Racjonalista - Strona głównaDo treści
Atak cybernetyczny - kolejny szwindel PiSu?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
16-06-2021 00:42Paolo Monstro (6146 punktów)Atak cybernetyczny - kolejny szwindel PiSu?
Ocena 5 na 5
Piszę o nagłośnionej i mocno przereklamowanej sprawie 'cyberataku' na Polskę.
Kolejny dzień z rzędu widzimy emaile Dworczyka publikowane na Telegramie. Rząd PiS stara się z tego zrobić 'zakrojony na szeroką skalę cyberatak' na Polskę, a tymczasem sama Wirtualna Polska, na której Dworczyk miał konto nokautuje sponsorowane za nasze pieniądze PiSowskie szopki:
Cytat:
Wejście na konto ministra Michała Dworczyka i co za tym idzie uzyskanie dostępu do jego emaili nastąpiło na skutek podania poprawnego loginu i hasła. Naszym zdaniem przestępcy albo wyłudzili hasło od żony ministra, albo używała ona takiego samego hasła u innych usługodawców i tam był wyciek. Przed jednym i drugim można się w prosty sposób zabezpieczyć poprzez uwierzytelnianie dwuskładnikowe albo dbać o higienę własnego hasła.

Jednym słowiem nie trzeba być mistrzem hackowania by przejąć skrzynkę Dworczyka.

O ile nie ma pewności co do autentyczności wszystkich emaili i materiałów, część jest samoudowadnialna - jak filmy z poligonu czy dane personalne żołnierzy czy jednostek wojskowych. Z powodu niepewności co do autentyczności nie warto analizować każdego emaila i wyciągać z niego wniosków, ale ta cała 'afera' pokazuje następujące fakty:
  • 1. Dworczyk, Morawiecki i reszta tego rządu omawiała sprawy wagi państwowej i obronności używając prywatnej, słabo zabezpieczonej poczty.
  • 2. Skrzynka Dworczyka zawiera informacje podpadające pod ustawę o informacji niejawnej. Rzecznik rządu i politycy PiSu wciskają nam, że nie było tam takich materiałów, ale to nie klauzula tajności czyni dokument niejawnym, tylko poziom szkody wynikającej z jego ujawnienia. Wszystkie emaile dotyczące tematów typu wysłanie wojska na kobiety protestujące czy dotyczące rekrutacji tudzież prezentacji broni przeciwko dronom - pasują do przynajmniej najniższej klauzuli tajności. Nasi 'mistszowie' niestety nie wiedzą o co chodzi bo państwem rządzić nie umieją.
  • 3. Tego typu dyskusje nie są prowadzone przez profesjonalnych managerów profesjonalnego rządu - to jest banda dzieciaków polegających na 'intuicji', która ich nagminnie zawodzi. Wszystkie nasze dzieci z piaskownicy używają emaili prywatnych.


Dla odwrócenia uwagi od ośmieszonych polityków PiS, za nasze pieniądze PiS tworzy kolejną manipulację ponieważ:

1. Wbrew temu co twierdzą politycy, niewiadomo kto stoi za atakiem, argument, że coś opublikowane w rosyjskim systemie musi być wykradzione przez Rosjan jest nonsensem w stylu każdy plik opublikowany na pastebin (system amerykański) jest shackowany przez Amerykanów. Wątpliwe też żeby rosyjskie służby (to sugeruje PiS) same wystawiały się do strzału. Telegram jest poza zasięgiem słabiutkiego ABW i nawet polski dzieciak wybrałby szybciej telegrama niż jakikolwiek system Amerykański (bo może Polacy wyprosiliby pomoc Amerykanów).

2. Rosjanie są najłatwiejszą wymówką, głupio powiedzieć, że nastolatek z podstawową wiedzą mógł shackować konto Dworczyka ( jak to miało miejsce w Niemczech). Oczywiście mogą to być Rosjanie - ale nie ma wielu przesłanek ku temu, póki co.

3. Dworczyk, jako osoba publiczna, stosował śmieszne zabezpieczenia, w stosunku do ryzyka jakie generowała przepełniona kontrabandą skrzynka na WP. Nie potrzeba FSB czy GRU aby taką skrzynkę przejąć. Jest możliwe, że służby wykorzystałyby jego skrzynkę do siania chaosu, ale znacznie korzystniej byłoby nic nie mówić i .... nadal słuchać co mówi polski rząd gdy nie okłamuje narodu.

