 |
Merkel ostro krytykuje Twittera Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-01-2021 09:07 | Arminius (25555 punktów) | Merkel ostro krytykuje Twittera
2 na 2 | Donald Trump nie jest postacią z ogródka Angeli Merkel. Jednakże kanclerz Niemiec ostro skrytykowała cenzurę zastosowaną wobec niego przez media społecznościowe w USA ( Twitter). Podobnie na temat wypowiedział się prezydent Meksyku, ministrowie francuscy, szef opozycji rosyjskiej Nawalny... Wszyscy oni rozumieją, iż Donald Trump, przy całej obleśności i kontrowersyjności tego polityka, nie jest wielkim problem. Znacznie większym jest polityka cenzury i ograniczania prawa do wolności słowa przez cyberbehemoty. Zainteresowanych detalami odsyłam do podlinkowanego materiału. "Angela Merkel, German chancellor, has sharply criticised Twitter's decision to ban US president Donald Trump, calling it a "problematic" breach of the "fundamental right to free speech". Twitter suspended Mr Trump's account last week in the aftermath of the riots at the Capitol Building, citing "repeated and severe" violations of its civic integrity policies. Facebook has taken similar action. But Dr Merkel said through her spokesman that the US government should follow Germany's lead in adopting laws that restrict online incitement, rather than leaving it up to platforms such as Twitter and Facebook to make up their own rules." www.irisht(*)itter-over-trump-ban-1.4455811 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | zeniu73 (6483 punktów) | Merkel? To ts sama, która nie ma problemu z cenzurą twz. Coronaleugner na youtube? To ta sama, która ocenzurowała demokratyczne wybory w Turyngii i kazała jeszcze raz wybrać (tym razem zgodnie z linią partii)?
Dziękuję za dobry kawał na śniadanie 😂😂😂😂😂😂
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | ta sama | > Merkel? To ts sama, która nie ma problemu z cenzurą twz. Coronaleugner na youtube?> To ta sama, która ocenzurowała demokratyczne wybory w Turyngii i kazała jeszcze raz wybrać (tym razem zgodnie z linią partii)?Nie tylko Merkel. Pod spodem jest link do krytyki kroku Twittera przez Prezydenta Meksyku. Poza tym, nie chodzi o to, że Merkel jest kryształowa,chodzi o to, że behemoty tym bardziej takowe nie są. www.busine(*)nald-trump-121010800198_1.html
|
|
2 na 2 | okragly (21676 punktów) | Odp: Merkel ostro krytykuje Twittera | >Donald Trump nie jest postacią z ogródka Angeli Merkel. kanclerz ostro skrytykowała cenzurę zastosowaną wobec niego przez media społecznościowe w USA ( Twitter). ciesze sie że kanclerz (kanclerka?) ma podobne zdanie do człka z kamienia łupanego, lubie ją, córkę pastora, fizyka atomowego, z słowiańskimi korzeniami. U nas rządzą historycy, ale największa naszą porażką sa ekonomiści z Balcerowiczem na czele
|
|
2 na 2 | Kulmin (4007 punktów) | Cóż, nie jest dla mnie zaskoczeniem, że korporacje są mądrzejsze od użytkowników ich usług. W regulaminach zamieszczają sprawiedliwy zapis informujący użytkownika o kontekście wypowiedzi i treści. Na przykład na youtubie zabrania się umieszczania drastycznych treści, ale w kontekście edukacyjnym, opatrzonym odpowiednim komentarzem i wyjaśnieniem już można. Bardzo często treści i wypowiedzi na yt, fb i twiterze są blokowane przez algorytm, a potem weryfikowane przez człowieka, który musi postępować wedle jasnych kryteriów. Nie raz algorytm blokował jakiś kanał, a później po weryfikacji blokada była zdejmowana, bo okazywało się, że w kontekście treści nie łamią regulaminu. Algorytmy nie są aż tak mądre by wychwytywać zniuansowane znaczenia wypowiedzi.
Tymczasem wypowiedzi Trumpa na Twiterze nie łamały wprost regulaminu przez co mógł przez lata dzielić się swoimi poglądami bez przeszkód. Jednak kontekst w którym wypowiadał się ostatnio uczynił jego wypowiedzi skrajnie groźnymi. Pamiętajmy, że Trumpa śledziło ponad 80mln kont - jest ceniony przez miliony, ma ogromny wpływ na ludzi, w efekcie spoczywa na nim nieporównanie większa odpowiedzialność za słowa niż na szeregowym użytkowniku którego śledzi 5 osób. I tak, gdybym ja napisał na swoim twiterze, że wybory zostały ukradzione i idziemy na sejm, to potraktowano by to jako żart lub urojenia. Ale gdy mówi to prezydent USA, którego śledzi 80 milionów ludzi, to są to wezwania które mogą się skończyć tragedią - i tak też się skończyły. Blokada Trumpa jest uzasadnioną i zrozumiałą decyzją, bo człowiek ten jest po prostu groźny. Złamanie regulaminu = blokada konta. Czego tu nie rozumiesz?
|
|
 | | Rowerex (859 punktów) | > I tak, gdybym ja napisał na swoim twiterze, że wybory zostały ukradzione i idziemy na sejm, toSuper! Gdzie i kiedy? Co zabrać? Hej, szable w dłoń! Prowadź Wodzu!
|
|
 | 2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | groźne konteksty | >Tymczasem wypowiedzi Trumpa na Twiterze nie łamały wprost regulaminu przez co mógł przez lata >dzielić się swoimi poglądami bez przeszkód. Jednak kontekst w którym wypowiadał się ostatnio >uczynił jego wypowiedzi skrajnie groźnymi.
