Racjonalista - Strona głównaDo treści
Władza dba o ludzi

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
16-05-2021 14:09romaro (25211 punktów)Władza dba o ludzi
Ocena 4 na 4
Czyli zamiast równać do tych 10 tysięcy i robić wszystko co mozliwe, by większość Polaków miała godne zarobki, to trzeba zabrać tym lepiej zarabiającym?

Masz ponad pięć tysiaków brutto, jesteś samo zatrudniony?
Wszelkie podobieństwo do zdarzeń i osób jest przypadkowe
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

zeniu73 (6483 punktów)
>Czyli zamiast równać do tych 10 tysięcy i robić wszystko co mozliwe, by większość Polaków miała
>godne zarobki, to trzeba zabrać tym lepiej zarabiającym?
>Wszelkie podobieństwo do zdarzeń i osób jest przypadkowe
>

Program w 100% dla pisowskiego elektoratu. Elektorat ten nigdy nie będzie zarabiał więcej niż 10k więc nie mają problemu z zabieraniem. Elektorat ten nawet nie rozumie, że państwo będzie zabierało. Elektorat ten będzie tylko dostawał (w ich mniemaniu i zrozumieniu Nowego Ładu).

Komunizm 2.0 ubrany w socjaldemokratyczny płaszczyk dla prymitywnego elektoratu, który myśli, że będzie mu lepiej. To że system jebnie jak każdy system, który przesadza z zabieraniem nie jest problemem bo perspektywa darmowych pieniędzy oślepia prymityw.
romaro (25211 punktów)
>Elektorat ten nawet nie rozumie, że państwo będzie zabierało. Elektorat ten będzie tylko dostawał (w ich mniemaniu i zrozumieniu Nowego Ładu).

Nieprawda, to za PO ludzie nie rozumieli, że ośmiorniczki źre się dla dobra narodu. Dzisiaj w TVP, ludzie zarabiający kilkadziesiąt tysięcy, potrafią ludziom zarabiającym dwa tysiące wytłumaczyć, że ci którzy teraz zarabiają miliony, robią to wszystko dla Polski.
16-05-2021 15:58 
 Ocena 2 na 2
Paluzel (699 punktów)
>Nieprawda, to za PO ludzie nie rozumieli, że ośmiorniczki źre się dla dobra narodu. Dzisiaj w TVP, ludzie zarabiający kilkadziesiąt tysięcy, potrafią ludziom zarabiającym dwa tysiące wytłumaczyć, że ci którzy teraz zarabiają miliony, robią to wszystko dla Polski.

I w dodatku Polską rządzi, ,,pierwszy sekretarz'' zakompleksiony człowieczek, który nie umie sam zrobić zakupów, nie ma konta w banku, i najprawdopodobniej jest orientacji innej niż hetero a nienawidzi innych orientacji niż hetero, i zapewne nigdy nie dotknął w wiadomy sposób kobiety...

... i takiego człowieczka bronią setki policjantów i ochroniarze, i nawet w sejmie ma nieoficjalną ochronę w postaci gorliwych posłów.

16-05-2021 16:10 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>I w dodatku Polską rządzi, ,,pierwszy sekretarz''
I powiedzmy wprost - Idioci rządzą ślepymi.
16-05-2021 19:04 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Nieprawda, to za PO ludzie nie rozumieli, że ośmiorniczki źre się dla dobra narodu. Dzisiaj w TVP, ludzie zarabiający kilkadziesiąt tysięcy, potrafią ludziom zarabiającym dwa tysiące wytłumaczyć, że ci którzy teraz zarabiają miliony, robią to wszystko dla Polski.