4. Żadna profesjonalna służba nie wypowie się nt źródła ataku po .... 2 dniach. Sam fakt, że ktoś po 2 dniach wskazuje na Rosjan pokazuje amatorkę jaka tam panuje. Ośmiesza też ABW i wszystkie polskie służby, które pracują dla tego rządu.

5. PO i poprzednie rządy, podobnie jak większość polityków na świecie jest nieprofesjonalna i w ich skrzynkach pocztowych pewnie znajduje się wiele kontrabandy. To co odróżnia PiS od reszty jest propaganda - ośmieszyli się, ale zamiast przyznać się do błędu idą w zaparte i tworzą 'stan wojny' w mediach by przykryć własną nieudolność.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>
>5. PO i poprzednie rządy, podobnie jak większość polityków na świecie jest nieprofesjonalna i w ich
>skrzynkach pocztowych pewnie znajduje się wiele kontrabandy. To co odróżnia PiS od reszty jest
>propaganda - ośmieszyli się, ale zamiast przyznać się do błędu idą w zaparte i tworzą 'stan
>wojny' w mediach by przykryć własną nieudolność.
>

Na tym polega demokracja, do władzy dochodzą "politycy" z ulicy i miernoty, którymi się wysługuje obca agentura.
Po wojnie, to polscy komuniści wzorowo ogrywali, obcą agenturę.
romaro (25211 punktów)
To zamiłowanie do PRL tego Gangu Olsena nie przestaje zadziwiać. Ujawniono maila dotyczącego planów użycia wojska przeciwko protestującym po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. . Morawiecki sam uczestniczył w przesyłaniu niejawnych informacji przez cywilna pocztę, a teraz chce niejawnego posiedzenia Sejmu w sprawie cyberataków. W stosunku do łamiących ustawę o ochronie informacji niejawnych w praworządnym państwie nie obyłoby się bez konsekwencji prawnych. Czy znajdzie się na tym forum choć jedna osoba, która mnie przekona, że Polska jest krajem praworządnym? Myślę, że nie, że ci ktorzy do tej pory w obecnej wladzy widzieli wybawienie, powoli ze wstydem będą się chować za plecami innych. Mimo wszystko moje pytanie jest aktualne, czekam...
16-06-2021 10:17 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>> Czy znajdzie się na tym forum choć jedna osoba, która mnie przekona, że Polska jest krajem praworządnym? Myślę, że nie, że ci ktorzy do tej pory w obecnej wladzy widzieli wybawienie, powoli ze wstydem będą się chować za plecami innych. Mimo wszystko moje pytanie jest aktualne, czekam...
>

Hamerlik powinien przeprowadzić prostszy eksperyment. W wytypowanym powiecie, wprowadzi się 1OO% stosowanie wszystkich przepisów, jakie aktualnie obowiązują.
W miejsce osób, które uciekną z tego praworządnego raju, będzie się dowozić zwolenników praworządności z całego kraju.
Eksperyment powinien być na żywo transmitowany przez telewizję.
romaro (25211 punktów)
>W wytypowanym powiecie, wprowadzi się 1OO% stosowanie wszystkich przepisów, jakie aktualnie obowiązują. W miejsce osób, które uciekną z tego praworządnego raju, będzie się dowozić zwolenników praworządności z całego kraju.
Życie lepsze pisze scenariusze. Przykladem niech będzie Nowogrodzka, na którą co raz zjeżdżają się wyselekcjonowani zwolennicy praworządności z całego kraju.
>Eksperyment powinien być na żywo transmitowany przez telewizję.
Eksperyment bywa transmitowany przez TVP.
Jest taki przebój Sweet - "Fox On The Run" (uciekający lis), który chętnie bym Kaczyńskiemu zagrał. Może mi się uda w "POUFNEJ ROZMOWIE" na Telegramie.

Nie chcę znać twego imienia,
Bo nie wyglądasz tak samo
Jak wcześniej.
OK, myślisz, że masz piękną twarz,
Lecz reszta ciebie jest nie ta sama.
Lepiej wyglądałeś wcześniej.
Fanki biegną
Krzyczysz i każda już leci
Uciekaj i chowaj się
Fanki lecą
Fa-faneczki lecą i chowaj się!
16-06-2021 12:47 
 Ocena 3 na 3
DyktaFon (9281 punktów)
>...Czy znajdzie się na tym forum choć jedna osoba, która mnie przekona, że Polska jest krajem praworządnym?...

