 |
Izrael oskarżony o zbrodnię przeciwko ludzkości Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-04-2021 08:18 | Arminius (25555 punktów) | Izrael oskarżony o zbrodnię przeciwko ludzkości
3 na 3 | Czołowa - wespół z Amnesty International - światowa organizacja monitorująca przestrzeganie praw człowieka na świecie: Human Rights Watch opublikowała wczoraj kompleksowy, rzetelnie udokumentowany raport na temat polityki Izraela wobec Palestyńczyków zatytułowany jakże wymownie i - dla wielu - szokująco: "Przekroczony próg: Izraelskie władze i zbrodnie apartheidu i prześladowań". Oskarżyła w nim władze Izraela - w kontekście jej polityki wobec Palestyńczyków - o systematyczny rasizm, apartheid, dyskryminację i prześladowania oraz zbrodnie przeciwko ludzkości jak również zaapelowała do Międzynarodowego Trybunału o wszczęcie śledztw w celu pociągnięcia do odpowiedzialności za nie odpowiedzialnych. Mam rodzaj osobistej satysfakcji. Od wielu lat piszę o zbrodniach żydowskich jak wyżej i głoszę konieczność pociągnięcia do odpowiedzialności zbrodniarzy, którzy je popełnili/popełniają. Raport jota w jotę potwierdza, weryfikuje i uwiarygadnia to wszystko co na łamach "Racjonalisty" przez te wszystkie lata ujawniłem. Zainteresowanych problemem odsyłam do podlinkowanego materiału. "Izrael prowadzi wobec Palestyńczyków i swoich arabskich obywateli politykę apartheidu i prześladowania, która stanowi zbrodnię przeciwko ludzkości - oznajmiła organizacja Human Rights Watch w nowym raporcie opublikowanym we wtorek. Liczący 213 stron raport "Przekroczony próg: Izraelskie władze i zbrodnie apartheidu i prześladowań" stanowi według HRW prawną analizę działań izraelskich władz pod kątem prawa międzynarodowego i tego, czy spełnia ona definicję zbrodni apartheidu. "Raport prezentuje obecną rzeczywistość jednej władzy, izraelskiego rządu, rządzącego na terytorium między Jordanem i Morzem Śródziemnym, zamieszkanym przez dwie grupy o mniej więcej równej wielkości, który metodycznie uprzywilejowuje żydowskich Izraelczyków i represjonuje Palestyńczyków, najmocniej na terytoriach okupowanych" - mówi HRW, konkludując że polityka ta stanowi zbrodnię przeciwko ludzkości. "The report follows similar findings by Israeli rights bodies, including a January announcement by B'Tselem that claimed the country was not a democracy but an "apartheid regime". One other domestic group, Yesh Din, published a legal opinion last summer in which it argued that apartheid was being committed, but limited its findings to the West Bank. Israel strongly rejected those claims.A shift in perception towards apartheid is part of a movement led by activists that gained momentum following Israeli annexation threats they claim prove the occupation is permanent, as well as laws that enshrine extra political rights for Jews over Arabs, two developments that Human Rights Watch cited in its report.It called on the ICC prosecutor to "investigate and prosecute those credibly implicated" and called for sanctions including travel bans and asset freezes on responsible officials, without naming them" wiadomosci(*)/8150609,apartheid-izrael.htmlwww.thegua(*)e-apartheid-human-rights-watch | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> Od wielu lat piszę o zbrodniach żydowskich jak wyżej i głoszę konieczność pociągnięcia do odpowiedzialności zbrodniarzy, którzy je popełnili/popełniają. Raport jota w jotę potwierdza, weryfikuje i uwiarygadnia to wszystko co na łamach "Racjonalisty" przez te wszystkie lata ujawniłem.[...]> wiadomosci(*)/8150609,apartheid-izrael.html> www.thegua(*)e-apartheid-human-rights-watchSkoro 'jota w jotę' to nie ujawniłeś żadnych konkretów, bo w tych linkach są same oceny, a wskazania z jakich działań Izraela one wynikają - brak.
