 |
Czy Emma poradzi sobie z chińskimi i rosyjskimi żołdakami? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-05-2021 23:19 | Arminius (25555 punktów) | Czy Emma poradzi sobie z chińskimi i rosyjskimi żołdakami?
1 na 1 | W załączonym materiale z Youtube zamieszczone są trzy krótkie filmy werbunkowe zachęcające do służby w armii: chińskiej, rosyjskiej i amerykańskiej. Film chiński i rosyjski odwołują się do tych samych wartości, chociaż zrobione są według innej formuły. Na ich tle produkcja amerykańska jawi się niczym absolutne curiosum. Zapraszam do obejrzenia podlinkowanego materiału. Nie opatruję go komentarzem, zachęcając wielce do zapoznania się z ....komentarzami pod filmem - na Youtube. Są bardzo trafne i...pikantne w swych przesłaniach. Tutaj tylko dla podrasowania apetytu, zamieszczę kilka z nich (ostatni moim zdaniem jest najlepszy) i wyrażę finalnie opinię, iż jeżeli armia amerykańska jest/staje się jak w filmiku werbunkowym, który ją reklamuje - to koniec USA jako mocarstwa globalnego jest pewny jak w banku. www.youtube.com/watch?v=Kfe6d6MzeLM"I guess the Russian or Chinese domination over the world may not be this bad" "Chinese Army: showing off their strongest weapons Russian Army: showing off their strongest men US Army: showing off Emma's two moms" "The worst thing is that Emma probably joined because she couldn't pay off her $100,000 debt from her lesbian dance theory degree" "We sleep peacefully in our beds at night because Corporal Emma has two mothers." -Sun Tzu" | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >to koniec USA jako mocarstwa globalnego jest pewny jak w banku.
Widać, że przynależysz do starej gwardii i nie rozumiesz przyszłości.
Czasy kiedy mężczyźni drą się na siebie stojąc twarzą w twarz po czym udają się na macanie broni kończą się.
Amerykanie najwyraźniej już to zrozumieli a reszta jak zawsze za nimi z tyłu.
Z tych trzech chińska jest wg mnie najbardziej prymitywna.
|
|
 | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | >> >Amerykanie najwyraźniej już to zrozumieli a reszta jak zawsze za nimi z tyłu. >
Widać, że jesteś znawcą Ameryki, to nam wyjaśnij, jak Amerykanie skolonizowali Kanał Panamski, ilu cywilów wymordowali, ile na tym zarobili i jak Panamczycy odzyskali władzę nad swoim terenem i kanałem ?? Wytłumacz nam czy Gwatemalczycy są szczęśliwi, od amerykańskiej wolności, demokracji i tolerancji ??
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >>>>Amerykanie najwyraźniej już to zrozumieli a reszta jak zawsze za nimi z tyłu. >> >Widać, że jesteś znawcą Ameryki, to nam wyjaśnij, jak Amerykanie skolonizowali Kanał Panamski, ilu cywilów wymordowali, ile na tym zarobili i jak Panamczycy odzyskali władzę nad swoim terenem i kanałem ?? >Wytłumacz nam czy Gwatemalczycy są szczęśliwi, od amerykańskiej wolności, demokracji i tolerancji ??
Każdy człowiek na świecie walczy o swoje wpływy. Ty też. Ty też chcesz być u władzy a władza polega na tym, że inni musza być ci podporządkowani.
Polski rząd chce rządzić między trzema morzami a to znaczy, że chce odebrać władzę innym i uczynic ich sobie podporzadkowanymi.
Nie unikniesz próby dominacji. Sam być może dominujesz nad zwierzętami hodowlanymi w swojej zagrodzie czyniąc ich życie całkowicie podporządkowane twojemu.
Nie ma sensu walczyć z Amerykanami, bo to walka przegrana. Nie ma sensu zrobić sobie wrogów z Amerykanów, bo Cię zlikwidują w ten czy inny sposób.
Trzeba stworzyć układ, który będzie Ci służył, ze świadomością, że Amerykanie przyjadą, żeby nami rządzić.
Proste to nie jest ale ja stawiam na publicznie jawną księgę kapitału, kryptograficznie zabezpieczona pod kolektywna kontrolą, wobec której JP Morgan będzie bezsilny.
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | najlepsza? |
>Z tych trzech chińska jest wg mnie najbardziej prymitywna.