Ja tego dokonam z wielką przyjemnością

Jeśli ktoś sam sobie ustala prawo, to co za problem ustalić je tak, aby wszystko, co tylko się samemu zrobi było zgodne z tym ustalonym przed chwilą prawem? A nawet jak nie jest, to starczy post factum zmienić wstecznie prawo. Nie takie rzeczy się po pijaku ze szwagrem robiło...

Dziś różne słowa zmieniają znaczenie lub tracą w ogóle sens. Tak samo słowo "praworządność" nie ma dziś znaczenia (i nie dotyczy to wyłącznie Polski i PISu - żeby nie było, że się uwziąłem ) Można więc udowodnić cokolwiek z tym słowem związanego. Nie pierwsze to słowo i nie ostatnie...
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>...Czy znajdzie się na tym forum choć jedna osoba, która mnie przekona, że Polska jest krajem praworządnym?...
>

Uchwały rady gmin są sprawdzane przez wojewodę czy są zgodne z prawem.
I tu mamy ciągle ciekawą sytuację. Demokratyczni burmistrzowie robią coś na własną rękę a potem to rada zatwierdza. Rada zatwierdza samowole burmistrza i to przechodzi przez nadzór wojewody.
W państwie praworządnym burmistrzowie dbają, żeby wszystko było zgodne z prawem, bez względu na to kiedy zostało stworzone.
16-06-2021 13:08 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)jaki kraj?
>Czy znajdzie się na tym forum choć jedna osoba, która mnie przekona, że Polska jest krajem >praworządnym?

Praworządność w Polsce kuleje. Ale - żeby była jasność - za PO i jeszcze wcześniej też kulała. To nie jest taki czarnobiały obraz - w którym PiS jest czarny a "reszta świata" biała, o nie. Co tylko - nota bene - dodaje powagi sytuacji.
DyktaFon (9281 punktów)Odp: jaki kraj?
>>Czy znajdzie się na tym forum choć jedna osoba, która mnie przekona, że Polska jest krajem >praworządnym?
>Praworządność w Polsce kuleje. Ale - żeby była jasność - za PO i jeszcze wcześniej też kulała. To nie jest taki czarnobiały obraz - w którym PiS jest czarny a "reszta świata" biała, o nie. Co tylko - nota bene - dodaje powagi sytuacji.

Żadnej powagi Trzeba się nauczyć żyć bez stałego prawa. Prawo jest dla tych, co je ustalają. Reszta niech się martwi o siebie. Jak demokracja, to demokracja.
Niektórzy doskonale sobie z tym radą, inni narzekają, a jeszcze inni wybierają do życia inne kraje.
16-06-2021 14:15 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>Praworządność w Polsce kuleje. Ale - żeby była jasność - za PO i jeszcze wcześniej też kulała. To nie jest taki czarnobiały obraz - w którym PiS jest czarny a "reszta świata" biała, o nie. Co tylko - nota bene - dodaje powagi sytuacji.
Narzekaliście na jednego Rzepińskiego? No to:

Na jednej z konferencji Ziobro powiedział, że jeśli Marszałek Grodzki chce dowieść swojej niewinności powiniem stanąć przed Sądem. Zasadą prawa karnego jest to, że nikt nie musi udowadniać swojej niewinności. Winę należy udowodnić. Zatem czarna dupa średniowiecza była światłością przy tym co teraz uczyniono Temidze.
Berzerac (5671 punktów)Odp: Atak cybernetyczny - kolejny szwindel PiSu?
Paranoja PISdzielców staje się już niemal legendarna. Wszędzie węszą spiski, wszędzie widzą wrogów, i tego największego - Rosję, począwszy od "zamachu" smoleńskiego. O knowania podejrzewają nawet swoich obywateli. Wstyd. Polska stała się pośmiewiskiem Europy. Praworządność? Praworządni obywatele nie godzą się, aby ktoś taki rządził w tym kraju. Kiedy nadejdzie kres tego marazmu?
DyktaFon (9281 punktów)
>Paranoja PISdzielców staje się już niemal legendarna. Wszędzie węszą spiski, wszędzie widzą wrogów, i tego największego - Rosję, począwszy od "zamachu" smoleńskiego. O knowania podejrzewają nawet swoich obywateli. Wstyd. Polska stała się pośmiewiskiem Europy. Praworządność? Praworządni obywatele nie godzą się, aby ktoś taki rządził w tym kraju. Kiedy nadejdzie kres tego marazmu?

