Wypłaty z Funduszu Wsparcia Kultury zostały wstrzymane, decyzją Pana Glińskiego. Nastąpi ich weryfikacja. Tym niemniej jednak mleko już się wylało i rozlało szerokim strumieniem. W pierwotnej wersji furę pieniędzy mieli dostać gwiazdorzy disco polo jak również firmy spoza....branży.
Skandal jak wyżej jest wielce symptomatyczny. Ukazuje preferencje i gusta obecnej władzy. Wicepremier Gliński odpowiedzialny za kulturę musi być wielkim fanem discopolowców - skoro tak hojną ręką dofinansowuje ich działalność. To także- najpewniej - miała być swoista kiełbasa wyborcza wsparcie środowiska, które stanowi zaplecze PiS. Kto słucha nokturnów szopenowskich na PiS rzadko głosuje. Kto słucha disco - polo - znacznie częściej.
"Dofinansowanie przyznano także firmom i jednoosobowym działalnościom gospodarczym prowadzonym przez wykonawców muzyki pop i disco polo. 1,89 mln zł otrzyma spółka Golec Fabryka zarządzana przez Pawła Golca, jednego z liderów Golec uOrkiestry. 400 tys. zł dostanie Renata Świerżyńska Bayer Full Impresariat, 150 tys. zł - Bayer Full Sławomir Świerżyński, Bajm Andrzej Pietras - 613,5 tys. zł, 520 tys. zł - Radosław Liszewski Radek Weekend, a 500 tys. zł - Kamil Bednarek. Z kolei Kindla Music Marcin Kindla uzyskał 664,5 tys. zł dofinansowania, Grzegorz Hyży uzyskał 449 tys. zł, Wojciech Mazolewski Qality - 444,5 tys. zł, Igor Herbut Production - 428,6 tys. zł, Papa D Paweł Stasiak - 400 tys. zł, Sarsa Music Marta Markiewicz - 348,6 tys. zł, Firma Piotr Kupicha - 232,1 tys. zł, Otto Piloto Media Artur Rojek - 216,3 tys. zł, JS Music Justyna Steczkowska - 180 tys. zł, Cere Katarzyna Cerekwicka - 130,9 tys. zł, Bracia Piotr Cugowski - 121,9 tys. zł, Natasza Urbańska - 111 tys. zł, Julia Pietrucha - 110,5 tys. zł, Czerwone Gitary Group - 105,5 tys. zł, a Pectus Tomasz Szczepanik - 99 tys. zł.."
www.wirtua(*)otr-glinski-wstrzymuje-wyplaty