Racjonalista - Strona głównaDo treści
Troyan Shield

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
10-06-2021 00:02romaro (25211 punktów)Troyan Shield
Ocena 1 na 1
Po tym, jak europejskie służby złamały Encrochata i uzyskały dostęp do komunikacji między gangsterami w Europie, FBI udał się jeszcze lepszy numer. W akcji Troyan Shield (Tarcza trojańska), przez złamanego członka (pun intended) organizacji dostarczającej gangsterom bezpiecznych telefonów w systemie komunikacji Anom, dostarczono rzekomo bezpiecznych telefonów z wbudowanych modułem pozwalającym na śledzenie w czasie rzeczywistym. 27 milionów zdeszyfrowanych konwersacji stało się dostępne dla policji całego świata, 800 niczego nie spodziewających się gangsterów zostało schwytanych w ciągu ostatnich kilku dni na całym globie. Polski wśród uczestników akcji nie ma. Dotychczasowy rezultat akcji: 800 aresztowań; konfiskaty ponad 8 ton kokainy; 22 ton marihuany; 2 ton metamfetaminy/amfetaminy; sześć ton substancji chemicznych do produkcji narkotyków; 250 sztuk broni palnej; i ponad 48 milionów dolarów w różnych walutach świata. Tymczasem w Polsce nastąpił włam na konta mejlowe i społecznościowe ministra Dworczyka. FBI nie miało nic z tym wspólnego.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)żydowski Pegasus
>Po tym, jak europejskie służby złamały Encrochata i uzyskały dostęp do komunikacji między
>gangsterami w Europie, FBI udał się jeszcze lepszy numer. W akcji Troyan Shield (Tarcza trojańska),
>przez złamanego członka (pun intended) organizacji dostarczającej gangsterom bezpiecznych telefonów
>w systemie komunikacji Anom, dostarczono rzekomo bezpiecznych telefonów z wbudowanych modułem
>pozwalającym na śledzenie w czasie rzeczywistym.

W breweriach jak wyżej specjalizują się oczywiście Żydzi. Załączam pod spodem materiały na temat szpiegowsko/hakerskiego oprogramowania Pegasus (nastawionego na "włamy" do telefonów komórkowych) będącego produktem żydowskiej firmy z Izraela:

"Developed by NSO Group Technologies, an Israeli technology cybersecurity firm, Pegasus is a program that allows the controller (a person who has injected the spyware) access to the infected smartphone's microphone, camera and one can even gain access to messages, emails, and collect location data too. As per a Kaspersky report, Pegasus even allows you to listen to encrypted audio streams and read encrypted messages. Basically, the hacker has access to the entire phone.As per the NSO Group, the program has been sold only to vetted government agencies and is intended to fight against terrorism and crime.
The Kaspersky report also mentions that Pegasus was discovered in 2017 thanks to Ahmed Mansoor, a UAE human rights activist, who happened to be one of its targets."

www.thequi(*)-and-affected-phones-explained
www.aljaze(*)2021/1/6/the-spy-in-your-phone
romaro (25211 punktów)Odp: żydowski Pegasus
>>pozwalającym na śledzenie w czasie rzeczywistym.
>W breweriach jak wyżej specjalizują się oczywiście Żydzi. Załączam pod spodem materiały na temat szpiegowsko/hakerskiego oprogramowania Pegasus.
Nie bardzo zrozumiałeś na czym polegał ten lepszy numer. Aplikację ANOM podsunęli przestępcom agenci działający pod przykryciem w strukturach kryminalnego półświatka. Była ona zainstalowana na specjalnych telefonach, z których nie można było ani wysyłać maili, ani wykonywać połączeń głosowych. Telefony takie dostępne są były wyłącznie na czarnym rynku. Kryminaliści, którym ANOM sie spodobała, polecali ją swoim kolegom po fachu.
Pegasus jest zupelnie czym innym. Jest złosliwym oprogramowaniem z możliwością instalacji na systemach IOS, Android, BlackBerry OS. Funkcje nadzoru Pegasusa obejmują zdalny dostęp do wiadomości tekstowych, wiadomości iMessages, połączeń, wiadomości e-mail, dzienników i innych z aplikacji, takich jak Gmail, Facebook, Skype, WhatsApp, Viber, Facetime, Kalendarz, Linia, Mail.Ru, WeChat, Surespot, Tango, Telegram i inne. Pegasus używany jest obecnie na całym świecie w 45 krajach w tym w Polsce.
Arminius (25555 punktów)subiektywnie
>>>pozwalającym na śledzenie w czasie rzeczywistym.
>>W breweriach jak wyżej specjalizują się oczywiście Żydzi. Załączam pod spodem materiały na temat szpiegowsko/hakerskiego oprogramowania Pegasus.
>Nie bardzo zrozumiałeś na czym polegał ten lepszy numer.

