Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co zdrowsze? Modlitwa czy masturbacja?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
16-06-2021 01:46Cieślański (994 punktów)Co zdrowsze? Modlitwa czy masturbacja?
Co jest zdrowsze masturbacja czy modlitwa?
Macie pomysły co konkretnie badać w tym zakresie aby było naukowo?
Jakie są zdrowotne skutki modlitwy o uzdrowienie od "grzechu" masturbacji?
A jakie (&) modlitwy o wspomożenie zdrowotnych skutków "daru łaski" masturbacji uzdrawiającej?
Znamy pewne ciekawe poglądy i opracowania.
1. Efekt placebo
m.youtube.com/watch?v=-6xU5Grt4Mw

2. Zmniejsze i rozładowanie stresu, przez eliminację powodujących go czynników psycho-fizycznych wspomaga układ odpornościowy.
Modlitwa i wiara w jej działanie zmniejsza lęki i poczucie winy za grzechy które nam wmawia i programuje religia.
Masturbacja potępiana zmniejsza napięcie seksualne ale zwiększa stresotwórczy dyskomfort psychiczny placebusów wierzących w jej grzeszność.
Masturbacja afirmowana pozytywnie uszczęśliwia i większa ilość "białych ciałek krwi".
Efekty kognitywne i pamięciowe działania oxytocyny i wazopresyny wydzielanej po orgazmie zależą od płci, nastawienia i stereotypów i sytuacji.
Itd, itp.
www.glamou(*)aje-nam-seks-solo-200322104927

3. Depko i Wanat o masturbacji
audycje.to(*)zic-sobie-z-seksem-w-pojedynke
audycje.to(*)o-masturbacji-wypada-rozmawiac
audycje.tokfm.pl/podcast/78759,O-masturbacji
audycje.tokfm.pl/podcast/78811,O-masturbacji

4. Podatny organ.
m.youtube.com/watch?v=oa_AVn6YLjY

Czy znacie jakieś inne ciekawe opracowania na temat zdrowotnych zalet obu metod?
I tłumaczenia naukowe oraz teorie lub argumentację pozanaukową ich domniemanych skutków prozdrowotnych?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)

> Efekt placebo
>Czy znacie jakieś inne ciekawe opracowania na temat zdrowotnych zalet obu metod?
>I tłumaczenia naukowe oraz teorie lub argumentację pozanaukową ich domniemanych skutków
>prozdrowotnych?
w raju była magia na każdym kroku np burza z piorunami, śmierć czy narodziny (kobiety byly boginiami, rządziły)
w raju była wiedźma (szaman) z powszechną opinia wszechmogącego, uzdrowiciela i przebrana np za wiedźmę (mikołaja) dzialala cuda, szczególnie u dzieci (jak ktos nie wierzy w placebo, tez dziala)
w raju odprawiane były ceremonie, rytuały

racjonalizm wszystko zabił, a szkoda
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Co jest zdrowsze masturbacja czy modlitwa?
Czy znacie jakieś inne ciekawe opracowania na temat zdrowotnych zalet obu metod?<<

Nie chce mi się szukać odnośników, zwłaszcza w publikacjach naukowych, ale z tego co mi wiadomo, to prawdopodobieństwo raka prostaty koreluje się z częstotliwością ejakulacji. Podobno należy przynajmniej 21 razy w miesiącu. W dodatku ważne staje się to po 50-tce.
O jakichkolwiek pozytywnych efektach modlitwy nie słyszałem, ani nie czytałem.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365