 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-06-2021 14:26 | romaro (25211 punktów) | Uratowany łabędź
1 na 1 | Z dzieciństwa pamiętam kurę prowadzaną na smyczy przez naszą sąsiadkę. Wtedy uznawałem to za rodzaj dziwactwa. Nie tylko ja zresztą. Udowodniono naukowo, że zwierzęta to istoty czujące: czują miłość, wdzięczność, złość, strach i ból dokładnie tak, jak ludzie. Nie jest to słynna scena Ledy z łabędziem, to prawdziwy obraz - Weterynarz przytulający uratowanego łabędzia. Zwierzęta są niesamowite.  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | Arminius (25555 punktów) | przytulanki | > Z dzieciństwa pamiętam kurę prowadzaną na smyczy przez naszą sąsiadkę. Wtedy uznawałem to za rodzaj> dziwactwa. Nie tylko ja zresztą. Udowodniono naukowo, że zwierzęta to istoty czujące: czują miłość,> wdzięczność, złość, strach i ból dokładnie tak, jak ludzie. Nie jest to słynna scena Ledy z> łabędziem, to prawdziwy obraz - Weterynarz przytulający uratowanego łabędzia. Zwierzęta są> niesamowite.Łabędzie lubują się w takich przytulankach. Polecam serię układów Jacka i primabaleriny Pawłowej www.racjonalista.pl/forum.php/s,843587Kontemplując foty jak zamieszczona przez pana, należy mieć się na baczności, żeby nie wpaść do...wilczego dołu bambinizmu. Bo gawron uratowany przez weterynarza (jeżeli uratowany) już takich pozytywnych konotacji nie wywołuje, często przeciwnie.
|
|
 | 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | Odp: przytulanki | >Kontemplując foty jak zamieszczona przez pana, należy mieć się na baczności, żeby nie wpaść do...wilczego dołu bambinizmu. Bo gawron uratowany przez weterynarza (jeżeli uratowany) już takich pozytywnych konotacji nie wywołuje, często przeciwnie. Czyli łabędzie są bardziej ufne. Ale gawron to i tak pikuś w porównaniu z prawdziwą kanalią rodzaju ludzkiego jakim jest Bonkowski, ten co psa ciągnął.
|
|
| hanging_bishop (1112 punktów) | Odp: Uratowany łabędź | Normalnie merceryzm. Do Androids Dream of Electric Sheep?
|
|
 | | romaro (25211 punktów) | >Normalnie merceryzm. Do Androids Dream of Electric Sheep? Actually. Fantasy is fantastic.
|
|
| DyktaFon (9281 punktów) | > Z dzieciństwa pamiętam kurę prowadzaną na smyczy przez naszą sąsiadkę. Wtedy uznawałem to za rodzaj> dziwactwa. Nie tylko ja zresztą. (...)Bo wtedy jeszcze nie było Internetu i obecnej propagandy robiącej ludziom wodę z mózgów. Pierwszy odruch był właściwy, ale z czasem uległ zatarciu... Stąd dzisiejsza ekscytacja: wystarczy odpowiednio podpisać zdjęcie i można ludziom wmówić wszystko...  A może to jest zdjęcie, jak hodowca żegna się z łabędziem wysyłanym do rzeźni? A może właśnie jesteśmy świadkiem, jak łabędź przemówił ludzkim głosem i święta Pelagia wita się z nowym członkiem jej parafii? Może łabędź właśnie zdechł (o... pardon.... umarł) od smogu lub globalnego ocieplenia i właścicielka wyprawia mu pogrzeb w jakimś tam obrządku? Można długo wymyślać... kwestia wyobraźni i zamiarów autora.
|
|
 | | romaro (25211 punktów) | >>Z dzieciństwa pamiętam kurę prowadzaną na smyczy przez naszą sąsiadkę. Wtedy uznawałem to za rodzaj >>dziwactwa. Nie tylko ja zresztą. (...) >Bo wtedy jeszcze nie było Internetu i obecnej propagandy robiącej ludziom wodę z mózgów. Fakt. Czasami już nie wiem kiedy głupszy byłem i... bardziej falszywy. "Weterynarz przytulający uratowanego łabędzia" brzmi jak obraz olejny.
|
|
1 na 1 | Berzerac (5671 punktów) | Zwierzęta są >niesamowite.
A żebyś wiedział. Zwierzęta mają więcej ludzkich uczuć niż ludzie.
|
|
 | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | > Zwierzęta są >>niesamowite. >A żebyś wiedział. Zwierzęta mają więcej ludzkich uczuć niż ludzie. Mimo wszystko nie wszystkie. Na pewno te, które w określonych sytuacjach zachowują się według standardów wytyczanych przez człowieka. My te standardy podwyższamy, a to oznacza jedno - w wielu aspektach niektórym gatunkom jeszcze nie dorównujemy. I są też, które nigdy nam nie dorównają poziomem empatii. Kochać trzeba umieć, ale zeby umieć, trzeba najpierw się nauczyć. Niektóre, uznane przez nas za patologiczne zachowania człowieka, w świecie zwierząt są czymś normalnym i nas nie bulwersują.
|
|
|  | | Berzerac (5671 punktów) |
>Niektóre, uznane przez nas za patologiczne zachowania człowieka, w świecie zwierząt są czymś normalnym i nas nie bulwersują. > Ponieważ zwierzęta nie znają takich pojęć jak moralność czy religia. Mimo to i tak wolę ich towarzystwo.
|
|
1 na 1 | haish (2904 punktów) | Nie tylko ja zresztą. Udowodniono naukowo, że zwierzęta to istoty czujące: czują miłość, >wdzięczność, złość, strach i ból dokładnie tak, jak ludzie.
Takie obrazy mają siłę oddziaływania, ale to co udowadnia nauka, a my ludzie obserwujemy jest tylko częścią rzeczywistości. To jest modne i lansowane przez media. Zwierzęta uczłowieczane zachowują się zupełnie inaczej niż to się dzieje w naturze, nie oszukując się,- matka natura nie zna litości. Gdy byłem w Maroku i w Turcji podczas święta ofiarowania Kubran Bajram tam tradycją jest ubój na oczach społeczności, po prostu podcina się ostrym nożem gardło. Patrzą na to małe dzieci i jest to normalne, nie ma w tym nic niemoralnego, te dzieci są uczone tego na jakim świecie żyją. Po modlitwie w kierunku wschodnim jedną ręką przytrzymując głowę zwierzęcia na którym siedzi się okrakiem pewnym ruchem podcina się gardło. W Polsce ci którzy hodują drób na własny użytek też aby zjeść, wpierw dokonują uboju. W kulturze zachodu mieszczuchy śpią z psami, kotami i innymi zwierzętami, niektórzy z nich są wegetarianami, weganami, jaroszami, ale zwierzęta karmią mięsem. Ponadto, świadome jest każde życie - również rośliny. Różnica pomiędzy jaroszem, a mięsożercą w tym ujęciu jest żadna, to nie my ludzie tak urządziliśmy ten świat. Uczłowieczanie zwierząt nie ma sensu. Najlepiej wychodzą na tym firmy produkujące karmę, i akcesoria dla pupili. Kiedyś oglądałem film Polaka mieszkającego w Grecji w którym opowiadał że przez bardzo długie okresy(ok 30 dni) nic nie je, tylko pije wodę, - nie miałem możliwości zweryfikować tych rewelacji.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|