cr
|
|
 | | Arminius (25555 punktów) | lektura raportu | > >Od wielu lat piszę o zbrodniach żydowskich jak wyżej i głoszę konieczność pociągnięcia do odpowiedzialności zbrodniarzy, którzy je popełnili/popełniają. Raport jota w jotę potwierdza, weryfikuje i uwiarygadnia to wszystko co na łamach "Racjonalisty" przez te wszystkie lata ujawniłem.[...]> >wiadomosci(*)/8150609,apartheid-izrael.html> >www.thegua(*)e-apartheid-human-rights-watch> Skoro 'jota w jotę' to nie ujawniłeś żadnych konkretów, bo w tych linkach są same oceny, a wskazania z jakich działań Izraela one wynikają - brak.Proszę sobie prześledzić moje wątki na temat - demaskujące politykę Izraele względem Palestyńczyków, a następnie porównać ich treść i przesłanie z raportem o którym mowa w wątku - do którego podaję link, cytując jego początek: www.hrw.or(*)imes-apartheid-and-persecution"About 6.8 million Jewish Israelis and 6.8 million Palestinians live today between the Mediterranean Sea and Jordan River, an area encompassing Israel and the Occupied Palestinian Territory (OPT), the latter made up of the West Bank, including East Jerusalem, and the Gaza Strip. Throughout most of this area, Israel is the sole governing power; in the remainder, it exercises primary authority alongside limited Palestinian self-rule. Across these areas and in most aspects of life, Israeli authorities methodically privilege Jewish Israelis and discriminate against Palestinians. Laws, policies, and statements by leading Israeli officials make plain that the objective of maintaining Jewish Israeli control over demographics, political power, and land has long guided government policy. In pursuit of this goal, authorities have dispossessed, confined, forcibly separated, and subjugated Palestinians by virtue of their identity to varying degrees of intensity. In certain areas, as described in this report, these deprivations are so severe that they amount to the crimes against humanity of apartheid and persecution."
|
|
|  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: lektura raportu |
> >...w tych linkach są same oceny, a wskazania z jakich działań Izraela one wynikają - brak.> Proszę sobie prześledzić moje wątki...Dziękuję, ale choćbym chciała, to Twoich wątków nie da się wyodrębnić.
cr
|
|
| |  | | Arminius (25555 punktów) | przykładowo | > >>...w tych linkach są same oceny, a wskazania z jakich działań Izraela one wynikają - brak.> >Proszę sobie prześledzić moje wątki...> Dziękuję, ale choćbym chciała, to Twoich wątków nie da się wyodrębnić.Nie mam czasu na tworzenie podlinkowanej listy moich wątków na ten temat. Musi pani szukać na forum "Racjonalisty" - taką czy inną metodą. Podrzucam pani jeden, przykładowy wątek - tytułem ilustracji tezy o "potwierdzaniu się" moich tez i tez z raportu. Dotyczy on apartheidu szpitalnego w Izraelu. www.racjonalista.pl/forum.php/s,704657"A oto jej opinia: "Tutaj w izbach porodowych problem czynnika demograficznego jest bardziej zauważalny niż w innych szpitalach. Sytuacja Palestynek jest a priori bardziej skomplikowana. Zazwyczaj są bardzo młode, w wieku ok. 18 lat, większość z nich nie zna hebrajskiego, zazwyczaj zjawiają się z teściowymi. Takie kontakty miedzy segmentami populacji bywają bardzo konfrontacyjne i prowadzą do surrealistycznych sytuacji, w tym zachowań siłowych. Na początku gdy zaczęłam pracować - powiedziano mi, że po dokonaniu porodu przez kobietę powinnam się skontaktować z pielęgniarką przełożoną, która ustali czy kobieta mówi po arabsku czy po hebrajsku w celu skierowania jej do odpowiedniej sali według kryterium etnicznego. Były tam dwa rodzaje pomieszczeń. Jedne, zatłoczone z sześcioma łóżkami i jedną łazienką i drugie, bardziej przestrzenne z dwoma lub trzema łóżkami. Rzecz jasna [takiego zwrotu ("Clearly) używa owa pracownica - Arminius] arabskie kobiety kierowane były do tych mniej komfortowych pomieszczeń. Nie ma czegoś