Racjonalista - Strona głównaDo treści
Chocholi taniec w rytmie disco polo?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
06-10-2020 13:45Arminius (25555 punktów)Chocholi taniec w rytmie disco polo?
Ocena 5 na 5
O katastrofalnym stanie dziecięcej psychiatrii w Polsce wiadomo nie od dzisiaj. Raport NIK na temat, z połowy ubiegłego miesiąca, potwierdza tylko stan rzeczy i dostarcza przykładów, które przyprawiają o zgrozę. Jednym z nich jest info, iż " w całym województwie podlaskim nie ma ani jednego całodobowego oddziału dla dzieci i młodzieży. Efekt? Dzieci po próbach samobójczych i z innymi problemami szukają pomocy setki kilometrów dalej".
Równocześnie, w tym województwie, w jednym z miast powstaje centrum disco - polo za 11 mln złotych. Oddział psychiatryczny jak wyżej kosztowałby około 4 mln złotych.
Co sądzić - w kontekście faktów jak wyżej - o polskich "elitach", polskim narodzie i polskim społeczeństwie???


"Jeśli powstanie ośrodka będzie nadal odsuwane w czasie, to może się okazać, że w województwie szybciej powstanie Centrum Disco Polo. Budowa takiego muzeum jest planowana na lata 2024-2026. Ma kosztować 11 mln zł, z czego większość pokryją środki unijne, a pozostałą część samorząd miasta Michałowa.
A ile kosztowałby oddział dla dzieci? Znacznie mniej. - Koszt stworzenia oddziału tymczasowego był szacowany początkowo na kwotę ponad 2 mln zł, a obecnie oscyluje w granicach około 4 mln. Dla porównania przykład z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, gdzie kosztem 1,7 mln zł przeprowadzono generalny remont zabytkowego budynku i w lutym 2019 r. otworzono w nim 28-łóżkowy oddział psychiatrii dla dorosłych – opowiada".


wiadomosci(*)a-to-muzeum-disco-polo/p95jyem
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Leonardoo (1099 punktów)

>Co sądzić - w kontekście faktów jak wyżej - o polskich "elitach", polskim narodzie i polskim społeczeństwie???

Lepiej zajmij się swoim narodem, a od Polaków to się odp**l.
06-10-2020 20:42 
 Ocena 5 na 5
Arminius (25555 punktów)emocje
>>Co sądzić - w kontekście faktów jak wyżej - o polskich "elitach", polskim narodzie i polskim społeczeństwie???
>Lepiej zajmij się swoim narodem, a od Polaków to się odp**l.

Ale emocje pana poniosły. Proszę nie schodzić do disco - polowego poziomu i wypowiadać się bardziej merytorycznie
Leonardoo (1099 punktów)Odp: emocje
>>>Co sądzić - w kontekście faktów jak wyżej - o polskich "elitach", polskim narodzie i polskim społeczeństwie???
>>Lepiej zajmij się swoim narodem, a od Polaków to się odp**l.
>Ale emocje pana poniosły. Proszę nie schodzić do disco - polowego poziomu i wypowiadać się bardziej merytorycznie
>
Napisałem w sposób niezrozumiały? Nieprawidłowy szyk wyrazów w zdaniu? Za długie zdania podrzędne? Przecinek nie w tym miejscu?
Zwyczajnie udzieliłem życzliwej dobrej rady. Szczerze. Nie widzę tu żadnych emocji.
Po prostu, nieznany mi człowieku, nie idź tą drogą, bo na jej końcu zrobisz sobie krzywdę. - A przecież nikt tego nie chce. Ja na pewno nie.
Czy na pewno chciałbyś być bohaterem tej bajki: www.youtube.com/watch?v=G7FiZvoebeE ?
07-10-2020 09:48 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)krzywdujący?
>Po prostu, nieznany mi człowieku, nie idź tą drogą, bo na jej końcu zrobisz sobie krzywdę. - A >przecież nikt tego nie chce. Ja na pewno nie.

Jaką krzywdę, proszę ją nazwać po imieniu. Co zaś do meritum sprawy, pan uważa iż są tematy, które winny być tematami tabu objętym cenzurą i autocenzurą???
hanging_bishop (1112 punktów)Odp: Chocholi taniec w rytmie disco polo?
Polaków-robaków? Daj spokój... Przez takich, ogarniętych resentymentem głupców nigdy nie będzie w Polsce dobrze.
DyktaFon (9281 punktów)

>Co sądzić - w kontekście faktów jak wyżej - o polskich "elitach", polskim narodzie i polskim
>społeczeństwie???

Ja bym nic nie sądził. Bo to nie ma związku.
Najprawdopodobniej w tym województwie (jak i innych) jest więcej klientów dla centrum disco-polo, niż dla kliniki psychiatrycznej. I b. dobrze to świadczy o społeczeństwie, tak między nami mówiąc Gdyby było odwrotnie... to aż strach się bać

PS. Nie jestem zwolennikiem disco-polo...
06-10-2020 22:33 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)hurraoptymistycznie?
>>Co sądzić - w kontekście faktów jak wyżej - o polskich "elitach", polskim narodzie i polskim
>>społeczeństwie???
>Ja bym nic nie sądził. Bo to nie ma związku.
>Najprawdopodobniej w tym województwie (jak i innych) jest więcej klientów dla centrum disco-polo, niż dla kliniki psychiatrycznej. I b. dobrze to świadczy o społeczeństwie, tak między nami mówiąc.

Nawet jeżeli tak jest jak pan pisze - to nadal ci "klienci" do kliniki są - więc jeden oddział na województwo winien chyba powstać?

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365