Nie dla Polski, mają prowizję od tego na ile nas zadłużą.
Telewizja nawet biedakom wpaja odpowiedź jaką mają udzielić gdy ich ktoś zagadnie o zadłużenie.
Długi mają najbogatsi.
16-05-2021 16:35 
 0 na 2
okragly (21676 punktów)

>Komunizm 2.0 ubrany w socjaldemokratyczny płaszczyk dla prymitywnego elektoratu,
liberalizm jest antyludzki, komunizm jest z raju
Petru, najlepszy uczeń Balcerowicza, zarabia np 150 000 /miesiąc, pracuje w apartamencie i placi mniejsze podatki niż sprzątaczka tego apartamentowca zarabiajaca 3 000

nabożna wiara w liberalizm (indywidualizm, wolność) jest nieracjonalna, to malo powiedziane
romaro (25211 punktów)
>liberalizm jest antyludzki,
Nie możesz uporać się z demonami przeszłości? W twoim wypadku, oswojenie ich będzie najlepszą inwestycją na przyszłość. Wyparte będą wracać ze zdwojoną siłą.
16-05-2021 17:37 
 Ocena 2 na 2
Paluzel (699 punktów)
>Petru, najlepszy uczeń Balcerowicza, zarabia np 150 000 /miesiąc, pracuje w apartamencie i placi mniejsze podatki niż sprzątaczka tego apartamentowca zarabiajaca 3 000

Aby być sprzątaczką, nie trzeba w zasadzie robić nic, tylko mieć sprawne rączki. A Petru wiele lat się uczył by zdobyć swój majątek. Te pieniądze są nagroda za bystrość jego umysłu.
16-05-2021 18:14 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Petru, najlepszy uczeń Balcerowicza, zarabia np 150 000 /miesiąc, pracuje w apartamencie i placi mniejsze podatki niż sprzątaczka tego apartamentowca zarabiajaca 3 000
>Aby być sprzątaczką, nie trzeba w zasadzie robić nic, tylko mieć sprawne rączki. A Petru wiele lat się uczył by zdobyć swój majątek. Te pieniądze są nagroda za bystrość jego umysłu.
chodzi o to że biedna sprzątaczka placi większe podatki od pana Petru (poglądy liberalne są antyludzkie

poza tym Petru zarabia 50 x wiecej niż sprzątaczka, czy to znaczy że jest 50 x mądrzejszy np sprzątaczka IQ=50 (w istocie są dużo inteligentniejsze, może nawet od Petru) a u Petru IQ =2500
Paluzel (699 punktów)
>>>Petru, najlepszy uczeń Balcerowicza, zarabia np 150 000 /miesiąc, pracuje w apartamencie i placi mniejsze podatki niż sprzątaczka tego apartamentowca zarabiajaca 3 000
>>Aby być sprzątaczką, nie trzeba w zasadzie robić nic, tylko mieć sprawne rączki. A Petru wiele lat się uczył by zdobyć swój majątek. Te pieniądze są nagroda za bystrość jego umysłu.
> chodzi o to że biedna sprzątaczka placi większe podatki od pana Petru (poglądy liberalne są antyludzkie

Proszę się nie bawić w aluzje wobec ,,wdowiego grosza'' to tym mi to pachnie... a jeśli chodzi o podatki, to skalę podatkową można regulować, a i tak nie jest sprawiedliwe jeśli by wprowadzono kilka więcej stawek/progów podatkowych...

Gdyby był podatek liniowy np. 10% to by płacili proporcjonalnie tyle samo, a walmięcie progu dla ,,bogatych'' np. 75% to krzywada.


>poza tym Petru zarabia 50 x wiecej niż sprzątaczka, czy to znaczy że jest 50 x mądrzejszy np sprzątaczka IQ=50 (w istocie są dużo inteligentniejsze, może nawet od Petru) a u Petru IQ =2500

Nie badałem ich. Petru po prostu wykorzystał swój potencjał. Mógł zostać np. muzykiem i albo był by znany jako muzyk albo byłby xgoła nieznany. Cóż to zmienia tutaj?
17-05-2021 07:11 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>poza tym Petru zarabia 50 x wiecej niż sprzątaczka, czy to znaczy że jest 50 x mądrzejszy np sprzątaczka IQ=50 (w istocie są dużo inteligentniejsze, może nawet od Petru) a u Petru IQ =2500
>Nie badałem ich. Petru po prostu wykorzystał swój potencjał. Mógł zostać np. muzykiem i albo był by znany jako muzyk albo byłby xgoła nieznany. Cóż to zmienia tutaj?
mam 160 cm wzrostu, mózg 2147gr Ty 185 cm mózg 2458 gr. Różnice między nami sa + -20%, czego jeden zarabia 50x więcej drugiego

Petru uważam za matołka, w tak ważnym momencie dla Nowoczesnej wziąć i wyjechac na Madere z kochanką z klubu (podwładną?), w sumie to nie dziwne przecież to liberał (indywidualizm i wolność) Skandalem, że na liberalnego matołka chcialo glosowac aż 30% rodaków
romaro (25211 punktów)
> chodzi o to że biedna sprzątaczka placi większe podatki od pana Petru
Bo w związku z wprowadzeniem przez Pis nowej daniny cukrowej, sprzątaczka wypije więcej napojów słodzonych.

