Racjonalista - Strona głównaDo treści
solidarność?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
26-05-2021 08:38okragly (21676 punktów)solidarność?
Ocena 2 na 2
jesteśmy krajem jednorodnym, religijnie, etnicznie, w PRL-u ekonomicznie. Jak żaden inny w Europie. Solidarność wymyśliła, że u nas będzie liberalizm (indywidualizm i wolność) a więc antysolidaryzm, jej dziecko np Kulczyk zarabiał 4 000 000 zł dziennie gdy wielu nie grubszych, nie mniej pracowitych rodaków i chrześcijan gnilo pod mostem. Liberalizm to holokaust, tylko kogo? przecież bezrobotni, bezdomni, bezdzietni to nię Żydzi, Ormianie, Muzełmanie ale MY Liberalisci sa gorsi od ... zabijają NAS (są intelientni, bez krematoriów, psów, strażników, drutów)

w 2090 będzie nas 10 milionów
poziom zaufania do naszych władz najniższy w Europie, gdzie jest Solidarność?
Liberalizm NAS zabija

kto jest psem, drutem, strażnikiem ideologi liberalnej?
MY, oddamy za liberalizm życie. Tusku, Balcerowiczu prowadź
będziemy walczyć za konstytucje (chociaż tam napisaene że ma być sprawiedliwość społeczna, zapewnienie pracy, niedopuszczenie do bezdomności)
KONSTYTUCJA, wołają ci którzy najbardziej ją łamią
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)gdzie te trupy?
>Liberalizm to holokaust, tylko kogo? przecież bezrobotni, bezdomni, bezdzietni to nię Żydzi, >Ormianie, Muzełmanie ale MY Liberalisci sa gorsi od ... zabijają NAS (są intelientni, bez >krematoriów, psów, strażników, drutów)...

W kraju nad Wisłą żyjemy - ciągle jeszcze - w liberalnej rzeczywistości. Skoro ma tu miejsce holokaust - proszę wskazać na ten ogrom trupów, którym cechuje się każde całopalenie? Gdzie te stosy trupów???
Przewrotność pańskiej tezy polega na tym, iż ona odwraca d góry nogami rzeczywistość. Bo to właśnie w systemach kolektywnych, gdzie się wymusza stadną solidarność dochodzi do masowych zbrodni. I wtedy trup się ściele bardzo gęsto.



>KONSTYTUCJA, wołają ci którzy najbardziej ją łamią

Czyli kto to jest?
26-05-2021 10:12 
 Ocena 1 na 1
haish (2904 punktów)Odp: gdzie te trupy? - oto one!
>>Liberalizm to holokaust, tylko kogo? przecież bezrobotni, bezdomni, bezdzietni to nię Żydzi, >Ormianie, Muzełmanie ale MY Liberalisci sa gorsi od ... zabijają NAS (są intelientni, bez >krematoriów, psów, strażników, drutów)...
>W kraju nad Wisłą żyjemy - ciągle jeszcze - w liberalnej rzeczywistości. Skoro ma tu miejsce holokaust - proszę wskazać na ten ogrom trupów, którym cechuje się każde całopalenie? Gdzie te stosy trupów???

Trupy nie leżą na stosach, ale chodzą, mówią, - jak martwi za życia zombie - ich umysł jest
zawładnięty pseudotożsamością -> wartościami chrześcijańskimi co jest jednoznaczne z obywatelstwem vatykańskim obok polskiego, przy czym to obywatelstwo watykańskie i jego ideologia
jest wyzyskiwaniem rdzennej przynależności - polskiej.

Liberałowie w Polsce noszą matkie boskie w klapie marynary lub na podkoszulce z napisem KOŃ-STY-TUC-JA.
26-05-2021 10:59 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)trupy nie trupie?
>Trupy nie leżą na stosach, ale chodzą, mówią, - jak martwi za życia zombie - ich umysł jest
>zawładnięty pseudotożsamością -> wartościami chrześcijańskimi co jest jednoznaczne z >obywatelstwem vatykańskim obok polskiego, przy czym to obywatelstwo watykańskie i jego ideologia
>jest wyzyskiwaniem rdzennej przynależności - polskiej.

