Racjonalista - Strona głównaDo treści
Chyba znalazłem jedyne wyjście dla Ukrainy...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
07-05-2021 22:15Dariusz Salamon (102 punktów)Chyba znalazłem jedyne wyjście dla Ukrainy...
Ocena -1 na 1
Mam na myśli jej problemy nazwijmy to z Rosją...

Na dzisiaj Ukraina znajduje się w klinczu nierozwiązalnym, potrzeba zatem cofnąć się do tyłu, by rozwiązać ten problem.

Ukraina powinna uznać samodzielność czy autonomię Donbasu i pogodzić się z utratą Krymu, innego wyjścia nie ma.

Pozwoli to Ukrainie wstąpić za dłuższy czas zapewne do UE i osiągnąć znaczny rozwój gospodarczy, być może osiągnie ona taki rozwój już przed wstąpieniem do UE co spowoduje samo w sobie chęć powrotu mieszkańców Donbasu do Ukrainy jak sądzę.

Znamy to z autopsji, Zachód wygrał dobrobytem a nie armatami z Układem Warszawskim.



Na Krym trzeba będzie poczekać dłużej, warto podkreślić, że być może Ukraina nigdy go nie odzyska, otrzymała go jako dar od Chruszczowa/Rosji a wiemy, że nawet prawo cywilne pozwala cofnąć darowiznę w pewnych przypadkach.



Nie ma co się oszukiwać, Ukraina musi cofnąć się i to znacznie, by zrobić postęp.

Inaczej będzie trwała w zawieszeniu przez wieki jak mniemam. Zresztą jako kraj "luksusu" może niczym Koń Trojański rozwalić Rosję od środka, ale na pewno nie armatami.

To tak w skrócie, Ukraina ugrzęźnie na wieki o ile nie zrobi ruchów niczym

CD na www.salon2(*)lem-jedyne-wyjscie-dla-ukrainy
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>Mam na myśli jej problemy nazwijmy to z Rosją...
>Na dzisiaj Ukraina znajduje się w klinczu nierozwiązalnym, potrzeba zatem cofnąć się do tyłu, by
>

Ktoś ma problemy i się produkuje ujawniając tylko jak mu propaganda sprała mózg.
Ukraina już została sprzedana, jest zadłużana a kupuje myśliwce i będzie tak jak my "sojusznikowi" finansować bazy wojskowe.
Polski "dobrobyt" wynika z naszego plądrowania niemieckiego śmietnika i bycia parobkiem za granicą.
Co wymyśliliśmy przez ostanie 2O lat ?
Ile mamy firm, które są w stanie konkurować na świecie ?
Polska przed wojną była a teraz jest krajem rolniczym.
W tamtym roku byliśmy zadłużani 7OO OOO OOO zł DZIENNIE, teraz 4OO OOO OOO zł.
Młodzież w 6O % ma kontakt z NARKOTYKAMI.
Polak nigdy nie pojmie, że dobrobyt to nie pudrowanie syfa.
Ukraińcy będą parobkami na swoich czarnoziemach bo SAMI NIE POTRAFILI GOSPODARZYĆ i nie jest to wina Rosjan. Z Ukrainy będzie eksportowane zboże po 1O$ kwintal i wtedy polski chłop zrozumie co to jest kapitalizm i komu przynosi zyski.
Widziałem jak w Polsce Ukrainiec na targu sprzedawał SUSZONE LESZCZE, widać tam też jest dobrobyt i "demokracja".
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Uważam, że dla Ukrainy istnieją drogi alternatywne, mam nawet pomysł na inne wyjście dla Ukrainy gdziekolwiek weszła i w czymkolwiek tkwi.

Takim wyjściem może być promocja kultury rozwoju innego człowieka, tzn. promocja kultury rezygnacji z głębokiego egoizmu i egocentryzmu jednostki na rzecz społecznego rozwoju.

Dla przykładu najlepsi nauczyciele mogliby zorganizować pozaszkolne nauki dla najlepszych uczniów, już wg własnego programu nauczania a nie państwowego, które mogłyby zostać sfinansowane przez ukraińskich biznesmenów.

Najlepsi lekarze np. w niedzielę, którą bóg ustanowił dniem wolnym od pracy, mogliby przez kilka godzin przyjmować na wizyty u siebie najbiedniejszych - bezdomnych i pijaków, dentyści mogliby zaleczać największe zapalenia dziąseł a dermatolodzy leczyć grzyba skóry.

