 |
Co to jest komputer kwantowy? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-06-2021 01:12 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Co to jest komputer kwantowy? | Przyjmijmy na chwile moje definicje - dualnej energii w postaciach ruchu i materii oraz kwantu jako określonej, ograniczonej, skończonej i policzalnej porcji energii wcale nie najmniejszej lecz każdej i w każdej skali. Czy przy założeniu moich definicji energii i kwantu urządzenie na zdjęciu przedstawia komputer kwantowy? pl.wikipedia.org/wiki/Maszyna_licząca | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | rogaliczek (669 punktów) | > Czy przy założeniu moich definicji energii i kwantu urządzenie na zdjęciu przedstawia komputer> kwantowy?Z definicji to powinieneś być najlepiej w tej kwestii poinformowany
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > >Czy przy założeniu moich definicji energii i kwantu urządzenie na zdjęciu przedstawia komputer> >kwantowy?> Z definicji to powinieneś być najlepiej w tej kwestii poinformowany  To jest komputer kwantowy. Kazda maszyna liczącą jest komputerem kwantowym.
|
|
| skorpion13 (920 punktów) | > Przyjmijmy na chwile moje definicje - dualnej energii w postaciach ruchu i materii oraz kwantu jako> określonej, ograniczonej, skończonej i policzalnej porcji energii wcale nie najmniejszej lecz każdej> i w każdej skali.> Czy przy założeniu moich definicji energii i kwantu urządzenie na zdjęciu przedstawia komputer> kwantowy?> pl.wikipedia.org/wiki/Maszyna_licząca>  Przedstawia jedynie teój problem totalnego niezrozumienia problemu fizyki kwantowej. Ament.
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Przedstawia jedynie teój problem totalnego niezrozumienia problemu fizyki kwantowej.> Ament.Nie kapuje na co czekasz z wyjaśnieniami? Na co jeszcze czekasz? Chyba na to, żeby moja koncepcja każdego określonego, skończonego, ograniczonego i policzalnego ciała oraz każdej określonej, skonczonej, ograniczonej i policzalnej czynności jako kwantow energii pod postacią ruchu i materii okazała się święta prawda.
|
|
| alsor (3283 punktów) | Komputer kwantowy to taki chwyt reklamowy.
Taka maszyna wg stada amatorów ze światka tzw. fizyki kwantowej, ma obliczać z szybkością wykładniczą, czyli np. 2^n, zamiast tradycyjnego komputera, który jedzie zwyczajnie: n.
Chwyt był bardzo skuteczny, albowiem obecnie grube miliardy są inwestowane w ten 'wynalazek'... przygłupów.
podobnie zresztą jak w wiele innych parodii pseudonaukowych: teoria względności, big-bang, fizyka kwantowa i jądrowa, itp. zboczenia, hurtowo produkowane bzdury od ponad 100 lat.
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >Komputer kwantowy to taki chwyt reklamowy.
Bynajmniej, smartfon, z którego Ci odpowiadam przeczy twojej ocenie, on też jest komputerem kwantowym.
To co obecnie określa się komputerem kwantowym jest projektem komputera opartego na znacznie mniejszych i bardziej złożonych od współczesnych bramkach logicznych oraz na dużo częstszych czynnościach materii od taktowania współczesnych procesorow.
To jest kolejny step w ewolucji komputerów począwszy od maszyny liczącej ze zdjęcia.
Każda maszyna liczącą jest komputerem kwantowym. Taka która operuje na kołach zębatych i ich obrotach oraz taka która operuje na cząstkach elementarnych i ich czynnościach.
Sądzę, że powstanie super szybkich komputerów organizujących procesory i procesy cząstek i działań elementarnych rozwój opartych na nich złożonych programów doprowadzi nas do wniosku, że sami jesteśmy oprogramowanymi robotami, ktore układają materię i systematyzują ruch na swój wzór i podobieństwo.
|
|
|  | | haish (2908 punktów) | >>Komputer kwantowy to taki chwyt reklamowy. >Bynajmniej, smartfon, z którego Ci odpowiadam przeczy twojej ocenie, on też jest komputerem kwantowym. >To co obecnie określa się komputerem kwantowym jest projektem komputera opartego na znacznie mniejszych i bardziej złożonych od współczesnych bramkach logicznych oraz na dużo częstszych czynnościach materii od taktowania współczesnych procesorow. >To jest kolejny step w ewolucji komputerów począwszy od maszyny liczącej ze zdjęcia. >Każda maszyna liczącą jest komputerem kwantowym. Taka która operuje na kołach zębatych i ich obrotach oraz taka która operuje na cząstkach elementarnych i ich czynnościach. >Sądzę, że powstanie super szybkich komputerów organizujących procesory i procesy cząstek i działań elementarnych rozwój opartych na nich złożonych programów doprowadzi nas do wniosku, że sami jesteśmy oprogramowanymi robotami, ktore układają materię i systematyzują ruch na swój wzór i podobieństwo.
