Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co to jest komputer kwantowy?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
05-06-2021 01:12Hamerlik Konopka (19903 punktów)Co to jest komputer kwantowy?
Przyjmijmy na chwile moje definicje - dualnej energii w postaciach ruchu i materii oraz kwantu jako określonej, ograniczonej, skończonej i policzalnej porcji energii wcale nie najmniejszej lecz każdej i w każdej skali.

Czy przy założeniu moich definicji energii i kwantu urządzenie na zdjęciu przedstawia komputer kwantowy?

pl.wikipedia.org/wiki/Maszyna_licząca

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

rogaliczek (669 punktów)
>Czy przy założeniu moich definicji energii i kwantu urządzenie na zdjęciu przedstawia komputer
>kwantowy?

Z definicji to powinieneś być najlepiej w tej kwestii poinformowany
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Czy przy założeniu moich definicji energii i kwantu urządzenie na zdjęciu przedstawia komputer
>>kwantowy?
>Z definicji to powinieneś być najlepiej w tej kwestii poinformowany

To jest komputer kwantowy.
Kazda maszyna liczącą jest komputerem kwantowym.
skorpion13 (920 punktów)
>Przyjmijmy na chwile moje definicje - dualnej energii w postaciach ruchu i materii oraz kwantu jako
>określonej, ograniczonej, skończonej i policzalnej porcji energii wcale nie najmniejszej lecz każdej
>i w każdej skali.
>Czy przy założeniu moich definicji energii i kwantu urządzenie na zdjęciu przedstawia komputer
>kwantowy?
>pl.wikipedia.org/wiki/Maszyna_licząca
>
Przedstawia jedynie teój problem totalnego niezrozumienia problemu fizyki kwantowej.
Ament.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Przedstawia jedynie teój problem totalnego niezrozumienia problemu fizyki kwantowej.
>Ament.

Nie kapuje na co czekasz z wyjaśnieniami?
Na co jeszcze czekasz?

Chyba na to, żeby moja koncepcja każdego określonego, skończonego, ograniczonego i policzalnego ciała oraz każdej określonej, skonczonej, ograniczonej i policzalnej czynności jako kwantow energii pod postacią ruchu i materii okazała się święta prawda.
alsor (3283 punktów)
Komputer kwantowy to taki chwyt reklamowy.

Taka maszyna wg stada amatorów ze światka tzw. fizyki kwantowej,
ma obliczać z szybkością wykładniczą, czyli np. 2^n,
zamiast tradycyjnego komputera, który jedzie zwyczajnie: n.

Chwyt był bardzo skuteczny, albowiem obecnie grube miliardy
są inwestowane w ten 'wynalazek'... przygłupów.

podobnie zresztą jak w wiele innych parodii pseudonaukowych:
teoria względności, big-bang, fizyka kwantowa i jądrowa, itp. zboczenia,
hurtowo produkowane bzdury od ponad 100 lat.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Komputer kwantowy to taki chwyt reklamowy.

Bynajmniej, smartfon, z którego Ci odpowiadam przeczy twojej ocenie, on też jest komputerem kwantowym.

To co obecnie określa się komputerem kwantowym jest projektem komputera opartego na znacznie mniejszych i bardziej złożonych od współczesnych bramkach logicznych oraz na dużo częstszych czynnościach materii od taktowania współczesnych procesorow.

To jest kolejny step w ewolucji komputerów począwszy od maszyny liczącej ze zdjęcia.

Każda maszyna liczącą jest komputerem kwantowym. Taka która operuje na kołach zębatych i ich obrotach oraz taka która operuje na cząstkach elementarnych i ich czynnościach.

Sądzę, że powstanie super szybkich komputerów organizujących procesory i procesy cząstek i działań elementarnych rozwój opartych na nich złożonych programów doprowadzi nas do wniosku, że sami jesteśmy oprogramowanymi robotami, ktore układają materię i systematyzują ruch na swój wzór i podobieństwo.
haish (2908 punktów)
>>Komputer kwantowy to taki chwyt reklamowy.
>Bynajmniej, smartfon, z którego Ci odpowiadam przeczy twojej ocenie, on też jest komputerem kwantowym.
>To co obecnie określa się komputerem kwantowym jest projektem komputera opartego na znacznie mniejszych i bardziej złożonych od współczesnych bramkach logicznych oraz na dużo częstszych czynnościach materii od taktowania współczesnych procesorow.
>To jest kolejny step w ewolucji komputerów począwszy od maszyny liczącej ze zdjęcia.
>Każda maszyna liczącą jest komputerem kwantowym. Taka która operuje na kołach zębatych i ich obrotach oraz taka która operuje na cząstkach elementarnych i ich czynnościach.
>Sądzę, że powstanie super szybkich komputerów organizujących procesory i procesy cząstek i działań elementarnych rozwój opartych na nich złożonych programów doprowadzi nas do wniosku, że sami jesteśmy oprogramowanymi robotami, ktore układają materię i systematyzują ruch na swój wzór i podobieństwo.