Jak "trupy" chodzą i mówią - to nie są trupami.
A za stan ich umysłu - odpowiadają przede wszystkim ich właściciele. I nie usiłujmy tego zmienić - bo wtedy, zagęści się od...trupów wokół nas, czego próby kontrolowania stanu umysłów przedsięwzięte przez Stalina, Mao, czy Pol Pota
26-05-2021 12:14 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: trupy nie trupie?

> za stan umysłu - odpowiadają ich właściciele.
nieprawda, gdybyś wychował sie w stadzie wilkow, bylbyś wilkiem, nas wychował Hollywood

>I nie usiłujmy tego zmienić - bo wtedy, zagęści się od...trupów wokół nas, czego próby kontrolowania stanu umysłów przedsięwzięte przez Stalina, Mao, czy Pol Pota
byli nieudolni, Hitler był niezły, ale to Hollywood jest mistrzem manipulacji, jestesmy wszyscy jego dziećmi
czy to nie Lenin pisał -film głupcze!
26-05-2021 12:22 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)manipulacje
>> za stan umysłu - odpowiadają ich właściciele.
>nieprawda, gdybyś wychował sie w stadzie wilkow, bylbyś wilkiem, nas wychował Hollywood

Mnie nie. Chociaż też byłem wystawiony na oddziaływanie tej "propagandy"
Nikt pana nie zmusza ( na tym polega liberalizm) do trzymania w domu telepatrzydła i oglądania idiotycznych amerykańskich produkcji. U Stalina było na odwrót. Był pan zmuszony do wysłuchiwania ( telewizji jeszcze wtedy nie było) komunikatów i propagandy z "kochłoźników". Na tym polega kolektywizm. Naprawdę rajcuje pana taka wizja?

>>I nie usiłujmy tego zmienić - bo wtedy, zagęści się od...trupów wokół nas, czego próby kontrolowania stanu umysłów przedsięwzięte przez Stalina, Mao, czy Pol Pota
>byli nieudolni, Hitler był niezły, ale to Hollywood jest mistrzem manipulacji, jestesmy wszyscy jego dziećmi


O Hitlerze pisze pan, ja go nie wspomniałem. Bo przy wyliczonej przeze mnie trójce i tak ( pomimo tego co ma za swymi uszami) wypada lepiej.
26-05-2021 13:20 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: manipulacje
>>> za stan umysłu - odpowiadają ich właściciele.
>>nieprawda, gdybyś wychował sie w stadzie wilkow, bylbyś wilkiem, nas wychował Hollywood
>Mnie nie.
każdy tak twierdzi ale to nieprawda

>Nikt pana nie zmusza ( na tym polega liberalizm) do trzymania w domu telepatrzydła i oglądania idiotycznych amerykańskich produkcji.
o tobie zdecydowało 5 pierwszych lat życia (to jaki jesteś w żaden sposób twoja zasługa czy wina) Liberalizm (indywidualizm, wolność) jest fałszywy i antyludzki

>U Stalina było na odwrót. Był pan zmuszony do wysłuchiwania komunikatów i propagandy z "kochłoźników". Na tym polega kolektywizm. Naprawdę rajcuje pana taka wizja?
kołchoźnicy nie mieli wpływu na nas, od urodzenia naszym bogiem Jezus, jego matka, papież, proboszcz, biskup, od urodzenia byliśmy antykomunistyczni patrz 2rp
co innego Chiny
(w porównaniu do Chin jesteśmy zacofani o 3000 lat)
26-05-2021 13:33 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)