Moim skromnym zdaniem Pegasus jest "lepszym numerem" niż przykład zapodany przez pana.
romaro (25211 punktów)Odp: subiektywnie
>Moim skromnym zdaniem Pegasus jest "lepszym numerem" niż przykład zapodany przez pana.

Podział na software, hardware i firmware jest jednym z bardziej ogólnych podziałów. Bardzo często już samo rozróżnienie pomiędzy softwarem a hardwarem sprawia wiele problemów. Mam podać "podlinkowany" artykuł edukacyjny byś pojął na czym polega różnica? Mówimy tu o szyfrowanych telefonach takich jak Encrochat i o jego następcy Enigmie.
Arminius (25555 punktów)o co chodzi?
>>Moim skromnym zdaniem Pegasus jest "lepszym numerem" niż przykład zapodany przez pana.
>Podział na software, hardware i firmware jest jednym z bardziej ogólnych podziałów. Bardzo często już samo rozróżnienie pomiędzy softwarem a hardwarem sprawia wiele problemów. Mam podać "podlinkowany" artykuł edukacyjny byś pojął na czym polega różnica? Mówimy tu o szyfrowanych telefonach takich jak Encrochat i o jego następcy Enigmie.

Między softwarem a hardwarem rozróżniam nawet ja. Ale tu nie chodzi o owo rozróżnienie - tylko o problem natury etycznej.

"The U.S. government concluded within the past two years that Israel was most likely behind the placement of cellphone surveillance devices that were found near the White House and other sensitive locations around Washington, according to three former senior U.S. officials with knowledge of the matter.
But unlike most other occasions when flagrant incidents of foreign spying have been discovered on American soil, the Trump administration did not rebuke the Israeli government, and there were no consequences for Israel's behavior, one of the former officials said.
The miniature surveillance devices, colloquially known as "StingRays," mimic regular cell towers to fool cellphones into giving them their locations and identity information. Formally called international mobile subscriber identity-catchers or IMSI-catchers, they also can capture the contents of calls and data use.
The devices were likely intended to spy on President Donald Trump, one of the former officials said, as well as his top aides and closest associates - though it's not clear whether the Israeli efforts were successful."

www.politi(*)e-house-spying-devices-1491351
romaro (25211 punktów)Odp: o co chodzi?
>Ale tu nie chodzi o owo rozróżnienie - tylko o problem natury etycznej.
Widzę to tak - Izrael, producent Pegasusa, to swoisty informatyczny narcobooss. Polska jest w tym informatycznym, gangsterskim interesie, dilerem.
Arminius (25555 punktów)w roli...
>>Ale tu nie chodzi o owo rozróżnienie - tylko o problem natury etycznej.
>Widzę to tak - Izrael, producent Pegasusa, to swoisty informatyczny narcobooss. Polska jest w tym informatycznym, gangsterskim interesie, dilerem.

