 |
Horoskop - nauka o gwiazdach Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-06-2021 13:24 | romaro (25211 punktów) | Horoskop - nauka o gwiazdach
1 na 1 | Jedna z forumowiczek (dobre,nie?) - no nie ważne - a więc, jedna z forumowiczek poddała (w pewnym stopniu), w wątpliwość moje zaangażowanie racjonalizatorskie. Jako, że nie jestem Pomysłowy Dobromir zacząłem w sieci szukać w jaki sposób mógłbym się zaangażować (racjonalnie, ma się rozumieć), jednak starając się myśleć irracjonalnie. Stosując taką paralogikę w efekcie końcowym doznałem olbrzymiego rozczarowania - niczego konkretnego, poza zakłamanym opisem mojego charakteru, nie znalazłem. Cytat: Baran. Osoby spod tego znaku są niezwykle asertywne, nie znoszą sprzeciwu i nie potrafią pójść na kompromis. A to sprawia, że inni uznają je za zarozumiałe i egoistyczne. Co więcej, Barany potrafią być bardzo mściwe i złośliwe, więc lepiej uważać, aby nie zaleźć im za skórę. Osoby spod tego znaku zodiaku nie potrafią przyznać się do błędu. NIE MOGĘ SIĘ Z TAKIM OPISEM POGODZIĆ. TA CAŁA NAUKA O GWIAZDACH JEST WYSSANA Z PALCA. No ale niech będzie - przyznać się do błędu każdy gupek potrafi. Jeżeli chcecie doznać podobnego rozczarowania jakie mnie spotkało, służę pomocą. kobieta.ga(*)-wredne-a-ktore-najmilsze.htmlA propos GWIAZD Dzisiaj Polscy pilkarze do bramki nie trafili już na lotnisku. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | DyktaFon (9281 punktów) | Albo "nauka" albo "horoskop". To nie powinno być łączone
|
|
 | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | > Albo "nauka" albo "horoskop". To nie powinno być łączone  Albo albo. Masz rację. Ale nie tylko to nie powinno być łączone. Albo nauka albo religia. Albo chlopak albo dziewczyna.
|
|
 | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | Odpowiadam wszystkim nadto co juz niżej odpisałem. Pozwolę sobie na własna chronologię odpowiedzi. Ponieważ zarzuty (słuszne) będą się powtarzać.
>Proszę nie nadużywać słowa "nauka". >Zapodany przez pana temat niewiele ma z nią wspólnego, prędzej z pseudonauką i... sportem
Przede wszystkim dam wyraz zadowolenia - Cieszę się, że racjonaliści tak skwapliwie mnie tutaj krytykują. Nadużywane jest słowo nauka, ale problemem nie jest to forum. Już nie wystarczy tylko NAUKA RELIGII. Z cyklu " Słynne cytaty " cytat z nowego podręcznika do historii wg ministra P.Czarnek ".... w bitwie pod Grunwaldem wojska polsko - litewskie mordowały Rycerzy Chrystusa "
Jak to skomentować? Patologia normalności? Po jednej stronie "Bogurodzica", po drugiej "Christ ist erstanden". Żołnierze matki leją się z żołnierzami syna, a ojciec patrzy z góry i nic nie robi. Dodatkowo ci od syna nazwali się zakonem NMP. Przekonajcie dzieci, że jednak to nie jest żart. Nie tutaj doszukujcie się nienormalnosci.
|
|
| alsor (3283 punktów) | > Jedna z forumowiczek (dobre,nie?) - no nie ważne - a więc, jedna z forumowiczek poddała (w pewnym> stopniu), w wątpliwość moje zaangażowanie racjonalizatorskie. Jako, że nie jestem Pomysłowy Dobromir> zacząłem w sieci szukać w jaki sposób mógłbym się zaangażować (racjonalnie, ma się rozumieć), jednak> starając się myśleć irracjonalnie. Stosując taką paralogikę w efekcie końcowym doznałem olbrzymiego> rozczarowania - niczego konkretnego, poza zakłamanym opisem mojego charakteru, nie znalazłem.> Cytat: Baran. Osoby spod tego znaku są niezwykle asertywne, nie znoszą sprzeciwu i nie >potrafią pójść na kompromis. A to sprawia, że inni uznają je za zarozumiałe i egoistyczne. Co >więcej, Barany potrafią być bardzo mściwe i złośliwe, więc lepiej uważać, aby nie zaleźć im za >skórę. Osoby spod tego znaku zodiaku nie potrafią przyznać się do błędu. > NIE MOGĘ SIĘ Z TAKIM OPISEM POGODZIĆ. TA CAŁA NAUKA O GWIAZDACH JEST WYSSANA Z PALCA. No ale niech> będzie - przyznać się do błędu każdy gupek potrafi.> Jeżeli chcecie doznać podobnego rozczarowania jakie mnie spotkało, służę pomocą.> kobieta.ga(*)-wredne-a-ktore-najmilsze.html> A propos GWIAZD> Dzisiaj Polscy pilkarze do bramki nie trafili już na lotnisku.> Generalnie na pewno istnieje wpływ planet na Ziemię, a więc i na ludzi, a zwłaszcza Księżyca i Słońca. Zatem te Twoje obiekcje są raczej takie... proasekuracyjne, głupawe w istocie - wpływ wiary zapewne.