>>U Stalina było na odwrót. Był pan zmuszony do wysłuchiwania komunikatów i propagandy z "kochłoźników". Na tym polega kolektywizm. Naprawdę rajcuje pana taka wizja?
>kołchoźnicy nie mieli wpływu na nas, od urodzenia naszym bogiem Jezus, jego matka, papież, proboszcz, biskup, od urodzenia byliśmy antykomunistyczni patrz 2rp
>co innego Chiny
>(w porównaniu do Chin jesteśmy zacofani o 3000 lat)
>
Kołchoźnicy może i nie mieli... ale już kołchoźniki tak Proszę jednego z drugim nie mylić... Wskazuje to na młody wiek osoby mylącej
26-05-2021 13:42 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)kucie losu
>o tobie zdecydowało 5 pierwszych lat życia (to jaki jesteś w żaden sposób twoja zasługa czy wina)

W jakimś stopniu jest. Nawet w znaczącym - co oczywiście nie przekreśla uwarunkowań genetycznych. "człowiek kuje własny los tylko nie wie o tem czy jest kowalem czy młotem". Jedni są kowalami, inni tylko młotami w ręku innych.
okragly (21676 punktów)Odp: kucie losu
>>o tobie zdecydowało 5 pierwszych lat życia (to jaki jesteś w żaden sposób twoja zasługa czy wina)
>W jakimś stopniu jest.
jakbyś był moim synem lizałbys mi d.pe i uważał to za normę, bo ja tak ci powiedziałem

> "człowiek kuje własny los ....
nie ma żadnego JA, jesteśmy niewolnikami patoelit
niewolnik nie myśli, że jest niewolnikiem
wtedy przestaje byc niewolnikiem
a więc jesteś niewolnikiem
znaczy jesteś normalny
26-05-2021 13:57 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: manipulacje

>>U Stalina Był pan zmuszony do wysłuchiwania propagandy z "kochłoźników".
>kołchoźnicy nie mieli wpływu na nas, od urodzenia naszym bogiem Jezus, jego matka, papież, proboszcz, biskup, od urodzenia byliśmy antykomunistyczni, patrz 2rp
>co innego Chiny (jesteśmy zacofani o 3000 lat)
Jezus byłby dzisiaj komunista, feministą (w raju był matriarchat)

co by nie mówić o Jezusie, miał "to coś"
haish (2904 punktów)Odp: stan przedagonalny
>>Trupy nie leżą na stosach, ale chodzą, mówią, - jak martwi za życia zombie - ich umysł jest
>>zawładnięty pseudotożsamością -> wartościami chrześcijańskimi co jest jednoznaczne z >obywatelstwem vatykańskim obok polskiego, przy czym to obywatelstwo watykańskie i jego ideologia
>>jest wyzyskiwaniem rdzennej przynależności - polskiej.
>Jak "trupy" chodzą i mówią - to nie są trupami.
>A za stan ich umysłu - odpowiadają przede wszystkim ich właściciele. I nie usiłujmy tego zmienić - bo wtedy, zagęści się od...trupów wokół nas, czego próby kontrolowania stanu umysłów przedsięwzięte przez Stalina, Mao, czy Pol Pota

To propaganda grup interesu, dostęp do internetu i wiedzy powszechnieje, zmiany zachodzą niezauważalnie, mimo wysiłku i rządowego dofinansowywania 'ryjąch banię' mediów.
Nad Imperium(świnte) Rzymu nadciąga nieubłaganie zmierzch.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
Odp: gdzie te trupy? - oto one!
>>>
>Trupy nie leżą na stosach, ale chodzą, mówią, - jak martwi za życia zombie - ich umysł jest
>zawładnięty pseudotożsamością -> wartościami chrześcijańskimi co jest jednoznaczne z obywatelstwem vatykańskim obok polskiego, przy czym to obywatelstwo watykańskie i jego ideologia
>jest wyzyskiwaniem rdzennej przynależności - polskiej.