A to już obywatele nie wybrali rządzących? To kto ich wybrał?
16-06-2021 14:02 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)

>A to już obywatele nie wybrali rządzących? To kto ich wybrał?
>
Ta niestety większość, która dała się im otumanić, lub których zdołali "kupić"
16-06-2021 14:26 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)otumanieni
>>A to już obywatele nie wybrali rządzących? To kto ich wybrał?
>>
>Ta niestety większość, która dała się im otumanić, lub których zdołali "kupić".

Tak. Ale ci co rządzili wcześniej winni byli przewidzieć taką sytuację i zrobić "uderzenie wyprzedzające" - czyli dać "socjal" ( mniejszy najpewniej niż pisowski) żeby wytrącić argument z ręki pisowcom. Fakt że tego nie przewidzieli - świadczy o tym, iż być może są oni większymi tumanami niż ci otumanienie przez PiS.
Berzerac (5671 punktów)Odp: otumanieni

>Tak. Ale ci co rządzili wcześniej winni byli przewidzieć taką sytuację i zrobić "uderzenie wyprzedzające" - czyli dać "socjal" ( mniejszy najpewniej niż pisowski) żeby wytrącić argument z ręki pisowcom. Fakt że tego nie przewidzieli - świadczy o tym, iż być może są oni większymi tumanami niż ci otumanienie przez PiS.
>
To prawda. Ale czy to pomogłoby PO, która też się przecież skompromitowała? Widocznie tak, skoro pisiory pomimo tylu kompromitacji, zdołali się utrzymać tak długo przy władzy. Może kompromitacja nie jest taka istotna dla wyborców, a tylko to co się im obieca.
16-06-2021 20:41 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>>>A to już obywatele nie wybrali rządzących? To kto ich wybrał?
>>>
>>Ta niestety większość, która dała się im otumanić, lub których zdołali "kupić".
>Tak. Ale ci co rządzili wcześniej winni byli przewidzieć taką sytuację i zrobić "uderzenie wyprzedzające" - czyli dać "socjal" ( mniejszy najpewniej niż pisowski) żeby wytrącić argument z ręki pisowcom. Fakt że tego nie przewidzieli - świadczy o tym, iż być może są oni większymi tumanami niż ci otumanienie przez PiS.
>
He, he... tego nie da się zrobić. Bo co znaczy "dać socjal"? Jakby PO dało 200 zł, to PIS - 500, jak 500, to PIS 700... tak się można licytować dowolnie (przypominam, że żadna partia nie daje ze swoich, a z drukarni...). W tym kierunku to raczej nie ma rozwiązania. Proszę o inny pomysł
16-06-2021 23:21 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>>>
>>
>He, he... tego nie da się zrobić. Bo co znaczy "dać socjal"? Jakby PO dało 200 zł, to PIS - 500, jak 500, to PIS 700... tak się można licytować dowolnie (przypominam, że żadna partia nie daje ze swoich, a z drukarni...). W tym kierunku to raczej nie ma rozwiązania. Proszę o inny pomysł

Ja bym wszystkich pokonał, obiecując, że każdemu do domu, dam drukarkę do pieniędzy.
romaro (25211 punktów)
>Tak. Ale ci co rządzili wcześniej winni byli przewidzieć taką sytuację i

Gdyby wojska alianckie zaatakowały Niemcy zanim Hitler do władzy doszedł, to by drugiej wojny światowej nie było. A tak, Alianci winni odpowiadać za całą wojenną gehennę. Mogli przewidzieć, nie przewidzieli.
Tworząc alternatywne historię wracasz do minionych czasów jak pisowski aparatczyk. Nikt inny nie odpowiada za to co się dzieje teraz w kraju, jak tylko obecna DOBRA ZMIANA.
16-06-2021 23:00 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Gdyby wojska alianckie zaatakowały Niemcy zanim Hitler do władzy doszedł, to by drugiej wojny światowej nie było. A tak, Alianci winni odpowiadać za całą wojenną gehennę. Mogli przewidzieć, nie przewidzieli.
>
>

