Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co i komu obiecał Morawiecki w negocjacjach UE?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
13-09-2020 01:22Leonardoo (1099 punktów)Co i komu obiecał Morawiecki w negocjacjach UE?
Jeszcze mamy w pamięci to niezwykłe "zwycięstwo" Morawieckiego w negocjacjach budżetu UE na kolejne lata. Te miliardy pisane patykiem na piasku... ale zawsze.
Jednak w przyrodzie jest równowaga, zasada zachowania energii, pędu w wielu odmianach. - Są tu lepsi ode mnie specjaliści od wszystkiego, od fizyki zwłaszcza, więc do rzeczy.
Skąd nagle temat likwidacji polskich farm futerkowych i uwalenie polskiego przemysłu drobiarskiego w konsekwencji?
Farmy drobiarskie dostarczają żywiec do ubojni, gdzie odcina sie kurczakom skrzydełka, udka, piersi, a resztę się wyrzuca do kontenera. Ten kontener jedzie na farmę futerkową, gdzie norki, nutrie itp. mięsożerne zwierzęta ze smakiem pożerają te tzw. odpady poubojowe i dzięki temu żyją sobie całkiem w porzo. Genialny łańcuch dostaw świetnie funkcjonuje.

Co by było, gdyby zlikwidować futrzaki? Oprócz tego, że parę miliardów zł nie wpływało by do polskiego PKB, to farmy drobiarskie, a jest tego w Polsce niemało, musiały by utylizować te tzw.odpady poubojowe. A to kosztuje w skali Polski kilka miliardów zł. Kto za to zapłaci, no oczywiście konsumenci drobiu.

Kto zyska? W miejsce zlikwidowanych farm futrzarskich wejdą Duńczycy, na utylizacji odpadów parę miliardów zarobią Niemcy. - Przypadkiem, oba te kraje należały do obozu tzw. skąpców w negocjacjach unijnych. Co im jeszcze obiecał Morawiecki, że zmienili zdanie? Odpowiedzcie sobie sami.
I dlaczego nie mówi o tym tzw. Telewizja publiczna?

ps. Dania, mały niedoceniany w Polsce kraj, ale zadziorny, potomkowie Wikingów, w branży rolniczo-hodowlanej bardzo do przodu. www.youtube.com/watch?v=qwSGOXNKUAc
W Polsce zbudowali m.in. markę Sokołów S.A. zakłady mięsne.

W czyim interesie było zniszczenie polskich stoczni? - Wiadomo, Niemiec.
W czyim interesie leży zniszczenie polskiego rolnictwa? - Odpowiedź też nie jest trudna.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

zeniu73 (6483 punktów)
?
>Farmy drobiarskie dostarczają żywiec do ubojni, gdzie odcina sie kurczakom skrzydełka, udka, piersi,
>a resztę się wyrzuca do kontenera. Ten kontener jedzie na farmę futerkową, gdzie norki, nutrie itp.
>mięsożerne zwierzęta ze smakiem pożerają te tzw. odpady poubojowe i dzięki temu żyją sobie całkiem w
>porzo. Genialny łańcuch dostaw świetnie funkcjonuje. Co by było, gdyby zlikwidować futrzaki? Oprócz tego, że parę miliardów zł nie wpływało by do
>polskiego PKB, to farmy drobiarskie, a jest tego w Polsce niemało, musiały by utylizować te
>tzw.odpady poubojowe. A to kosztuje w skali Polski kilka miliardów zł. Kto za to zapłaci, no
>oczywiście konsumenci drobiu.

Przecież kurczaka zjada sie prawie całego. Nerki, serce, wątroba, żołądek, udka, skrzydełka, pierś. Co pozostaje, że będzie kosztowało miliardy?

