Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wieloaspektowość potopu biblijnego

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
31-10-2020 11:59scriba144 (277 punktów)Wieloaspektowość potopu biblijnego
Potop biblijny jest wieloaspektowy, czyli rzeczywisty, proroczy dotyczący przyszłych dziejów ludzkości i każdego z nas. Duchowy dotyczący potopu światowego ludzkich nauk,wierzeń, religii oraz eschatologiczny i czasowo astronomiczny. W jakim miesiącu astronomicznym zakończył się potop biblijny ?.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

qdl_ (34 punktów)
>W jakim miesiącu astronomicznym zakończył się potop
>biblijny ?.

a w jakim miesiącu skończył się potop u Babilończyków? a u Sumerów? a co z Hindusami? kiedy Manu postawił stopę na suchym gruncie?
scriba144 (277 punktów)
>>W jakim miesiącu astronomicznym zakończył się potop
>>biblijny ?.
>a w jakim miesiącu skończył się potop u Babilończyków? a u Sumerów? a co z Hindusami? kiedy Manu postawił stopę na suchym gruncie?

Potop według Biblii był jeden, a Arka Noego jest w górach Ararat czyli jest rzeczywistym i rzetelnym faktem (Rdz 8,4)
31-10-2020 18:00 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Potop według Biblii był jeden,
Myszka Miki według Disneya też.
>a Arka Noego jest w górach Ararat czyli jest rzeczywistym i rzetelnym faktem (Rdz 8,4)
W górach Ararat jest pomnik przyrody nazywany arką, tyle i tylko tyle.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
07-11-2020 16:39 
 Ocena 1 na 1
qdl_ (34 punktów)
>Potop według Biblii był jeden,

Chodziło mi o to, że w znacznie starszych pismach niż biblia można znaleźć tę samą historię potopu (gniew bóstwa, zapowiedź katastrofy, refleksja bóstwa - uratowanie wybrańca wraz ze zwierzętami), więc w poszukiwaniu odpowiedzi na twoje pytania sięgnąłbym do najstarszych wersji tej historii, a nie do najnowszej (biblijnej) mającej potencjalnie najmniej wspólnego z oryginałem.
scriba144 (277 punktów)
>>Potop według Biblii był jeden,
>Chodziło mi o to, że w znacznie starszych pismach niż biblia można znaleźć tę samą historię potopu (gniew bóstwa, zapowiedź katastrofy, refleksja bóstwa - uratowanie wybrańca wraz ze zwierzętami), więc w poszukiwaniu odpowiedzi na twoje pytania sięgnąłbym do najstarszych wersji tej historii, a nie do najnowszej (biblijnej) mającej potencjalnie najmniej wspólnego z oryginałem.

Biblijny potop jest wieloaspektowy, rzeczywisty, proroczy - dotyczący przyszłych dziejów ludzkości i każdego z nas. Duchowy dotyczący potopu światowego, ludzkich nauk, religii, wierzeń oraz eschatologiczny i czasowo - astronomiczny. Rzekome potopy wymyślone są przez duchowo - intelektualnie ułomnych ludzi.
Hamerlik Konopka (19904 punktów)
>Potop biblijny jest wieloaspektowy

Jednym z nich jest strach przed gniewem boga, zatem strach przed sprzeciwieniem się woli boga wyrażanej poprzez patriarchow nawiedzonych w duchu.

Sądzę, że wizja/mit potopu ma za zadanie wprowadzać psyche w stan przestrachu, w którym człowiek zaczyna akceptowac liczne ograniczenia.

Ta alegoria nam mówi "bój się mnie nie posłuchać, bo jeżeli sprzeciwisz mi się, to będzie źle".

