Racjonalista - Strona głównaDo treści
"Starożytni kosmici" - prawdopodobieństwo wynosi 0%

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
11-05-2021 13:26MaxGolonko3 (3459 punktów)"Starożytni kosmici" - prawdopodobieństwo wynosi 0%
Ta fotografia (autor: Kenneth Garrett)

unframed.l(*)8381_Excavation1__KGarrett.jpg

krąży w necie opisana jako z "CosmosUp".

- wychodziłoby na to, że ... starożytni kosmici

Erich von Däniken zaczął run na takie znaleziska.

"Stosunek nauki do tez Dänikena jest zdecydowanie krytyczny.
Jego poglądy są zbliżone do poglądów Zecharii Sitchina i również uznawane za pseudonaukowe" (wiki)

Daenikena podkopuje i to, że loty międzygwiezdne są koszmarnie trudne (czas, promieniowania) i możliwe co około 100 mln lat gdy dwie gwiazdy się mijają w tym rejonie kosmosu, o miesiąc świetlny, a w szczególności Słońce.
Aktualnie oraz kilka tysięcy lat temu kosmici mieliby za daleko. Może za 75 mln lat?

Powiem Wam jednak, że jak się pojawił pierwszy raz kinach film (niby) popularnonaukowy Daenikena
to robił wrażenie i człowiek się naukowo-kosmicznie uwznioślał pięknie, myśląc, że inne mądre istoty,
ba, mądrzejsze od nas i może bardziej szlachetne, kiedyś nas odwiedziły ... prawie na pewno.

Miłego dnia
p.s.
Nie wierzę w żadnego Boga osobowego znanego na Ziemi bo zasady piekła i nieba są alogiczne i zbyt sadystyczne, a ponadto Karol Darwin podkopał mocno wiarygodność tych mitów.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)credo ateisty?
>p.s.
>Nie wierzę w żadnego Boga osobowego znanego na Ziemi bo zasady piekła i nieba są alogiczne i >zbyt sadystyczne....

Czy pan się łudzi, iż pańskie wyznania niewiary - zamieszczane w formie post scriptum do wpisu o fantazjach szwajcarskiego hotelarza - kogokolwiek interesują???


>a ponadto Karol Darwin podkopał mocno wiarygodność tych mitów.

Karol Darwin nie zajmował się podkopywaniem wiarygodności "tych" mitów.
romaro (25211 punktów)Odp: credo ateisty?
>Czy pan się łudzi, iż pańskie wyznania niewiary - zamieszczane w formie post scriptum do wpisu o fantazjach szwajcarskiego hotelarza - kogokolwiek interesują???
Pilnujże sam zawsze swego, nie opuszczaj się na drugiego.
Przyjdzie głupi, co to kupi
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>Karol Darwin nie zajmował się podkopywaniem wiarygodności "tych" mitów.

I ja też nic takiego nie napisałem.

Język polski to trudna rzecz dla niektórych - jak widzę.

Miłego myślenia

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365