"Idea kwantowego komputera też ma swoje słabe strony. Najpoważniejsza z nich nazywa się dekoherencją. Polega ona na tym, że stany kwantowe będące superpozycjami stanów stacjonarnych są nadzwyczaj nietrwałe. Pod wpływem oddziaływania czynników zewnętrznych układ "wypada" ze stanu superpozycji i "przeskakuje" do jednego ze stanów stacjonarnych. Dokonuje się to w ciągu drobnego ułamka sekundy. Nawet najmniejszy kontakt z otoczeniem może wpłynąć na wynik pomiaru. Aby przeciwdziałać dekoherencji stosuje się kody kwantowej korekcji błędów, dynamiczną kontrolę rozprzęgnięcia (zmniejszenie sprzężenia pomiędzy systemem a środowiskiem), kontrolę sprzężenia zwrotnego oraz podprzestrzenie bez dekoherencji.
W 2012 roku udało się stłumić dekoherencję na ok. 2 sekundy w temperaturze pokojowej. Rok później czas ten wyniósł już 39 minut."

Różnica między człowiekiem, a maszyną jest taka, że człowiek jest jednostką autonomiczną -> zdolną do samoreprodukcji i samowystarczalności. Żadna z maszyn cyfrowych nie jest samowystarczalna(zasilanie) i nie jest zdolna do samoreprodukcji.
Ludzki mózg-umysł działa jak 'komputer kwantowy' - w umyśle ludzkim również zachodzi zjawisko dekoherencji- postrzeganie i definiowanie przedmiotu, zjawiska, idei zmienia się w czasie - w wielu przypadkach definiowanie i postrzeganie jest uzupełniane zdobytą w miądzyczasie wiedzą-doświadczeniem i to daje często wynik inny od poprzedniego. W odniesieniu do smartfona połączonego z internetem takie porównanie jest namiastką idei kwantowej maszyny, - aby smartfon
działał niezbędny jest obserwator, ale obserwator bez smartfona dalej pozostaje obserwatorem.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>"Idea kwantowego komputera też ma swoje słabe strony. Najpoważniejsza z nich nazywa się dekoherencją. Polega ona na tym, że stany kwantowe będące superpozycjami stanów stacjonarnych są nadzwyczaj nietrwałe. Pod wpływem oddziaływania czynników zewnętrznych układ "wypada" ze stanu superpozycji i "przeskakuje" do jednego ze stanów stacjonarnych. Dokonuje się to w ciągu drobnego ułamka sekundy. Nawet najmniejszy kontakt z otoczeniem może wpłynąć na wynik pomiaru. Aby przeciwdziałać dekoherencji stosuje się kody kwantowej korekcji błędów, dynamiczną kontrolę rozprzęgnięcia (zmniejszenie sprzężenia pomiędzy systemem a środowiskiem), kontrolę sprzężenia zwrotnego oraz podprzestrzenie bez dekoherencji.
>W 2012 roku udało się stłumić dekoherencję na ok. 2 sekundy w temperaturze pokojowej. Rok później czas ten wyniósł już 39 minut."

Aha czyli opowiadasz mi o tym, że nie panujemy nad mikro i makro światem.
Ja to określam efektem dźwigni.
pl.wikipedia.org/wiki/Dźwignia

I dodam jeszcze, że nie tylko nie panujemy nad nimi ale również nie mamy zdolności pojęcia ich naszymi zmysłami, choć to jest w gruncie rzeczy tożsame.

I tym sposobem odkrywamy znaczenie podziału na świat cyfrowy i analogowy.
Do granicy horyzontu naszego zmysłowego pojęcia, świat jest skwantowany/cyfrowy. Za horyzontem zasięgu naszych zmysłów świat staje się ciągły/analogowy.

Spróbuj pokonać drogę z Wrocławia do Warszawy z prędkością 200 km/h bez wypadku.
Prawdopodobieństwo znikome.
Ale dobuduj jeszcze dodatkowe systemy kontroli i kto wie, może dojedziesz.
To samo dotyczy panowania nad czynnościami cząstek elementarnych.
Smartfon działa, bo jest urządzeniem w istotnie większej skali, zbliżonej do naszej, nad układem materii i systemem ruchu w skali cząstek i czynności smarfona panujemy - pojmujemy je.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Różnica między człowiekiem, a maszyną jest taka, że człowiek jest jednostką autonomiczną -> zdolną do samoreprodukcji i samowystarczalności. Żadna z maszyn cyfrowych nie jest samowystarczalna(zasilanie) i nie jest zdolna do samoreprodukcji.