Strach spaja,
Strach ujednolica,
Strach pomaga akceptować braki,
Strach pomaga akceptować podporządkowanie,

Wszyscy luddzy władcy korzystali z tego, że religianci straszyli lud gniewem boskim.
scriba144 (277 punktów)
>>Potop biblijny jest wieloaspektowy
>Jednym z nich jest strach przed gniewem boga, zatem strach przed sprzeciwieniem się woli boga wyrażanej poprzez patriarchow nawiedzonych w duchu.
>Sądzę, że wizja/mit potopu ma za zadanie wprowadzać psyche w stan przestrachu, w którym człowiek zaczyna akceptowac liczne ograniczenia.
>Ta alegoria nam mówi "bój się mnie nie posłuchać, bo jeżeli sprzeciwisz mi się, to będzie źle".
>Strach spaja,
>Strach ujednolica,
>Strach pomaga akceptować braki,
>Strach pomaga akceptować podporządkowanie,
>Wszyscy luddzy władcy korzystali z tego, że religianci straszyli lud gniewem boskim.
>
Należy być świadomym, że Bóg Wszechmogący stworzył system duchowo-informacyjny. Jezus Zbawiciel wzorem człowieka dla człowieka, aby w systemie nie czynić destrukcyjnych falowych zakłóceń i nie ponieś wiecznej śmierci w tunelu uczynków swoich, empirycznie i naukowo udowodniony.
haish (2908 punktów)
>Potop biblijny jest wieloaspektowy, czyli rzeczywisty, proroczy dotyczący przyszłych dziejów
>ludzkości i każdego z nas. Duchowy dotyczący potopu światowego ludzkich nauk,wierzeń, religii oraz
>eschatologiczny i czasowo astronomiczny. W jakim miesiącu astronomicznym zakończył się potop
>biblijny ?.

Tak jak księżyc jest jaźnią człowieka, która odbija światło słońca absolutu,
tak "potop", "arka", "ararat", są tylko poetyckimi porównaniami nazwami-imionami
tego co dzieje się w ludzkim umyśle -"duszy".
Gnostycy włożyli w usta "jezusa" słowa -
"Kto ujrzy pełnię zadrży ......... jego pełnia będzie trwać."
scriba144 (277 punktów)
>>Potop biblijny jest wieloaspektowy, czyli rzeczywisty, proroczy dotyczący przyszłych dziejów
>>ludzkości i każdego z nas. Duchowy dotyczący potopu światowego ludzkich nauk,wierzeń, religii oraz
>>eschatologiczny i czasowo astronomiczny. W jakim miesiącu astronomicznym zakończył się potop
>>biblijny ?.
>Tak jak księżyc jest jaźnią człowieka, która odbija światło słońca absolutu,
>tak "potop", "arka", "ararat", są tylko poetyckimi porównaniami nazwami-imionami
>tego co dzieje się w ludzkim umyśle -"duszy".
>Gnostycy włożyli w usta "jezusa" słowa -
> "Kto ujrzy pełnię zadrży ......... jego pełnia będzie trwać."
Potop jest rzeczywistym i rzetelnym faktem z arką Noego w górach Ararat. Natomiast Jezus Zbawiciel jest postacią ewangeliczną i historyczną, bez poetyckich porównań i poglądów filozoficzno-religijnych.
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Potop jest rzeczywistym i rzetelnym faktem z arką Noego w górach Ararat.