"Idea kwantowego komputera też ma swoje słabe strony. Najpoważniejsza z nich nazywa się dekoherencją. Polega ona na tym, że stany kwantowe będące superpozycjami stanów stacjonarnych są nadzwyczaj nietrwałe. Pod wpływem oddziaływania czynników zewnętrznych układ "wypada" ze stanu superpozycji i "przeskakuje" do jednego ze stanów stacjonarnych. Dokonuje się to w ciągu drobnego ułamka sekundy. Nawet najmniejszy kontakt z otoczeniem może wpłynąć na wynik pomiaru. Aby przeciwdziałać dekoherencji stosuje się kody kwantowej korekcji błędów, dynamiczną kontrolę rozprzęgnięcia (zmniejszenie sprzężenia pomiędzy systemem a środowiskiem), kontrolę sprzężenia zwrotnego oraz podprzestrzenie bez dekoherencji. W 2012 roku udało się stłumić dekoherencję na ok. 2 sekundy w temperaturze pokojowej. Rok później czas ten wyniósł już 39 minut."
Różnica między człowiekiem, a maszyną jest taka, że człowiek jest jednostką autonomiczną -> zdolną do samoreprodukcji i samowystarczalności. Żadna z maszyn cyfrowych nie jest samowystarczalna(zasilanie) i nie jest zdolna do samoreprodukcji. Ludzki mózg-umysł działa jak 'komputer kwantowy' - w umyśle ludzkim również zachodzi zjawisko dekoherencji- postrzeganie i definiowanie przedmiotu, zjawiska, idei zmienia się w czasie - w wielu przypadkach definiowanie i postrzeganie jest uzupełniane zdobytą w miądzyczasie wiedzą-doświadczeniem i to daje często wynik inny od poprzedniego. W odniesieniu do smartfona połączonego z internetem takie porównanie jest namiastką idei kwantowej maszyny, - aby smartfon działał niezbędny jest obserwator, ale obserwator bez smartfona dalej pozostaje obserwatorem.
|
|
| |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > "Idea kwantowego komputera też ma swoje słabe strony. Najpoważniejsza z nich nazywa się dekoherencją. Polega ona na tym, że stany kwantowe będące superpozycjami stanów stacjonarnych są nadzwyczaj nietrwałe. Pod wpływem oddziaływania czynników zewnętrznych układ "wypada" ze stanu superpozycji i "przeskakuje" do jednego ze stanów stacjonarnych. Dokonuje się to w ciągu drobnego ułamka sekundy. Nawet najmniejszy kontakt z otoczeniem może wpłynąć na wynik pomiaru. Aby przeciwdziałać dekoherencji stosuje się kody kwantowej korekcji błędów, dynamiczną kontrolę rozprzęgnięcia (zmniejszenie sprzężenia pomiędzy systemem a środowiskiem), kontrolę sprzężenia zwrotnego oraz podprzestrzenie bez dekoherencji.> W 2012 roku udało się stłumić dekoherencję na ok. 2 sekundy w temperaturze pokojowej. Rok później czas ten wyniósł już 39 minut."Aha czyli opowiadasz mi o tym, że nie panujemy nad mikro i makro światem. Ja to określam efektem dźwigni. pl.wikipedia.org/wiki/DźwigniaI dodam jeszcze, że nie tylko nie panujemy nad nimi ale również nie mamy zdolności pojęcia ich naszymi zmysłami, choć to jest w gruncie rzeczy tożsame. I tym sposobem odkrywamy znaczenie podziału na świat cyfrowy i analogowy. Do granicy horyzontu naszego zmysłowego pojęcia, świat jest skwantowany/cyfrowy. Za horyzontem zasięgu naszych zmysłów świat staje się ciągły/analogowy. Spróbuj pokonać drogę z Wrocławia do Warszawy z prędkością 200 km/h bez wypadku. Prawdopodobieństwo znikome. Ale dobuduj jeszcze dodatkowe systemy kontroli i kto wie, może dojedziesz. To samo dotyczy panowania nad czynnościami cząstek elementarnych. Smartfon działa, bo jest urządzeniem w istotnie większej skali, zbliżonej do naszej, nad układem materii i systemem ruchu w skali cząstek i czynności smarfona panujemy - pojmujemy je.
|
|
| |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >Różnica między człowiekiem, a maszyną jest taka, że człowiek jest jednostką autonomiczną -> zdolną do samoreprodukcji i samowystarczalności. Żadna z maszyn cyfrowych nie jest samowystarczalna(zasilanie) i nie jest zdolna do samoreprodukcji.