I dlatego najlepsza. Był pan w wojsku?
|
|
z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy Emma poradzi sobie z chińskimi i rosyjskimi żołdakami? | > - to koniec USA jako mocarstwa globalnego jest pewny jak w banku.> Amerykanie sprytnie ograli Europę w XX w. i dalej poszerzają swoje strefy okupacyjne. Ameryka ogrywa nas swoją agenturą, ktorą instaluje DEMOKRATYCZNIE i PROPAGANDĄ. Ilu agentów CIA pokonało ludowe wojsko polskie ? Jak działała ich propaganda wtedy a jak działa dziś ?? Wojsko jest używane na mądrzejszych, którym się wydaje, że dadzą radę amerykańskiej machinie śmierci, która co roku jest zasilana setkami miliardów dolarów. Amerykańskie wojsko to psychopaci w połączeniu z najdroższą, kosztowną techniką. Im coś jest bardziej skomplikowane tym łatwiej to uszkodzić. Żydzi organizując zamach stanu w Rosji, rozmontowali w carskim wojsku system łączności. Były to czasy, że rozkazy przesyłano kurierami a rozkaz był zalakowany i oznaczony pieczęcią. Sprytni Żydzi podrobili pieczęcie i kierowali carskim wojskiem na jego zgubę. Propagandą skierowaną do dziadostwa zniszczyli morale wojska. Na końcu zamordowali cara Romanowa, z rodziną, po żydowsku. Po udanym zamachu żydobolszewicy, już od 193O roku, zaczęli robić z ZSRR, AMERYKAŃSKĄ PUŁAPKĘ NA NIEMCÓW, KTÓRYCH ZBROILI AMERYKANIE. Drogi tranzytu amerykańskiego uzbrojenia do radzieckiej pułapki zaczęto robić już w latach trzydziestych. Żydzi zgonili 2OO tysięcy Rosjan do kopania Kanału Białomorskiego a później zaatakowali Finlandię, żeby go bronić. Było to na długo przed wysłaniem Niemców do pułapki. Amerykanie już w latach trzydziestych rozpoczęli produkcję uzbrojenia, które dostarczali do swojej pułapki. Amerykanie dostarczyli do radzieckiej pułapki m. in. DWADZIEŚCIA DWA TYSIĄCE SAMOLOTÓW, Tutaj nasuwają się pytania: kto i gdzie szkolił pilotów, nawigatorów i mechaników ?? Dostarczono 3 miliony ton paliwa lotniczego, kiedy i gdzie rozpoczęto budowę rafinerii i gdzie to magazynowano w amerykańskiej radzieckiej pułapce ?? Kto i kiedy wyprodukował cysterny kolejowe na szerszy rozstaw kół ?? Tak zwany "cud nad Wisłą" w rzeczywistości, miał tylko spowodować efekt propagandowy zagrożenia Europy, żydokomunizmem. Amerykanie wykorzystali to do bezproblemowego uzbrojenia Niemiec w celu "obrony" Europy, operacja GOTT MIT UNS. Amerykanie RÓWNOCZEŚNIE zbroili Niemców i inwestowali w swoją pułapkę na nich w ZSRR. Potem się przyglądali jak dwa narody się wyniszczają by na końcu "RATOWAĆ" bezbronną Europę. Dzisiaj reżim amerykański zainstalował się u nas i można pomyśleć by nam wypłacili odszkodowania za wojnę, którą SFINANSOWALI. Jako sprawca kierowniczy odpowiada bardziej niż sprawca wykonawczy. Niemcom obiecali tysiąc letnią trzecią Rzeszę a nam potęgę pomiędzy trzema morzami. Polski mrzonki o potędze skończą się tak samo jak niemieckie albo jak to u nas bywa jeszcze gorzej. www.salon2(*)1138894,list-engelsa-do-marksa" Im więcej rozmyślam nad historią, tym jaśniej widzę, że Polacy są une nation foutue (narodem skazanym na zagładę), którym można tylko dopóty posługiwać się jako narzędziem, dopóki sama Rosja nie zostanie wciągnięta w wir rewolucji agrarnej. Od tej chwili Polska nie będzie już miała absolutnie żadnej raison d'etre (racji bytu)." Ciągle jesteśmy narzędziem w obcych rękach i problemem dla Europy.
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | W Polsce nie powinno się reklamowac wojska za pieniądze z podatków od zmycia podłóg przez Zosię O. a także z podatków od bochenka chleba skonsumowanego przez Zosię za resztę.
To zrobi ludziom tylko wodę z mózgu.
