Racjonalista - Strona głównaDo treści
Przed chwilą przebiegłem 15 km w godzine

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
25-01-2021 16:57eamarian (106 punktów)
(zablokowany)
Przed chwilą przebiegłem 15 km w godzine
Ocena 1 na 1
w dziurawych butach i w dodatku bez pedalskich legginsów.
Padnijcie na kolana
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

eamarian (106 punktów)
(zablokowany)
A zaraz siorbnę kawki i przepalę szluga.
okragly (21676 punktów)
>Przed chwilą przebiegłem 15 km w godzine
w raju tak polowaliśmy na antylopy, zaganiając je w południe na udar cieplny
eamarian (106 punktów)
(zablokowany)
>w dziurawych butach i w dodatku bez pedalskich legginsów.
>Padnijcie na kolana

Jacy "MY"?

Odczep sie od mojej antylopy czerwony kmerze
eamarian (106 punktów)
(zablokowany)
Ale to i tak jest wszystko lipa.
Pare godzin wcześniej latałem po polach z młodym 4 kilowym shis tzu.
Tego psa nie da sie zmęczyć, złapać ani wyprzedzić.
Ma refleks jak mucha, kondycje jak wół i szybkość jak skuter.
Jakby były ze trzy razy większe to by polowały na ludzi
eamarian (106 punktów)
(zablokowany)
A na antylopy metodą przegrzewania polowali buszmeni nie my.
Stąd to wiemy bo jeszcze niedawno tak polowali.
Ani ja ani Ty ani nawet reprezentacja Polski w piłce nożnej nie upolowałaby w ten sposób nawet jeża w warunkach o któych mowa.
eamarian (106 punktów)
(zablokowany)
uleglibyśmy porażeniu słonecznemu, odwodnieniu i zamęczeniu zanim wdepnelibyśmy bosą stopą w coś ostrego co wyeliminowałoby nas z dalszego polowania.
A co zaś do samej metody to podejrzewam, że jednak oprócz biegania było tam troche taktyki.
Czyli np buszmeni mieli zapas wody a zaganiali zwierzynę w rejony bezwodne.

Myślimy panie okrągły. Nazwa forum zobowiązuje
eamarian (106 punktów)
(zablokowany)
Zresztą to rozważania bez znaczenia.
Buszmeni piją obecnie coca cole a jedyne co będą w stanie niedługo upolować to vouchery na safari w internecie
eamarian (106 punktów)
(zablokowany)
Buszmeni mieli także lekkie łuki i strzały.
Samo polowanie też zapewne nie wyglądało jak maraton.
To środek afryki.
Tam męczy nawet oddychanie już nie mówiąc o bieganiu.
Tak myśle nigdy nie byłem w afryce.
A Pan był?
25-01-2021 18:35 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Buszmeni mieli także lekkie łuki i strzały.
tak pisza
>Samo polowanie też zapewne nie wyglądało jak maraton.
wyobrażam sobie np 5 przyjaciół, prawie braci jako stado wilkow, zaganiają zwierzynę

>Tam męczy nawet oddychanie już nie mówiąc o bieganiu.
od urodzenia oddychaja tym powietrzem, nie pracuja, po upolowaniu całymi dniami leżą (miesa starczy na dlugo)
polowanie było jak mecz piłki nożnej, zdecydowanie większe emocje, też nie dłużj niż 90 minut z przrwami i widzowie (póżniej polowanie to przywilej królów, w raju dla wszystkich)

>Tak myśle nigdy nie byłem w afryce. A Pan był?
nie,
Ty jesteś zorientowany w temacie
eamarian (106 punktów)
(zablokowany)
cytat:
Tak myśle nigdy nie byłem w afryce. A Pan był?
nie,
Ty jesteś zorientowany w temacie


