Racjonalista - Strona głównaDo treści
No i co będzie?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
09-04-2021 17:44Wenancjusz (16441 punktów)No i co będzie?
Ocena 4 na 4
Kaczyński przypomniał pewne przysłowie, w związku z narastającymi niezgodnościami w łonie tworu nazwanego Zjednoczona Prawica w brzmieniu "Doputy dzban wodę nosi dopóki ucho się nie urwie".
wydarzenia(*)ednoczonej-prawicy,nId,5158633
Zabrzmiało to troszkę enigmatycznie, ale bierze przecież odpowiedzialność za swoje słowa wypowiadane publicznie, jak określił to Ziobro.
Banaś nadal prezesuje NIK-owi i uszykował bombę, która może PiS pogrążyć. Czyżby rewanż za oskarżenia o posiadanie hotelu "na godzinki"? Pretekst do zmuszania i naciskania na Banasia by ustąpił/złożył rezygnację ze stanowiska z tego powodu. Jak dotąd dowodów na takie coś nie ma. Oj się dzieje, oj się dzieje?
wydarzenia(*)ntroli-zawiadomila,nId,5159069
Banaś zapowiada ok. 200 kontroli prawidłowości wydatków na zamierzenia PiS-owskie.
Czy czekamy co dalej. Banaś, okazuje się, nie odpuści, bo uraz po zbiorowej nagonce na niego, odbił się przecież i na jego rodzinie. Jestem bardzo ciekaw co z tego wyniknie. Jak by nie było robi się coraz ciekawiej wokół partii, która powinna inaczej się nazywać, bo nie ma nic wspólnego ani z prawem ani ze sprawiedliwością.
Sprawa druga. Pisałem wielokrotnie, że tzw. rewaloryzacje emerytur (nie podwyżki jak dyspozycyjna prasa pisze, by podkreślić wspaniałość rządów PiS-u) z tytułu inflacji obliczanej z danych statystycznych GUS-u za rok poprzedniego), jest brzydką manipulacją. Morawiecki, może w ekonomii makro jest i dobry (był przecież bankowcem), lecz w mikroekonomii nie bardzo. Ogólnie, naciskany na finansowanie nieudanych projektów PiS-u, skądś te pieniądze musi wziąć! Chyba że....uruchomi się inflację (dodruk pieniądza). Ale to oznacza nie tylko giełdowy, spadek wartości waluty PLN. Inflacja więc się ujawniła czy nie? Według mnie już dawno. Trzeba tylko widzieć to co trzeba. Wzrost zadłużenia społeczeństwa wzrosło już kosmicznie. Podnoszenie podatków istniejących (np. akcyz), mnożenie podatków, pomysł Mazowieckiego efektów spodziewanych nie przynosi. Z pomocą przyszedł dr Glapiński prezes NBP. Jego dziełem jest obniżenie stóp procentowych tzw. wkładów lokacyjnych/terminowych i skracanie okresu leżakowania najczęściej do trzech miesięcy. Tak, że oddając swoje pieniądze w depozyt lokacyjny np. 10 000 zł otrzymamy oprocentowanie takie, że wychodzi 140 zł rocznie. czyli za trzy miesiące 140zł/4 wynosi 35 zł. Nieprawdopodobne ale tak jest.
Odliczmy jeszcze 10% podatku Belkowego, to mamy ile? Oprocentowanie wkładów lokacyjnych spada regularnie i znacząco od 2018 roku.
biznes.int(*)at-od-ponad-dekady,nId,5152210
Czy jest możliwość zatrzymania postępującej inflacji stosując taki mechanizm uznany przez Glapińskiego?
Nie wiem. Dodam tylko małego smaczku do informacji o Prezesie NBP.

Dr Adam Glapiński, współzałożyciel Porozumienia Centrum, wiceprzewodniczący PC w latach 1991-1993. W 1991 minister gospodarki przestrzennej i budownictwa w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckieckiego. Wtedy akurat pracowałem w budownictwie. Zasłynął jako znakomity rozwalacz idei budownictwa powszechnego. To są niewątpliwe "zasługi" tego pana na tym stanowisku. To było przerażające jak budownictwo powszechne, czyli obecny plan Kaczyńskiego trzech milionów mieszkań obiecujący.
Właściwie nie wiadomo jakie nauki prezentuje, bo budownictwo i bankowość to wg mnie daleko od siebie leżą.
P.S.
Uczciwie informuję. Próby odpowiedzi przez forumowego nieuka Hamerlika będę usuwał, bo nie wie skąd się bierze wartość pieniądza i pisze nie na temat co wielokrotnie już pokazał.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

farmer (22440 punktów)
>No i co będzie?