Nie jestem ekspertem z ekonomii, ale dla ciebie ten dział to już zupełna abstrakcja.
Clou tematu jednak to transfery publiczne i dokąd to bezmyślne rozdawnictwo nas doprowadzi, a nie obsesje na punkcie Petru.
17-05-2021 07:16 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> chodzi o to że biedna sprzątaczka placi większe podatki od pana Petru
>Bo w związku z wprowadzeniem przez Pis nowej daniny cukrowej, sprzątaczka wypije więcej napojów słodzonych.
podobno spożycie cukru spadło o 25%, to b dużo

>Nie jestem ekspertem z ekonomii, ale dla ciebie ten dział to już zupełna abstrakcja.
>Clou tematu jednak to transfery publiczne i dokąd to bezmyślne rozdawnictwo nas doprowadzi, a nie obsesje na punkcie Petru.
transferem socjalnym jest placenie Petru 150 000 zł, on głupi. Bez sprzataczki utoniemy w śmieciach, będziem umierać od brudu. Sprzątaczki sa 10x pożyteczniejsze dla spoleczenstwa, zdrowia narodu niż Petru i inni ekonomiści
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>Petru, najlepszy uczeń Balcerowicza, zarabia np 150 000 /miesiąc, pracuje w apartamencie i placi mniejsze podatki niż sprzątaczka tego apartamentowca zarabiajaca 3 000
>Aby być sprzątaczką, nie trzeba w zasadzie robić nic, tylko mieć sprawne rączki. A Petru wiele lat się uczył by zdobyć swój majątek. Te pieniądze są nagroda za bystrość jego umysłu.
>

A na czym polega ta bystrość umysłu ??
romaro (25211 punktów)
>A na czym polega ta bystrość umysłu ??
No właśnie na czym? Dwa razy pytasz o to samo.
16-05-2021 18:57 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>Petru, najlepszy uczeń Balcerowicza, zarabia np 150 000 /miesiąc, pracuje w apartamencie i placi mniejsze podatki niż sprzątaczka tego apartamentowca zarabiajaca 3 000
>Aby być sprzątaczką, nie trzeba w zasadzie robić nic, tylko mieć sprawne rączki. A Petru wiele lat się uczył by zdobyć swój majątek. Te pieniądze są nagroda za bystrość jego umysłu.
>

A na czym polega ta bystrość umysłu ??
16-05-2021 20:53 
 Ocena 3 na 3
DyktaFon (9281 punktów)
>>>Petru, najlepszy uczeń Balcerowicza, zarabia np 150 000 /miesiąc, pracuje w apartamencie i placi mniejsze podatki niż sprzątaczka tego apartamentowca zarabiajaca 3 000
>>Aby być sprzątaczką, nie trzeba w zasadzie robić nic, tylko mieć sprawne rączki. A Petru wiele lat się uczył by zdobyć swój majątek. Te pieniądze są nagroda za bystrość jego umysłu.
>>
>A na czym polega ta bystrość umysłu ??

Być może na tym, że zamiast siedzieć na forum i pisać bzdety, to organizuje pracę tysiącom sprzątaczek? Dzięki czemu one mogą zarobić swoją najniższą krajową... a on proporcjonalnie więcej. Choć nie będę się wypowiadał za niego
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>>>
>Być może na tym, że zamiast siedzieć na forum i pisać bzdety, to organizuje pracę tysiącom sprzątaczek? Dzięki czemu one mogą zarobić swoją najniższą krajową... a on proporcjonalnie więcej. Choć nie będę się wypowiadał za niego
>

Przeczytaj książkę Johna Perkinsa "hitman człowiek do zadań specjalnych" jak zrozumiesz czym się zajmują "bystre" umysły, którym się płaci miliony to nie będziesz pisał bzdetów o sprzątaczkach.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365