|
|
 | 1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) |
> Generalnie na pewno istnieje wpływ planet na Ziemię, a więc i na ludzi,> a zwłaszcza Księżyca i Słońca.> Zatem te Twoje obiekcje są raczej takie... proasekuracyjne,> głupawe w istocie - wpływ wiary zapewne.  > Generalnie to istnieje wpływ wszystkiego na wszystko... tylko co takie stwierdzenie nam daje? NIC. Podobnie, jak określanie księżyca i słońca planetami...
|
|
 | | romaro (25211 punktów) | > Zatem te Twoje obiekcje są raczej takie... proasekuracyjne,> głupawe w istocie - wpływ wiary zapewne.  Głupawe, wpływ wiary... Miej litosc dla siebie. Oszczedź siły na potem Zauważ jak irracjonalne wnioski ludzie wyciągają w zderzeniu z głupawym tematem. Gdybyś uważniej przeczytał pierwsze linijki tego tematu, a nie skupiał się na horoskopie, pewnie byś racjonalnie odpowiedział. Chciałem dać dowód jak niebezpiecznie i do czego prowadzi drążenie irracjonalnych zachowań.
|
|
|  | | alsor (3283 punktów) | > >Zatem te Twoje obiekcje są raczej takie... proasekuracyjne,> >głupawe w istocie - wpływ wiary zapewne.  > Głupawe, wpływ wiary... Miej litosc dla siebie. Oszczedź siły na potem> Zauważ jak irracjonalne wnioski ludzie wyciągają w zderzeniu z głupawym tematem. Gdybyś uważniej przeczytał pierwsze linijki tego tematu, a nie skupiał się na horoskopie, pewnie byś racjonalnie odpowiedział.> Chciałem dać dowód jak niebezpiecznie i do czego prowadzi drążenie irracjonalnych zachowań.ale nie podałeś wyników badań: co mówią statystyki o roli daty urodzenia - jest tu widoczny wpłw, czy nie ma?
|
|
| |  | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | Jedną z twoich wypowiedzi skasowałem ze względu na galerię jaką tu chciales zamieścić. Jestes facet inteligentny, mam nadzieje, ze wiesz jak zapisac do pliku grafiki. >ale nie podałeś wyników badań: Twoje zachowanie, odpowiedzi, są tym do czego zmierzałem zakladajac ten temat. Dzieki, że się przedstawiłeś.
|
|
| | |  | | Arminius (25555 punktów) | bełkotliwie | >Jedną z twoich wypowiedzi skasowałem ze względu na galerię jaką tu chciales zamieścić. Jestes facet inteligentny, mam nadzieje, ze wiesz jak zapisac do pliku grafiki. >>ale nie podałeś wyników badań: >Twoje zachowanie, odpowiedzi, są tym do czego zmierzałem zakladajac ten temat. Dzieki, że się przedstawiłeś.
Proszę nie nadużywać słowa "nauka". Zapodany przez pana temat niewiele ma z nią wspólnego, prędzej z pseudonauką i... sportem
|
|
2 na 2 | -jad- (18783 punktów) | Odp: Horoskop - nauka o gwiazdach | Czy ktokolwiek panuje nad tym, co setki (tysiące?) kwalifikowanych specjalistów od wpływu gwiazd i innych planet na Ziemię wpisuje w horoskopy czy nikt nad tym nie panuje i dosłownie każdy może napisać czy powiedzieć wszystko? Pytam retorycznie. Proszszsz... A dobry horoskop jest jak dobry zimny odczyt. Nie mówi nic konkretnego, wszystko pasuje, do każdego albo chociaż każdy bardzo chciałby, żeby do niego pasowało a co już zupełnie nie pasuje, to można łatwo zignorować. Dobra wróżka pomoże ci uwierzyć, że nie dość, że jesteś Baranem typowym, to jeszcze wyjątkowym  Stówa. Panie, przez tą pandemię to wszystko poszło w górę...
