 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-07-2021 18:01 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Uwolnić złoto! | Złoto jest użyteczne ale niedostępne ponieważ prymitywne zwierzęta, bazujące na pierwotnych instynktach, uczyniły z niego symbol społecznej hierarchii. pl.wikipedia.org/wiki/System_waluty_złotejCzyż nie nastąpił już czas najwyższy, żeby dzięki rozwijającym się inteligencji i emocjom wyższym opanować swój gadzi mózg i zredukować prymitywne popędy? Twierdzę, że emocje wysokiego poziomu tym różnią się od emocji niskich, że mają zdolność do opanowania umysłu i uspokojenia zwierzęcia, które chce się uzewnętrznić. Sądzę w dzień, w którym zwierzęta zaczną przetapiać złoto do elektroniki, będzie pierwszym dniem, w którym zasłużą na miano "homo sapiens". > Złoto jest doskonałym przewodnikiem, dlatego tak chętnie wykorzystywane jest przez branżę elektroniczną i elektryczną. Miedź i srebro być może są lepszymi przewodnikami lecz nie tak trwałymi jak złoto dlatego w urządzeniach, które mają być niezawodne stosuje się właśnie złoto. Złoto jest przewodnikiem w urządzeniach wykorzystywanych przez przemysł medyczny, lotniczy, a także kosmiczny. Ponadto złoto wykorzystywane jest także do produkcji telefonów, płyt głównych w komputerach, a także do produkcji światłowodów, półprzewodników i układów tranzystorowych. Złoto jest odporne na korozję, dlatego znalazło też zastosowanie w produkcji sprzętu laboratoryjnego.> Złoto znalazło również zastosowanie w medycynie i kosmetologi. Tak cenny i luksusowy pierwiastek ma duży wpływ na naszą urodę i zdrowie. Od ponad 3000 lat złoto wykorzystywane jest w stomatologii, tak, tak złote zęby to nie symbol minionego ustroju i naszych sąsiadów za wschodniej granicy. Złoto ma też zastosowanie w różnych testach w tym testach ciążowych i na HIV. Szlachetny złoty kruszec ponadto pozwala skutecznie walczyć z oznakami starzenia gdyż rozświetla i rozjaśnia cerę oraz usuwa przebarwienia.loging.com.pl/zastosowanie-zlota-zyciu-codziennym/> użyteczne w wytwarzaniu osłon przed promieniowaniem podczerwonym (cieplnym) w kombinezonach żaroodpornych i osłonach przeciwsłonecznych w skafandrach astronautówpl.wikipedia.org/wiki/Złoto> Obiekty NASA pokryte są złotym filmem w celu odbijania radiacji i stabilizacji temperatury. Bez złota ciemniejsze elementy obiektów absorbowałyby zbyt duże ilości ciepła.goldco.pl/(*)nie-zlota-gdzie-po-co-i-kiedy/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | > >Czyż nie nastąpił już czas najwyższy, żeby dzięki rozwijającym się inteligencji i emocjom wyższym >opanować swój gadzi mózg i zredukować prymitywne popędy? >
właśnie w tym celu dwa tysiące lat temu stworzono religię chrześcijańską. Pomimo, że w tym planie był minimalny udział Polaków, pomysł przeżywa katusze.
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >właśnie w tym celu dwa tysiące lat temu stworzono religię chrześcijańską. >Pomimo, że w tym planie był minimalny udział Polaków, pomysł przeżywa katusze.
No tak, ale w religii chrześcijańskiej pierwotnie główna postacią był Pan sędzia dziadek Mróz, potem bog człowiek chodzący po jeziorach to może działać na prymitywny mózg ale z dostępem do internetu ciężko to akceptować.
Jakos nie słyszałem oficjalnego głosu, że to wszystko alegorie i nie słyszałem wyjaśnienia co symbolizują.
Wprost przeciwnie, ludzie władzy zachowują się jakby te historyjki były prawdziwe bez żadnej przenośni.
Masowe szaleństwo. Otwarty szpital psychiatryczny tym razem z lekarzami ale lekarze zachorowali najbardziej.
Chrześcijaństwo upada.
Niektóre wartości chrześcijańskie przejmą kolejne religie ale już bez idei Pana dziadka Mroza.
|
|
 | | romaro (25211 punktów) | > >>Czyż nie nastąpił już czas najwyższy, żeby dzięki rozwijającym się inteligencji i emocjom wyższym> >opanować swój gadzi mózg i zredukować prymitywne popędy?> właśnie w tym celu dwa tysiące lat temu stworzono religię chrześcijańską.> Pomimo, że w tym planie był minimalny udział Polaków, pomysł przeżywa katusze.Raczej nie ma się czemu dziwić. O powstawaniu kontynentów. A siódmego dnia bóg stworzył Warszawę.
|
|
|  | 1 na 1 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >O powstawaniu kontynentów. A siódmego dnia bóg stworzył Warszawę.
Gorzej, że bez gazu nie wypowiesz ani słowa, bo ono jest zespołem dźwięków a bez gazu nie ma przez co przejść fala dźwiękowa.
Więc na początku musiał być gaz a dopiero potem słowo.
Struny dźwiękowe już pominę, bo inaczej zwariuję i nigdy nie odkryje co było na początku.
Na początku był gaz.
|
|
| |  | | romaro (25211 punktów) | >>O powstawaniu kontynentów. A siódmego dnia bóg stworzył Warszawę. >Gorzej, że bez gazu nie wypowiesz ani słowa, Dobrze, że szkoły pokończyłem, tylko do czego mi ta moja wiedza w IV rp się przyda, jeszcze nie wiem. Sytuacja rozwojowa...
|
|
| hanging_bishop (1112 punktów) | W Raju nie było złota. Ludzie robili wisiorki z kłami dzikich bestii. Kopali korzonki, zbierali święte grzyby i palili zioło. Liczyły się przeżycia duchowe toteż szamanizm odgrywał dużą rolę w życiu ludzi, co można zaobserwować nawet dzisiaj u różnych plemion amerykańskich. Świat jawił się jako coś magicznego, niezwykłego - używki to wzmacniały. Tak myślę. m.youtube.com/watch?v=nLvOIBoilVcKrzyczący prymitywizm, z ręką w gaciach... xD
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >W Raju nie było złota. Ludzie robili wisiorki z kłami dzikich bestii.
Te kły to nie przypadkiem. Nie każdy potrafił zabić bestię i wyrwać jej kiel. Zawsze chodziło o to, żeby się oznaczyć tak jak inni nie mogą. W złocie też o to chodzi.
Gromadzenie trudnodostepnego złota pod ziemią jest następstwem ewolucyjnym oznaczania się wisiorkiem z kłami dzikich bestii.
Prymitywne zwierzęta potrzebują oznaczeń, żeby odróżnić robotnice od królowej.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|