>Żeby tylko to... kula ziemska się zatrzyma i nie będzie wiedziała w którą stronę skręcić... To będzie tragedia. > Właśnie tego najbardziej się obawiam. Jestem pełen niepokoju, iż prawo zachowania momentu pędu w przypadku obracającej się Ziemi może doprowadzić do upadku idei utrzymywania stałego kierunku pochylenia jej osi w Kosmosie. Znikną wówczas pory roku na planecie i nie da się dłużej żyć w takiej rzeczywistości. Gdyby chociaż udało się wyprostować tą oś, to na całej ziemi byłoby prawie po równo. Pozostawienie jej bez zmian zaszufladkuje ludzi na mieszkających w strefie permanentnej arktycznej zimy i tych co się będą męczyli w upałach równika.
Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
|