"Początkowo spodnie składały się z dwóch pończoch, które w XIV wieku połączyły się w rajtuzy. Panowie byli wobec tego zmuszeni zdejmować je kilka razy w ciągu dnia, więc wymyślono rozporek. W Renesansie rajtuzy rozdzielono na część górną (bufiaste spodenki) i pończochy. Od XIX wieku zaczęto używać długich spodni" > Faceci wyewoluowali w dziwnym kierunku.Szkocka kratka bardziej gustowna? A może to:
|