Najlepsi aktorzy raz w miesiącu mogliby urządzić przedstawienie teatralne na ulicy dla wszystkich gapiów.

Najlepsi urzędnicy, mogliby w sobotni wieczór w knajpie przy piwie wyjaśniać tajniki swojego zawodu i zdradzać tajemnice instytucji, którymi kierują.

I naprawdę nie potrzeba do tego ani uznawać autonomii Dombasu ani też nie potrzeba sprzedać wszystkich fabryk zachodnim kapitalistom, którzy zrównają je z ziemią, żeby wybudować własne w specjalnych strefach ekonomicznych, w których zostaną zwolnieni ze wszystkich podatków i zastanie im zagwarantowana tajemnica kapitału.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>
>Takim wyjściem może być promocja kultury rozwoju innego człowieka, tzn. promocja kultury rezygnacji z głębokiego egoizmu i egocentryzmu jednostki na rzecz społecznego rozwoju.

Z Ukraińca nie da się zrobić innego człowieka. CIA przerobi ich na "patriotów" a potem z patriotów na mięso armatnie.

>Dla przykładu najlepsi nauczyciele mogliby zorganizować pozaszkolne nauki dla najlepszych uczniów, już wg własnego programu nauczania a nie państwowego, które mogłyby zostać sfinansowane przez ukraińskich biznesmenów.

To funkcjonariusze oświatowi mają jakiś swój najlepszy program naukowy a państwowy jest zły ??
Na czym polega różnica ??

>Najlepsi lekarze np. w niedzielę, którą bóg ustanowił dniem wolnym od pracy, mogliby przez kilka godzin przyjmować na wizyty u siebie najbiedniejszych - bezdomnych i pijaków, dentyści mogliby zaleczać największe zapalenia dziąseł a dermatolodzy leczyć grzyba skóry.

Najlepsi lekarze to nie pobierają pieniędzy od chorych. Biorą co łaska.

>Najlepsi aktorzy raz w miesiącu mogliby urządzić przedstawienie teatralne na ulicy dla wszystkich gapiów.

Chyba tylko w lecie, bo dzisiejsze "najlepsze sztuki" teatralne wymagają od autystów latania z goła dupą po scenie.

>Najlepsi urzędnicy, mogliby w sobotni wieczór w knajpie przy piwie wyjaśniać tajniki swojego zawodu i zdradzać tajemnice instytucji, którymi kierują.

W demokracji to wybrańcy ludu nie mieli by za dużo do powiedzenia. Jak ktoś w sobotę gnój wyrzucał a w poniedziałek został ministrem to musi mieć rzecznika, który będzie za niego gadał.

>I naprawdę nie potrzeba do tego ani uznawać autonomii Dombasu ani też nie potrzeba sprzedać wszystkich fabryk zachodnim kapitalistom, którzy zrównają je z ziemią, żeby wybudować własne w specjalnych strefach ekonomicznych, w których zostaną zwolnieni ze wszystkich podatków i zastanie im zagwarantowana tajemnica kapitału.

W Polsce, sami Polacy rozwalili chyba 28 cukrowni, Gabriel Jankowski robił co mógł, żeby je ratować. Dzisiaj się pytam, dlaczego: polscy posłowie zrównali z ziemią te cukrownie, nie było śledztwa i nie ukarano winnych. Tak Polak rządził, za łapówki uchwalał prawo pozwalające rozkradać Polskę.

www.money.(*)miliony-6628534456269696a.html

W Polsce oszuści wykorzystują fakt, że obce służby są uprzywilejowane. Wystarczy machnąć jakąś legitymacją i wszyscy padają na kolana.
09-05-2021 13:42 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>W Polsce oszuści wykorzystują fakt, że obce służby są uprzywilejowane. Wystarczy machnąć jakąś legitymacją i wszyscy padają na kolana.

Ciekawe jak oszuści, zlodzieje, kłamcy, dominanci i manipulaci radziłby sobie w warunkach publicznie jawnej księgi kapitału, dzięki której każdy zainteresowany mógłby obserwować rozkład kapitału i jego przepływy zawsze w powiązaniu z imieniem i nazwiskiem?

Co o tym sądzisz?

Powiesz, że Amerykanie nigdy na to nie pozwolą?

