowała na Mamuta.
nie polowała na mamuta, młodzi chłopcy chcieli sie wykazac przed nią i sie popisywali, były wielkie emocje, po był seks, (ujście emocjom)

>>zawsze znalazł jakąś chętną dziewczynę i ona, jak był głodny go nakarmiła
>Czym? Poczuł białko a białko zapierdala 5km od niego.
kobiety zapewniały zbieractwem, polowaniem na drobną zwierzyne 80% pożywienia stada. Bycie samcem w matriarchacie to "truteń" Patriarchat to piekło dla nas samców, żebysmy mieli raj, musi powrócić matriarchat

szukanie raju, moim celem
11-07-2020 17:56 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)

>>Wiesz co to polowanie o którym piszesz? Może napisz jak poluje się na Mamuta. wtym wymyślonym przez Ciebie Raju.
>na mamuty poluje sie łatwo, dlatego wygineły, a jelenie nie

Ok. opisz to polowanie. Mamut 5km wyczuwasz. Co dalej? Jak wygląda miej wyjebane a będzie ci dane i flow podczas polowania na Mamuta.
12-07-2020 06:00 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Wiesz co to polowanie o którym piszesz? Może napisz jak poluje się na Mamuta. wtym wymyślonym przez Ciebie Raju.
>>na mamuty poluje sie łatwo, dlatego wygineły, a jelenie nie
>Ok. opisz to polowanie. Mamut 5km wyczuwasz. Co dalej?
musieli go unieruchomić, np zaganiając do gęstych drzew i się zaklaszczył tymi cisami, może na bagna i nie mógł wyjść, może mieli wykopany dół i go do niego kierowali. Jak był unieruchomiony też nie było łatwo go zabić, ale mieli wprawe, tysiące lat doswiadczen ich przodków, przekazywanych z pokolenia na pokolenie

>Jak wygląda miej wyjebane a będzie ci dane i flow podczas polowania na Mamuta.
dzieci nie chodziły do szkoły, na początku, wieczorami przy ognisku słuchały opowieści o polowaniu na mamuta, jako starsze ogladały z boku, jako dorośli brali udział. Ci ludzie znaja sie od urodzenia, codziennie ze soba przebywaja 24godz/ dobe, znaja teren jak wlasna kieszeń, nie trzeba tłumaczyc co kto ma robic, porozumiewaja sie bez słów, sa jednym organizmem, w stanie flow, nie ma czasu, zmęczenia, nie czuja glodu, jest tylko MAMUT (dzieci jak graja w pilke chyba osiagaja ten stan) Też nie było presji że musza go zabić, ale mamuty były bez szans dlatego wygineły.

szukanie raju, moim celem
10-07-2020 14:30 
 Ocena 2 na 2
rogaliczek (669 punktów)

>uświadomisz sobie, że nie masz na nic wpływu, jesteś pianą na fali, będziesz zdrowszy i osiągniesz sukces (miej w...e, będzie ci dane

To zdanie jest całkowicie sprzeczne. Najpierw twierdzisz, że nia masz na nic wpływu, a następnie poprzez konkretne nastawienie sprawiasz, że... "jest ci dane"

10-07-2020 14:53 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>
>uświadomisz sobie, że nie masz na nic wpływu, jesteś pianą na fali, będziesz zdrowszy i osiągniesz sukces (miej w...e, będzie ci dane
>To zdanie jest całkowicie sprzeczne. Najpierw twierdzisz, że nia masz na nic wpływu, a następnie poprzez konkretne nastawienie sprawiasz, że... "jest ci dane"
>
to nie jest sprzeczne, wręcz potwierdza teorie przypadku i determinizmu. Przypadkiem np jesteśmy na tej samej płaszczyzne komunikacji a determinizmem, że zdania które napisałem przestawią mu "atomy" w głowie i będzie inaczej myślał, robił. (nie od razu, może usłyszy to zdanie jeszcze raz od kogos innego z większym autorytetem i za 5 lat wcieli w życie)

miej w...e, będzie ci dane znaczy, że jeśli odpuścisz, będziesz robił co lubisz, jak w raju, wtedy pozbywasz się EGO, wpadasz w stan uniesienia, amok, jesteś genialny i wymyślasz, często wynalazki. Raj to czas genialnych wynalazków.


szukanie raju, moim celem
11-07-2020 20:43 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>>
>uświadomisz sobie, że nie masz na nic wpływu, jesteś pianą na fali, będziesz zdrowszy i osiągniesz sukces.