Nic.
Dopóki Polacy będą mieli alternatywe w postaci wyjazdu za granicę do pracy to jeszcze długo nic się nie zmieni.

Nie możesz doje.ac zabardzo Polakowi bo on jest gnębiony od urodzenia. Żyjąc w tym p*****lniku gdzie na kazdym kroku możesz lub jesteś dymany jak nie mechanik to budowlaniec wszelkie usługi towary urzędy szkoły opieka zdrowotna to polityka nie jest czymś co wydaje się abstrakcja z tym bałaganem.

To raczej rozrywka by w tym smutnym jak piz.a kraju być za lub przeciw.

Ale nie wiem czy to chciałeś przeczytać.
09-04-2021 20:09 
 Ocena 1 na 1
Henryk.K (2246 punktów)
>>No i co będzie?
>Nic.
>Dopóki Polacy będą mieli alternatywe w postaci wyjazdu za granicę do pracy to jeszcze długo nic się nie zmieni.
>Nie możesz doje.ac zabardzo Polakowi bo on jest gnębiony od urodzenia. Żyjąc w tym p*****lniku gdzie na kazdym kroku możesz lub jesteś dymany jak nie mechanik to budowlaniec wszelkie usługi towary urzędy szkoły opieka zdrowotna to polityka nie jest czymś co wydaje się abstrakcja z tym bałaganem.
>To raczej rozrywka by w tym smutnym jak piz.a kraju być za lub przeciw.
>Ale nie wiem czy to chciałeś przeczytać.

A nie przyszła wam do głowy taka myśl,iż ,,jakie społeczeństwo taka władza"
Czy poprzednie rządy były wspaniałe?
Jeśli tak, to dlaczego główny macher, musiał się jak kaczorek schronić pod opiekuńcze skrzydła muter Angeli.
Do dzisiaj nie ma odwagi opuścić tego bezpiecznego schronienia.

Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
09-04-2021 21:48 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
.
> A nie przyszła wam do głowy taka myśl,iż ,,jakie społeczeństwo taka władza"

Jakim "wam"? Czy to jest jakaś moda żeby pisać w partyjnym języku rodem z PRLu?
Piszesz do mnie to pisz co mi by przyszło do głowy bo nie wiem kim są "wam".

>Czy poprzednie rządy były wspaniałe?
Poprzednie rządy jakby były wspaniałe to byłyby do dziś. Ale część społeczeństwa uznała że PO trzeba zamienić na PIS.

Powiedz mi.

Skoro ludzie zauważyli że PO zaczyna walić w kule to ci sami ludzie tez widzą jak w kulę leci PIS i że PO czy PIS to jeden Pies.

Pamiętam jak lata temu dużo ludzi miało nadzieję że powstanie POPIS i że to jakoś będzie. Więc wówczas nie było takiego rozłamu jak dziś.
Nie pamiętam żeby ludzie jeździli po PISie jak teraz. Była to partia jak każda mogli być z PO
LPR czy z kim chcieli PSL itd.
Ale teraz jest tak że naród się tak podzieli przez nich że w rodzinach jest zakaz gadania o polityce coś czego ja nie pamiętam.

Ludzie zawsze coś tam gadali o polityce ale teraz jest tak jakby ktoś był za LEGIA a ktoś za Lechem . Ludzie się obchodzą . Unikają rozmow.

To jest jeden z efektów rządów PIS.
09-04-2021 23:45 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>To jest jeden z efektów rządów PIS.
Nie tylko. Pis ma wsparcie dziennikarskie. I to pseudo dziennikarze, wszelkiej maści eksperci z koziej... też są odpowiedzialni za robienie ludiom wody z muzgu. Dzięki ich manipulacji ten burdel trwa w najlepsze.
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>No i co będzie?
>>Nic.
>>Dopóki Polacy będą mieli alternatywe w postaci wyjazdu za granicę do pracy to jeszcze długo nic się nie zmieni.
>>Nie możesz doje.ac zabardzo Polakowi bo on jest gnębiony od urodzenia. Żyjąc w tym p*****lniku gdzie na kazdym kroku możesz lub jesteś dymany jak nie mechanik to budowlaniec wszelkie usługi towary urzędy szkoły opieka zdrowotna to polityka nie jest czymś co wydaje się abstrakcja z tym bałaganem.
>>To raczej rozrywka by w tym smutnym jak piz.a kraju być za lub przeciw.
>>Ale nie wiem czy to chciałeś przeczytać.
> A nie przyszła wam do głowy taka myśl,iż ,,jakie społeczeństwo taka władza"
Myśl może i podobna jak ta "jaki pan taki kram" Ale już wyświechtana jak dwudziestoletnia kapota, co nie oznacza, że prawdziwa.
>Czy poprzednie rządy były wspaniałe?
>Jeśli tak, to dlaczego główny macher, musiał się jak kaczorek schronić pod opiekuńcze skrzydła muter Angeli.
No kaczorek się u niej nie ochroni.
>Do dzisiaj nie ma odwagi opuścić tego bezpiecznego schronienia.
>
Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"



Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
10-04-2021 10:52 
 Ocena 1 na 1
Rowerex (859 punktów)
>> A nie przyszła wam do głowy taka myśl,iż ,,jakie społeczeństwo taka władza"
>Myśl może i podobna jak ta "jaki pan taki kram" Ale już wyświechtana jak dwudziestoletnia kapota, co nie oznacza, że prawdziwa.



