 |
Fascynacje marszałkiem ministra Goebbelsa Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 21-06-2021 09:47 | Arminius (25555 punktów) | Fascynacje marszałkiem ministra Goebbelsa | Fascynacja Josepha Goebbelsa osobą i czynem Józefa Piłsudskiego to temat nie nowy, przynajmniej da tych, którzy trochę bardziej interesują się historią. Jednakże w artykule traktującym o tym fenomenie, warto zwrócić uwagę na przytoczony za dziennikami niemieckiego ministra wpis, z którego wynika, iż uznał on Piłsudskiego, z którym spotkał się w 1934, za starszego "niż Hindenburg". A przecież Piłsudski był dokładnie 20 lat młodszy od niemieckiego prezydenta. W artykule podlinkowanym znajduje się zdjęcie Piłsudskiego z tego okresu. I rzeczywiście wygląda on na nim niczym 80- letni staruszek. Dotykamy w tym momencie fascynującego i stosunkowo mało zbadanego problemu biologizmu czołowych postaci historii i jego wpływu nabieg dziejów. Zainteresowanych problemem odsyłam do podlinkowanego materiału i zamieszczonej w nim fotografii. Tytułem dygresji dodam na zakończenie, iż nawet minister Goebbeles potrafi wzbudzić odruch sympatii - gdy pisze o tym, jak z wielkim zapałem czytał do późna w nocy książkę o Piłsudskim. Mnie też się zdarzają takie sytuacje. Zawładnięty dobrą książką potrafię się w niej zaczytać do późna w nocy. "Na kartach prowadzonego z wielką pieczołowitością Dziennika nazistowski minister propagandy zanotował później, że Francuzi próbowali nie dopuścić do rozmowy, "ale to się nie udało". Goebbelsowi od razu rzuciło się w oczy, że Marszałek jest bardzo schorowany. W tym czasie, trawiony przez raka wątroby, Piłsudski wyglądał już na tyle źle, że Niemiec uznał go za jeszcze starszego "niż Hindenburg". Tymczasem przywódca sanacji był aż o 20 lat młodszy od prezydenta III Rzeszy." "Dziesięć dni później obejrzał również poświęcony Piłsudskiemu film dokumentalny Sztandar wolności, który wyreżyserował Ryszard Ordyński. Miał o nim jednak kiepskie zdanie. Stwierdził: "Kompletnie nieudany. Źle to Polacy zrobili". Zdecydowanie bardziej cenił książki. 28 grudnia zanotował bowiem: wcześnie do łóżka i czytanie do późna w nocy. Wspomnienia Piłsudskiego: cóż to za życie bojownika! Jakiż to czas, w którym żyją tacy ludzie! Jest się po prostu dumnym z tego, że wolno być świadkiem [życia] takich wielkich postaci." wielkahist(*)byl-zafascynowany-marszalkiem/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | > >Goebbelsowi od razu rzuciło się w oczy, że Marszałek jest bardzo schorowany. W tym czasie, trawiony >przez raka wątroby, Piłsudski wyglądał już na tyle źle, że Niemiec uznał go za jeszcze starszego >"niż Hindenburg". Tymczasem przywódca sanacji był aż o 20 lat młodszy od prezydenta III Rzeszy." >
Piłsudski mógł być truty, dzisiaj, po tylu latach są możliwości by to stwierdzić.
|
|
1 na 1 | haish (2904 punktów) | >Fascynacja Josepha Goebbelsa osobą i czynem Józefa Piłsudskiego to temat nie nowy,
Zapewne zafascynowany marszałkiem J. Piłsudskim jest obecnie Aleksander Łukaszenko, to że akurat w Polsce Łukaszenko jest przedstawiany jako uzurpator, dyktator i.t.p. nie zmienia faktu, że działa w interesie narodu broni tożsamości Białorusinów. A. Łukaszenko jako prezydent niewielkiego kraju jest zmuszony do wyboru, w jego przypadku jest to wybór mniejszego zła.
Wracając do Goebbelsa on był zafascynowany sposobem w jaki można ubezwłasnowolnić masy społeczne - naród. Na pierwszym miejscu u Goebbelsa wzorem była chrześcijańska ewangelia, on sam w nią nie wierzył, podobnie jak spora część kleru, natomiast fascynowała go metoda ogłupiania.