Jeżeli funkcjonariusz "państwa" czuje się już w powinnosci puścić cudzą kasę na propagandę, bo jego szwagier robi klipy i musi zarobić, to powinien propagować pacyfizm i neutalizm. Wtedy przynajmniej będzie mniej wody z ludzkich mózgów.
|
|
|  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | >W Polsce nie powinno się reklamowac wojska za pieniądze z podatków od zmycia podłóg przez Zosię O. a także z podatków od bochenka chleba skonsumowanego przez Zosię za resztę. >To zrobi ludziom tylko wodę z mózgu. >
Przecież w Polsce wojsko jest w obcych rękach i oni nie reklamują wojska, tylko robią pranie mózgów o zagrożeniu. Amerykanie przed uzbrojeniem Niemiec robili propagandę o zagrożeniu komunizmem z Rosji, który SFINANSOWALI. Tak zwany cud nad Wisłą to była prowokacja, w celu urealnienia zagrożenia żydobolszewizmem i przyłączeniu się naiwnych państw do amerykańskiego zbrojenia Niemiec. Czesi wywieźli swoje złoto do Wielkiej Brytanii a Brytyjczycy dali je Niemcom na zbrojenie. Jak się zwozi amerykańską broń do Europy to nie wróży to nic dobrego. Amerykańskie zbrojenie Niemiec obsługiwał bank JP Morgan. Bank, który "zaprosił" do Polski, agent Morawiecki i DAŁ IM PIENIĄDZE na budowę masarni. Nie znasz historii a świat postrzegasz jak dziecko, zauroczone telewizyjnymi bajkami.
|
|
| |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Przecież w Polsce wojsko jest w obcych rękachMoże, nie wiem tego, zresztą nie zajmuje mnie to. Może dlatego w swoich politycznych postulatach nie znalazłem żadnego miejsca dla wojska. Może, bo stworzyłem swoje postulaty intuicyjnie, wyciągnąłem je z emocji jakie jawią się w moim umyśle i nie miałem żadnej potrzeby, żeby odnosić się do istnienia i działalności wojska. Złościsz się jak dziecko. Jakbyś nigdy nie słyszał o neuronach lustrzanych pl.wikipedia.org/wiki/Neurony_lustrzaneCzy nie rozumiesz do czego twoja złość prowadzi i od czego wywodzi się pojęcie "zła"? Już Ci tłumaczyłem, że za bardzo koncentrujesz się na wrogach. Ty masz tylko wiedzieć kto jest twoim wrogiem ale nie masz mu poświęcać całej swojej uwagi, bo jeżeli to zrobisz to niechybnie znajdziesz się w piekle. Rozmyślanie o wrogach czyni z Ciebie rewanżystę. Będąc rewanżystą niczego nie osiągniesz. Lepiej skoncentrować się na przyszłości i na tym co sami jeszcze możemy stworzyć. Jeżeli skupisz sie na przyszłości staniesz się kreacjonistą.
|
|
1 na 1 | Kulmin (4007 punktów) | Błąd jaki popełniasz to porównanie ze sobą klipów, które mają różnych od siebie adresatów. W skolektywizowanym społeczeństwie Chin pokaz siły, patriotyzmu, kolektywu pewnie trafi do chińskiej młodzieży. Rosyjskie społeczeństwo też do liberalnych nie należy, jest raczej konserwatywne w swojej masie - stąd tradycyjne w swojej formie przesłanie.
Natomiast amerykańskie społeczeństwo jest silnie zindywidualizowane. Zauważ, że na rosyjskim klipie jest główny bohater ale on jest anonimowy - to jest prototyp rosyjskiego żołnierza, który wiódł normalne, przeciętne życie. Natomiast na amerykańskim klipie mamy postać z imieniem - Emme - która ma swoją historię. Jest postacią z którą można się utożsamić, z którą można empatyzować i zrozumieć jej motywacje. Ten klip jest lepiej przemyślany z psychologicznego punktu widzenia, bo celuje w wewnętrzne życie człowieka - w jego motywacje, cele. Wynosi na piedestał transgresję stereotypów i ról społecznych jakie narzuca otoczenie na młodych ludzi, którzy chcą żyć własnym życiem, a nie sterowanym przez bezosobowe instancje jak kościół, państwo czy kultura.
Mi się bardzo podoba amerykański klip. Przede wszystkim próbuje odmienić obraz wojska i armii z anonimowej i homogenicznej masy, na miejsce realizowania siebie przez jednostki.