Mój brat sprzedaje Chińczykom kacze i kurze łapki i nie może się doprosić o nie bo w Polsce chce się to robić tylko jednej firmie. Reszta mówi, że im się to nie opłaca. A to znaczy, że zarabiają wystarczająco dużo skoro nie chcą zarobić jeszcze więcej.
Leonardoo (1099 punktów)
Ja tam się za bardzo nie znam. Powtarzam tylko slogany.
Jednak sprawdziłem, że ubojnie drobiu nie oferują nerek, żołądków itd. z kurczaka.
- przypadkowa ubojnia z google nie oferuje - www.ubojni(*)ojnia-drobiu-wielkopolska.html
Tu chodzi o przerób ok. 7 tys. ton drobiu dziennie w Polsce, jeśli dobrze policzyłem.
Kto by się bawił w wyjmowanie nerek, żołądków itp. - może w domu, na święta.
www.cenyro(*)polska-najwiekszym-producentem
13-09-2020 14:37 
 Ocena 3 na 3
zeniu73 (6483 punktów)
>Ja tam się za bardzo nie znam. Powtarzam tylko slogany.
>Jednak sprawdziłem, że ubojnie drobiu nie oferują nerek, żołądków itd. z kurczaka.
>- przypadkowa ubojnia z google nie oferuje - www.ubojni(*)ojnia-drobiu-wielkopolska.html
>Tu chodzi o przerób ok. 7 tys. ton drobiu dziennie w Polsce, jeśli dobrze policzyłem.
>Kto by się bawił w wyjmowanie nerek, żołądków itp. - może w domu, na święta.
>www.cenyro(*)polska-najwiekszym-producentem
>

To skąd nerki, serca, żołądki w sklepach?
Najwidoczniej ludzie kupują skoro innym firmom opłaca się importować (bo muszą importować skoro twierdzisz, że polskim ubojniom nie opłaca się bawić w żołądki).

Ergo ubojnie zarabiają masę kasy skoro stać je na rezygnację z zarabiania dodatkowej kasy za żołądki i innw wnętrzności kurczaka.

I tak za dużo jemy tego gówna (tak, 90% dziejszego mięsa to gówno a nie mięso). Trzeba pomyśleć nad wzrostem jakości mięsa a nie wzrostem produkcji gówna.
okragly (21676 punktów)

>Jednak w przyrodzie jest równowaga, nagle temat likwidacji farm futerkowych i uwalenie polskiego przemysłu drobiarskiego w konsekwencji Farmy drobiarskie dostarczają żywiec do ubojni, gdzie odcina sie kurczakom skrzydełka, udka, piersi, a resztę się wyrzuca do kontenera i jedzie na farmę futerkową, gdzie norki, nutrie itp. mięsożerne pożerają te tzw. odpady poubojowe i dzięki temu żyją Co by było, gdyby zlikwidować futrzaki? parę miliardów zł nie wpływało by do
> PKB, to farmy drobiarskie musiały by utylizować tzw.odpady poubojowe. A to kosztuje kilka miliardów zł.
a na karmę dla kotów, psów?

szukanie raju, moim celem
Jan Rylew (3965 punktów)
>Skąd nagle temat likwidacji polskich farm futerkowych i uwalenie polskiego przemysłu drobiarskiego w konsekwencji?
Temat likwidacji polskich farm zwierząt futerkowych, przewija się już od dawna, przynajmniej od czasu gdy ludzie wrażliwi, zauważyli w jakich warunkach są trzymane zwierzęta, a przede wszystkim dlatego, że z zachodu przyszła moda na sztuczne futerka, które są pod wieloma względami lepsze od naturalnych. Stąd hodowla tych zwierząt traci swój sens.
O "Genialny łańcuch dostaw" nie martw się, nic się nie zmarnuje, odpady zwierzęce są przerabiane w zakładach utylizacji na składniki paszowe dla innych zwierząt.
"Uwalenie polskiego przemysłu drobiarskiego" widzę jako poetykę retoryki i nic więcej.
Leonardoo (1099 punktów)

>O "Genialny łańcuch dostaw" nie martw się, nic się nie zmarnuje, odpady zwierzęce są przerabiane w zakładach utylizacji na składniki paszowe dla innych zwierząt.
Nic się nie zmarnuje w kuchni u Chińczyka, ale nie w europejskim przemyśle
"Nic się nie zmarnuje" - zabolało mnie... prawie codziennie przejeżdżam obok byłej fabryki samochodów na Żeraniu... Można?
Europejczyk potrafi: www.youtube.com/watch?v=kQsXFmitNCA
>"Uwalenie polskiego przemysłu drobiarskiego" widzę jako poetykę retoryki i nic więcej.
>
Oczywiście, każdy ma prawo mieć swoje zdanie.
Leonardoo (1099 punktów)A więc nadprodukcja?
"

Unia Europejska zgłosiła rekordową produkcję drobiu w 2018 r., osiągając łącznie 15,2 mln ton, o 3,2 mln ton więcej niż w 2017 r. Według danych Eurostatu, 70% produkcji drobiu w UE pochodziło z sześciu państw członkowskich: Polski (16,8%), Wielkiej Brytanii (12,9%), Francji (11,4%), Hiszpanii (10,7%), Niemiec (10,4%) i Włoch (8,5%).