"Nie pal (używek indyjskich też) i nie pij (alkoholu też w nadmiarze), umrzesz zdrowszy". Z tym Twoim Rajem odjechałeś już za daleko. Nie widzisz już nawet brzegu rzeczywistości. Produkujesz tu informacje, może kiedyś wyśnione przez Ciebie, gdy "wracałeś" po tęgiej szprycy, wysilasz się na opis Raju, którego nie widziałeś nawet nie mówiąc o pobycie, czyli twój Raj to Twój wymysł. To tak jak z widzeniami nawiedzonych religiantów. Weź się "w kupę" i zrób coś sensownego, a nie pitol bzdur. Jesteś na portalu dla ludzi rozsądnie myślących. Uszanuj to. Nie uszanujesz i będziesz pitolił purnonsensy, to nie szanujesz światopoglądu ludzi racjonalnie myślących. A więc jesteś zarozumialcem nieuleczalnym. Następny chory troll.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
12-07-2020 06:18 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Z tym Rajem odjechałeś za daleko. Produkujesz tu informacje, może kiedyś wyśnione przez Ciebie, wysilasz się na opis Raju, którego nie widziałeś nawet nie mówiąc o pobycie, czyli twój Raj to Twój wymysł. To tak jak z widzeniami nawiedzonych religiantów.
uczeni w piśmie piszą, że w paleolicie zdobycie pozywienia to 2 godziny aktywności (łapanie ryb, zbieranie grzybów) a wymyślenie rolnictwa to orka od rana do wieczora, słabe odżywienie, smierć głodowa (np susza lub szarańcza, ulewy czy inna zaraza), to niewolnictwo (ktoś musi uprawiac ziemie) wojny o niewolnikow (nasz sprzedawali Arabom w niewole), wojny o ziemie i hierarchia (papież, kardynal, generał biskup, proboszcz, ksiądz i na koncu TY biedna owieczka)

>Weź się "w kupę" i zrób coś sensownego, a nie pitol bzdur. Jesteś na portalu dla ludzi rozsądnie myślących. Uszanuj to. A więc jesteś zarozumialcem nieuleczalnym. Następny chory troll.
przesadzasz

szukanie raju, moim celem
17-07-2020 19:47 
 Ocena 1 na 1
gruby Rysiek (19903 punktów)
>twój Raj to Twój wymysł

Jak każda inna wizja dobrego świata. Twoja wizja sprawiedliwosci jest twoim wymysłem i próbujesz ja urzeczywistniać, tak samo jak okrągły.

>To tak jak z widzeniami nawiedzonych religiantów.

To tak jak z widzeniami ideologów państw narodowych.

Czy twoja religia jest wyższa?

>Weź się "w kupę" i zrób coś sensownego, a nie pitol bzdur. Jesteś na portalu dla ludzi rozsądnie myślących. Uszanuj to. Nie uszanujesz i będziesz pitolił purnonsensy, to nie szanujesz światopoglądu ludzi racjonalnie myślących. A więc jesteś zarozumialcem nieuleczalnym. Następny chory troll.

Uszanuj sprzeczny światopogląd - czyli poddaj się mu? Przyjmij go za swój?

I co dalej?

Żyj nieszczęśliwie dokładnie tak jak tego nie chcesz lecz tak jak "racjonaliści" tego chcą?
23-07-2020 18:31 
 Ocena 1 na 1
poetry (-8 punktów)
(zablokowany)
>>twój Raj to Twój wymysł
>Jak każda inna wizja dobrego świata. Twoja wizja sprawiedliwosci jest twoim wymysłem i próbujesz ja urzeczywistniać, tak samo jak okrągły.
>>To tak jak z widzeniami nawiedzonych religiantów.
>To tak jak z widzeniami ideologów państw narodowych.
>Czy twoja religia jest wyższa?
>>Weź się "w kupę" i zrób coś sensownego, a nie pitol bzdur. Jesteś na portalu dla ludzi rozsądnie myślących. Uszanuj to. Nie uszanujesz i będziesz pitolił purnonsensy, to nie szanujesz światopoglądu ludzi racjonalnie myślących. A więc jesteś zarozumialcem nieuleczalnym. Następny chory troll.
>Uszanuj sprzeczny światopogląd - czyli poddaj się mu? Przyjmij go za swój?
>I co dalej?
>Żyj nieszczęśliwie dokładnie tak jak tego nie chcesz lecz tak jak "racjonaliści" tego chcą?
>
Jeżeli istnieje niebo jako inna przestrzeń. To po co poza oczywistym względem Chrystus wrócił bądź wraca.

Jak masz atlas drogowy świata to zawsze jadąc prosto dojedziesz do celu.
Albo pogadaj z taksówkażem.

Mój dziadek był. Więc mogę pomóc.
23-07-2020 18:27 
 Ocena 1 na 1
poetry (-8 punktów)
(zablokowany)
>racjonalizm jest bezprzedmiotowy albowiem nie mamy wolnej woli. Istnieje tylko przyczynowość (determinizm) i przypadek
>>Bedziesz zdrowszy.
> uświadomisz sobie, że nie masz na nic wpływu, jesteś pianą na fali, będziesz zdrowszy i osiągniesz sukces (miej w...e, będzie ci dane
Na jakiej podstawie nazywasz przypadek do losowości?
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Bedziesz zdrowszy.
- Dzień dobry, ja na badanie lekarskie do prawa jazdy.
- Widzisz mnie?
- Tak.
- 200 złotych.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365