 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-02-2021 18:42 | Leonardoo (1099 punktów) | Czy to shizofrenia?
-1 na 3 | Dzień po modnym strajku szedłem Krakowskim Przedmieściem w Warszawie i podeszła do mnie młoda postępowa istota kobieto-podobna i poprosiła do datek na leczenie przysłowiowego "Maciusia". I tak sobie pomyślałem, że pewnie wczoraj gardłowała w tym samym miejscu za prawem do zabijania kalekich dzieci, a dziś wyłudza kasiorę na mitycznego "Maciusia". - Jak to jest? Czy są dzieci równe i równiejsze? Dlaczego jedne kaleki chcą zabijać a inne kaleki chcą leczyć za miliony? - Dlaczego jedno dziecko zasługuje na śmierć przez poćwiartowanie bez znieczulenia, a inne wiezie się rządowym samolotem do USA, aby przeprowadzić kosztowną operację, która w jakimś stopniu poprawi jego i tak kalekie życie? W czym tkwi tajemnica tej rażącej nierówności? Czyżby chodziło o zróżnicowanie plemienne? www.tvp.in(*)-z-powodu-wrodzonej-wady-sercafundacjais(*)d-rogalski-z-chelmu-slaskiego/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Przyznasz się w końcu ile masz dzieci i le wśród nich niepełnosprawnych?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
 | | Leonardoo (1099 punktów) | >Przyznasz się w końcu ile masz dzieci i le wśród nich niepełnosprawnych?
Kiedy w końcu przyznasz, że urodzenie zdrowego dziecka wymaga wielu lat przygotowania (co potocznie nazywa się wychowaniem) i wielu poświęceń? I dlaczego jedni ludzie powinni to robić, a inni idą za rozkazem "róbta co chceta", a potem dręczą sumienia bliźnich "bo oni tacy nieszczęśliwi", "rhatucie nas" ? "Nie pytaj, jak to się stało - dawaj kasiorę, frajerze".
|
|
|  | 6 na 6 | szarley (54913 punktów) | Ile masz dzieci, ile w tym niepełnosprawnych? Chwaliłeś się ośmiorgiem rodzeństwa, pochwal się potomstwem
>Kiedy w końcu przyznasz, że urodzenie zdrowego dziecka wymaga wielu lat przygotowania (co potocznie nazywa się wychowaniem) i wielu poświęceń? Nigdy temu nie przeczyłem, wicemistrzu chochołów Niemniej nawet w rodzinach, w których rodzice są zdrowi (a chorzy też mają prawo do potomstwa!) nawet kiedy kobieta w ciąży dba o siebie jak powinna, może się narodzić dziecko z genetyczną wadą, któremu dane jest tylko kilka godzin lub dni konania, lub rodzice będą musieli się nim opiekować przez kilkadziesiąt lat.
Co masz do zaproponowania takim rodzinom? Twój rząd daje im 600 złotych zasiłku...
>"Nie pytaj, jak to się stało - dawaj kasiorę, frajerze". Dałeś choć 5 złotych na opiekę nad chorymi dziećmi?
Krytykujesz kogoś, kto prosi o pomoc, bo dostosował się do TWOICH zasad. Urodziła? Niech się martwi.
Mam propozycję dla Ciebie, przeciwniku prawa aborcji. Znajdź kobietę, która poczęła w wyniku gwałtu i stwórz dla niej alimentacyjny fundusz, który zapewni jej możliwość samotnego wychowania dziecka, opłaci żłobek, przedszkole, edukację, pozwoli jej pracować. Albo zaproponuj jej adopcję ze wskazaniem na Ciebie, żeby urodziła.
Przecież następny werdykt Przyłębskiej zabroni jej aborcji
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
 | 3 na 3 | zeniu73 (6483 punktów) | >Przyznasz się w końcu ile masz dzieci i le wśród nich niepełnosprawnych?
0.
Odpust przez internet jest darmowy. A jako darmowy dodatek dostajesz kilo wyższej moralności przez co jesteś lepszy niż innowiercy i niewiercy.
Przekażmy sobie znak pokoju, ulżyjmy sobie, poczujmy się moralnie najlepszymi po czym wróćmy do lżenia, poniżania, oceniania i błogiego poczucia 100% racji i wyłączności na styl życia.
|
|
| Leonardoo (1099 punktów) | Zastanawiam się, czy takie ogłoszenia nie powinny być karalne: "choroba postępuje. Powstrzymać może ją tylko najdroższy lek świata. " www.tvp.in(*)iorke-na-rzecz-chorego-dzieckaZ tego, co wiem, w Norwegii zakazane jest nie tylko żebractwo, ale również dawanie pieniędzy żebrakom.