Polakom zrobiono holokaust umysłów, chodzą i cytują telewizor. Wierzą w cuda i czekają na dolary, które mają spaść z nieba. Kultura europejska jest wypychana przez narkomanów i prymitywne istoty chore od patrzenia w telewizor. Bydłu wstawiono do szarych komórek, kilka zwrotów kluczy i się produkują, gdzie się da. Dla bydła zawsze znajdą się zadania, po wojnie walczyli z "wrogami ludu", potem z komunistyczną gospodarką a teraz z Kościołem. Za walkę z "wrogami ludu" można było sporo zarobić i dostać emeryturę. Potem to już był wolontariat. Bydło zniszczyło polski komunistyczny przemysł dla "zabawy" a potem żyli wywożąc komunistyczną stal na złom. Dwadzieścia lat "wolności" pokazało, że polskie bydło nie jest w stanie nic stworzyć z czego mogło by się utrzymywać. Owładnięte chorobą, szuka samo przyczyn swojego nieszczęścia, zamiast biec do weterynarza.

>Liberałowie w Polsce noszą matkie boskie w klapie marynary lub na podkoszulce z napisem KOŃ-STY-TUC-JA.

Wałęsa powinien przeprosić Polaków, że dał się wykiwać i nas wszystkich wciągnął do szamba z napisem DEMON-KRACJA.
Tak to jest jak nawiedzeni są przez kogoś wykorzystywani.
Historia od trzystu lat toczy się po linii prostej i łatwo przewidzieć dokąd ta droga prowadzi.
26-05-2021 10:22 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: gdzie te trupy?
>>Liberalizm to holokaust, tylko kogo? przecież bezrobotni, bezdomni, bezdzietni to nię Żydzi, >Ormianie, Muzełmanie ale MY Liberalisci sa gorsi od ... zabijają NAS (są intelientni, bez >krematoriów, psów, strażników, drutów)...
>W kraju nad Wisłą żyjemy - ciągle jeszcze - w liberalnej rzeczywistości. Skoro ma tu miejsce holokaust - proszę wskazać na ten ogrom trupów, którym cechuje się każde całopalenie? Gdzie te stosy trupów???
na tym palega inteligencja zbrodniczej ideologi, jakbym był Hitlerem, nie paliłbym Żydów, ale spowodował, żeby sie nie rozmnażali, czyli zainfekował ich liberalizmem. Czy wiesz że w Izraelu mnożą się jak króliki, dlatego zagarniaja nowe tereny Palestyńczykom. Żeby nie było, w raju kobiety rodziły co 7 lat, seryjnych jedynaków (a więc b mało, 3 dzieci, dzisiaj 1.3)

>>KONSTYTUCJA, wołają ci którzy najbardziej ją łamią
>Czyli kto to jest?
liberałowie, najbardziej PO
haish (2904 punktów)
>>>Liberalizm to holokaust, tylko kogo? przecież bezrobotni, bezdomni, bezdzietni to nię Żydzi, >Ormianie, Muzełmanie ale MY Liberalisci sa gorsi od ... zabijają NAS (są intelientni, bez >krematoriów, psów, strażników, drutów)...
>>W kraju nad Wisłą żyjemy - ciągle jeszcze - w liberalnej rzeczywistości. Skoro ma tu miejsce holokaust - proszę wskazać na ten ogrom trupów, którym cechuje się każde całopalenie? Gdzie te stosy trupów???
>na tym palega inteligencja zbrodniczej ideologi, jakbym był Hitlerem, nie paliłbym Żydów, ale spowodował, żeby sie nie rozmnażali, czyli zainfekował ich liberalizmem. Czy wiesz że w Izraelu mnożą się jak króliki, dlatego zagarniaja nowe tereny Palestyńczykom. Żeby nie było, w raju kobiety rodziły co 7 lat, seryjnych jedynaków (a więc b mało, 3 dzieci, dzisiaj 1.3)

Prawo aliji w Izraelu gwarantuje powrót ludziom pochodzenia żydowskiego - wielu z nich jest Chederim, są też przedstawiciele innych opcji Judaizmu, tak to działa.