takiego jak segregacja i zarazem równe traktowanie - sytuacja taka zawsze prowadzi do dyskryminacji. Pielęgniarki często nie zachowują swoich poglądów politycznych dla siebie. Naprawdę paskudne rzeczy mają miejsce w sali porodowej, gdzie nie można dowieść praktyk dyskryminacyjnych, gdyż wszystko może być podciągnięte pod kategorię medycznej konieczności. Tu się zaczyna dyskryminacja. Szpital Hadassah ma cztery małe i zatłoczone porodówki i trzy bardziej przestronne, w tym jedną uważaną za najlepszą. Gdy zaczęłam tam pracować, arabska kobieta się zjawiła do porodu i ja ja umieściłam w tej najlepszej porodówce. Błyskawicznie kilka pielęgniarek się pojawiło i powiedziało mi, ze ta sala nie jest przeznaczona dla Arabek. Zaprotestowałam, oświadczając że jest to postępowanie niezgodne z zasadami sztuki medycznej oraz prawem. I dlatego w tym przypadku pozwoliły mi na dokończenie porodu na wybranej przeze mnie Sali. Szybko sobie uświadomiłam, iż był to wyjątek od reguły".
|
|
| | |  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: przykładowo |
>Nie mam czasu na tworzenie podlinkowanej listy moich wątków na ten temat. Musi pani szukać Przecież dlatego zwróciłam uwagę na brak konkretów w linkowanej publikacji, że ich już szukałam.
cr
|
|
| | | |  | | Arminius (25555 punktów) | o rety jakie konkrety! | >>Nie mam czasu na tworzenie podlinkowanej listy moich wątków na ten temat. Musi pani szukać >Przecież dlatego zwróciłam uwagę na brak konkretów w linkowanej publikacji, że ich już szukałam.
W podlinkowanym raporcie jest ogrom konkretów. Tak samo - nota bene - jak w moich wątkach. Podaję przykład konkretów z podlinkowanego raportu:
"In the Negev region, some officials immediately after 1948 called for forcibly relocating the 11,000 of the original 65,000-95,000 Palestinian Bedouins who had not been forced to flee to surrounding areas.[163] The government, though, adopted a plan supported by Yigal Allon, commander of the southern front and military governor of the Negev, that allowed Bedouin communities to remain, but concentrated them in a circumscribed area in order to remove them from key Negev routes and secure the land for settling Jews and building army bases.[164] Concentrating Palestinian Bedouin communities on limited pieces of territory remains at the heart of Israeli government plans for the Negev.The strategy of maximizing Jewish settlement alongside suppression of the Palestinian population continues. In the Negev, for example, Sharon in December 2000, just before becoming prime minister and pursuing the development of the Negev as a principal goal, wrote:In the Negev, we face a serious problem: About 900,000 dunams of government land are not in our hands, but in the hands of the Bedouin population. I, as a resident of the Negev, see this problem every day. It is, essentially, a demographic phenomenon... Out of weakness, perhaps also lack of awareness about the issue, we, as a country, are doing nothing to confront this situation... The Bedouin are grabbing new territory. They are gnawing away at the country's land reserves, and no one is doing anything significant about it.In July 2009, Israel's Housing Minister Ariel Atias warned against "the spread" of Palestinian communities, warning that, "if we go on like we have until now, we will lose the Galilee."[166] Later that year, Deputy Foreign Minister Danny Ayalon said "we are losing the Negev and the Galilee," noting that "in many places there is no contiguous Jewish presence" and that "the focus for today is to Judaize the Negev and the Galilee."
|
|
| | | | |  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: o rety jakie konkrety! |
>Podaję przykład konkretów z podlinkowanego raportu: >"In the Negev region[...] to Judaize the Negev and the Galilee." Podlinkowanego dopiero po mojej interwencji. Ale dzięki.
cr
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|