Ale bzdury. Poziom inteligencji dziesięcioletniego dziecka.
Tzw. druga wojna światowa zaczęła się od żydowskiego zamachu stanu w Rosji i przejęcia rosyjskiego złota.
Czy dziecko wie, ile ukradziono złota Rosjanom i jakie były jego dalsze losy ??
Hitlera WYTYPOWAŁ I SZKOLIŁ Ernst Franz Sedgwick Hanfstaengl, pomagał mu Hermann Steinschneider, którego zamordowano jak się zaczął popisywać tym co wie.
Austriacki Żyd, na zlecenie, napisał Hitlerowi Mein Kampf.
AMERYKA I TAK ZWANI ALIANCI, SFINANSOWALI UZBROJENIE NIEMIEC. Ameryka wygoniła z Niemiec brytyjskich i francuskich komisarzy, którzy po I WŚ mieli pilnować, żeby się Niemcy nie zbroiły. Ameryka za Niemcy SPŁACIŁA CZĘŚĆ REPARACJI WOJENNYCH.
Amerykanie z Niemców zrobili nazistów i sfinansowali potęgę militarną III Rzeszy. Naiwni Brytyjczycy też pomagali zbroić Niemców. Operacja GOTT MIT UNS.
Żeby Europa nie buntowała się przeciw amerykańskiemu zbrojeniu Niemiec, przeprowadzono operację: planowanej i celowo nieudanej agresji żydobolszewików na Polskę. Europę Amerykanie przestraszyli komunizmem i bez problemu zbroili Niemców.
Ameryka z aliantami walki z komunizmem, UZBROIŁA BIEDNYCH NIEMCÓW I WYTYPOWANEGO HITLERA.
Potem skierowano Niemców do amerykańskiej zasadzki w ZSRR, Ameryka odwróciła się od Niemców i stworzyła koalicję walki z Niemcami. Amerykanie na początku lat dwudziestych zaczęli budować u siebie, zakłady w których budowano sprzęt do zasadzki w ZSRR. W ZSRR, od 193O roku zaczęto inwestycje w przyjmowanie amerykańskiego uzbrojenia i drogi.
Ameryka do swojej zasadzki w ZSRR dostarczyła: 22 tysiące samolotów, 3 mln ton paliwa lotniczego, 2OOO parowozów i 15 tys. wagonów, z szerszym rozstawem kół, 13 tys. czołgów, prawie pół MILIONA samochodów, 2O mln opon itd. Szkolenie obsługi tego sprzętu rozpoczęto w połowie lat trzydziestych.
Odpowiedź na pytanie: dlaczego Ameryka z koalicjantami najpierw zbroiła Niemców a potem się od nich odwróciła i stworzyła koalicję antyniemiecką jest prosta.
Dla osób mało obeznanych z historią przypomnę, że Ameryka nie uznała polskiej granicy na Odrze i Nysie.



17-06-2021 01:14 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Poziom inteligencji dziesięcioletniego dziecka.
Chciałeś zabłysnąć? Poziom inteligencji nie staje się najwyższy w jakimś konkretnym wieku, określone obszary mózgu słabną w różnym czasie. Jeśli chodzi o zdolności poznawcze: niektóre umiejętności są najwyższe i zaczynają słabnąć w wieku ukończenia szkoły średniej. A to oznacza tyle, że pozostanie ci już do usranej śmierci aportować tylko na ściśle określone słowa i zwroty. Współczuję wszystkim którzy są z tobą w bliskich relacjach. Na dłuższą metę muszą przeżywać katusze, słuchając wiecznie tego samego.
16-06-2021 20:37 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)Odp: Atak cybernetyczny - kolejny szwindel PiSu?
>>A to już obywatele nie wybrali rządzących? To kto ich wybrał?
>>
>Ta niestety większość, która dała się im otumanić, lub których zdołali "kupić"

