Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czasy romantycznego sportu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
28-07-2021 19:03romaro (25211 punktów)Czasy romantycznego sportu
Ocena 2 na 2
Letnie igrzyska 1928 roku były szczególne, po raz pierwszy do udziału w konkurencjach lekkoatletycznych dopuszczono kobiety. Decyzja o wprowadzeniu dyscyplin kobiecych spotkała się z ostrą krytyką między innymi Watykanu. I całe szczęście, że tylko na krytyce się skończyło bo to były igrzyska Konopackiej, która w Amsterdamie 1928 roku oprócz złotego medalu w rzucie dyskiem, została ukoronowana tytułem miss igrzysk olimpijskich. Dodać trzeba, ze to był jedyny złoty medal jaki na tamtych Igrzyskach zdobyliśmy. W swojej sportowej karierze Konopacka brała udział w zawodach w pchnięciu kulą, rzucie dyskiem, rzucie oszczepem, skoku wzwyż, 3-boju, 5-boju i sztafetach. 56-krotnie pobiła rekord Polski, 7-krotnie również rekord światowy oraz 26 razy zdobyła tytuł mistrzyni Polski. Uprawiała narciarstwo, wioślarstwo, grała w tenisa, pływała, a nawet próbowała swoich sił w wyścigach samochodowych. Mówiła w kilku językach. Grała na gitarze i fortepianie. Pisała wiersze.

Ewa Kłobukowska na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio (1964) zdobyła brązowy medal w biegu na 100 m i zamykała sztafetę 4x100m, w której Polki wywalczyły złoto. 9 lipca 1965 roku w Pradze z Ireną Kirszenstein (Szewińską), Kłobukowska ustanowiła rekord świata w biegu na sto metrów w czasie 11,1 s. Rok później przeprowadzono testy płci w ramach kwalifikacji kobiet w dwóch sportowych wydarzeniach. Badania te polegały na oglądzie narządów przez specjalną komisję, a wyniki polskich reprezentantek nie budziły żadnych zastrzeżeń. W roku 1967 w wyniku badania nowym kontrowersyjnym testem chromatynowym polska sprinterka została zdyskwalifikowana, ponieważ rezultat wskazywał na nietypowy dla kobiety układ chromosomów w jej organizmie. Współcześnie publicyści starają się oddać jej sprawiedliwość, prezentując Ewę Kłobukowską jako tragiczną ofiarę polityki sportowej oraz medycznie usankcjonowanej dyskryminacji kobiet.

Dzisiejsza srebrna medalistka Katarzyna Zillmann mówi tak:
"Chciałam pozdrowić moją dziewczynę Julię, rodziców, całą rodzinę i jeszcze raz przepraszam za brak kontaktu na ostatnim etapie przygotowań".
Woronicza w szoku.

Ja to srebro musiałem jednak uczcić

[Załącznik]
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
Polish women's rowers won at Tokyo 2020 today.
One of the members of the victorious team, Katarzyna Zillman is a lesbian, which is probably why President Andrzej Duda did not congratulate the athletes on winning a medal.

Homophobia is state ideology in today's Poland LGBT

Fajny wywiad
sportowefa(*)#click=https://t.co/47ScUpd8tO
Arminius (25555 punktów)badać płeć wnikliwie
>W roku 1967 w wyniku badania nowym kontrowersyjnym testem chromatynowym polska sprinterka >została zdyskwalifikowana, ponieważ rezultat wskazywał na nietypowy dla kobiety układ >chromosomów w jej organizmie. Współcześnie publicyści starają się oddać jej sprawiedliwość, >prezentując Ewę Kłobukowską jako tragiczną ofiarę polityki sportowej oraz medycznie >usankcjonowanej dyskryminacji kobiet.

Ostrożnie z takich stanowczymi tezami. Bo wiadomo jest że wśród sportsmenek, które stawały onegdaj na podium było multum takowych, w których organizmach - tak to nazwijmy - za dużo było pierwiastka męskiego. A przecież w takiej sytuacji mamy kwalifikowany przypadek pokrzywdzenia KOBIET sportsmenek i krzyczącą niesprawiedliwość. Dzisiaj problemem stają się "transkobiety", które oczywiście mają przewagę nad kobietami i jako takie winne być nie dopuszczane jako kobiety do rywalizacji z nimi.
Przypadkiem podręcznikowym patologii zasygnalizowanej w pierwszym zdaniu jest chociażby Walasiewiczówna.

pl.wikipedia.org/wiki/Stanisława_Walasiewicz
romaro (25211 punktów)Odp: badać płeć wnikliwie
>Ostrożnie z takich stanowczymi tezami.
Gdybyś zawsze był ostrożny w stawianiu tez, pewnie nasze dyskusje byłyby inne.