Nie do Twittera należy ocena tego stanu rzeczy. Twitter jest firmą, usługodawcą. nie podmiotem polityczno - państwowym. To znaczy tak powinno być - ale właśnie jest na odwrót. O tym czy dana treść ma być usunięta z Twittera MUSI decydować inny niezależny podmiot, oczywiście w postępowaniu instancyjnym. Nie rozumiem, dlaczego Twitter ma mieć inne, większe prawa, niż właściciel restauracji??? Co oni w tym Twitterze uważają się k..wa za pieprzonych jakichś bogów???
>Złamanie regulaminu = blokada konta. Czego tu nie rozumiesz?
Tego, że o tym czy złamanie regulaminu miało miejsce czy nie - nie może decydować Twitter. Jak pan tego nie rozumie, to pan niczego nie rozumie. Ale, jak się okazuje - np. pani Merkel rozumie to bardzo dobrze.
|
|
|  | 2 na 2 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: groźne konteksty | ? >Tego, że o tym czy złamanie regulaminu miało miejsce czy nie - nie może decydować Twitter.
Czyli jak złamię regulamin Spotify, który zabrania dzielenia się kontem z osobami spoza jednego gospodarstwa i będę family account dzielił z 4 obcymi osobami to spotify nie może zdecydować, że złamałem ich regulamin i nie może mnie zablokować?
|
|
|  | 1 na 1 | Kulmin (4007 punktów) | >Nie do Twittera należy ocena tego stanu rzeczy. Twitter jest firmą, usługodawcą. nie podmiotem polityczno - państwowym. To znaczy tak powinno być - ale właśnie jest na odwrót. O tym czy dana treść ma być usunięta z Twittera MUSI decydować inny niezależny podmiot, oczywiście w postępowaniu instancyjnym. Nie rozumiem, dlaczego Twitter ma mieć inne, większe prawa, niż właściciel restauracji??? Co oni w tym Twitterze uważają się k..wa za pieprzonych jakichś bogów???
A niby czemu nie do twitera? A jak ktoś hałasuje w teatrze, to ocena sytuacji też ma zależeć od niezależnego podmiotu? Czy jeśli ktoś będzie gadać podczas seansu lub nagrywać kamerą nagranie (czego zabrania regulamin teatru) to też uznasz, że teatr nie ma prawa do wyproszenia klienta, a sytuacje musi ocenić niezależne gremium? No kompletny absurd. Obsługa teatru może wywalić takiego gagatka bez zbędnych deliberacji (ew przy użyciu policji), a jak klient czuje się w związku z tym pokrzywdzony zawsze może iść do sądu. Trump też może iść do sądu, ale nie ma w nim szans, bo ewidentnie złamał regulamin, na który się dobrowolnie zgodził.
>>Złamanie regulaminu = blokada konta. Czego tu nie rozumiesz? >Tego, że o tym czy złamanie regulaminu miało miejsce czy nie - nie może decydować Twitter. Jak pan tego nie rozumie, to pan niczego nie rozumie. Ale, jak się okazuje - np. pani Merkel rozumie to bardzo dobrze.
Otóż może i decyduje, bo jest to wewnętrzny zbiór przepisów regulujący korzystanie z usług przez klientów. Ostatecznie klient zawsze może się odwołać w sądzie, gdyż regulamin jest pochodną prawa stanowionego. Wtedy sąd orzeka czy przesłanka na mocy której podmiot stwierdził złamanie regulaminu była rzeczywiście uzasadniona czy nie.
|
|
 | 1 na 1 | Rowerex (859 punktów) | Odp: Merkel ostro krytykuje Twittera | >Cóż, nie jest dla mnie zaskoczeniem, że korporacje są mądrzejsze od użytkowników ich usług.
A już poważniej - ciekawe co by było gdyby "ćwierkacz" miał równych sobie konkurentów w postaci "krakacza", "gęgacza", "krzykacza", "szczekacza" - czy wszyscy konkurujący na rynku postąpiliby tak samo?
|
|
| Leonardoo (1099 punktów) |
Jakiś czas temu istniał w Polsce całkiem niezły portal społecznościowy grono.pl. Aż do czasu, gdy "nieznani sprawcy" jak to się mówi "zhakowali" go, przejęli bazę danych i chyba uszkodzili, bo z dnia na dzień portal przestał działać. Zniknął. - Tu coś można przeczytać, ale nie ręczę za obiektywizm: extra.natemat.pl/czemu-upadlo-gronoPodobnie potem zniknęła naszaklasa.pl i parę innych. A tymczasem Arminius oburza się, że Żydzi kradną papier toaletowy w hotelach... www.racjonalista.pl/forum.php/s,833925ech, gdyby kradli tylko papier toaletowy, to cały świat nie wiedział by, co robić ze swoim szczęściem
|
|
| Hamerlik Konopka (19904 punktów) | >Donald Trump nie jest postacią z ogródka Angeli Merkel. Jednakże kanclerz Niemiec ostro skrytykowała cenzurę zastosowaną wobec niego przez media społecznościowe w USA ( Twitter).
Wielu ludzi w Ameryce wierzy, że Trump walczy z tajnym związkiem światowych elit, które panują nad światem i odmładzają się krwią porywanych biedocie niemowląt.
Zablokowanie Trumpa jest wodą na młyn ich wierzeń.
Merkel wie, że Trump może jeszcze wygrać a media społecznościowe po prostu próbują podlizać się nowej władzy.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|