>>>KONSTYTUCJA, wołają ci którzy najbardziej ją łamią
>>Czyli kto to jest?
> liberałowie, najbardziej PO

Liberałowie PO to tylko frakcja czegoś co można nazwać agentura Vatykanu.
Klasyczy MYK polega na tym, że na wzór demokracji amerykańskiej istnieją dwa obozy które dzielą
społeczeństwo i wyborców, za sznurki jednymi i drugimi pociągają Masoni.
W Polsce za sznurki pociąga katolicki kler(Vatykańczycy).
Wystarczy posłuchać co lansuje Adaśko Michnik nakłaniający Polaków do kościoła i wypowiadający się jako autorytet w sprawie antysemityzmu, oraz przemyśleć dialogi i dysputy ekumeniczne 'pod egidą' Episkopatu Polski.
26-05-2021 11:10 
 Ocena 4 na 4
Arminius (25555 punktów)czuje pan zdublowanego bluesa?
>Prawo aliji w Izraelu gwarantuje powrót ludziom pochodzenia żydowskiego - wielu z nich jest >Chederim, są też przedstawiciele innych opcji Judaizmu, tak to działa.

Prawo to jest wzorcowym przykładem zwyrodniałej teokracji i kołtuństwa żydowskiego. Bo jak ktoś jest Żydem ale się nawrócił na katolicyzm - to nie jest objęty tym prawem. Czyli znów pan "hasbaryzuje" Niech pan przełoży taką sytuację na grunt - np. polski - czyli uzależniamy określone prawa i przywileje od przynależności do ........religii rzymsko - katolickiej. Czuje pan bluesa? A w Izraelu to rzeczywistość. Tak wygląda sytuacje jeżeli chodzi o Żydów. Oczywiście jest jeszcze - w relacji do Palestyńczyków - rasistowsko - apartheidowski wymiar tego prawa. Bo Palestyńczycy rdzenni mieszkańcy Palestyny, wygnani z niej prze kolonizatorów żydowskich - nie mają prawa powrotu do swej ojcowizny. A Żyd, który od pokoleń przebywał poza nią i nie ma o niej zielonego pojęcia - może tam przyjechać. To sensu stricto ustawy norymberskie tylko a rebourse. I co, czuje pan jeszcze większego bluesa?

"Oswald Rufeisen urodził się w rodzinie żydowskiej w Zadzielu k. Żywca. Uczęszczał do Liceum im. Józefa Piłsudskiego w Bielsku. Po agresji niemieckiej na Polskę wyjechał do Lwowa, a stamtąd do Wilna. Żywiąc poglądy syjonistyczne, nosił się z zamiarem wyjazdu do Palestyny. Zajęcie Litwy przez Rosjan wpłynęło na decyzję o przyuczeniu się do zawodu szewca. Gdy do Wilna wkroczyli Niemcy, Rufeisen został aresztowany 13 lipca 1941. Przed zesłaniem do obozu uratował go nowy zawód. Zatrudniono go przy wyrobie obuwia dla wojska. Jesienią 1941 uciekł na Białoruś. Znalazł schronienie w Mirze. Podając się za Polaka, pracował przez dziewięć miesięcy jako tłumacz na posterunku żandarmerii niemieckiej. W tym czasie kradł broń i zaopatrywał w nią Żydów z mirskiego getta. Gdy uprzedził Żydów o dacie pacyfikacji, został zdradzony przez jednego z nich. Niemcy aresztowali go, zdołał jednak zbiec i od 15 lipca 1942 ukrywał się w klasztorze zmartwychwstanek w Mirze. Podczas pobytu u sióstr zapoznał się z Nowym Testamentem i literaturą katolicką, nawrócił się i przyjął chrzest z rąk zakonnicy. Czując ponownie zagrożenie, opuścił klasztor i przystąpił do partyzantki na terenie Puszczy Nalibockiej.
Po II wojnie światowej powrócił do Polski. Przez Częstochowę i Kraków trafił do Czernej, gdzie 8 czerwca 1945 rozpoczął nowicjat w zakonie karmelitańskim, przybierając imię zakonne Daniel-Maria od Najświętszego Serca Pana Jezusa[2]. Pierwsze śluby złożył 9 czerwca 1946. W latach 1946-1948 studiował filozofię w studium dominikanów w Krakowie, 1948-1950 teologię w Seminarium Duchownym w Przemyślu oraz 1950-1952 w seminarium karmelitów w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 29 czerwca 1952. Po święceniach pracował w Wadowicach, Szopienicach na Górnym Śląsku oraz w Czernej. W maju 1959 wyemigrował do Izraela.
Jako Żyd poprosił o nadanie izraelskiego obywatelstwa. Argumentował swoją prośbę pochodzeniem i tożsamością kulturową, do której się zawsze przyznawał. Niektóre odłamy judaizmu uznawały go za Żyda. Władze odmówiły przyznania mu obywatelstwa z powodu wyznania. Po apelacji do Sądu Najwyższego Rufeisen całkowicie przegrał sprawę. Następnie ubiegał się o obywatelstwo jako nie-żyd. Po sześciu latach przyznano mu obywatelstwo."