No to jak pan nie był w afryce to nie polował pan na zamęczenie ofiary z zapasami wody pod ręką więc dlaczego pan cały czas twierdzi, że pan to robił? W dodatku ze mną?
25-01-2021 19:01 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>cytat:
Tak myśle nigdy nie byłem w afryce. A Pan był?
>nie,
>Ty jesteś zorientowany w temacie

>No to jak pan nie był w afryce to nie polował pan na zamęczenie ofiary z zapasami wody pod ręką więc dlaczego pan cały czas twierdzi, że pan to robił? W dodatku ze mną?
pomylił mnie Pan z kimś innym
ham jestem, okragly ham, niepan
eamarian (106 punktów)
(zablokowany)
Ani pan ani ja ani większość ludzkości nie była w afryce a jeszcze większa większośc nie polowała na antylopy ani w ogóle nie polowała. 90% z tych, którzy nie polowali również nie biegali pomijając okres szkolny.
WIęc niech Pan nie twierdzi, że buszmeni mają sie dzielić z całą ludzkościa antylopą, którą sami upolowali tylko dlatego, że Panu sie wydaje, że buszmeni to pana rodzina jest.
eamarian (106 punktów)
(zablokowany)
Większosć europejczyków nie pochodzi od buszmenów.
WIekszosc buszmeńskich genów została wyeliminowana w trakcie "dochodzenia do pinindzy"
Ma pan w sobie tyle z buszmena co wampir z motyla.
Buszmeni zostali genetycznie eksterminowani przez jednostki, którym sie nie chciało polowac bo woleli zapolować na buszmenów.
Jesteś pan potomkiem kanibali, brutali i prymitywów
eamarian (106 punktów)
(zablokowany)
Jakby zrobic takiego uśrednionego współczesnego człowieka to pierwsze na co by wpadł jakby go umieścić na pustyni kalahari i poddać nieznanym mu uczuciom, głodu, chłodu i pragnienia to:

popłakac się potem zadzwonić na polcje a na koniec jakby tu okraść jakiegoś buszmena albo go zjeść w trakcie snu
eamarian (106 punktów)
(zablokowany)
WIec o żadnym raju nie ma mowy.
Diabeł w raju troche zmienia topografie terenu
eamarian (106 punktów)
(zablokowany)
I tych ludzi z raju oprcz izolowanych regionów afryki już nie ma i nie będzie.
Nie było ich w amazonii, na dalekiej północy ani nawet w australii.
Chociaż tam może jeszcze sie ostali.

Ludzie z raju dla współczesnego "rozwiniętego" człowieka to są kretyni, którzy nie umieją kłamać i głupki, które sie dzielą jedzeniem z obcymi.

Panie!!!

Kogo pan chcesz do raju wpuścić?
25-01-2021 19:42 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>I tych ludzi z raju oprcz izolowanych regionów afryki już nie ma i nie będzie.
>Nie było ich w amazonii, na dalekiej północy ani nawet w australii.
>Chociaż tam może jeszcze sie ostali.
>Ludzie z raju dla współczesnego "rozwiniętego" człowieka to są kretyni, którzy nie umieją kłamać i głupki, które sie dzielą jedzeniem z obcymi.
>Panie!!!
>Kogo pan chcesz do raju wpuścić?
HAM ja, niepan
DNA ma kształt spirali, tak i my spiralnie zbliżamy sie nad pkt raju, poczatku (nie chcemy powrotu do początku (raju), chcemy byc w raju + (poziom spirali wyżej)

raj dzisiaj to nie współcześni buszmeni
eamarian (106 punktów)
(zablokowany)
>HAM ja, niepan
>DNA ma kształt spirali, tak i my spiralnie zbliżamy sie nad pkt raju, poczatku (nie chcemy >powrotu do początku (raju), chcemy byc w raju + (poziom spirali wyżej)

>raj dzisiaj to nie współcześni buszmeni

Pan Panie Hamie nie rozumie do czego zmierzam.
A zmierzam do tego, że dla współczesnego człowieka Raj to jest to samo co piekło a różnica tkwi w roli jaką tam odgrywa.