Polska zbyt czesto jest w "tych interesach" z Izraelem w roli podrzędnego dilera/chłopca do bicia. A tu czas najwyższy "prać po paluchach" żydowskiego szrajbełasa.
DyktaFon (9281 punktów)Odp: Troyan Shield
Może szanowni Panowie przestaną się kłócić, kto jest bardziej obrzydliwym szpiegiem i kto lepiej podsłuchuje innych, a zajmą się dyskusją, jak uniknąć niebezpieczeństwa wścibiania nosa w nie swoje sprawy i podsłuchiwania oraz podglądania obywateli? No chyba, że Panowie maczają palce w tym procederze i tylko popisują się teraz każdy swoją dziedziną
romaro (25211 punktów)
>No chyba, że Panowie maczają palce w tym procederze i tylko popisują się teraz każdy swoją dziedziną
Nie bądź złośliwy.
A poważnie? Nie da się uniknąć niebezpieczeństwa wścibiania nosa. Nawet jeżeli masz wiedzę. Gdy google zaczęło nas inwigilować miałem obsesje ingerowania w oprogramowania moich telefonów. Kompletny brak usług miał tylko jedną zaletę - żywotność baterii. Telefon zachowywał pełną sprawność przez znacznie dłuższy czas niż miało to miejsce z usługami google. Jedyna rada, gdy chcemy by nasze rozmowy były poufne, telefon na ten czas wrzucić (najlepiej) do akwarium.
DyktaFon (9281 punktów)
>>No chyba, że Panowie maczają palce w tym procederze i tylko popisują się teraz każdy swoją dziedziną
>Nie bądź złośliwy.

Taka moja uroda

>A poważnie? Nie da się uniknąć niebezpieczeństwa wścibiania nosa. Nawet jeżeli masz wiedzę. Gdy google zaczęło nas inwigilować miałem obsesje ingerowania w oprogramowania moich telefonów. Kompletny brak usług miał tylko jedną zaletę - żywotność baterii. Telefon zachowywał pełną sprawność przez znacznie dłuższy czas niż miało to miejsce z usługami google. Jedyna rada, gdy chcemy by nasze rozmowy były poufne, telefon na ten czas wrzucić (najlepiej) do akwarium.

A to już niezupełnie prawda. Mi np. nie przeszkadza, że Google lub inna firma mnie śledzi. Co najwyżej dostanę reklamę na temat narzędzi, a nie ciuchów dla niemowlaków. I to jest dla mnie z korzyścią. Ostatecznie faktycznie mogę wrzucić telefon do akwarium (lub zastosować blokadę reklam). Natomiast prawdziwe niebezpieczeństwo tkwi w podglądaniu obywateli nie przez firmy (bo one robią to dla zysku, czyli wiadomo po co), a przez władze... które robią to tylko tak "na wszelki wypadek" i przed którymi nie można uciec ani wrzucić komórki do akwarium. Bo prawu podlega się zawsze (nawet w akwarium), a władzy firm już tylko na własne życzenie.

Dlatego proponuję ponownie przekierowanie uwagi wątku na sposoby zapobiegania, a nie na krytykowanie i bezproduktywne straszenie się podglądaczami różnej proweniencji

Żeby od czegoś zacząć, to wspomnę o programie Signal, który podobnież na tyle szyfruje wysyłane dane, że do tej pory nikomu niepowołanemu nie udało się ich odszyfrować.
www.benchm(*)-porownanie-z-messengerem.html

Ktoś jeszcze coś mógłby zaproponować?
romaro (25211 punktów)
>A to już niezupełnie prawda.
Oj żebyśmy kiedyś się nie zdziwili. I nawet nie chodzi tylko o google. Przeciętny użytkownik telefonu bardziej winien się mieć na baczności choćby przed zazdrosnym mężem, czy niewyżytym szefem. Nie to żebym straszył. Co do obrony przed inwigilacją przez służby - jesteśmy na straconej pozycji.

