Racjonalista - Strona głównaDo treści
Mesjasz astronomii

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
07-07-2021 11:24MaxGolonko3 (3459 punktów)Mesjasz astronomii
Grafika:
scontent-f(*)b4950a4f9d956cec34&oe=60EB0AB9

Odkrył wiele komet, itp, itd; stworzył katalog uwielbiany przez astroamatorów.

Gdyby znany Messier urodził się w mieście Messina (nazwa włoska) to by pasowało idealnie.
I byłby jeszcze nawet "numerologiczny" związek

To miasto we Włoszech na Sycylii zamieszkane jest przez aż ćwierć miliona ludzi.
Zostało nieomal całkowicie zniszczone przez silne trzęsienie ziemi w roku 1908.
W tym samym roku, wcześniej, miała miejsce "Katastrofa Tunguska" na środkowej Syberii.
Nastąpiła tam eksplozja, za którą odpowiedzialna była asteroida (lub kometa), która rozpadła się na części na wysokości ok. 10 km ponad powierzchnią gruntu, niszcząc drzewa na ogromnych obszarach.
To była najpotężniejsza katastrofa impaktowa w dziejach cywilizowanej (piśmiennej) ludzkości.

Messier urodził się we Francji, a jego nazwisko w oczach (i może uszach) Francuza jest zbliżone do słowa: "Pan".

Gdyby jednak wymazać tylko ostatnią literę czyli "r" to byłby to po francusku dokładnie: "Mesjasz".

Poniekąd i to pasuje do przezacnej, galaktycznie dobrodziejnej roli jaką jego katalog odgrywa dziś w życiu astroamatorów na całej planecie.

Ktoś podejmie się przetłumaczenia napisów na płycie ze zdjęcia albo skomentuje wymowę imienia i nazwiska?

Na grafice macie okazję zobaczyć jego imię, które fonetycznie brzmi jak u nas owijająca szyję cześć zimowej garderoby, a całość przypuszczalnie:

szal me sje

(spacja po "me" nie jest moją pomyłką - oni te dwie sylaby akcentują każdą mocno)

Być może bardziej poprawna jest wymowa:

szal mesi

Link do nagrania wymowy o prezydencie o tym samym imieniu:

upload.wik(*)/d/d7/Fr-Charles_de_Gaulle.ogg

Miłego dnia.
p.s.
Ci księża, którzy bezkarnie wbijają penisy w odbyty 16-toletnich ministrantów czym narażają ich na raka odbytu w pewnym % przypadków (według nauki) boją się takich nauk jak biologia i astronomia bo odkrycie życia poza Ziemią podważy kolejną "prawdę" biblijną czyli zarazem ich wpływy finansowe i komfort lokali gdzie kopulują z ministrantami.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365