Dla diabła rajem jest piekło.
I dlatego jedyne co współcześni ludzie mogą stworzyć to piekło.
Systemowo, ideowo, moralnie, wirtualnie i realnie
I dowodzi tego niezbicie historia zmanipulowana czy nie. Wszystko jedno.
Pewnych rzeczy nie da sie zmanipulować. Nawet propaganda jest uwarunkowana historycznie
26-01-2021 20:42 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Pan Panie Hamie nie rozumie do czego zmierzam.
>A zmierzam do tego, że dla współczesnego człowieka Raj to jest to samo co piekło a różnica tkwi w roli jaką tam odgrywa.
czemu Raj piszesz z dużej litery a piekło z małej?

>Dla diabła rajem jest piekło.
>I dlatego jedyne co współcześni ludzie mogą stworzyć to piekło.
>Systemowo, ideowo, moralnie, wirtualnie i realnie
>I dowodzi tego niezbicie historia zmanipulowana czy nie. Wszystko jedno.
>Pewnych rzeczy nie da sie zmanipulować. Nawet propaganda jest uwarunkowana historycznie
dla ptaków spiewających rajem jest korona drzew, tam śpiewaja, kotłuja sie, są w swoim żywiole. Dla nich piekłem jest zycie poza zielona korona drzew, tak i my genetycznie jesteśmy przystosowani do innego życia. Przykladowo matki nie daja cyca noworodkom a wiadomo że te karmione mlekiem matki jest o 10 pkt inteligentniejsze ale 2x spolecznie lepiej przystosowane do życia. Dla noworodka rajem byłby naturalny poród w domu, mleko matki 5 lat, spanie z matka a nie w oddzielnym pokoju (wystarczy tylko taka namiastka raju (dzikości) a poziom szczesliwosci wzrosnie 2x (Polska najszczęśliwszym krajem świata
patoelity sie nie zgodza, zniewalac człowieka trzeba od narodzenia w izbie porodowej, ten z raju byłby krnąbrny, nie godzilby sie na zniewolenie np w szkole i pracy
eamarian (106 punktów)
(zablokowany)
Sam pomysł zabierania sie za budowanie raju dla wszystkich bez najmniejszego zainteresowania losem potrzebujących tuż obok jest diabelskim pomysłem. Wynikającym nie z żadnej pychy ani zarozumialstwa.
Tylko z genetycznie uwarunkowanego kanibalizmu i potrzeby kłamania oraz oszukiwania.
Nie wiem kiedy weszliśmy na te drogę ale nie da sie z niej zejść.
26-01-2021 20:21 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Sam pomysł zabierania sie za budowanie raju dla wszystkich
na początek to byłyby oazy, kibuce

>bez najmniejszego zainteresowania losem potrzebujących tuż obok jest diabelskim pomysłem.
na poczatku trzeba sprawdzic jak to działa, jak sie spodoba ludzie sami bedą sie organizować (w Rosji zakładaja tzw osady rodowe (incjatywa oddolna) początkiem była książka "Anastazja"

> z genetycznie uwarunkowanego potrzeby kłamania oraz oszukiwania.
jakby tak było nie powstałby jezyk, bo niby po co? by jeszcze lepiej kłamać. W raju były kontakty tylko bezpośrednie (nie było radia, pisma, telewizji), jeśli ktoś klamie było widać po oczach, twarzy, zachowaniu, pomocna była plotka, dzieki niej wszystko wszyscy o sobie wiedzieli

>Nie wiem kiedy weszliśmy na te drogę ale nie da sie z niej zejść.
w raju był matriarchat, zeszliśmy z niego gdy nastał patriarchat, współcześnie znowu wchodzimy w matriarchat, do noworaju mały krok
rabir (4 punktów)
(zablokowany)
Co to są kibuce?

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365