pl.wikipedia.org/wiki/Daniel_Rufeisen
romaro (25211 punktów)Odp: czuje pan zdublowanego bluesa?
>Prawo to jest wzorcowym przykładem zwyrodniałej teokracji i kołtuństwa żydowskiego.
Widzę, znalazłeś "podlinkowany tekst".
Skąd to, z "Mein Campf"?
26-05-2021 11:31 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)zgrana karta
>>Prawo to jest wzorcowym przykładem zwyrodniałej teokracji i kołtuństwa żydowskiego.
> Widzę, znalazłeś "podlinkowany tekst".
>Skąd to, z "Mein Campf"?

Reductio ad Hitlerum jest już tak zgraną karta, że tylko ośmiesza i kompromituje tego kto po nią sięga.
romaro (25211 punktów)Odp: zgrana karta
>>>Prawo to jest wzorcowym przykładem zwyrodniałej teokracji i kołtuństwa żydowskiego.
>> Widzę, znalazłeś "podlinkowany tekst".
>>Skąd to, z "Mein Campf"?
>Reductio ad Hitlerum jest już tak zgraną karta, że tylko ośmiesza i kompromituje tego kto po nią sięga.
Ale faszystowskie wizje i przemyślenia zaczerpnięte z Mein Campf, które tu serwujesz, już śmieszyć nie mogą.
26-05-2021 12:10 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)faszystowska rzeczywistość

>Ale faszystowskie wizje i przemyślenia zaczerpnięte z Mein Campf, które tu serwujesz, już >śmieszyć nie mogą.

Faszystowską nie tyle wizję co siermiężną rzeczywistość serwują nam na co dzień Żydzi z Izraela, którzy rasizm i apartheid uczynili głównymi filarami swojej polityki wobec Palestyńczyków.
fakt ów staje się notoryjny w szerokim świecie, o czym informują moje wątki.
26-05-2021 12:34 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: zgrana karta
>>>>Prawo to jest wzorcowym przykładem zwyrodniałej teokracji i kołtuństwa żydowskiego.
>>> Widzę, znalazłeś "podlinkowany tekst".
>>>Skąd to, z "Mein Campf"?
>>Reductio ad Hitlerum jest już tak zgraną karta, że tylko ośmiesza i kompromituje tego kto po nią sięga.
>Ale faszystowskie wizje i przemyślenia zaczerpnięte z Mein Campf, które tu serwujesz, już śmieszyć nie mogą.
pisze sie że mamy kaczofaszyzm, kaczokomunizm, dla mnie najgorsze byłoby kaczoliberalizm (liberalizm jest antyludzki), faszyzm jest prawie z raju (nie wylewamy dziecka z kąpielą)
haish (2904 punktów)Odp:nie blues - a naturalna harmonia mowy
>>Prawo aliji w Izraelu gwarantuje powrót ludziom pochodzenia żydowskiego - wielu z nich jest >Chederim, są też przedstawiciele innych opcji Judaizmu, tak to działa.
>Prawo to jest wzorcowym przykładem zwyrodniałej teokracji i kołtuństwa żydowskiego. Bo jak ktoś jest Żydem ale się nawrócił na katolicyzm - to nie jest objęty tym prawem. Czyli znów pan "hasbaryzuje" Niech pan przełoży taką sytuację na grunt - np. polski - czyli uzależniamy określone prawa i przywileje od przynależności do ........religii rzymsko - katolickiej.