Biednych i na dodatek głupich ludzi zawsze da się kupić. Żeby to wiedzieć, nie trzeba być mędrcem (nawet Kaczyński to wie...). Więc jeśli nadal obstajemy za tym, aby rządzących wybierał ogół... to mamy co mamy. Nie ma co narzekać na czyjąś głupotę, jak się ją akceptuje.
16-06-2021 20:51 
 Ocena 3 na 3
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>>A to już obywatele nie wybrali rządzących? To kto ich wybrał?
>>>
>>Ta niestety większość, która dała się im otumanić, lub których zdołali "kupić"
>Biednych i na dodatek głupich ludzi zawsze da się kupić. Żeby to wiedzieć, nie trzeba być mędrcem (nawet Kaczyński to wie...). Więc jeśli nadal obstajemy za tym, aby rządzących wybierał ogół... to mamy co mamy. Nie ma co narzekać na czyjąś głupotę, jak się ją akceptuje.
>
Systemy, w których tylko wybrańcy decydowali były jeszcze gorsze. Liberalna demokracja nie jest idealna, ale nie przetestowano jeszcze lepszego systemu.
Smutną konsekwencją demokracji jest zjawisko, że przy osiągnięciu pewnej masy krytycznej głupota się samoczynnie napędza - mądrzejsi i sprytniejsi widząc, że współobywatele ciągną ich w bagno uciekają do miejsc, w których żyje się im lepiej. Większa koncentracja głupków przyspiesza jeszcze ten proces i kraj głupieje szybciej.
Nie twierdzę, że to dzieje się w Polsce, ale warto przyjrzeć się trendom:
fala emigracji po 2004 roku zwiększyła w kraju zdecydowanie proporcję gorliwych katolików, którzy boją się cywilizacji szatana i władzę objął PiS. Ludzie uciekali z powodu nieudolnych rządów Solidarności, SLD i PO, ale z każdymi wyborami sytuacja wydaje się pogarszać. Teraz PiS pozostanie przy władzy pewnie i na 3cią kadencję. Aż się boję pomyśleć kto obejmie władzę po PiS? ONR?

Pozdrawiam
Paolo Monstro
16-06-2021 21:22 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>.
>Smutną konsekwencją demokracji jest zjawisko, że przy osiągnięciu pewnej masy krytycznej głupota się samoczynnie napędza- mądrzejsi i sprytniejsi widząc, że współobywatele ciągną ich w bagno uciekają do miejsc, w których żyje się im lepiej. Większa koncentracja głupków przyspiesza jeszcze ten proces i kraj głupieje szybciej.

Racja. Od kiedy brak moderacji głupota tak się napędziła że dzień w dzień jakieś 3/4 zamieszczanych treści na tym forum to głupota.

Czemu nie walczy się o jakość tego forum? Może jest tak właśnie z krajem. Ludzie mają takie same podejście do tego co się dzieje w kraju.

Forum padło ludzie się rozeszli . Sytuacja w kraju jest podobna tyle że skala inna.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>>> Liberalna demokracja nie jest idealna, ale nie przetestowano jeszcze lepszego systemu.
>

Dla kogo lepszy ??

Komunizm i demokracja są to systemy z POZIOMYM podziałem, pomiędzy głupimi a mądrymi.
Dla mądrych tubylców jednopartyjny komunizm był o wiele lepszy od wielopartyjnej demonkracji.
17-06-2021 13:47 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>>>> Liberalna demokracja nie jest idealna, ale nie przetestowano jeszcze lepszego systemu.
>>
>Dla kogo lepszy ??

Słuszna uwaga. Demokracja jest 'najlepszym' przetestowanym systemem dla głosującej większości (zgodnie z ich definicją 'dobra').


Pozdrawiam
Paolo Monstro
16-06-2021 23:06 
 Ocena-1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>> Więc jeśli nadal obstajemy za tym, aby rządzących wybierał ogół... to mamy co mamy. Nie ma co narzekać na czyjąś głupotę, jak się ją akceptuje.
>

Dawni temu nakręcono czarno-biały film "Ukryte siły". Reżysera i producenta tego filmu sądownie zamordowano.
Sens tego filmu jest taki, że DEMOKRACJA = WOJNA.
17-06-2021 14:36 
 Ocena 2 na 2
uxbridge (5980 punktów)
>Dawni temu nakręcono czarno-biały film "Ukryte siły". Reżysera i producenta tego filmu sądownie zamordowano.

Ten propagandowy film został nakręcony w 1943r przez Jeana Mamy na zlecenie i za pieniądze hitlerowców. Jean Mamy był w trakcie wojny hitlerowskim kolaborantem i współpracownikiem Gestapo (płatnym!).
Za to, plus za pomoc w aresztowaniu działaczy Resistance i za nawoływanie do morderstw na Żydach został skazany po wojnie na karę śmierci.
17-06-2021 14:51 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Dawni temu nakręcono czarno-biały film "Ukryte siły". Reżysera i producenta tego filmu sądownie zamordowano.
>Ten propagandowy film został nakręcony w 1943r przez Jeana Mamy na zlecenie i za pieniądze hitlerowców. Jean Mamy był w trakcie wojny hitlerowskim kolaborantem i współpracownikiem Gestapo (płatnym!).
>Za to, plus za pomoc w aresztowaniu działaczy Resistance i za nawoływanie do morderstw na Żydach został skazany po wojnie na karę śmierci.
Mam przeczucie, że forumowicz 'z Mantopy' inspiruje się TVP - każdy fakt, nawet nie związany z tematem albo przeczący jego tezie może być 'sprzedany' jako argument popierający to co mówi

