Racjonalista - Strona głównaDo treści
County commissioner of Pcim

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
11-06-2021 09:59romaro (25211 punktów)County commissioner of Pcim
Ocena 1 na 1
"In Poland and elsewhere, rulers-and the oligarchs who help them-have figured out how to create a one-party state without the hassle of staging a coup."

Gazprom, obecnie bardzo duża prywatna firma prowadzona przez oligarchę Aleksieja Millera, była wcześniej znana jako sowieckie Ministerstwo Przemysłu Gazowniczego. Jego historia jest skomplikowana; wielu na Zachodzie było zadowolonych z jego prywatyzacji pod koniec lat 90., a niektórzy zarobili pieniądze na tym przedsięwzięciu. Ale w 2000 roku, wkrótce po tym, jak Władimir Putin został prezydentem Rosji, firma ujawniła swoją prawdziwą naturę. Wykorzystując presję finansową z pomocą uzbrojonej, zamaskowanej "policji podatkowej" ktora wtargnęła do siedziby firmy i zaaresztowała jej dyrektora generalnego - Gazprom przejął Media Most, wówczas największą niezależną firmę medialną w Rosji i znanego właściciela NTV,niezależnej stacji telewizyjnej. Gazprom-Media natychmiast zwolniła i zablokowała personel oraz zamknęła kilka publikacji; nowy wydawca NTV przybył, aby przejąć obowiązki o 4 rano, otoczony własnym ochroniarzem.

County commissioner of Pcim www.theatl(*)-daniel-obajtek-poland/619135/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)oligarchowie żydowscy w Rosji
>"In Poland and elsewhere, rulers-and the oligarchs who help them-have figured out how to create a
>one-party state without the hassle of staging a coup."

Pani Anne Applebaum badająca kwestię degeneracyjnego wpływu oligarchów na ustrój państwowy winna, chociażby ze względu na brzmienie swojego nazwiska, zająć się zdecydowanie bardziej smakowitymi i bliższymi jej tematami to jest np. oligarchami żydowskimi w Rosji czy też oligarchami żydowskimi w USA. Szczególnie ci ostatni do takiego stopnia ( tworząc lobby żydowsko - syjonistyczne nad Potomakiem) zdegenerowali ustrój amerykański - że afera z naszym rodzimym oligarchą Obajtkiem jawi się niczym niewinny żart na tle amerykańskiej patologii. W przeszłości podobnie sobie poczynali w Rosji - ale przyszedł Putin i im pogonił trochę kota. Wielu z nich jak niepysznych z podwiniętymi ogonami musiało wiać do Izraela, w obawie przed rosyjską tiurmą.

Zainteresowanych problemem odsyłam do podlinkowanego materiału:

apnews.com(*)d4be6b2d334d9ab4560d29b43fcf2a

"Abramovich is perhaps the most high-profile Russian oligarch to relocate to Israel, but hardly the first.

Alex Kogan, a journalist who has covered the Russian oligarch phenomenon in Israel for the local Russian-language press, said that some 30 to 40 tycoons have taken Israeli citizenship or residency, with most staying only part-time or temporarily because of scrutiny over their affairs.He said the oligarchs - businessmen who accumulated massive wealth in the privatization process that followed the collapse of the Soviet Union - were motivated by various interests. Some fled Russia because of financial irregularities or dramatic fallouts with Putin that could put them at risk of incarceration."
11-06-2021 12:43 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)Odp: oligarchowie żydowscy w Rosji
>W pzeszłości podobnie sobie poczynali w Rosji - ale przyszedł Putin i im pogonił trochę kota.
Bardzo ciekawe jest to czego można się dowiedzieć o tobie czytając miedzy wierszami twoje wypowiedzi. Przywołując z taką atencją Putina wykazujesz jednoznacznie, że jego bandycki sposób rządzenia nie tylko cię nie zraża, ale i kto wie, może widziałbyś go i w Polsce.

