O katastrofalnym stanie dziecięcej psychiatrii w Polsce wiadomo nie od dzisiaj. Raport NIK na temat, z połowy ubiegłego miesiąca, potwierdza tylko stan rzeczy i dostarcza przykładów, które przyprawiają o zgrozę. Jednym z nich jest info, iż " w całym województwie podlaskim nie ma ani jednego całodobowego oddziału dla dzieci i młodzieży. Efekt? Dzieci po próbach samobójczych i z innymi problemami szukają pomocy setki kilometrów dalej". Równocześnie, w tym województwie, w jednym z miast powstaje centrum disco - polo za 11 mln złotych. Oddział psychiatryczny jak wyżej kosztowałby około 4 mln złotych. Co sądzić - w kontekście faktów jak wyżej - o polskich "elitach", polskim narodzie i polskim społeczeństwie??? "Jeśli powstanie ośrodka będzie nadal odsuwane w czasie, to może się okazać, że w województwie szybciej powstanie Centrum Disco Polo. Budowa takiego muzeum jest planowana na lata 2024-2026. Ma kosztować 11 mln zł, z czego większość pokryją środki unijne, a pozostałą część samorząd miasta Michałowa. A ile kosztowałby oddział dla dzieci? Znacznie mniej. - Koszt stworzenia oddziału tymczasowego był szacowany początkowo na kwotę ponad 2 mln zł, a obecnie oscyluje w granicach około 4 mln. Dla porównania przykład z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, gdzie kosztem 1,7 mln zł przeprowadzono generalny remont zabytkowego budynku i w lutym 2019 r. otworzono w nim 28-łóżkowy oddział psychiatrii dla dorosłych – opowiada". wiadomosci(*)a-to-muzeum-disco-polo/p95jyem |