ĘCYKLOPEDIA POWSZECHNA by Rowerex ® przedstawia:

Definicje w kategorii: CHOROBY


to-oni-zm: uporczywe twierdzenie, że istnieją "oni", na których twierdzący nie ma żadnego wpływu,

to-nie-my-zm: odmiana to-oni-zmu - posiadanie przekonania, że "oni" na pewno nie wywodzą się z kręgu społecznego i kulturowego osoby twierdzącej, że nie mają z nią żadnych cech wspólnych, że nie istnieje żadne nawet najdalsze pokrewieństwo z "onymi" - przykładami "onych" są: rowerzyści, władze wszelakiego szczebla, księża, dziennikarze, policjanci itp.,

to-nie-ja-zm: choroba współnistniejąca z to-oni-zmem: uporczywe powtarzanie twierdzeń zaczynających się od "to nie ja",

bo-ja-zm: uporczywe powtarzanie stwierdzeń zaczynających się od "bo ja", np. "bo ja zrobiłbym to lepiej",

ja-nie-zm: uporczywe powtarzenie twierdzeń zaczynających się od "ja nie..", np. "ja nie mam z nimi nic wspólnego", "ja nie wymyśliłbym takich głupot", "ja nie głosowałem na nich", w tym: "ja nie - Dębica!"

THE END

Rowerex powróci!
hanging_bishop (1112 punktów)
Z państwem polskim jest jak z reprezentacją Polski w piłkę nożną. Pakowane jest w to mnóstwo pieniędzy a i tak ch*ja grają. Nie potrafią utrzymać się przy piłce, nie grają pressingiem, nie potrafią stwarzać sytuacji podbramkowych. Hurra! Wrzutka przez całe boisko - może za dwudziestym razem odbije się fartem i wpadnie pod nogi Lewandowskiego i strzeli. Całe lata patrzenia na te same błędy! Nawałka naprawdę wycisnął z nich 100% i jeszcze farta mieli. Engel mogłby jeszcze coś zdziałać. No i państwo! Jak ktoś zna historię to może popaść w jakieś deterministyczne odrętwienie. Musi tak być i tyle. Zero jakiegoś poczucia wspólnoty, prywata, wojenki frakcyjne, byle do siebie zagarniać, wincyj, wincyj... Niemcy winne, Unia winna, Rosja winna, Marsjanie winni, Gender winny i tak dalej. Tylko nie my! Do chrzanu kultura polityczna, bo ludzie przecież nie mniej zdolni niż w Niemczech. Jeżeli ktoś czyta książki naukowe to wie jak często przewijają się polskie nazwiska w zagranicznych publikacjach (głównie amerykańskich). Co mieli robić w Polsce? Naukę? Polska i nauka... Nic dziwnego, przecież filarem naukowego myślenia jest pokora i uczenie się na błędach.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
> Ogólnie, naciskany na
>finansowanie nieudanych projektów PiS-u, skądś te pieniądze musi wziąć! Chyba że....uruchomi się
>inflację (dodruk pieniądza). Ale to oznacza nie tylko giełdowy, spadek wartości waluty PLN. Inflacja
>więc się ujawniła czy nie? Według mnie już dawno. Trzeba tylko widzieć to co trzeba. Wzrost
>zadłużenia społeczeństwa wzrosło już kosmicznie. Podnoszenie podatków istniejących (np. akcyz),
>mnożenie podatków, pomysł Mazowieckiego efektów spodziewanych nie przynosi.