"Kulisy rządów Władimira Putina. "W fotelu prezydenta Rosji siedzi bandyta"
Władimir Putin jest jednym z najbardziej tajemniczych przywódców świata. W jego życiorysie jest wiele momentów, o których woli zapomnieć. Nawet jego oficjalna data urodzenia nie jest prawdziwa. - On stara się ukryć największą zagadkę swojego dzieciństwa - mówi Krystyna Korczab-Riedlich, autorka książki "Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina". - Jaki jest człowiek, który spędził dzieciństwo w skrajnej nędzy, a teraz potrzebuje kolekcji zegarków za pół miliona dolarów? - pyta dziennikarka. Od lat pojawiają się informacje, że prezydent Rosji jest najbogatszym człowiekiem świata. Te przypuszczenia powróciły za sprawą opublikowania przez Aleksieja Nawalnego filmu, w którym m.in. twierdzi, że Putin jest właścicielem pałacu nad Morzem Czarnym wartego sto miliardów rubli. Tymczasem jego oświadczenie majątkowe mówi zupełnie co innego. - Jest to kpina. Tą deklaracją finansową on pokazuje, jaki ma stosunek do tych, którzy to czytają. Po prostu ma ich w nosie - mówi była korespondentka w Rosji, która zauważa, że prezydent Rosji dorobił się olbrzymich pieniędzy m.in. na podporządkowaniu jednego z portów w Petersburgu handlowi narkotyków. Tajemnic, skrzętnie ukrywanych przez Władmiria Putina jest zdecydowanie więcej. - Podczas procesu ws. śmierci Litwinienki jeden z najważniejszych sędziów królewskich stwierdził, że w fotelu prezydenta Rosji siedzi normalny bandyta - dodaje dziennikarka. O kulisach władzy w Rosji, jej przywódcy i tego, co skrywa przed swoimi rodakami w rozmowie Klaudiusza Michalca."

wiadomosci(*)edzi-bandyta-6604960273889409v
Arminius (25555 punktów)wybór mniejszego zła
>Bardzo ciekawe jest to czego można się dowiedzieć o tobie czytając miedzy wierszami twoje >wypowiedzi. Przywołując z taką atencją Putina wykazujesz jednoznacznie, że jego bandycki sposób >rządzenia nie tylko cię nie zraża, ale i kto wie, może widziałbyś go i w Polsce.

Z punktu widzenia interesów Rosji jest oczywistym, iż lepiej że jest Putin niż sitwa żydowskich oligarchów rozkradających kraj i wyczyniających kwalifikowane brewerie. Rzecz jasna najlepiej byłoby gdyby w miejscu Putina był ktoś uczciwszy, mniej brutalny, bardziej przestrzegający prawa. Ale życie nie pisze scenariuszy pod nasze zachcianki. Więc często stoimy w obliczu wyboru tzw. mniejszego zła. W tym wypadku wybór był /jest oczywisty - patrz wyżej.
11-06-2021 15:16 
 0 na 2
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
Odp: wybór mniejszego zła
>>Bardzo ciekawe jest to czego można się dowiedzieć o tobie czytając miedzy wierszami twoje >wypowiedzi. Przywołując z taką atencją Putina wykazujesz jednoznacznie, że jego bandycki sposób >rządzenia nie tylko cię nie zraża, ale i kto wie, może widziałbyś go i w Polsce.
>
>

Car Romanow był dobry, i jak z nim Żydzi postąpili ??
Chaim Jurowski jest wiecznie żywy, znowu się pojawił i teraz już świadomi jego możliwości, będziemy obserwować jak będzie działał i pod jakim ukrył się nazwiskiem.
Polacy już tylko potrafią cytować Jakowa Swierdłowa. Komunizm z Polaków wychodzi na stary trik propagandowy o rzekomym bogactwie. Każdy dziad, w każdym kraju i w każdym czasie, dostaje piany w gębie od tego.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365