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Mi się bardzo podoba amerykański klip. Przede wszystkim próbuje odmienić obraz wojska i armii z anonimowej i homogenicznej masy, na miejsce realizowania siebie przez jednostki.A jaki wytrawny styl. Od razu widać, że klip kierowny jest do ludzi inteligentnych i zawiera w sobie przesłanie wolności i tolerancji, której potencjalni żołnierze mają bronić. Polecam podobny styl przyjemnego serialu de.m.wikipedia.org/wiki/Love,_Death_&_RobotsNajbardziej prymitywna jest chińska reklama. Islamiści robią podobne rekrutując żołnierzy do armii państwa islamskiego. Ona opiera się głównie na prezentacji broni i ognia jej rażenia, odnosi się do prymitywnych instynktow walki.
|
|
|  | 1 na 1 z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | >> >Od razu widać, że klip kierowny jest do ludzi inteligentnych i zawiera w sobie przesłanie wolności i tolerancji, której potencjalni żołnierze mają bronić. >
To przesłanie "wolności" i "tolerancji" to po to, żeby psychol jak ma sumienie, to żeby go nie gryzło po zamordowaniu niewinnych ludzi a idiotom, telewidzom stwarzał wizję LEGALNEGO MORDOWANIA. Wojsko nie ma nic wspólnego z inteligentnymi ludźmi i nie chce mieć. Amerykańskie wojsko nikogo nie broni, morduje by kraść i zajmować teren gdzie są surowce do ukradzenia. Kto się "broni" mordując ludzi 2O OOO km od siebie ??
|
|
 | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | > >Mi się bardzo podoba amerykański klip. Przede wszystkim próbuje odmienić obraz wojska i armii z anonimowej i homogenicznej masy, na miejsce realizowania siebie przez jednostki.
Celem tego filmu jest tak pobudzić psychopatów i sadystów, żeby udali się do komisji wojskowej, gdzie spece określą jego stopień zaburzeń i wydadzą pozytywną opinię jak przejdzie badanie na właściwy typ osobowości anankastycznej. A jak jest biedny i nie ma rodziny to jest to kandydat idealny, na sapera. Jak, psychopata i sadysta wyobraża sobie realizowanie SIEBIE w wojsku, ma tam do wyboru kilka możliwości, technik mordowania ludzi. Jest SZTUKĄ, narzędziem w rękach jeszcze gorszych amerykańskich psycholi. Psychopata i przeprogramowany anankastyk realizują siebie w wojsku, dobre.
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | żołdak chiński | >Błąd jaki popełniasz to porównanie ze sobą klipów, które mają różnych od siebie adresatów. W skolektywizowanym społeczeństwie Chin pokaz siły, patriotyzmu, kolektywu pewnie trafi do chińskiej młodzieży. Rosyjskie społeczeństwo też do liberalnych nie należy, jest raczej konserwatywne w swojej masie - stąd tradycyjne w swojej formie przesłanie. >Natomiast amerykańskie społeczeństwo jest silnie zindywidualizowane. >Zauważ, że na rosyjskim klipie jest główny bohater ale on jest anonimowy - to jest prototyp rosyjskiego żołnierza, który wiódł normalne, przeciętne życie. >Natomiast na amerykańskim klipie mamy postać z imieniem - Emme - która ma swoją historię. Jest postacią z którą można się utożsamić, z którą można empatyzować i zrozumieć jej motywacje. >Ten klip jest lepiej przemyślany z psychologicznego punktu widzenia, bo celuje w wewnętrzne życie człowieka - w jego motywacje, cele. Wynosi na piedestał transgresję stereotypów i ról społecznych jakie narzuca otoczenie na młodych ludzi, którzy chcą żyć własnym życiem, a nie sterowanym przez bezosobowe instancje jak kościół, państwo czy kultura. >Mi się bardzo podoba amerykański klip. Przede wszystkim próbuje odmienić obraz wojska i armii z anonimowej i homogenicznej masy, na miejsce realizowania siebie przez jednostki.
Pan w sposób karykaturalny przeintelektualizowuje kwestię. Wojsko nie jest po to, żeby się "w nim realizować" w formule Emmy. Żołdak chiński mający zaplecze w konfucjańskim ideolo plus technologii najwyższego sortu ( a staje się ona z dnia na dzień coraz lepsza) be zproblemy poradzi sobie z Emmą. Każdy kto był w wojsku widzi to jak na dłoni. Był pan w wojsku?
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: żołdak chiński | >Pan w sposób karykaturalny przeintelektualizowuje kwestię. Wojsko nie jest po to, żeby się "w nim realizować" w formule Emmy. >Żołdak chiński mający zaplecze w konfucjańskim ideolo plus technologii najwyższego sortu ( a staje się ona z dnia na dzień coraz lepsza) be zproblemy poradzi sobie z Emmą. Każdy kto był w wojsku widzi to jak na dłoni. Był pan w wojsku?
Pan wyobraża sobie żołnierzy najwyraźniej jako roboty.
Do tego uważa pan, że taki prototyp żołnierza jest właściwy.
Nawet nie chce sobie wyobrażać co za świat może wynikać z takich przekonań. Taki, w którym nie chciałbym żyć.
Proszę się zreflektować, bo nasze projekcje mają w zwyczaju się urzeczywistniac.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|