To jest Forum Racjonalista, bardzo uprzejmie proszę; WYPIERDALAĆ.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
scriba144 (277 punktów)
>>Potop jest rzeczywistym i rzetelnym faktem z arką Noego w górach Ararat.
>To jest Forum Racjonalista, bardzo uprzejmie proszę; WYPIERDALAĆ.
>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Możesz uzasadnić dlaczego mam w.......... Brak uzasadnienia będzie dowodem, że ty masz to zrobić.
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Możesz uzasadnić dlaczego mam w.......... Brak uzasadnienia będzie dowodem, że ty masz to zrobić.
Udowodnij, że to rzeczywisty i rzetelny fakt.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
scriba144 (277 punktów)
>>Możesz uzasadnić dlaczego mam w.......... Brak uzasadnienia będzie dowodem, że ty masz to zrobić.
>Udowodnij, że to rzeczywisty i rzetelny fakt.
>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Geolodzy i archeolodzy dowodzą, że był na ziemi potop, a potwierdzeniem tego są rzeczywiste i rzetelne fakty, bo arka Noego jest w górach Ararat.
Duch Prawdy (14790 punktów)
>Geolodzy i archeolodzy dowodzą, że był na ziemi potop,
Co roku są potopy.
>a potwierdzeniem tego są rzeczywiste i rzetelne fakty, bo arka Noego jest w górach Ararat.
Miałeś udowodnić, a nie powtarzać nieudowodnione teorie - WYPIERDALAJ.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
scriba144 (277 punktów)
>>Geolodzy i archeolodzy dowodzą, że był na ziemi potop,
>Co roku są potopy.
>>a potwierdzeniem tego są rzeczywiste i rzetelne fakty, bo arka Noego jest w górach Ararat.
>Miałeś udowodnić, a nie powtarzać nieudowodnione teorie - WYPIERDALAJ.
>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Jesteś na forum racjonalisty, czyli racjo - rozum, to według ciebie, jak zaistniał świat materialny, umownie nazwany. Proszę o szczegóły.
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>>a potwierdzeniem tego są rzeczywiste i rzetelne fakty, bo arka Noego jest w górach Ararat.
>>Miałeś udowodnić, a nie powtarzać nieudowodnione teorie - WYPIERDALAJ.
>Jesteś na forum racjonalisty, czyli racjo - rozum, to według ciebie, jak zaistniał świat materialny, umownie nazwany. Proszę o szczegóły.
A to tak tylko przy okazji zaistniał, boskiej trójcy brakowało czwartego do brydża, żeby go sobie ulepić stworzyli glinę.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Hamerlik Konopka (19904 punktów)
>>Geolodzy i archeolodzy dowodzą, że był na ziemi potop,
>Co roku są potopy.
>>a potwierdzeniem tego są rzeczywiste i rzetelne fakty, bo arka Noego jest w górach Ararat.
>Miałeś udowodnić, a nie powtarzać nieudowodnione teorie - WYPIERDALAJ.
>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.


