>>Edgar Morin, filozof, socjolog i politolog, podobno najważniejszy i najbardziej wpływowy >>współczesny myślicieli francuski na swoje 99 urodziny wygłosił Musimy żyć w małych oazach gdzie tętni życie i braterstwo >Albo baniek internetowych, czyli patologia czy TU, na fR mamy bańkę? bańki są sztucznie tworzone przez AI dystrybutorów internetu
>>zamieniłbym tylko braterstwo na siostrzeństwo, >A dlaczego nie na "braterstwo i siostrzeństwo". żeby wspólnota przetrwała musi święcić matkę z dzieckiem np św Matka Boska z dzieciątkiem, inaczej nie przetrwa, to kobiety tworzą stado (jak królowa w mrowisku)
>>a jeszcze lepszym terminem >>będzie zażyłe stado >Podążające "owczym pędem" za samicą lub samcem alfa??? tak jest u szympansów, one nawet nie udają że dążą do władzy, patoelity udają że chcą naszego dobra ale de fakto chcą wladzy jak szympans jesli jest braterstwo, siostrzeństwo niema władzy, jest zażyła wspólnota w czym -w odróżnieniu od zwierząt -pomaga mowa, śmiech, czerwienienie się, oczy (białko), empatia, wstyd, kontrola (plotkowanie) ...
|