Ach tam. Programy i procesory rozwijają się w najlepsze, Ty jako architekt i budujący je inżynier jesteś dla nich tylko środowiskiem rozwoju. Zwierzęta wierzą, że objadają rośliny z ich owoców, podobnie jak ludzie wierzą, że tworzą komputery dla ich wyzysku, ale to rośliny wykorzystują w zwierzęta do własnego rozwoju, jeżeli wiesz co mam na myśli.

>Ludzki mózg-umysł działa jak 'komputer kwantowy' - w umyśle ludzkim również zachodzi zjawisko dekoherencji- postrzeganie i definiowanie przedmiotu, zjawiska, idei zmienia się w czasie - w wielu przypadkach definiowanie i postrzeganie jest uzupełniane zdobytą w miądzyczasie wiedzą-doświadczeniem i to daje często wynik inny od poprzedniego. W odniesieniu do smartfona połączonego z internetem takie porównanie jest namiastką idei kwantowej maszyny

Oczywiście, że namiastką, maszyny ewoluują, przodek człowieka był jednokomórkowcem.
Porównajmy narzędzia ludzi pierwotnych do współczesnych robotów przemysłowych.
Smartfon to jedynie etap w ewolucji komputerów, w następnym stepie będzie czas i miejsce dla głębszego opanowania ruchu i materii.

>aby smartfon działał niezbędny jest obserwator, ale obserwator bez smartfona dalej pozostaje obserwatorem.

Dla smartfonu obserwatorem a zarazem przedmiotem obserwacji jest każde ciało, które wejdzie z nim w interakcje.
Gdyby Ciebie odizolować doskonale od wszystkich bodźców też byś się wyłączył.

Wg mojej kolejnej koncepcji wszelka materia jest świadoma i w każdym jej zbiorze.
My jesteśmy w gruncie rzeczy tylko częścią środowiska, kołem zębatym w ogromnej maszynie.
haish (2908 punktów)

>>aby smartfon działał niezbędny jest obserwator, ale obserwator bez smartfona dalej pozostaje obserwatorem.
>Dla smartfonu obserwatorem a zarazem przedmiotem obserwacji jest każde ciało, które wejdzie z nim w interakcje.
Poza żywym człowiekiem żaden organizm, zwierzę, ani też ciało(w sensie fizycznym) nie używa żadnej elektroniki a tym bardziej smartfona. Aby korzystać z urządzenia takiego jak smartfon
użytkownik musi posiadać odpowiednio rozwinięty umysł.

>Gdyby Ciebie odizolować doskonale od wszystkich bodźców też byś się wyłączył.
Wyłączenie(ustanie) wszystkich bodźców w przypadku człowieka = śmierć.

>Wg mojej kolejnej koncepcji wszelka materia jest świadoma i w każdym jej zbiorze.
Świadoma jest materia w organizmach żywych -> relacja zmysły-mózg(błona komórkowa).
Materia nieożywiona niewątpliwie podlega prawom-zasadom, które definiuje nauka nazywana fizyką.
Te prawa funkcjonują w każdych warunkach (temperatura, ciśnienie, próżnia, promieniowanie i inne), zaś ŻYCIE(materia żywa) istnieje tylko w warunkach ściśle określonych. Dlatego używanie pojęcia świadomość do
materii nieożywionej jest błędem i nadużyciem, które wynika z błędu poznawczego, efektem tego
powielany jest ten błąd w jakichkolwiek dalszych rozważaniach.(taki błędny bełkot pozwala funkcjonować rozmaitym pseudonaukowym specjalistom, ekspertom - czerpią oni z tego wymierne korzyści podobnie jak duchowni na uczelniach teologicznych).
Nie przypadkiem oprócz nauki nazywanej fizyką istnieje nauka określana terminem biologia.

>My jesteśmy w gruncie rzeczy tylko częścią środowiska, kołem zębatym w ogromnej maszynie.
Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że jesteśmy częścią znanego ludzkości wszechświata(UNIVERSUM). Zaś wszechświat składa się raczej z wielu różnych mechanizmów-maszyn.