Wracając jeszcze do aplikacji. Swego czasu apka PKP robiła zdjęcia bez wiedzy i zgody użytkownika telefonu i wysyłała na serwery firmy. Gdy afera wyszła na jaw pracownicy PKP przeprosili jednocześnie zapewniając, że zdjęć w żaden sposób nie wykorzystują. Ciekawe.
Tak na szybko
Takie aplikacje podszywają się pod inne programy! Uważaj - i szybko je odinstaluj
opoczno.na(*)ogramy-uwazaj-i/ar/c15-8313836
DyktaFon (9281 punktów)
>>A to już niezupełnie prawda.
>Oj żebyśmy kiedyś się nie zdziwili. I nawet nie chodzi tylko o google. Przeciętny użytkownik telefonu bardziej winien się mieć na baczności choćby przed zazdrosnym mężem, czy niewyżytym szefem. Nie to żebym straszył. Co do obrony przed inwigilacją przez służby - jesteśmy na straconej pozycji.

He, he, he... nie całkiem. Signala nie odczytają zdalnie Zawsze i wszędzie, a szczególnie jeśli chodzi o walkę intelektualną, a nie prostą siłę pałki, można walczyć z przeciwnikiem.

Co do męża i szefa... To racja, ale to są zwykłe, codzienne rzeczy, znane od wieków. Natomiast inwigilacja przez państwo to sprawa ostatnich lat czy dziesięcioleci.

>Wracając jeszcze do aplikacji. Swego czasu apka PKP robiła zdjęcia bez wiedzy i zgody użytkownika telefonu i wysyłała na serwery firmy. Gdy afera wyszła na jaw pracownicy PKP przeprosili jednocześnie zapewniając, że zdjęć w żaden sposób nie wykorzystują. Ciekawe.

O tym nie słyszałem. Ale na szczęście zamawiałem bilety przez komputer pozbawiony kamery Chyba, że i ten problem da się jakoś obejść?...
romaro (25211 punktów)
>He, he, he... nie całkiem. Signala nie odczytają zdalnie
He,he,he udało się złamać Signala na telefonach z Androidem, nie wspominając już o iPhone'ach. Firma Cellebrite zdobyła klucz odszyfrowywania do komunikatora Signal i szczegółowo wyjaśnili w jaki sposób udało im się złamać zabezpieczenia.
Co prawda Moxie Marlinspike, założyciel Signala, odrzucił twierdzenie, że komunikator został złamany. Cellebrite usunęła wpis. Pewnie zmusiły ich do tego władze, bo zdali sobie sprawę, że ktoś inny mógłby poznać za dużo informacji i później wykorzystać je do własnych celów.
DyktaFon (9281 punktów)
>>He, he, he... nie całkiem. Signala nie odczytają zdalnie
>He,he,he udało się złamać Signala na telefonach z Androidem, nie wspominając już o iPhone'ach. Firma Cellebrite zdobyła klucz odszyfrowywania do komunikatora Signal i szczegółowo wyjaśnili w jaki sposób udało im się złamać zabezpieczenia.
>Co prawda Moxie Marlinspike, założyciel Signala, odrzucił twierdzenie, że komunikator został złamany. Cellebrite usunęła wpis. Pewnie zmusiły ich do tego władze, bo zdali sobie sprawę, że ktoś inny mógłby poznać za dużo informacji i później wykorzystać je do własnych celów.

Ooo... nie słyszałem o tym. Nie śledzę wszystkiego, bo szkoda mi życia A jakieś linki by się gdzieś znalazły na potwierdzenie? Czas zmieniać oprogramowanie?
TyDraniu (6569 punktów)
> Swego czasu apka PKP robiła zdjęcia bez wiedzy i zgody użytkownika telefonu i wysyłała na serwery firmy. Gdy afera wyszła na jaw pracownicy PKP przeprosili jednocześnie zapewniając, że zdjęć w żaden sposób nie wykorzystują.

Można prosić o więcej informacji na ten temat? URL?
romaro (25211 punktów)
>Można prosić o więcej informacji na ten temat? URL?
Swego czasu chyba nawet otworzyłem na FR dyskusję na ten temat z dokładnymi cytatami i linkami. W sieci nic nie ginie. Postaram się poszukać.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365