Polecam Ci nie odpowiadać z taką agresją osobom, które znajdują się w zupełnie innym stanie umysłu niż Ty. Nie możesz być zły na kogoś, że nie rozwinął w swoim umyśle twoich koncepcji.

Inni ludzie nie maja twoich doświadczeń. Będą je mieli jak je im przekazesz tolerując ich odmienne przekonania.

Przekreślamy wartość potopu jako faktu ale nie można przekreślić jego wartości jako symbolu.

Religie to praktycznie sama symbolika.

Dajmy innym ludziom czas na oswojenie się z nowymi koncepcjami.

Sam odpowiedzialem nieładnie pisząc o katolickim bogu z małej.
Ale w moim umyśle tolerancji i respektu na koncepcji katolickiego boga jest praktyczne zero, choć moje dzieci ochrzcone
Co za bzdura.
haish (2908 punktów)
>>>Geolodzy i archeolodzy dowodzą, że był na ziemi potop,
>>Co roku są potopy.
>>>a potwierdzeniem tego są rzeczywiste i rzetelne fakty, bo arka Noego jest w górach Ararat.
>>Miałeś udowodnić, a nie powtarzać nieudowodnione teorie - WYPIERDALAJ.

To działa inaczej ten potop był nie tylko w biblii, ale równiez pisał o nim H.Sienkiewicz
opisał wydarzenia historyczne w formie obrony narodowej tożsamości Polaków.
"Prawda" Sienkiewicza ma się nijak do PRAWDY historycznej,- jednak trylogia Heńka
była nawet w PRL-u jako lektura obowiązkowa w powszechnym kształceniu, została nawet
zekranizowana w całości.
Efekt jest taki, że większość narodu wydarzenia fikcyjne utożsamia z prawdą - efekt jest
opłakany mamy żale do Tatarów, Ukraińców, Szwedów(?) itd.
Pamiętamy Wołyń(skutek), ale nie chcemy nic wiedzieć co było przyczyną postawy Ukraińców.
Dziwić powinna w tej sprawie postawa osób z KK np.ks.Zalewski,- ponoć to człowiek wykształcony. Czy nie lepiej byłoby ogłosić narodowi Polskiemu jak to miało miejsce w
przypadku Niemców po II WŚ orędzie z 1965 - "Wybaczamy i prosimy o wybaczenie".
(C.K.Norvid - "Za kulisami")
www.youtube.com/watch?v=D36gRvuV3XE
www.youtube.com/watch?v=tjcSNPdDYLg
scriba144 (277 punktów)
>>>>Geolodzy i archeolodzy dowodzą, że był na ziemi potop,
>>>Co roku są potopy.
>>>>a potwierdzeniem tego są rzeczywiste i rzetelne fakty, bo arka Noego jest w górach Ararat.
>>>Miałeś udowodnić, a nie powtarzać nieudowodnione teorie - WYPIERDALAJ.
>To działa inaczej ten potop był nie tylko w biblii, ale równiez pisał o nim H.Sienkiewicz
>opisał wydarzenia historyczne w formie obrony narodowej tożsamości Polaków.
>"Prawda" Sienkiewicza ma się nijak do PRAWDY historycznej,- jednak trylogia Heńka
>była nawet w PRL-u jako lektura obowiązkowa w powszechnym kształceniu, została nawet
>zekranizowana w całości.
>Efekt jest taki, że większość narodu wydarzenia fikcyjne utożsamia z prawdą - efekt jest
>opłakany mamy żale do Tatarów, Ukraińców, Szwedów(?) itd.
>Pamiętamy Wołyń(skutek), ale nie chcemy nic wiedzieć co było przyczyną postawy Ukraińców.
>Dziwić powinna w tej sprawie postawa osób z KK np.ks.Zalewski,- ponoć to człowiek wykształcony. Czy nie lepiej byłoby ogłosić narodowi Polskiemu jak to miało miejsce w
>przypadku Niemców po II WŚ orędzie z 1965 - "Wybaczamy i prosimy o wybaczenie".
>(C.K.Norvid - "Za kulisami")
>www.youtube.com/watch?v=D36gRvuV3XE
>www.youtube.com/watch?v=tjcSNPdDYLg

Dowody na światowy potop mają geolodzy i archeolodzy. Ponawiam pytanie, jak według ciebie zaistniał świat materialny, nazwany umownie. Brak odpowiedzi będzie dowodem, że ty masz się wynosić ze swoimi agresywnymi wulgaryzmami.
03-11-2020 13:09 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
Kasuj niepotrzebne cytowania, nie zaśmiecaj forum trollu!
www.racjonalista.pl/forum.php/s,828658#w828807


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Hamerlik Konopka (19904 punktów)
>Dowody na światowy potop mają geolodzy i archeolodzy. Ponawiam pytanie, jak według ciebie zaistniał świat materialny, nazwany umownie. Brak odpowiedzi będzie dowodem, że ty masz się wynosić ze swoimi agresywnymi wulgaryzmami.

W innym wątku pisałem o tym, że ruch i materia, dwie postaci energii, są kwantowe, tj. falowo-molekularne TYLKO w granicach naszego horyzontu.

Poza naszym horyzontem stają się w naszym postrzeganiu ciągle, nieskończone, niepoliczalne i nieprzewidywalne.

Pytasz o początek i koniec tego, co jawi się nam jako nieskończone.

Pytasz o podział tego co jawi się nam jako ciągle.

Pytasz o to co jest za lasami i górami, za którymi nikt z nas nie był.

Pytasz o to co jest za horyzontem.

Czego rzekomo dowodzi brak wiedzy o rzeczach, do których nasze ograniczone zmysły nie docierają i czego nasz ograniczony mózg nie może pojąć?

Tego, że twój bóg, chce tego co ty?
Więc wszyscy powinniśmy robić to czego chcesz, bo bog tak chce?

BZDURA!