Ekonomiści powinni obliczyć, ile przy obecnych zarobkach powinny kosztować towary aby zadłużenie stanęło w miejscu. Czy jak paliwo będzie po 2O zł, chleb po 15 to dalej zadłużenie będzie rosło ?
Na ulicy gdzie mieszkam tylko jedna osoba pracuje przy produkcji, trochę urzędników i reszta to sami emeryci. W jednym bloku SAME WDOWY, dzieci i wnuki na utrzymaniu babci. Naród ma rosnące długi a komu się dobrze powodzi w tej "demokracji"??
Wybrańcy ludu u władzy nie wiedzą na co wydawać swoje synekury. Wybrańcy ludu zasilają zusowską piramidę finansową więc są nie do ruszenia. Jak zlikwidować biurokrację, która doi lud i zasila ZUS ?? Emeryci znowu są nie do ruszenia bo głosują na agentów CIA. Koło się zamyka.
Propaganda chwali polską balonową gospodarkę. Którejś niedzieli w zimie obudzimy się i z telewizora usłyszymy, żeby nie wychodzić na mróz bo jesteśmy goli.
Wenancjusz (16441 punktów)
>> Ogólnie, naciskany na
>>finansowanie nieudanych projektów PiS-u, skądś te pieniądze musi wziąć! Chyba że....uruchomi się
>>inflację (dodruk pieniądza). Ale to oznacza nie tylko giełdowy, spadek wartości waluty PLN. Inflacja
>>więc się ujawniła czy nie? Według mnie już dawno. Trzeba tylko widzieć to co trzeba. Wzrost
>>zadłużenia społeczeństwa wzrosło już kosmicznie. Podnoszenie podatków istniejących (np. akcyz),
>>mnożenie podatków, pomysł Mazowieckiego efektów spodziewanych nie przynosi.
>Ekonomiści powinni obliczyć, ile przy obecnych zarobkach powinny kosztować towary aby zadłużenie stanęło w miejscu. Czy jak paliwo będzie po 2O zł, chleb po 15 to dalej zadłużenie będzie rosło ?
>Na ulicy gdzie mieszkam tylko jedna osoba pracuje przy produkcji, trochę urzędników i reszta to sami emeryci. W jednym bloku SAME WDOWY, dzieci i wnuki na utrzymaniu babci. Naród ma rosnące długi a komu się dobrze powodzi w tej "demokracji"??
Pisząc zadłużenie/dług społeczny miałem na myśli zadłużenie działalności rządów. Bo tak naprawdę, to rząd nie ma swoich niezależnych pieniędzy a tylko zawiaduje budżetem czyli pieniędzmi mu powierzonymi z podatków. Wychodzi i tak na jedno i to samo zadłużenie społeczne trzeba oddać, nie rządowymi pieniędzmi a naszymi z podatków.
>Wybrańcy ludu u władzy nie wiedzą na co wydawać swoje synekury. Wybrańcy ludu zasilają zusowską piramidę finansową więc są nie do ruszenia.
No niezupełnie tak. Jedno co widzę niedobrego to Morawiecki nie ma żadnej strategicznej wizji rozwoju gospodarczego Polski. Co mu zaświta, to nie przemyśli do końca i publicznie za przeproszeniem pieprzy (przykład elektrycznych polskich samochodów do 2025 roku ma jeździć 1 mln takich samochodów. Ani pół kroku nie zrobił w tym kierunku). Bo to nie sprawa skonstruowania samochodu tylko. To cała infrastruktura z przemysłem związana. Polskiego przemysłu nie mamy. U nas mamy tylko montownie obcych wytwórców.
>Jak zlikwidować biurokrację, która doi lud i zasila ZUS ??
Biurokracja nie doi ludu pracy, ale się faktycznie rozrasta. Jest to efekt złego zarządzania i organizacji pracy. To jest rak na ciele społeczeństwa produkcyjnego. To sfera ludzi nie przynoszących dochodu narodowego. Na ten przykład, jeden z licznych, syn Szydłowej nie został księdzem i praktycznie nie ma żadnego zawodu czy innych studiów. Ma dobrą pracę u prezesa Obajtka w jednej z jego pacówek. Co on może robić w koncernie naftowym? Jak myślisz jaką mógł dostać pensję?
>Emeryci znowu są nie do ruszenia bo głosują na agentów CIA. Koło się zamyka.
No piszże bardziej zrozumiale. Jakich agentów CIA? Trudno Ciebie zrozumieć.
>Popaganda chwali polską balonową gospodarkę. Którejś niedzieli w zimie obudzimy się i z telewizora usłyszymy, żeby nie wychodzić na mróz bo jesteśmy goli.
Ten co podziwia dyletanckie rządy PiS-u może tak powiedzieć. Tego co rząd obiecuje a nie potrafi dotrzymać obietnicy, nadrabia propagandą i infantylnymi kłamstwami. Uwierzą ci co mają radość jak głupi ze znalezionej na ulicy bateryjki, bo dostaje z programu 500+ za darmo pieniądze. Nie ważne, że w skutek inflacji te 500+ nie jest nawet teraz warte 400+. A tak myślących mamy większość. Więc zapytam gdzie się robi te 3 mln. tanich mieszkań, gdzie program 300+, gdzie program mieszkanie+?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365