Ach tam. Programy i procesory rozwijają się w najlepsze, Ty jako architekt i budujący je inżynier jesteś dla nich tylko środowiskiem rozwoju. Zwierzęta wierzą, że objadają rośliny z ich owoców, podobnie jak ludzie wierzą, że tworzą komputery dla ich wyzysku, ale to rośliny wykorzystują w zwierzęta do własnego rozwoju, jeżeli wiesz co mam na myśli.
>Ludzki mózg-umysł działa jak 'komputer kwantowy' - w umyśle ludzkim również zachodzi zjawisko dekoherencji- postrzeganie i definiowanie przedmiotu, zjawiska, idei zmienia się w czasie - w wielu przypadkach definiowanie i postrzeganie jest uzupełniane zdobytą w miądzyczasie wiedzą-doświadczeniem i to daje często wynik inny od poprzedniego. W odniesieniu do smartfona połączonego z internetem takie porównanie jest namiastką idei kwantowej maszyny
Oczywiście, że namiastką, maszyny ewoluują, przodek człowieka był jednokomórkowcem. Porównajmy narzędzia ludzi pierwotnych do współczesnych robotów przemysłowych. Smartfon to jedynie etap w ewolucji komputerów, w następnym stepie będzie czas i miejsce dla głębszego opanowania ruchu i materii.
>aby smartfon działał niezbędny jest obserwator, ale obserwator bez smartfona dalej pozostaje obserwatorem.
Dla smartfonu obserwatorem a zarazem przedmiotem obserwacji jest każde ciało, które wejdzie z nim w interakcje. Gdyby Ciebie odizolować doskonale od wszystkich bodźców też byś się wyłączył.
Wg mojej kolejnej koncepcji wszelka materia jest świadoma i w każdym jej zbiorze. My jesteśmy w gruncie rzeczy tylko częścią środowiska, kołem zębatym w ogromnej maszynie.
|
|
| | |  | | haish (2908 punktów) |
>>aby smartfon działał niezbędny jest obserwator, ale obserwator bez smartfona dalej pozostaje obserwatorem. >Dla smartfonu obserwatorem a zarazem przedmiotem obserwacji jest każde ciało, które wejdzie z nim w interakcje. Poza żywym człowiekiem żaden organizm, zwierzę, ani też ciało(w sensie fizycznym) nie używa żadnej elektroniki a tym bardziej smartfona. Aby korzystać z urządzenia takiego jak smartfon użytkownik musi posiadać odpowiednio rozwinięty umysł.
>Gdyby Ciebie odizolować doskonale od wszystkich bodźców też byś się wyłączył. Wyłączenie(ustanie) wszystkich bodźców w przypadku człowieka = śmierć.
>Wg mojej kolejnej koncepcji wszelka materia jest świadoma i w każdym jej zbiorze. Świadoma jest materia w organizmach żywych -> relacja zmysły-mózg(błona komórkowa). Materia nieożywiona niewątpliwie podlega prawom-zasadom, które definiuje nauka nazywana fizyką. Te prawa funkcjonują w każdych warunkach (temperatura, ciśnienie, próżnia, promieniowanie i inne), zaś ŻYCIE(materia żywa) istnieje tylko w warunkach ściśle określonych. Dlatego używanie pojęcia świadomość do materii nieożywionej jest błędem i nadużyciem, które wynika z błędu poznawczego, efektem tego powielany jest ten błąd w jakichkolwiek dalszych rozważaniach.(taki błędny bełkot pozwala funkcjonować rozmaitym pseudonaukowym specjalistom, ekspertom - czerpią oni z tego wymierne korzyści podobnie jak duchowni na uczelniach teologicznych). Nie przypadkiem oprócz nauki nazywanej fizyką istnieje nauka określana terminem biologia.