|
|
 | 5 na 5 | szarley (54913 punktów) | > Zastanawiam się, czy takie ogłoszenia nie powinny być karalne:> "choroba postępuje. Powstrzymać może ją tylko najdroższy lek świata. " www.tvp.in(*)iorke-na-rzecz-chorego-dziecka> Z tego, co wiem, w Norwegii zakazane jest nie tylko żebractwo, ale również dawanie pieniędzy żebrakom.> Dla porównania w Czeskiej republice, kobieta, która chce dokonać aborcji jest kontaktowana z ośrodkiem wsparcia, którego celem jest pomoc w tym żeby tego nie robiła. I bardzo często te działania są skuteczne Cóż w Czeskiej republice katolicyzm deklaruje 10% społeczeństwa, a takie ośrodki prowadzą ci, którzy wg Ciebie wymyślili sobie Boga, lutry i husyci.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
|  | 3 na 3 | zeniu73 (6483 punktów) | > >Zastanawiam się, czy takie ogłoszenia nie powinny być karalne:> >"choroba postępuje. Powstrzymać może ją tylko najdroższy lek świata. " www.tvp.in(*)iorke-na-rzecz-chorego-dziecka> >Z tego, co wiem, w Norwegii zakazane jest nie tylko żebractwo, ale również dawanie pieniędzy żebrakom.> >> Dla porównania w Czeskiej republice, kobieta, która chce dokonać aborcji jest kontaktowana z ośrodkiem wsparcia, którego celem jest pomoc w tym żeby tego nie robiła.> I bardzo często te działania są skuteczne> Cóż w Czeskiej republice katolicyzm deklaruje 10% społeczeństwa, a takie ośrodki prowadzą ci, którzy wg Ciebie wymyślili sobie Boga, lutry i husyci.A po co się męczyć z udzielaniem pomocy? Przecież istnieje prawdopodobieństwo, że taka kobieta pomimo porady i tak usunie. A tak będzie zakaz i po problemie. Ponadto poczucie moralnej wyższości może się pojawić tylko wtedy, gdy będę pewny, że tylko moja wizja świata jest ważna. Najmniejsze prawdopodobieństwo niezastosowania się do mojej wizji i moralności niweluje moje dobre samopoczucie.
|
|
2 na 2 | Paolo Monstro (6146 punktów) | > Dlaczego jedne kaleki chcą zabijać a inne kaleki chcą leczyć za miliony?Masz w 2 błędy w założeniach: co do intencji tej Pani i rzeczywistości. Dlatego trudno Ci znaleźć odpowiedź: Intencje: Cytat:jedne kaleki chcą zabijać Bardzo wątpliwe, żeby ktokolwiek, zwłaszcza Panie w wieku porozrodczym chciały dokonywać aborcji. Dyskusja toczy się nad możliwością wyboru w sytuacjach skrajnych a nie nad wolą aborcji. Wtedy taka Pani decyduje się na mniejsze, wg niej, zło - czyli zdecydowanie nie chce aborcji. Oczywiście można założyć, że istnieją Panie, które chcą aborcji - które zachodzą w ciąże tylko po to żeby dokonać aborcji - ale to założenie, które przyjmujesz, jest skrajnie egzotyczne. Rzeczywistość: Cytat:jedne kaleki chcą zabijać W krajach praworządnych z trójpodziałem władzy przyjmuje się obiektywne definicje by czyn uznać za zabójstwo. Co więcej w przypadku krajów świeckich stosuje się kryteria naukowe - w przypadku definicji co to jest 'życie' i co to jest 'śmierć' rozstrzyga medycyna. W krajach wyznaniowych można przyjąc kryteria religijne - jak tego sobie życzy kościół katolicki w Polsce czy Ty, ale to prowadzi do konfliktów - patrz marsze kobiet. Pamiętaj, że na świecie jest ok 1000 aktywnych religii i wciąż powstają nowe. Jeśli założę religię pt 'Czarny Kamień' i w niej zdefiniuję, że odmowa seksu oznacza zabójstwo dziecka to może być bardzo niemiłe prawo dla wielu kobiet nie wyznających mojej religii.Warszawa znajduje sięw Polsce i w Polsce, zabójstwo zdefiniowane jest w art. 148 kodeksu karnego. I w tym artykule nie ma aborcji, która jest zdefioniwana w artykułach 152-154 tegoż kodeksu: Cytat:§ 1. Kto za zgodą kobiety przerywa jej ciążę z naruszeniem przepisów ustawy, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
...
§ 3. Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 lub 2, gdy dziecko poczęte osiągnęło zdolność do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Twoje założenie, że przerwanie ciąży jest zabójtwem jest więc nieprawdziwe w Polskim systemie prawnym. Oczywiście masz prawo tak to nazywać, ale nie spodziewaj się, że Twoją definicje, wbrew prawu, przyjmą wszyscy obywatele tego kraju. Dla pocieszenia dodam, że Twoją frustrację przeżywa wielu innych religinych ludzi na świecie, w szczególności wielu muzułmanów w krajach świeckich typu Francja. W Polsce jest 'coraz lepiej' dla ludzi dążących do państwa wyznaniowego, jednak nieuniknioną konsenwencją narzucania religijnych wierzeń są konflikty i marnowanie szans na budowanie lepszego państwa.Może dlatego Polacy, w tym katolicy, uciekają do krajów świeckich? Pozdrawiam Paolo Monstro
|
|
2 na 2 | Duch Prawdy (14790 punktów) | >Czy to shizofrenia? Nie, to błąd ortograficzny.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|