Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak polityczna poprawność niszczy amerykańską naukę

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
28-07-2021 09:55Arminius (25555 punktów)Jak polityczna poprawność niszczy amerykańską naukę
Ocena 1 na 1
Problem był już sygnalizowany w przeszłości, jednakże raz jeszcze do niego warto wrócić, tak ze względu na pełen bardzo interesujących danych tekst, jak również kapitalne znaczenie podniesionego problemu. Otóż w USA nauka (tworząca zaplecze potęgi tego państwa) jest rozkładana na łopatki przez idiotyczną i katastrofalną w swych skutkach politykę opartą kardynalny kanon zdegenerowanej politycznej poprawności, który głosi, iż jeżeli chodzi o telenta naukowe, nie ma żadnej różnicy miedzy rasami, nacjami, płciami - i stosownie do tej sensu stricte kreacjonistycznej formuły promuje się w amerykańskiej nauce i edukacji politykę pozytywnej dyskryminacji, wyrównywania różnić, zadośćuczyniania krzywdom historycznym - z wielką szkodą dla samej nauki.
Zainteresowanych problemem odsyłam do zawzmiankowanego materiału, "przeklejając" z niego smakowity kąsek dla zaostrzenia apetytu.



"As for females, they, too, are the target of constant efforts to boost their representation in STEM environments. Yet we are to believe that highly educated heads of research teams are so benighted that they refuse to hire or promote scientists whose superior qualifications would increase the lab’s chance of a scientific breakthrough, just because those scientists are female. The diversity crusade rests on the claim that absent discrimination, every scientific field would show gender parity. That belief is ungrounded. Males outperform females at the highest reaches of mathematical reasoning (and are overrepresented at the lowest level of mathematical incompetence). Differences in math precocity between boys and girls show up as early as kindergarten. For decades, males in every ethnic group have scored higher than females in their same ethnic group on the math SAT. In 2016, the percentage of males scoring above 700 (on an 800-point scale) was nearly twice as large as the percentage of females in that range. There are 2.5 males in the U.S. in the top 0.01 percent of math ability for every female, according to a paper published in February 2018 in the journal Intelligence. But female high-scorers are more likely than male high-scorers to possess strong verbal skills as well, according to authors Jonathan Wai, Jaret Hodges, and Matthew Makel, giving them a greater range of career options. Traditionally, individuals who score well in both the math and verbal domains are less likely to pursue a STEM career. Moreover, females on average are more interested in people-centered rather than abstract work, which helps explain why females account for 75 percent of health-care-related workers but only 14 percent of engineering workers and 25 percent of computer workers. Nearly 82 percent of obstetrics and gynecology medical residents in 2016 were female. Is gynecology biased against males, or are females selecting where they want to work?"

www.city-j(*)cs-harming-sciences-15826.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Kulmin (4007 punktów)
>z wielką szkodą dla samej nauki.

Na podstawie jakiego wskaźnika stwierdzasz upadanie amerykańskiej nauki i ową wielką szkodę?
Odnotowuje się tendencję spadkową w ilości patentów, odkryć, artykułów, czy co? No bo nie rozumiem. Kruszeją mury uniwersytetów? Dachy przeciekają? Chińczycy przestają wysyłać swoich najlepszych studentów by szkolili się za granicą? Co się dzieje i proszę o konkretne, zoperacjonalizowane zmienne, których pomiar wskazuje na "upadek" i "szkodę". Bez wodolejstwa i wyimaginowanych domniemań, że BĘDZIE upadać.
28-07-2021 20:36 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>>z wielką szkodą dla samej nauki.
>Na podstawie jakiego wskaźnika stwierdzasz upadanie amerykańskiej nauki i ową wielką szkodę?
Jedyny cel jaki mu "przyświeca" to tak naprawdę w Polakach zaszczepić mentalność rasisty czy faszysty (jak kto woli), jakim on sam jest.
28-07-2021 21:23 
 Ocena 2 na 2
Kulmin (4007 punktów)
>>>z wielką szkodą dla samej nauki.
>>Na podstawie jakiego wskaźnika stwierdzasz upadanie amerykańskiej nauki i ową wielką szkodę?
>Jedyny cel jaki mu "przyświeca" to tak naprawdę w Polakach zaszczepić mentalność rasisty czy faszysty (jak kto woli), jakim on sam jest.

