Racjonalista - Strona głównaDo treści
oazy nam trzeba

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
31-01-2021 10:05okragly (21676 punktów)oazy nam trzeba
Edgar Morin, filozof, socjolog i politolog, podobno najważniejszy i najbardziej wpływowy współczesny myślicieli francuski na swoje 99 urodziny wygłosił Musimy żyć w małych oazach gdzie tętni życie i braterstwo
to zgrabny opis raju, zamieniłbym tylko braterstwo na siostrzeństwo a jeszcze lepszym terminem będzie zażyłe stado
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)stado w oazie?
>Edgar Morin, filozof, socjolog i politolog, podobno najważniejszy i najbardziej wpływowy
>współczesny myślicieli francuski na swoje 99 urodziny wygłosił Musimy żyć w małych oazach gdzie
>tętni życie i braterstwo
>/b>to zgrabny opis raju,

Albo baniek internetowych, czyli czegoś co jest jednoznacznie definiowane jako patologia

>zamieniłbym tylko braterstwo na siostrzeństwo,

A dlaczego nie na "braterstwo i siostrzeństwo".

>a jeszcze lepszym terminem
>będzie zażyłe stado

Podążające "owczym pędem" za samicą lub samcem alfa???
01-02-2021 11:56 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: stado w oazie?
>>Edgar Morin, filozof, socjolog i politolog, podobno najważniejszy i najbardziej wpływowy
>>współczesny myślicieli francuski na swoje 99 urodziny wygłosił Musimy żyć w małych oazach gdzie tętni życie i braterstwo
>Albo baniek internetowych, czyli patologia
czy TU, na fR mamy bańkę?
bańki są sztucznie tworzone przez AI dystrybutorów internetu

>>zamieniłbym tylko braterstwo na siostrzeństwo,
>A dlaczego nie na "braterstwo i siostrzeństwo".
żeby wspólnota przetrwała musi święcić matkę z dzieckiem np św Matka Boska z dzieciątkiem, inaczej nie przetrwa, to kobiety tworzą stado (jak królowa w mrowisku)

>>a jeszcze lepszym terminem
>>będzie zażyłe stado
>Podążające "owczym pędem" za samicą lub samcem alfa???
tak jest u szympansów, one nawet nie udają że dążą do władzy, patoelity udają że chcą naszego dobra ale de fakto chcą wladzy jak szympans
jesli jest braterstwo, siostrzeństwo niema władzy, jest zażyła wspólnota w czym -w odróżnieniu od zwierząt -pomaga mowa, śmiech, czerwienienie się, oczy (białko), empatia, wstyd, kontrola (plotkowanie) ...

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365