Wzrost produkcji odnotowano w krajach Europy Wschodniej, takich jak Polska (2,5 mln ton), Węgry (525 000 ton) i Rumunia (452 000 ton, wzrost o 11% w porównaniu z rokiem poprzednim). Jednocześnie Ukraina zwiększyła eksport drobiu na rynek UE, co doprowadziło do oskarżeń ze strony europejskich producentów, którzy już mówią o kryzysie rynkowym."
www.cenyro(*)polska-najwiekszym-producentem

Zastanawiam się, kiedy Jar.Kacz. ogłosi, że produkcja jabłek jest niehumanitarna, bo te drzewa tak stoją, stoją i stoją ogrodzone... a na koniec się je wycina.
Leonardoo (1099 punktów)Odp: Co i komu obiecał Morawiecki w negocjacjach UE?

"Do 2023 r. ma się zakończyć hodowanie przeznaczonych na futro lisów w Danii, ale kraj ten jest wciąż jednym z największych na świecie producentów futra z norek." - I ani myślą tego zakazywać.

www.tvp.in(*)o-hodowli-zwierzat-futerkowych

Ale Polacy jak wiadomo, mają czułe serduszka, a twarde pośladki.
okragly (21676 punktów)

> Co by było, gdyby zlikwidować futrzaki?
nie byłoby mięsa po futrzakach. Puste haki, jak za komuny.

szukanie raju, moim celem
Leonardoo (1099 punktów)
>> Co by było, gdyby zlikwidować futrzaki?
>nie byłoby mięsa po futrzakach. Puste haki, jak za komuny.

Puste haki były za komuny, bo wtedy brakowało w Polsce świń. - Teraz to co innego, stare jeszcze żyją, a młodych namnożyło się. A jak jest duże pogłowie świń, to i w końcu ktoś wybuduje rzeźnię.
16-09-2020 10:56 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>> Co by było, gdyby zlikwidować futrzaki?
>>nie byłoby mięsa po futrzakach. Puste haki, jak za komuny.
>Puste haki były za komuny, bo wtedy brakowało w Polsce świń.
dzisiaj mamy więcej "świń" niż za komuny. Na Białorusi wszczynają rozróby, chcą więcej "świń" jak na Ukrainie, tak zeby wyjechało 5 mln obywateli, chcą "Kulczyków" 30 000 000 000 majątku na likwidacji "komuny"

> jak jest duże pogłowie świń, to i w końcu ktoś wybuduje rzeźnię.
w raju zabijali dzikie świnie, czy potrafisz?

szukanie raju, moim celem
16-09-2020 12:38 
 Ocena 1 na 1
Leonardoo (1099 punktów)
A widzisz, jednak zrozumiałeś.
- Metoda pustych haków nie prowadzi do niczego dobrego.
Kiedy Łukaszenka przegrał? - Gdy pozwolił najzdolniejszym młodym Białorusinom pracować dla Google. - Pewnie nie zrozumiesz, więc inaczej: Nie jest dobrze, jeśli twój wróg karmi twoje psy.
16-09-2020 15:05 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Kiedy Łukaszenka przegrał? - Gdy pozwolił najzdolniejszym młodym Białorusinom pracować dla Google. Nie jest dobrze, jeśli twój wróg karmi twoje psy.
nam tez obiecali 2 Japonię
a wyjdzie 2 Ukraina (skurczyła się o 8 mln ludzi)


szukanie raju, moim celem
16-09-2020 16:23 
 Ocena 1 na 1
Leonardoo (1099 punktów)
Dziś obejrzałem przez kilka minut parę wystąpień w polskim Sejmie nt. ustawy dotyczącej futrzaków. Miałem pecha i trafiłem na Zandberga.
No cóż. Brak słów, jak bardzo ludzie potrafią być zdemoralizowani.
Polecam temu osobnikowi, oraz poseł Piekarskiej obejrzenie tego filmu: www.youtube.com/watch?v=Mj7KMsMojss
bo to może się nieoczekiwanie powtórzyć.
Leonardoo (1099 punktów)

No proszę, nie jestem odosobniony: www.youtube.com/watch?v=R5uAsN0Hy_M

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365