Komputer lub smartfon to tylko środowisko służące do komunikacji.
Najlepiej zobrazuje to porównanie do środowiska jakim jest atmosfera ziemska(powietrze) i rola
jaką ona pełni w transmisji komunikacji - głosu - mowy ludzkiej. Powietrze nie jest ŚWIADOME
jest tylko nośnikiem - drgające cząsteczki gazu tworzą falę dźwiękową, tylko tyle i aż tyle.
W przypadku komputera i smartfona komunikacja odbywa się za pomocą dźwięku(mowa-słuch) i obrazu
(wzrok - pismo), - oraz rzecz bardzo istotna w komunikacji -> bez nadawcy i odbiorcy zjawisko to nie występuje - musi być dwóch OBSERWATORÓW.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dlatego używanie pojęcia świadomość do
materii nieożywionej jest błędem i nadużyciem, które wynika z błędu poznawczego

Uważam, że wiązanie świadomości z życiem, do tego nawet bez umiejętności zdefiniowania życia jest błędem poznawczym, do którego prowadzą panujące wciąż w naszych umysłach ideologie religijne stawiające człowieka w centrum wszechświata.

Wg mnie wszelka materia, w każdym jej zbiorze i w każdej jej formie jest świadoma a my między innymi.
Wg mnie komputery to świadome osoby, które mają własne doznania i własny system pojęciowy.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Poza żywym człowiekiem żaden organizm, zwierzę, ani też ciało(w sensie fizycznym) nie używa żadnej elektroniki a tym bardziej smartfona. Aby korzystać z urządzenia takiego jak smartfon użytkownik musi posiadać odpowiednio rozwinięty umysł.

Smartfon to jedynie złożony układ materii i złożony system ruchu. Inne obiekty oddziałują z nim na poziomie własnej złożoności.

W gruncie rzeczy twoje oddzialywania ze smartfonem przebiegają tak jak twoje oddzialywania z leżakiem balkonowym tylko ze względu na złożoność jego ciała i czynności te są bardziej złożone.
alsor (3283 punktów)
>>Komputer kwantowy to taki chwyt reklamowy.
>Bynajmniej, smartfon, z którego Ci odpowiadam przeczy twojej ocenie, on też jest komputerem kwantowym.

Nie. To jest zwyczajna - klasyczna elektronika.
I dlatego to działa - kwantowe nie zadziałają nigdy.

>To co obecnie określa się komputerem kwantowym jest projektem komputera opartego na znacznie mniejszych i bardziej złożonych od współczesnych bramkach logicznych oraz na dużo częstszych czynnościach materii od taktowania współczesnych procesorow.
>To jest kolejny step w ewolucji komputerów począwszy od maszyny liczącej ze zdjęcia.
>Każda maszyna liczącą jest komputerem kwantowym. Taka która operuje na kołach zębatych i ich obrotach oraz taka która operuje na cząstkach elementarnych i ich czynnościach.

Twoje amatorskie definicje.

>Sądzę, że powstanie super szybkich komputerów organizujących procesory i procesy cząstek i działań elementarnych rozwój opartych na nich złożonych programów doprowadzi nas do wniosku, że sami jesteśmy oprogramowanymi robotami, ktore układają materię i systematyzują ruch na swój wzór i podobieństwo.

To już dawno się zdarzyło.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie. To jest zwyczajna - klasyczna elektronika. I dlatego to działa - kwantowe nie zadziałają nigdy.

Materia nie zadziała?

To jest tylko kwestia pojęcia jej układu i działania, przez co kontrolowania ich.

Gdybyś pokazał Abrahamowi Sternowi
pl.m.wikipedia.org/wiki/Abraham_Stern_(wynalazca)

Współczesny Xiaomi Mi 11
en.m.wikipedia.org/wiki/Xiaomi_Mi_11

To złapałby się za głowę i zwariował.
alsor (3283 punktów)
>Materia nie zadziała?
>To jest tylko kwestia pojęcia jej układu i działania, przez co kontrolowania ich.

Tak, tak:
rozmowa kontrolowana... rumowa kontylowana... zmowa kontynuowana!
Może być?
www.youtube.com/watch?v=l6Aee-3l3bs

>Gdybyś pokazał Abrahamowi Sternowi
>pl.m.wikipedia.org/wiki/Abraham_Stern_(wynalazca)
>Współczesny Xiaomi Mi 11
>en.m.wikipedia.org/wiki/Xiaomi_Mi_11
>To złapałby się za głowę i zwariował.

Zwyczajna maszyna, choć trochę bardziej toporna,
i mniej przydatna od mojej siekierki z kamienia ciosanego.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zwyczajna maszyna,

W naszym środowisku są wyłącznie maszyny włącznie z naszymi organizmami.

Niektore tak złożone, że nie mamy pojęcia jak bardzo, jak złożone wykonują działania, z czym są w związku wzajemnych oddziaływań.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365