Racjonalista - Strona głównaDo treści
Cierpienie z inicjatywy szatana.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
14-02-2021 16:59scriba144 (277 punktów)Cierpienie z inicjatywy szatana.
Ocena -2 na 2
Cierpienie Hioba z inicjatywy szatana jest ewangeliczną analogią cierpienia i śmierci Jezusa Zbawiciela, w zastępstwie śmierci każdego z nas, też z inicjatywy szatana, który swoją inicjatywę negacji i manipulacji (Rdz 3,1-5) Rozpoczął w Edenie, czyli w systemie duchowo - informacyjnej całości (Rdz 2,25) Zwodząc prarodziców, którzy zjedzonym owocem banana, bez nasienia, nie dla was, dla zwierząt (Rdz 1,29-30) Uczynił destrukcyjne falowe zakłócenia w systemie - źródło wszelkich dramatów, cierpień i śmierci (Rdz 3,6-7) W Księdze Hioba oskarżył człowieka prawego o interesowność i poniósł porażkę. Natomiast w Dziejach Apostolskich jest tak też, że ludzi wyjątkowo podłych, okrutnych i przewrotnych, szatan nie chce znać, uważa ich za głupich ludzi, i bierze sobie ich za swoje medium. Natomiast okazuje szacunek ludziom, którzy nienagannie wykonują wole Boga Wszechmogącego, bo powiedział: Jezusa znam i wiem, kim jest Paweł, lecz wy coście za jedni? Czyli takich ludzi, nie chce znać, gorszych od siebie - szatana (Dz. 19,15)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365