Racjonalista - Strona głównaDo treści
JWST zbada w kosmosie jak powstawało Słońce

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
19-05-2021 23:58MaxGolonko3 (3459 punktów)JWST zbada w kosmosie jak powstawało Słońce
Jednym z pierwszych zadań najwybitniejszego teleskopu kosmicznego ludzkości (James Webb) będzie zbadanie obłoku kosmicznego "Orion Bar".

W bliskim Ziemi gwiezdnym żłobku (czyli miejscu powstawania nowych gwiazd) zwanym Mgławicą Oriona
młode, masywne gwiazdy wysyłają fotony ultrafioletu na chmurę pyłu i gazu, z którego się narodziły.

Ten intensywny strumień promieniowania gwałtownie zakłóca obłok, rozbijając cząsteczki, jonizując atomy i cząsteczki
przez odrywanie ich elektronów oraz podgrzewanie gazu i pyłu.

Międzynarodowy zespół wykorzystujący Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba NASA, który ma wystartować w październiku,
zbada część napromieniowanej chmury zwanej Orion Bar, aby dowiedzieć się więcej o wpływie masywnych gwiazd na ich otoczenie,
a nawet na formowanie się naszego własnego układu planetarnego czyli Układu Słonecznego.
...
Otwartą kwestią pozostaje formowanie się układów planetarnych w obszarach międzygwiazdowych napromieniowanych przez masywne młode gwiazdy.
Szczegółowe obserwacje pozwoliłyby astronomom zrozumieć wpływ promieniowania ultrafioletowego na masę i skład nowo powstałych gwiazd i planet.
W szczególności badania meteorytów sugerują, że Układ Słoneczny powstał w regionie podobnym do Mgławicy Oriona.

Obserwowanie Orion Bar to sposób na zrozumienie naszej przeszłości.
Służy jako model do poznania bardzo wczesnych etapów powstawania Układu Słonecznego.

www.nasa.g(*)n-influence-their-environments

Nauka jest absolutnie sprzeczna z Biblią i ją dyskredytuje definitywnie.
W Biblii gwiazdy miały powstać raz. Tymczasem powstają nadal.

Miłego dnia
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

alsor (3283 punktów)
co to za problem?

Mnie interesuje np.: jak powstała Galaktyka!

A w ogóle: Słońce to taki słoń-C, czyli jeden z tej słynnej rodziny słoni A, B, C i D:

jeden kudłaty, drugi smarkaty, trzeci zębaty, a czwarty ... ? no jaki?

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365