Racjonalista - Strona głównaDo treści
Anti- Gravity Whell?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
21-11-2020 08:47Henryk.K (2246 punktów)Anti- Gravity Whell?
Otrzymałem ciekawy film o zaskakującym działaniu efektu żyroskopowego.
Obracające się z dużą prędkością ciężkie koło zmniejsza swoją grawitację.
Łamię sobie głowę jak to wytłumaczyć. Film jest w języku angielskim.

www.youtube.com/watch?v=GeyDf4ooPdo

Najprostszym wyjaśnieniem może być manipulacja polegająca na podmianie koła wykonanego ze stali na aluminiowe.
Raczej należy to chyba wykluczyć.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

uxbridge (5980 punktów)
>Obracające się z dużą prędkością ciężkie koło zmniejsza swoją grawitację.
Podobnie jak samochód wyścigowy który po najechaniu na przeszkodę leci w górę bo stał się lekki jak piórko.
Proponuję wkładać taki wirujący dysk do walizki przed podróżą. Opłaty za bagaż spadną.
>Łamię sobie głowę jak to wytłumaczyć. Film jest w języku angielskim.
To fatalnie, bo potem jest drugi w którym efekt jest tłumaczony.
Henryk.K (2246 punktów)
>>Obracające się z dużą prędkością ciężkie koło zmniejsza swoją grawitację.
>Podobnie jak samochód wyścigowy który po najechaniu na przeszkodę leci w górę bo stał się lekki jak piórko.

Chyba nie, przecież silnik mu zgaśnie i koło zamachowe oraz koła jezdne się zatrzymają.
Moment pędu mu się wyzeruje.

>Proponuję wkładać taki wirujący dysk do walizki przed podróżą. Opłaty za bagaż spadną.

Tylko pilot będzie maił problem przy próbie zmiany kierunku lotu.

Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
21-11-2020 13:55 
 Ocena 4 na 4
uxbridge (5980 punktów)
>>>Obracające się z dużą prędkością ciężkie koło zmniejsza swoją grawitację.
>>Podobnie jak samochód wyścigowy który po najechaniu na przeszkodę leci w górę bo stał się lekki jak piórko.
> Chyba nie, przecież silnik mu zgaśnie i koło zamachowe oraz koła jezdne się zatrzymają.
>Moment pędu mu się wyzeruje.
>>Proponuję wkładać taki wirujący dysk do walizki przed podróżą. Opłaty za bagaż spadną.
> Tylko pilot będzie maił problem przy próbie zmiany kierunku lotu.


Henryk.K (2246 punktów)

>> Tylko pilot będzie maił problem przy próbie zmiany kierunku lotu.

Mniemam, iż za pomocą tego filmiku pragnął Pan przekazać mi jakąś sugestię.
Niestety postać z tego filmu nie potrafi posługiwać się ludzką mową i odgrywa jakąś grecką tragedię.
Pochylam się nad nim i jego cierpieniem.

Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
21-11-2020 15:45 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>>>Obracające się z dużą prędkością ciężkie koło zmniejsza swoją grawitację.
>>Podobnie jak samochód wyścigowy który po najechaniu na przeszkodę leci w górę bo stał się lekki jak piórko.
> Chyba nie, przecież silnik mu zgaśnie i koło zamachowe oraz koła jezdne się zatrzymają.
>Moment pędu mu się wyzeruje.
>>Proponuję wkładać taki wirujący dysk do walizki przed podróżą. Opłaty za bagaż spadną.
> Tylko pilot będzie maił problem przy próbie zmiany kierunku lotu.

Żeby tylko to... kula ziemska się zatrzyma i nie będzie wiedziała w którą stronę skręcić... To będzie tragedia.
21-11-2020 16:46 
 0 na 2
Henryk.K (2246 punktów)

>Żeby tylko to... kula ziemska się zatrzyma i nie będzie wiedziała w którą stronę skręcić... To będzie tragedia.
>
Właśnie tego najbardziej się obawiam.
Jestem pełen niepokoju, iż prawo zachowania momentu pędu w przypadku obracającej się Ziemi może doprowadzić do upadku idei utrzymywania stałego kierunku pochylenia jej osi w Kosmosie. Znikną wówczas pory roku na planecie i nie da się dłużej żyć w takiej rzeczywistości.
Gdyby chociaż udało się wyprostować tą oś, to na całej ziemi byłoby prawie po równo.
Pozostawienie jej bez zmian zaszufladkuje ludzi na mieszkających w strefie permanentnej arktycznej zimy i tych co się będą męczyli w upałach równika.

Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
Henryk.K (2246 punktów)

>Jestem pełen niepokoju, iż prawo zachowania momentu pędu w przypadku obracającej się Ziemi może doprowadzić do upadku idei utrzymywania stałego kierunku pochylenia jej osi w Kosmosie. Znikną wówczas pory roku na planecie i nie da się dłużej żyć w takiej rzeczywistości.
>Gdyby chociaż udało się wyprostować tą oś, to na całej ziemi byłoby prawie po równo.
>Pozostawienie jej bez zmian zaszufladkuje ludzi na mieszkających w strefie permanentnej arktycznej zimy i tych co się będą męczyli w upałach równika.

Przeprowadziłem badanie na modelu i wszystko jest w porządku. Poru roku pozostaną i będą przemijały w ustalonym od wieku porządku.

Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365