Gdybym stanął przy trakcji elektrycznej, widział jej przewód, ale nie miałbym pojęcia gdzie ten się zaczyna i gdzie kończy, to nie będzie żaden dowód, że bog mnie utopi, jeżeli nie podporządkuje się religijnym patriarchom.
02-11-2020 21:49 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>>Geolodzy i archeolodzy dowodzą, że był na ziemi potop,
>>Co roku są potopy.
>>>a potwierdzeniem tego są rzeczywiste i rzetelne fakty, bo arka Noego jest w górach Ararat.
>>Miałeś udowodnić, a nie powtarzać nieudowodnione teorie - WYPIERDALAJ.
>>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

>Polecam Ci
Kasować te części wypowiedzi, do których się nie odnosisz.
>nie odpowiadać z taką agresją
Z jaką agresją, w mojej wypowiedzi nie ma agresji, jest grzecznościowy zwrot. Agresja by była, gdybym napisał; LAĆ WYPIERDA!
>osobom, które znajdują się w zupełnie innym stanie umysłu niż Ty. Nie możesz być zły na kogoś, że nie rozwinął w swoim umyśle twoich koncepcji.
I złość też widzisz w mojej wypowiedzi, a tam złości nie ma, jest uprzejma prośba, żeby wypierdalać = nie śmiecić na fR.
>Inni ludzie nie maja twoich doświadczeń. Będą je mieli jak je im przekazesz tolerując ich odmienne przekonania.
Bzdury wypisujesz, nigdy nie będą mieli moich doświadczeń. Toleruję odmienne przekonania, nie toleruję głupoty.
>Sam odpowiedzialem nieładnie pisząc o katolickim bogu z małej.
Bardzo ładnie napisałeś, bo nie ma katolickiego boga, jest katolickie wyobrażenie, czyli bożek.
>Ale w moim umyśle tolerancji i respektu na koncepcji katolickiego boga jest praktyczne zero, choć moje dzieci ochrzcone
>Co za bzdura.
Żyjemy niestety w świecie bzdur, ale nie należy się poddawać, jeśli chcemy zmieniać świat należy bzdurom mówić: WYPIERDALAĆ.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
scriba144 (277 punktów)
>>>>Geolodzy i archeolodzy dowodzą, że był na ziemi potop,
>>>Co roku są potopy.
>>>>a potwierdzeniem tego są rzeczywiste i rzetelne fakty, bo arka Noego jest w górach Ararat.
>>>Miałeś udowodnić, a nie powtarzać nieudowodnione teorie - WYPIERDALAJ.
>>>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

>>Polecam Ci
>Kasować te części wypowiedzi, do których się nie odnosisz.
>>nie odpowiadać z taką agresją
>Z jaką agresją, w mojej wypowiedzi nie ma agresji, jest grzecznościowy zwrot. Agresja by była, gdybym napisał; LAĆ WYPIERDA!
>>osobom, które znajdują się w zupełnie innym stanie umysłu niż Ty. Nie możesz być zły na kogoś, że nie rozwinął w swoim umyśle twoich koncepcji.
>I złość też widzisz w mojej wypowiedzi, a tam złości nie ma, jest uprzejma prośba, żeby wypierdalać = nie śmiecić na fR.
>>Inni ludzie nie maja twoich doświadczeń. Będą je mieli jak je im przekazesz tolerując ich odmienne przekonania.
>Bzdury wypisujesz, nigdy nie będą mieli moich doświadczeń. Toleruję odmienne przekonania, nie toleruję głupoty.
>>Sam odpowiedzialem nieładnie pisząc o katolickim bogu z małej.
>Bardzo ładnie napisałeś, bo nie ma katolickiego boga, jest katolickie wyobrażenie, czyli bożek.
>>Ale w moim umyśle tolerancji i respektu na koncepcji katolickiego boga jest praktyczne zero, choć moje dzieci ochrzcone
>>Co za bzdura.
>Żyjemy niestety w świecie bzdur, ale nie należy się poddawać, jeśli chcemy zmieniać świat należy bzdurom mówić: WYPIERDALAĆ.
>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.


Nie piszę o swoich koncepcjach, piszę o rzeczywistych i rzetelnych faktach biblijnych zbieżnych z odkryciami nauki. Tolerancja jest pozwoleniem na czynienie destrukcyjnych falowych zakłóceń w systemie. Natomiast wszystkie religie są na słowo honoru, bez mocnej podbudowy nauki, a ich bogiem jest szatan bóg tego świata (2Kor.4,4) Chrzest niemowląt jest komercyjny, ma być dorosłych.
03-11-2020 13:11 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)
Kasuj niepotrzebne cytowania, nie zaśmiecaj forum trollu!

