> Efekt placebo >Czy znacie jakieś inne ciekawe opracowania na temat zdrowotnych zalet obu metod? >I tłumaczenia naukowe oraz teorie lub argumentację pozanaukową ich domniemanych skutków >prozdrowotnych? w raju była magia na każdym kroku np burza z piorunami, śmierć czy narodziny (kobiety byly boginiami, rządziły) w raju była wiedźma (szaman) z powszechną opinia wszechmogącego, uzdrowiciela i przebrana np za wiedźmę (mikołaja) dzialala cuda, szczególnie u dzieci (jak ktos nie wierzy w placebo, tez dziala) w raju odprawiane były ceremonie, rytuały
racjonalizm wszystko zabił, a szkoda
|