No cóż, motywacji nie dociekam, ale rzuca się w oczy w postach Arminiusa propagandowość. Zero konkretów i rzetelnych analiz uzasadniających stawiane tezy, a dużo krzykliwych zdań.
Ale to mnie nie dziwi specjalnie, bo wieszcze wieszczący upadek Zachodu/zachodniej nauki/demokracji przyzwyczaili nas do braku konkretów, ponieważ tezę o jego upadaniu wyprowadzają z niezgodności między swoim własnym wyobrażeniem świata, a faktycznym jego stanem, a nie z twardych danych i opracowań.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>>>
>Ale to mnie nie dziwi specjalnie, bo wieszcze wieszczący upadek Zachodu/zachodniej nauki/demokracji przyzwyczaili nas do braku konkretów, ponieważ tezę o jego upadaniu wyprowadzają z niezgodności między swoim własnym wyobrażeniem świata, a faktycznym jego stanem, a nie z twardych danych i opracowań.
>

Znajdź na amerykańskich portalach forum podobne do naszej elektrody.
Arminius (25555 punktów)zero konkretów
>>>>z wielką szkodą dla samej nauki.
>>>Na podstawie jakiego wskaźnika stwierdzasz upadanie amerykańskiej nauki i ową wielką szkodę?
>>Jedyny cel jaki mu "przyświeca" to tak naprawdę w Polakach zaszczepić mentalność rasisty czy faszysty (jak kto woli), jakim on sam jest.
>No cóż, motywacji nie dociekam, ale rzuca się w oczy w postach Arminiusa propagandowość. Zero >konkretów i rzetelnych analiz uzasadniających stawiane tezy,

"For decades, males in every ethnic group have scored higher than females in their same ethnic group on the math SAT. In 2016, the percentage of males scoring above 700 (on an 800-point scale) was nearly twice as large as the percentage of females in that range. There are 2.5 males in the U.S. in the top 0.01 percent of math ability for every female, according to a paper published in February 2018 in the journal Intelligence. But female high-scorers are more likely than male high-scorers to possess strong verbal skills as well, according to authors Jonathan Wai, Jaret Hodges, and Matthew Makel, giving them a greater range of career options. Traditionally, individuals who score well in both the math and verbal domains are less likely to pursue a STEM career. Moreover, females on average are more interested in people-centered rather than abstract work, which helps explain why females account for 75 percent of health-care-related workers but only 14 percent of engineering workers and 25 percent of computer workers. Nearly 82 percent of obstetrics and gynecology medical residents in 2016 were female. Is gynecology biased against males, or are females selecting where they want to work?"

Zero konkretów? Pan sobie kpi czy...o drogę pyta? Zero konkretów to pan podajesz w swoim wpisie.
Arminius (25555 punktów)na takiej
>>z wielką szkodą dla samej nauki.
>Na podstawie jakiego wskaźnika stwierdzasz upadanie amerykańskiej nauki i ową wielką szkodę?

Na podstawie danych jak wyżej. Gdy czynnik ideolo zaczyna odgrywać dużą role w nauce, dzieje się to zawsze ze szkodą dla niej. A sprawa jest tym poważniejsza, że Chińczycy siedzą na karku Amerykanom i tylko zacierają ręce, gdy widzą patologie jak wyżej.
romaro (25211 punktów)Odp: Jak polityczna poprawność niszczy amerykańską naukę
>Problem był już sygnalizowany w przeszłości
Nie dalej jak 2,3dni temu sygnalizowałeś podobnie rasistowski problem, mieszania ras.
Cały czas sygnalizujesz problemy czystości rasowej.
qwery (2864 punktów)
>>Problem był już sygnalizowany w przeszłości
>Nie dalej jak 2,3dni temu sygnalizowałeś podobnie rasistowski problem, mieszania ras.
>Cały czas sygnalizujesz problemy czystości rasowej.
>

A ja bym w tym wzgledzie wlasnie radzil mieszac sie. ale tylko z zydami, konievznie aszkenezyjskimi. Domyślam się że zadnemu sie nie spodoba moje stanowisko

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365