Religia rzymskich katolików w świetle współczesnych dowodów naukowych to kult porównywalny do kultu Kubusia Puchatka i Królewny Śnieżki - porównanie to jest jak najbardziej na miejscu jeżeli
weźmiemy pod uwagę poziom umysłowy dziecka i poziom-stan umysłu wiernego Chrześcijanina.
Podobny stan-poziom umysłu występuje w Islamie i Judaiźmie, o ile w Chrześcijaństwie niemal niemożliwością jest wyzwolenie-uwolnienie się spod narzuconej od dzieciństwa 'nauki', o tyle
Islam i Judaizm takową możliwość oferuje. Wynika to z badań językowych arabskiego Koranu i hebrajskiej Tory. Lingwistyka jak wiadomo jest nauką a nie ideologią lub religią.

ZWOLENNICY BAJEK WALCZĄ O KIELISZEK CHLEBA utrzymując wiernych w błogiej ciemnocie w XXI wieku.
26-05-2021 11:34 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)i znów jak pięść do nosa
>>>Prawo aliji w Izraelu gwarantuje powrót ludziom pochodzenia żydowskiego - wielu z nich jest >Chederim, są też przedstawiciele innych opcji Judaizmu, tak to działa.
>>Prawo to jest wzorcowym przykładem zwyrodniałej teokracji i kołtuństwa żydowskiego. Bo jak ktoś jest Żydem ale się nawrócił na katolicyzm - to nie jest objęty tym prawem. Czyli znów pan "hasbaryzuje" Niech pan przełoży taką sytuację na grunt - np. polski - czyli uzależniamy określone prawa i przywileje od przynależności do ........religii rzymsko - katolickiej.
>Religia rzymskich katolików w świetle współczesnych dowodów naukowych to kult porównywalny do kultu Kubusia Puchatka i Królewny Śnieżki - porównanie to jest jak najbardziej na miejscu jeżeli
>weźmiemy pod uwagę poziom umysłowy dziecka i poziom-stan umysłu wiernego Chrześcijanina.
>Podobny stan-poziom umysłu występuje w Islamie i Judaiźmie, o ile w Chrześcijaństwie niemal niemożliwością jest wyzwolenie-uwolnienie się spod narzuconej od dzieciństwa 'nauki', o tyle
>Islam i Judaizm takową możliwość oferuje. Wynika to z badań językowych arabskiego Koranu i hebrajskiej Tory. Lingwistyka jak wiadomo jest nauką a nie ideologią lub religią.

Ale jak to się wszystko co pan napisał ma do zasadniczej kwestii, czyli kołtuńskiej żydowskiej teokracji w Izraelu, która uzależnia określone prawa od bycia Judejczykiem a jak nim nie jesteś to "cieszysz" się statutem obywatela Ii kategorii???
Ze religie są naiwne i infantylne - to odrębny wątek.
haish (2904 punktów)Odp: to jest bezcenne

>Ale jak to się wszystko co pan napisał ma do zasadniczej kwestii, czyli kołtuńskiej żydowskiej teokracji w Izraelu, która uzależnia określone prawa od bycia Judejczykiem a jak nim nie jesteś to "cieszysz" się statutem obywatela Ii kategorii???
>Ze religie są naiwne i infantylne - to odrębny wątek.