Pozdrawiam
Paolo Monstro
uxbridge (5980 punktów)
>Mam przeczucie, że forumowicz 'z Mantopy' inspiruje się TVP - każdy fakt, nawet nie związany z tematem albo przeczący jego tezie może być 'sprzedany' jako argument popierający to co mówi
A ja mam przeczucie, że inspiruje się swoją fascynacją faszyzmem.
16-06-2021 17:06 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>A to już obywatele nie wybrali rządzących? To kto ich wybrał?
>

Obywatele to ODDAJĄ GŁOS, na kandydatów wybranych przez właścicieli "demokratycznych" partii.
Właściciel "demokratycznej" partii decyduje i wybiera kandydatów partii, na których lud odda swój głos, bez prawa reklamacji.
Właściciel partii w porozumieniu z psychologami tłumu ustala politykę otumaniania ludu.
Ekipa ta nie pokazuje się publicznie. Kwaśniewski vel Stolzman zatrudnił francuskich psychologów, nie wiadomo kto za to zapłacił.
Metod otumaniania nie jest dużo, są powtarzane i ciągle są naiwni, że dostaną coś za darmo.
16-06-2021 20:11 
 Ocena 2 na 2
Paolo Monstro (6146 punktów)
>Paranoja PISdzielców staje się już niemal legendarna.
To nie jest paranoja rządzących tylko wyborców - przeczytaj sobie rządowe emaile. Zwłaszcza Gowin rozumuje zupełnie racjonalnie. Oni po prostu nabijają w butelkę swoich wyborców a paranoja do tego się najlepiej nadaje - zakrywa ich błędy.

Sprawa wygląda tak, że rząd, mimo iż opłaca wiele osób by dbało o bezpieczeństwo informacji, ignorował wszystkie swoje inwestycje i niczym grupka nastolatków założył sobie forum dyskusyjne, na którym wymieniał się planami wojskowymi, pomysłami na stłumienie protestów, CV na najważniejsze funkcje państwowe itd ...

Podobnie sprawa wyglądała w aferze hejterskiej, w której v-ce minister i grupka hejterów założyła sobie grupę dyskusyjną i koordynowała hejt na sędziów polskich.

Ktoś przejął hasło naiwniakom i opublikował ich skrzynkę pocztową. I dobrze się stało bo przez takie pogaduszki nadwyrężali bezpieczeństwo tego państwa i przy takim poziomie bezpieczeństwa każda najsłabsza nawet służba na świecie brała udział w dyskuskach polskich polityków (nieciekawie to świadczy o ABW, że nie udało się jej przyblokować takich rozmów)
> Kiedy nadejdzie kres tego marazmu?
Jak naród zmądrzeje - o ile to się kiedykolwiek stanie.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
DyktaFon (9281 punktów)

>> Kiedy nadejdzie kres tego marazmu?
>Jak naród zmądrzeje - o ile to się kiedykolwiek stanie.

Dowcip stulecia Demokracja rozprzestrzenia się na cały świat od pewnie tysiąca lat i ma się doskonale. Jak więc i kto ma zmądrzeć?
16-06-2021 20:58 
 Ocena 3 na 3
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>> Kiedy nadejdzie kres tego marazmu?
>>Jak naród zmądrzeje - o ile to się kiedykolwiek stanie.
>Dowcip stulecia Demokracja rozprzestrzenia się na cały świat od pewnie tysiąca lat i ma się doskonale. Jak więc i kto ma zmądrzeć?
Wg mnie zdolność do porozumienia się i racjonalnego rządzenia (w przeciwieństwie do ideologicznego myślenia) predestynuje narody do sukcesu czy porażki.