|
|
 | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | > >> Zapewne zafascynowany marszałkiem J. Piłsudskim jest obecnie Aleksander Łukaszenko, to że akurat> w Polsce Łukaszenko jest przedstawiany jako uzurpator, dyktator i.t.p. nie zmienia faktu, że działa w interesie narodu broni tożsamości Białorusinów. A. Łukaszenko jako prezydent niewielkiego kraju jest zmuszony do wyboru, w jego przypadku jest to wybór mniejszego zła.wyborcza.p(*)ski.html?disableRedirects=true"To jedyne takie miejsce na Białorusi. Siedziba polskiego szlachcica została odbudowana w 2004 r. za państwowe pieniądze i przekształcona w muzeum (otwierał je osobiście prezydent Aleksander Łukaszenka). Władze nie szczędziły środków, położyły nawet ponad 4O km asfaltowej drogi, by dojazd z autostrady M6 był komfortowy. Dzierżynowo, rodowa siedziba Dzierżyńskich, miejsce, gdzie urodził się Feliks, twórca sowieckiej bezpieki.(...) Feliks Dzierżyński uchodzi na Białorusi za bohatera." Największy polski zbrodniarz jest czczony na Białorusi, dziwne. Są też wersje, że Dzierżyński nazywał się Rufin Selman. > Wracając do Goebbelsa on był zafascynowany sposobem w jaki można ubezwłasnowolnić masy społeczne - naród. Na pierwszym miejscu u Goebbelsa wzorem była chrześcijańska ewangelia, on sam w nią nie wierzył, podobnie jak spora część kleru, natomiast fascynowała go metoda ogłupiania.jak do tego doszedłeś ?
|
|
|  | | haish (2904 punktów) | > >>>Zapewne zafascynowany marszałkiem J. Piłsudskim jest obecnie Aleksander Łukaszenko, to że akurat> >w Polsce Łukaszenko jest przedstawiany jako uzurpator, dyktator i.t.p. nie zmienia faktu, że działa w interesie narodu broni tożsamości Białorusinów. A. Łukaszenko jako prezydent niewielkiego kraju jest zmuszony do wyboru, w jego przypadku jest to wybór mniejszego zła.> wyborcza.p(*)ski.html?disableRedirects=true> "To jedyne takie miejsce na Białorusi. Siedziba polskiego szlachcica została odbudowana w 2004 r. za państwowe pieniądze i przekształcona w muzeum (otwierał je osobiście prezydent Aleksander Łukaszenka). Władze nie szczędziły środków, położyły nawet ponad 4O km asfaltowej drogi, by dojazd z autostrady M6 był komfortowy.> Dzierżynowo, rodowa siedziba Dzierżyńskich, miejsce, gdzie urodził się Feliks, twórca sowieckiej bezpieki.(...)> Feliks Dzierżyński uchodzi na Białorusi za bohatera."> Największy polski zbrodniarz jest czczony na Białorusi, dziwne.> Są też wersje, że Dzierżyński nazywał się Rufin Selman.Podałeś przykład niemal klasyczny, na Ukrainie gloryfikowany jest Bandera, ale w Niemczech dalej wielu z tych którzy brali udział w II WŚ w formacjach takich jak SS są rozliczani wybiórczo, gdy nie da się inaczej z uwagi na opinię publiczną. Znamienne jest, co dopiero zostało ujawnione długo po fakcie - pomoc nazistowskim dygnitarzom przez urzędników Vatykanu. W Polsce, pomniki mają prałat Jankowski - pedofil i antysemita, w KK obchodzone jest Święto Konstytucji 3-go Maja, o roli kk w tych wydarzeniach cicho jak makiem zasiał, urzędnicy boga świętują. Święto to było zakazane przez komunistów w PRL-u. Każdy naród, a raczej jego przywódcy i elity opiniotwórcze mówią społeczeństwu co i jak, historia jest nauczana wybiórczo. Nie podaje się istotnych faktów, że w przypadku Ukraińców przyczyną był kolonializm Ukrainy przez Polskę, a dokonaniach polskiej magnateri i szlachty nawet jeżeli się wspomina to marginalnie, po takim przekazie społecznym naród zachowuje się jak kibice na meczu piłki nożnej i dotyczy to każdego narodu z osobna. Księzulo Zalewski nawija o martyrologii na Wołyniu, mało że nie mówi o przyczynach to jeszcze zapomina o orędziu biskópów polskich do narodu niemieckiego z lat 60 ubiegłego wieku, tak się zachowuje obywatel Consylium Vaticanum(imperiuim szatana wobec BOGA obecnego w każdym człowieku), a nie Polak Słowianin. > >Wracając do Goebbelsa on był zafascynowany sposobem w jaki można ubezwłasnowolnić masy społeczne - naród. Na pierwszym miejscu u Goebbelsa wzorem była chrześcijańska ewangelia, on sam w nią nie wierzył, podobnie jak spora część kleru, natomiast fascynowała go metoda ogłupiania.> jak do tego doszedłeś ?Te informacje są w biografiach Goebbelsa, wystarczy poczytać.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|