Ale w dupie tam z Ameryką, tu nie Ameryka.
09-05-2021 14:18 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Powiesz, że Amerykanie nigdy na to nie pozwolą?
>Ale w dupie tam z Ameryką, tu nie Ameryka.

Amerykanie kontrolują światowy handel paliwami i świat się rozlicza w ich walucie.
Ile na tym zarabiają ?
Co czeka tych co się temu przeciwstawiają ?
09-05-2021 19:36 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>>Powiesz, że Amerykanie nigdy na to nie pozwolą?
>>Ale w dupie tam z Ameryką, tu nie Ameryka.
>Amerykanie kontrolują światowy handel paliwami i świat się rozlicza w ich walucie.
>Ile na tym zarabiają ?
>Co czeka tych co się temu przeciwstawiają

Ależ tu trzeba zwyczajnie lepszego systemu wzajemnych rozliczeń, tak dobrego, żeby Amerykanie zechcieli zrezygnować z własnego.

Stąd pomysł eksperymentów ekonomicznych.

Przeciwstawiamy walutę "godzinkę" dolarowi w taki sposób, że nikomu nie zakazujemy używania dolarów ale umożliwiamy wszystkim korzystanie z "godzinek" i niech zwycięży lepszy system w uczciwej konkurencji.

Nic na chama, wszystko sprytem.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>>>>
>Przeciwstawiamy walutę "godzinkę" dolarowi w taki sposób, że nikomu nie zakazujemy używania dolarów ale umożliwiamy wszystkim korzystanie z "godzinek" i niech zwycięży lepszy system w uczciwej konkurencji.
>Nic na chama, wszystko sprytem.

Teraz Amerykanie wygrywają przetargi w Europie Wschodniej w "uczciwej" konkurencji.
Ale to dzięki temu, że agenci CIA się dobrze modlą.
Sprytny Polak finansuje Amerykanom bazy wojskowe, czegoś takiego nie było nawet w Panamie za amerykańskiej okupacji. Zrównali nas do Gwatemali.
10-05-2021 07:11 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>>>>Powiesz, że Amerykanie nigdy na to nie pozwolą?
>>>Ale w dupie tam z Ameryką, tu nie Ameryka.
>>Amerykanie kontrolują światowy handel paliwami i świat się rozlicza w ich walucie.
>>Ile na tym zarabiają ?
>>Co czeka tych co się temu przeciwstawiają
>Ależ tu trzeba zwyczajnie lepszego systemu wzajemnych rozliczeń, tak dobrego, żeby Amerykanie zechcieli zrezygnować z własnego.
>Stąd pomysł eksperymentów ekonomicznych.
>Przeciwstawiamy walutę "godzinkę" dolarowi w taki sposób, że nikomu nie zakazujemy używania dolarów ale umożliwiamy wszystkim korzystanie z "godzinek" i niech zwycięży lepszy system w uczciwej konkurencji.
>Nic na chama, wszystko sprytem.

Zwłaszcza hamerlikowym sprytem. Przepraszam. Ale on tylko daje pomysły. Skąd je wyciąga? Wiem teraz dlaczego nazywają jego "model" duposystemem.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
romaro (25211 punktów)
>Zwłaszcza hamerlikowym sprytem.
Andrzej Duda by posłuchać Bidena musi polecieć do aż Rumunii i to na grupową wideokonferencję.

Na spotkaniu 1. skrzypce będzie grać prezydent Rumunii Iohannis, który w przeciwieństwie do Dudy od razu pogratulował Bidenowi zwycięstwa. Iohannis konkurował z Dudą o względy u Trumpa, ale w listopadzie 2020 błyskawicznie zmienił kurs i w czasie, gdy ludzie Dudy podważali wyniki wyborów w USA, zaczął przymilać się do Bidena. No i się doprzymilał.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wiem teraz dlaczego nazywają jego "model" duposystemem.

Określenie "duposystem" sam wymyśliłeś i powtórzyłeś je parę razy.
O ile pamiętam raz czy dwa powtórzył po tobie jacek. Nie jestem pewien czy twoj najlepszy przyjaciel, katolik szarley też powtórzył, być może. Ostatecznie mógł jeszcze powtórzyć farmer, bo przynależy do waszej sfory.

Takie to onych nazywanie mojego modelu "duposystemem".

Mam nadzieję, że już powoli dostrzgacie, że poza sforą jesteście sami. Nikt poza waszą czwórka już was nie popiera.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365