Racjonalista - Strona głównaDo treści
Izrael versus Iran - czyli o etyce talmudycznej

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
25-04-2021 21:40Arminius (25555 punktów)Izrael versus Iran - czyli o etyce talmudycznej
Ocena 2 na 2
Izrael posiada potężny arsenał broni nuklearnej, pozostającej poza wszelką kontrolą jako że Izrael nie jest stroną układu o nieproliferacji broni atomowej. Wszelkie próby poddania kontroli owego arsenału atomowego przez społeczność międzynarodową są przez Izrael z oburzeniem i wzgardą odrzucane. I równoczesnie ten sam Izrael żąda pełniej kontroli irańskiego programu atomowego, dokonuje aktu sabotażu irańskich instalacji oraz aranżuje skrytobójcze mordertstwa irańskich naukowców zaangażowanych w rozwój irańskiego programu atomowego. Medice cura te ipsum! Osławiona żydowska hipokryzja (i "żydowska złość") w analizowanym przypadku znajduje swoją wzorcową emanację. Co wolno nam, wam nie - bo my jesteśmy Żydzi, ukochane dzieci jedynego prawdziwego boga Jehowy, a wy jesteście goje, jesteście po to aby z nakazu Jehowy nam służyć! Starotestamentowo - talmudyczna etyka zdublowanych standardów, połączona z hucpą, skrajną bezczelnością oraz rozpasaną agresją poraża każdego, kto hołduje elementarnym pryncypiom etyki uniwersalnej. Dawniej o takiej postawie mówiono "etyka Kalego". Czas najwyższy skończyć z tym terminem mającym jednoznacznie kolonialne konotacje, obraźliwe dla ludności murzyńskiej - bo przecież wcale nie zweryfikowane naukowo. W zamian proponuje się termin "etyka talmudyczna", której wyśmienicie zweryfikownaym egzemplum(jednym z wielu) jest zaprezentowany problem.
Zainteresowanych problemem oraz ostatnimi wydarzeniami w trójkącie Iran, USA , Izrael - odsyłam do podlinkowanego materiału.

"The Israeli government’s decision to be so openly hostile to U.S.-Iranian diplomacy has managed to isolate Israel and it has called new attention to the glaring hypocrisy of their complaints about the JCPOA and Iran’s nuclear program. For the better part of the last twenty years, Israeli leaders have warned about possible Iranian proliferation that never happens while they remain proudly outside the Non-Proliferation Treaty (NPT) and possess a nuclear arsenal with an estimated 90 warheads and enough fissile material for another 200. The real rogue nuclear-weapons state in the region has been the one sounding a false alarm about Iran’s nuclear program. Then it opposed a diplomatic solution that resolves the nuclear issue to the satisfaction of everyone else. As if that weren’t bad enough, it has also been conducting terrorist attacks against Iranian scientists and it has been sabotaging Iranian infrastructure in a bid to trigger a conflict".

original.a(*)-the-nuclear-deal-fails-again/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Chciał pan zdaje się napisać "etyka żydowska" ale zredukowała pana poprawność polityczna i obawa, że natychmiast zostałby pan oskarżony o antysemityzm?

Jest pan sfokusowany na niesprawiedliwosci międzynarodowej, ja widzę jej znacznie więcej w wymiarze pojedynczego narodu.

Wiedze taką niesprawiedliwosc pomiędzy grupami właścicieli i roboli najemnych bez posiadłości. Tej niesprawiedliwosci także towarzyszą przeróżne religie, które głoszą, że to jest sprawiedliwe i nie mam tu na myśli jedynie religii, w których występują bogowie ale także inne, w których występuje np. Natura i jej prawa.
27-04-2021 12:00 
 0 na 2
Arminius (25555 punktów)dlaczego "talmudyczny"?
>Chciał pan zdaje się napisać "etyka żydowska" ale zredukowała pana poprawność polityczna i >obawa, że natychmiast zostałby pan oskarżony o antysemityzm?

Ależ skąd. O antysemityzm byłem i jestem nadal oskarżany ( chociaż ostatnio mniej, bo jednak "jaki jest koń ( żydowski) każdy widzi" coraz lepiej i wyciąga stosowne wnioski), więc ten czynnik tutaj nie zadziałał. Rzecz po prostu w tym, iż przymiotnik "talmudyczny" precyzyjniej i tym samym lepiej oddaje meritum problemu.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365