|
|
 | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | > Nie mówi nic konkretnego, wszystko pasuje, do każdego albo chociaż każdy bardzo chciałby, żeby do niego pasowało a co już zupełnie nie pasuje, to można łatwo zignorować. Dobra wróżka pomoże ci uwierzyć, że nie dość, że jesteś Baranem typowym, to jeszcze wyjątkowym  Właśnie w tym problem - Zdając sobie sprawę, że jestem wyjątkowym baranem, nauczyłem się nie tylko z nim żyć, ale pozwalam sobie z niego też śmiać. Podkreślam - SOBIE POZWALAM. Próbuje współżyć z tą ciemną stroną swojego charakteru; nie drażnić go. Horoskopy są jakie są. Kto normalny je czyta... Bywa że pozdrawiam, tym razem szczerze pozdrawiam.
|
|
1 na 1 | alsor (3283 punktów) | > Jeżeli chcecie doznać podobnego rozczarowania jakie mnie spotkało, służę pomocą.> kobieta.ga(*)-wredne-a-ktore-najmilsze.htmlW zasadzie wszystko się zgadza: znałem kilku skorpionów - złośliwcy jak cholera, zazdrośni o byle co. Panna (amazonka) - to ja, i też wszystko pasuje: potrafię być przyjemny, dobroduszny, ale jak mi odwali to... nawet skorpiona uduszę! Straszliwie nie lubię jaszczurek i pająków.. ale myszy są fajne.  Byk - ok, mam brata, facet super cierpliwy itd. Koza - to takie głupki, nierozgarnięte, toporne takie, no ale mają zalety - pracowici, samodzielni (odporni na wiedzę) - coś jak typowy kowal. Lew - dość sympatyczni ale głupawi, rozrzutni, często są tzw. duszami towarzystwa bo mają łatwy kontakt z innymi (taka klasa prezesów - ja ten misiek z filmu, haha!) Strzelec - chyba trochę tam przesadzili, albo i nie; w każdym razie te typki są jakieś takie... mętne, bez werwy.
|
|
3 na 3 | Fizyk (17637 punktów) | > TA CAŁA NAUKA O GWIAZDACH JEST WYSSANA Z PALCA.Niezupełnie. Astrologia doczekała się oparcia w doświadczalnej nauce, choć nie takiego jak by chciała, bo nie w astronomii lecz w psychologii. Okazuje się, że istnieje doskonały horoskop, celny dla każdego znaku zodiaku. Bertram Forer:Masz potrzebę, by ludzie cię lubili i podziwiali, jednak jesteś osobą krytyczną wobec siebie. Masz pewne wady osobowości, ale potrafisz je kompensować tym, co jest w tobie dobre. Masz duże możliwości, które wciąż pozostają niewykorzystane. O ile na zewnątrz możesz wyglądać na osobę zdyscyplinowaną i opanowaną, wewnątrz często trapi cię niepewność i martwisz się o wiele spraw. Niekiedy masz poważne wątpliwości, czy twoja decyzja była dobra albo czy twoje czyny były właściwe. Lubisz pewną ilość zmian i różnorodności, a kiedy osaczają cię ograniczenia, odczuwasz niezadowolenie. Cenisz sobie własną niezależność myślenia i nie przyjmujesz cudzych twierdzeń bez przekonujących dowodów. Życie nauczyło cię, aby nie przesadzać ze szczerością, kiedy się przed kimś otwierasz. Czasem bywasz osobą otwartą na ludzi, przystępną i towarzyską, ale innym razem zamkniętą, ostrożną i zdystansowaną. Niektóre z twoich marzeń wydają się być nierealistyczne. Prawda, że pasuje?
|
|
 | | alsor (3283 punktów) | To jest improwizacja kretyńska, czyli pustosłowie.
Psychologia i inne takie te... pseudonauki są przesycone taki kitem.
Przykładowo medycyna: jak nie umrze to żyć będzie! psychiatria: on jest przesadnie normalny, więc musimy go zamknąć i leczyć! historia: historia uczy że nie można się niczego nauczyć socjologia: im gorzej tym lepiej polityka: to że dawniej dużo kradli, wcale nie znaczy że dzisiaj mniej wolno prawo: lepiej przegrać aby wygrać etyka: dobre jest wszystko to, co zostało oddzielone od niedobrego filozofia: jedynie głupcy są szczęśliwi, ale pod warunkiem że o tym nie wiedzą
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|