Polacy weszli na ścieżkę samounicestwienia - dosłownie bo populacja szybko spada, być może to zauważą zanim będzie za późno a być może upadną pod rządami ideologów ciesząc się z honorowych porażek. Wolałbym żeby się opamiętali, ale gdybym miał postawić pieniądze nt jaka będzie populacja i znaczenie Polski za 50 lat nie postawiłbym niestety dużo. Ja tego nie dożyję w każdym razie.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Ktoś przejął hasło naiwniakom i opublikował ich skrzynkę pocztową. I dobrze się stało bo przez takie pogaduszki nadwyrężali bezpieczeństwo tego państwa i przy takim poziomie bezpieczeństwa każda najsłabsza nawet służba na świecie brała udział w dyskuskach polskich polityków (nieciekawie to świadczy o ABW, że nie udało się jej przyblokować takich rozmów)
>> Kiedy nadejdzie kres tego marazmu?
>Jak naród zmądrzeje - o ile to się kiedykolwiek stanie.
>

W państwie, w którym łączność cywilna i wojskowa jest w obcych rękach, nigdy nie będzie bezpieczne.
Na razie nie jest źle, Polak się dowiedział, że ci których wybrał mają go gdzieś.
To może zaktywować szare komórki Polaków.
Paolo Monstro (6146 punktów)
Oglądając wczorajsze wydanie wiadomości TVP zauważyłem jeszcze jedną rzecz w tej 'aferze'.

Poza skrajną naiwnością i nieposzanowaniem prawa (ustawy o ochronie informacji niejawnej) ta cała 'afera' ilustruje również inną, być możne ważniejszą charakterystykę PiSu:

Cytat:
niezdolność PiSu do strategicznego (a więc długofalowego ) myślenia, lub przedkładanie celów strategicznych nad operacyjne (podniesienie popularności).


Skąd ta konkluzja?
Większość forumowiczów zapewne pamięta 2014 rok i aferę taśmową, w której podsłuchano polityków głównie z PO (w tym ministrów, Morawiecki był również w tym obozie wtedy). Wtedy PiS nie zastanawiał się nad autentycznością nagrań czy potencjalnym zaangażowaniem służb oraz konsekwencjami poparcia tego typu działań. Bili brawo i nawoływali do obalenia rządu.
Nawet Tusk, który nie był przecież mistrzem analizy informacji, zauważył wtedy, że politycy, którzy przyklaskują tego typu metodom są krótkowzroczni:

I gdzie są dzisiaj ci sami politycy PiS? Zostali ograni w znacznie prostszy sposób w grę którą sami poparli gdy było im to na rękę.

Na ironię losu PO zostało podsłuchane metodami służb specjalnych, wymagających dużo większego trudu. Więc poza kompromitującymi wypowiedziami przy wódce, przynajmniej trudno ich przynajmniej posądzić o naiwność, że poruszali tego typu tematy w wydzielonym pomieszczeniu w restauracji SOWA mieszczącej się w Polsce. W przypadku rządu PiS nie tylko treść ich kompromituje (jak dyskusje nt wystawienia wojska przeciwko strajkowi kobiet), ale, przede wszystkim, forma komunikacji - dziecinada z emailowym forum. Wymianą informacji niejawnych w internecie, do którego dostęp ma cały świat.

Wg tego co opublikowała Wirtualna Polska nie doszło do żadnego shackowania - ktoś po prostu znał hasło, które Dworczyk słabo zabezpieczył - np. przykleił sobie do monitora albo używał w serwisie porno czy innym podejrzanym systemie.
Tymczasem w sejmie, w mediach rządowych i katolickich grzmią o ataku na Polskę?

Co to za atak się pytam? Czy jak przez przypadek opublikuje moje hasło na racjonalista.pl i ktoś przeczyta skan mojego dowodu to będzie 'bezprecedensowy' atak na Polskę?

Wyborcy PiS: oto jak kończy się krótkowzroczność. PiS przyklepał podsłuchy to ich w kompromitujący sposób podsłuchali. Inwestycja w propagandę nie zmniejszy bólu porażki: zawuażyliście pewnie efekty 'rządowej strategii dot COVID' (2ga najgorsza śmiertelność w Europie), zauważyliście siłę polskiej dyplomacji i pozycję w grupie Wyszehradziej (Turów), zauważyliście pewnie świetne wynik dodruku pieniądza (5% inflacja), zauważycie wkrótce efekty inwestycji z nieznanym zwrotem (część będzie przynosiła straty mimo wpakowanych w to pieniędzy), za 10-15 lat zobaczycie upadający ZUS albo masową ucieczkę Polaków, którzy nie będą chcieli płacić za krótkowzroczność wyborców PiS.
Wtedy .... zwalicie na UE, ale honorowa porażka będzie bolała tak samo.

Pozdrawiam
Paolo Monstro

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365