>Przypadkiem podręcznikowym patologii zasygnalizowanej w pierwszym zdaniu jest chociażby Walasiewiczówna.
Czy ty naprawdę masz zaprogramowany genetyczną niechęć do ludzi, którzy nie mieszczą się w ramach wyidealizowanej pary Adama i Ewy?

W przypadku Kłobukowskiej wskazywanym przez publicystów i badaczy powodem dyskwalifikacji był donos przedstawicieli ZSRR i NRD oraz odgórny przykaz władz, a także brak zaangażowania środowiska sportowego w walkę o jej godność.

Z kolei przypadek Walasiewiczówny to stek opini wywodzących się z sensacyjnych doniesień dziennikarzy. Nawet fakt,że oprócz żeńskich posiadała także nie w pełni rozwinięte męskie narządy płciowe niczego nie przesądza; z medycznego punktu widzenia wrodzone zaburzenia różnicowania narządów płciowych nie muszą determinować tożsamości płciowej. Stanisława Walasiewiczówna całe życie identyfikowała się z kobiecością.

>Bo wiadomo jest że wśród sportsmenek, które stawały onegdaj na podium było multum takowych,
Bzdura. I ty mi sugerujesz ostrożność?
Multum? Znaczy ile? 5,100, 50000. To nawet nie są tezy, a swoje multum zapewne opierasz na polskich doniesieniach medialnych na temat Caster Semeny co do pewnego stopnia potwierdza tezę o "zmaskulinizowaniu" dziennikarstwa sportowego w Polsce.
Arminius (25555 punktów)moja chęć
>Przypadkiem podręcznikowym patologii zasygnalizowanej w pierwszym zdaniu jest chociażby >Walasiewiczówna.
>Czy ty naprawdę masz zaprogramowany genetyczną niechęć do ludzi, którzy nie mieszczą się w >ramach wyidealizowanej pary Adama i Ewy?

A gdzie w passusie jak wyżej dostrzegą pan taką niechęć? Mam natomiast z całą pewnością chęć obserwowania sportu w którym jest sprawiedliwie i nie dochodzi do sytuacji, w których osobnicy z silnie rozbudowanym pierwiastkiem męskim zwyciężają z kobietami. To niesprawiedliwe i niesmaczne.
W sporcie było (już w tych czasach które pan opisuje) multum nadużyć różnorakich, w tym manipulowanie płcią, więc nie było aż tak bardzo romantycznie.
romaro (25211 punktów)Odp: moja chęć
>A gdzie w passusie jak wyżej dostrzegą pan taką niechęć? Mam natomiast z całą pewnością chęć obserwowania sportu w którym jest sprawiedliwie i nie dochodzi do sytuacji, w których osobnicy z silnie rozbudowanym pierwiastkiem męskim zwyciężają z kobietami. To niesprawiedliwe i niesmaczne.
Właśnie przede wszystkim "niesmaczne", jakżeby inaczej. Czystość rasowa.
>W sporcie było (już w tych czasach które pan opisuje) multum nadużyć różnorakich, w tym manipulowanie płcią, więc nie było aż tak bardzo romantycznie.
Multum 5, 100, więcej? Na świecie, codziennie niemal, rozgrywane są zawody, wiec
jeszcze raz - dowody na multum i jezeli takie były, jaki mialy wpływ na wynik zawodów i czy był ewntualny protest.
Arminius (25555 punktów)nie mieszać pojęć!
>>A gdzie w passusie jak wyżej dostrzegą pan taką niechęć? Mam natomiast z całą pewnością chęć obserwowania sportu w którym jest sprawiedliwie i nie dochodzi do sytuacji, w których osobnicy z silnie rozbudowanym pierwiastkiem męskim zwyciężają z kobietami. To niesprawiedliwe i niesmaczne.
>Właśnie przede wszystkim "niesmaczne", jakżeby inaczej. Czystość rasowa.

Jeżeli już to płciowa, przecież w passusie jak wyżej nie ma słowa o rasach, wszystko się panu zaczyna mieszać.

>>W sporcie było (już w tych czasach które pan opisuje) multum nadużyć różnorakich, w tym manipulowanie płcią, więc nie było aż tak bardzo romantycznie.
>Multum 5, 100, więcej? Na świecie, codziennie niemal, rozgrywane są zawody, wiec
>jeszcze raz - dowody na multum i jezeli takie były, jaki mialy wpływ na wynik zawodów i czy był ewntualny protest.