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Hamerlik Konopka (19904 punktów)
>Potop jest rzeczywistym i rzetelnym faktem z arką Noego w górach Ararat. Natomiast Jezus Zbawiciel jest postacią ewangeliczną i historyczną, bez poetyckich porównań i poglądów filozoficzno-religijnych.

Zatem bog katolicki wszystko utopił, zniszczyl, zalał skorupę ziemska woda, bo wkurzył się, że ludzie nie robią tego co chce?

Strasznie chciwy i gwałtowny ten bog.

Ale gdy zaczniemy robić wszyscy co katolicki bog chce, wyrażone ustami kościelnych hierarchów, to ten bóg jedyny w łasce swojej nas nie utopi? Znowu?

Sądzę, że koncepcja potopu powstała po to, żeby nastraszyć prostego luda, coby ten w strachu przed śmiercią, podporządkował się kościelnym hierarchom.

Nie kwestionuje wartości porządku społecznego ani stworzonej w ten sposób hierarchii ale potop biblijny to alegoria.

Można mówić o tej opowiesci jako o alegorii biedy z nędza jaka powstaje, kiedy ludzie kwestionują panujący porządek społeczny.

Bieda z nędzą została opisana symbolicznie jako potop.
scriba144 (277 punktów)
>>Potop jest rzeczywistym i rzetelnym faktem z arką Noego w górach Ararat. Natomiast Jezus Zbawiciel jest postacią ewangeliczną i historyczną, bez poetyckich porównań i poglądów filozoficzno-religijnych.
>Zatem bog..
>Można mówić o tej opowiesci jako o alegorii biedy z nędza jaka powstaje, kiedy ludzie kwestionują panujący porządek społeczny.
>Bieda z nędzą została opisana symbolicznie jako potop.

Absurdem jest, że świadomością można kwestionować porządek publiczny, świadomość pomaga w budowaniu ładu, porządku i harmonii, w każdym aspekcie życia społecznego.
Hamerlik Konopka (19904 punktów)
>Absurdem jest, że świadomością można kwestionować porządek publiczny, świadomość pomaga w budowaniu ładu, porządku i harmonii, w każdym aspekcie życia społecznego.

Chyba, że porządek jest prymitywny i obejmuje również pasozytnictwo społeczne.

Wówczas byłoby grzechem go nie zakwestionowac i nie zburzyc, zastępując lepszym.

Podporządkować się wadlimemu porządkowi jest niemoralne.
scriba144 (277 punktów)
>>Absurdem jest, że świadomością można kwestionować porządek publiczny, świadomość pomaga w budowaniu ładu, porządku i harmonii, w każdym aspekcie życia społecznego.
>Chyba, że porządek jest prymitywny i obejmuje również pasozytnictwo społeczne.

@Hamerlik Konopka
W Biblii jest też nakaz dotyczący "pasożytów" (2 Tes. 3,10)
Hamerlik Konopka (19904 punktów)
>>>Absurdem jest, że świadomością można kwestionować porządek publiczny, świadomość pomaga w budowaniu ładu, porządku i harmonii, w każdym aspekcie życia społecznego.
>>Chyba, że porządek jest prymitywny i obejmuje również pasozytnictwo społeczne.
>@Hamerlik Konopka
>W Biblii jest też nakaz dotyczący "pasożytów" (2 Tes. 3,10)

wbiblii.pl/szukaj/2 Tes 3,10

Jeżeli praca jest wspólna, ważne jest kto nadaje jej kierunek.
Wolno odmówić innym pracy, gdy ci podejmują niekorzystne dla wspólnoty decyzje.
Można pracować w ten sposób, żeby kopać rów i go zakopywać ale nie o to chodzi.
Porządek musi być dla wspólnoty korzystny.
Hierarcha, który nie ma zdolności podejmowania najlepszych decyzji, musi ustąpić i podporządkować się innym.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365