Kategoria obywatela jest rzeczą względną, nie wiem co znaczy kategoria Ii(druga?), ale jestem pewien jednego - niezależnie od tego jak postrzegają mnie inni wiem że MYŚLĘ własnym umysłem.
Czy jestem obywatelem drugiej kategorii?
Jaką wartość ma zdanie ignoranta, głupca - osoby nie mającej własnych poglądów, a hołdującej poglądom innych?
Nawet w kategoriach religijnych nie da się zaprzeczyć (i tego uargumentować) że takie myślenie
jest obcowaniem z boskością(obecnością BOGA w człowieku w kategoriach języka uniwersalnego).
Tym się różni Hebrajskość od Judaizmu.
26-05-2021 12:16 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)co ona oznacza?
>Kategoria obywatela jest rzeczą względną, nie wiem co znaczy kategoria Ii(druga?)

Nie wie pan, co oznacza termin "być obywatelem II kategorii"? Przecież pan dzisiaj nie spadł z Księżyca na glob ziemski?
Biorąc pod uwagę debatowana kwestię oznacza to, że jedni mają określone prawa bo przynależą do określonej religii a inni tych praw nie mają bo do niej nie przynależą. Proste, jasne, klarowne. Jak konstrukcja cepa.
Problem z pana hipokryzją polega na tym, iż gdyby to katolicy w Polsce wprowadzili tego typu zasadę, rwałby pan sobie włosy z głowy. Ale skoro to zrobili Żydzi w Izraelu - to pan dwoi się i troi, żeby ich ekskulpować.
26-05-2021 12:43 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: to jest bezcenne

> jestem pewien jednego - niezależnie od tego jak postrzegają mnie inni wiem że MYŚLĘ własnym umysłem.
tak twierdzą liberałowie (indywidualizm i wolność),
ale to nieprawda
TY, nie istniejesz
jesteś produktem
kogo?
patoelit, ich Hollywood
tak jak i ja
hanging_bishop (1112 punktów)Odp: solidarność?
Chcesz jako taką solidarność do zdemontuj państwa. Wróć do grup zbieracko-łowieckich. Tam ludzie musieli sobie pomagać bo inaczej by nie przetrwali. Spójrz na historię grenlandzkich Inuitów (to niedawny przykład a nie jakiś wyimaginowany raj xd)

"Począwszy od roku 1670, od powołania Kompanii Zatoki Hudsona rozpoczęły się kontakty Inuitów z Europejczykami. W przeciągu lat spowodowały one zmiany kulturowe społeczności arktycznej. Inuici porzucili swój zgodny z cyklem naturalnym zwyczaj polowań, którego celem było uzyskanie żywności i skór na ubrania i inne wyroby, a zaczęli polować zawodowo w celach wymiany za towary dostarczane przez Kompanię - narzędzia, ubrania, żywność itp. Obecność Kompanii przeciągnęła się do lat trzydziestych XX wieku, na długo po włączeniu terenów arktycznych do Kanady. W istocie Kompania działała jako agent rządu federalnego Kanady w kontaktach z Inuitami. Sytuacja uległa zmianie po 1930, kiedy to załamał się rynek i spadło zapotrzebowanie na surowce dostarczane przez Inuitów. Pomoc federalna dostarczała zaledwie podstawowych środków do życia. Przymus szkolny zmuszał Inuitów do oddawania swych dzieci do odległych szkół, co prowadziło do dezintegracji rodziny lub zamieszkania w budowanych przez rząd osiedlach i do reszty odrywało ich od tradycji."

pl.wikipedia.org/wiki/Inuici
26-05-2021 19:42 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Chcesz jako taką solidarność do zdemontuj państwa.
jak sie witamy, podajemy sobie dłonie na znak że nie mamy w rękawie np sztyletu. Jeśli ktoś chce nami rządzic niech pokaze że nie ma po nim "trupów", że nie krzywdził chamów jak na pana przystało, że zarabiał np 2x więcej bo ma IQ 200 (2x większy niz jego cham), jednym slowem jawnośc, jak w raju, gdzie wszyscy wszystko o sobie wiedzieli

> Spójrz na historię Inuitów (to niedawny przykład a nie jakiś wyimaginowany raj xd)
raj opowiadany z pokolenia na pokolenie (300 pokolen) jest pokolorowany, ale nie wyimaginowany, To nasza istota

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365