Nadużycia różnorakie były już w czasach igrzysk olimpijskich i innych antycznych. Są na to dowody źródłowe. patologie jak wyżej wynikają z istoty sportu, w szczególności tego modelu sportu. O patologicznym modelu obecnego sportu wypowiem się w odrębnym wątku, bo to temat ważki i interesujący, tymczasem zalecam lekturę podlinkowanego materiału:
www.reuter(*)cs-greece-idUSL655603720080808

"ATHENS (Reuters) - Ancient Greek athletes sometimes resorted to cheating, bribing competitors and potions to secure victory at the Olympic Games, a far cry from the image of the classical sporting ideal, an expert said.Organizers of the Beijing Olympics have vowed a drug-free Games after doping scandals have rocked the prestigious competition in recent years.
But the modern Olympics, revived in 1896 by Frenchman Baron Pierre de Coubertin as an amateur competition, have much in common with the "winning is everything" attitude of their ancient counterparts when athletes went as far as consuming wild boar manure in search of sporting laurels, academics say."There is a danger of making ancient Greek athletes superhuman ethical people, but they were humans like us," Hugh Ming Lee, classics professor at Maryland University, told Reuters. "There was cheating for sure, bribery for sure."
romaro (25211 punktów)Odp: nie mieszać pojęć!
>>Właśnie przede wszystkim "niesmaczne", jakżeby inaczej. Czystość rasowa.
>Jeżeli już to płciowa, przecież w passusie jak wyżej nie ma słowa o rasach, wszystko się panu zaczyna mieszać.
Zapewne nie masz na twarzy wypisane, że jesteś faszystą, a z jakiegoś powodu nie tylko ja odnoszę wrazenie, ze nim jesteś. To po pierwsze. Po drugie, żeby było jasne, to twoje rasistowskie teksty ciebie określają i jedna odpowiedź niczego nie zmienia, szczególnie gdy masz w zasadzie czysto hitlerowski pogląd na kobiecość.

Jeszcze raz powtórzę i bez migania.
Multum 5, 100, więcej? Na świecie, codziennie niemal, rozgrywane są zawody, wiec
jeszcze raz - dowody na multum i jezeli takie były, jaki mialy wpływ na wynik zawodów i czy był ewntualny protest.
Arminius (25555 punktów)jak nakręcony...
>>>Właśnie przede wszystkim "niesmaczne", jakżeby inaczej. Czystość rasowa.
>>Jeżeli już to płciowa, przecież w passusie jak wyżej nie ma słowa o rasach, wszystko się panu zaczyna mieszać.
>Zapewne nie masz na twarzy wypisane, że jesteś faszystą,

Znów reductio ad hitlerum. Świadczy to niechybnie o wielce ograniczonym zasobie słów i idei.

>a z jakiegoś powodu nie tylko ja odnoszę wrazenie, ze nim jesteś.

Pan się najwyraźniej zachłystuje swoimi wrażeniami. I projektuje na innych swoje wrażenia - co już wskazuje..........mam wrażenie, na narcystyczny typ osobowości?

>To po pierwsze. Po drugie, żeby było jasne, to twoje rasistowskie teksty ciebie określają i >jedna odpowiedź niczego nie zmienia, szczególnie gdy masz w zasadzie czysto hitlerowski pogląd >na kobiecość.

Znów reductio ad hitlerum, tym razem tym bardziej absurdalne, że za Hitlera, kobietom aż tak źle nie było, szczególnie w latach 1933 - 1942. Ogromna cześć z nich ceniła sobie wielce, porządek, gospodarczą prosperity i dobrobyt w kraju, będąc wdzięczna nazistom że nie skończyły jako tanie prostytutki w żydowskich lupanarach Republiki Weimarskiej.

>Jeszcze raz powtórzę i bez migania.
>Multum 5, 100, więcej? Na świecie, codziennie niemal, rozgrywane są zawody, wiec
>jeszcze raz - dowody na multum i jezeli takie były, jaki mialy wpływ na wynik zawodów i czy był ewntualny protest.

Zdecydowana większość owych sportowych szwindli nie wychodzi na jaw, bo ani sportowcy ani działacze sportowi nie są zainteresowani żeby wychodziły. To co wychodzi to prowerbialna góra lodowa. A i tak jest tego multum. To wynika z patologicznego modelu sportu jako obecnie obowiązuje. Chce pan? Cały wątek temu poświęcę, uzbroić się proszę tymczasem w cierpliwość.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365