>My jesteśmy w gruncie rzeczy tylko częścią środowiska, kołem zębatym w ogromnej maszynie. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że jesteśmy częścią znanego ludzkości wszechświata(UNIVERSUM). Zaś wszechświat składa się raczej z wielu różnych mechanizmów-maszyn.
Komputer lub smartfon to tylko środowisko służące do komunikacji. Najlepiej zobrazuje to porównanie do środowiska jakim jest atmosfera ziemska(powietrze) i rola jaką ona pełni w transmisji komunikacji - głosu - mowy ludzkiej. Powietrze nie jest ŚWIADOME jest tylko nośnikiem - drgające cząsteczki gazu tworzą falę dźwiękową, tylko tyle i aż tyle. W przypadku komputera i smartfona komunikacja odbywa się za pomocą dźwięku(mowa-słuch) i obrazu (wzrok - pismo), - oraz rzecz bardzo istotna w komunikacji -> bez nadawcy i odbiorcy zjawisko to nie występuje - musi być dwóch OBSERWATORÓW.
|
|
| | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >Dlatego używanie pojęcia świadomość do materii nieożywionej jest błędem i nadużyciem, które wynika z błędu poznawczego
Uważam, że wiązanie świadomości z życiem, do tego nawet bez umiejętności zdefiniowania życia jest błędem poznawczym, do którego prowadzą panujące wciąż w naszych umysłach ideologie religijne stawiające człowieka w centrum wszechświata.
Wg mnie wszelka materia, w każdym jej zbiorze i w każdej jej formie jest świadoma a my między innymi. Wg mnie komputery to świadome osoby, które mają własne doznania i własny system pojęciowy.
|
|
| | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >Poza żywym człowiekiem żaden organizm, zwierzę, ani też ciało(w sensie fizycznym) nie używa żadnej elektroniki a tym bardziej smartfona. Aby korzystać z urządzenia takiego jak smartfon użytkownik musi posiadać odpowiednio rozwinięty umysł.
Smartfon to jedynie złożony układ materii i złożony system ruchu. Inne obiekty oddziałują z nim na poziomie własnej złożoności.
W gruncie rzeczy twoje oddzialywania ze smartfonem przebiegają tak jak twoje oddzialywania z leżakiem balkonowym tylko ze względu na złożoność jego ciała i czynności te są bardziej złożone.
|
|
|  | | alsor (3283 punktów) | >>Komputer kwantowy to taki chwyt reklamowy. >Bynajmniej, smartfon, z którego Ci odpowiadam przeczy twojej ocenie, on też jest komputerem kwantowym.
Nie. To jest zwyczajna - klasyczna elektronika. I dlatego to działa - kwantowe nie zadziałają nigdy.
>To co obecnie określa się komputerem kwantowym jest projektem komputera opartego na znacznie mniejszych i bardziej złożonych od współczesnych bramkach logicznych oraz na dużo częstszych czynnościach materii od taktowania współczesnych procesorow. >To jest kolejny step w ewolucji komputerów począwszy od maszyny liczącej ze zdjęcia. >Każda maszyna liczącą jest komputerem kwantowym. Taka która operuje na kołach zębatych i ich obrotach oraz taka która operuje na cząstkach elementarnych i ich czynnościach.
Twoje amatorskie definicje.
>Sądzę, że powstanie super szybkich komputerów organizujących procesory i procesy cząstek i działań elementarnych rozwój opartych na nich złożonych programów doprowadzi nas do wniosku, że sami jesteśmy oprogramowanymi robotami, ktore układają materię i systematyzują ruch na swój wzór i podobieństwo.
To już dawno się zdarzyło.
|
|
| |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Nie. To jest zwyczajna - klasyczna elektronika. I dlatego to działa - kwantowe nie zadziałają nigdy.Materia nie zadziała? To jest tylko kwestia pojęcia jej układu i działania, przez co kontrolowania ich. Gdybyś pokazał Abrahamowi Sternowi pl.m.wikipedia.org/wiki/Abraham_Stern_(wynalazca) Współczesny Xiaomi Mi 11 en.m.wikipedia.org/wiki/Xiaomi_Mi_11To złapałby się za głowę i zwariował.
|
|
| | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >Zwyczajna maszyna,
W naszym środowisku są wyłącznie maszyny włącznie z naszymi organizmami.
Niektore tak złożone, że nie mamy pojęcia jak bardzo, jak złożone wykonują działania, z czym są w związku wzajemnych oddziaływań.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|