>>Jesteśmy świetnymi posłusznymi małpami, słabo myślimy, nie wyewoluowaliśmy do myślenia a do >>małpowania (zapamiętywać i naśladować) Małpowanie zapewniało przetrwanie, im więcej zapamiętam z >>środowiska, tym łatwiej będzie przeżyć. Bóg nie lubi myślących >>gdzie tu miejsce na indywidualizm i wolność? >Jednakże pan twierdzi, iż tego indywidualizmu, wolności i liberalizmu jest stanowczo za dużo i stąd wszelkie nieszczęścia. Ergo - trochę myślimy? naśladujemy wszystko co nam podsuną pod nos patoelity (autorytety), od tego mają filmy 'amerykanskie", reklamy, edukacje, religię, mas-media, celebrytów. My ich naśladujemy, każde dziecko chce być lewandowskim, który zarabia 20 000 000/m-c, 2 000 000 chlopcow biega za pilką jak glupi, placą rodzice, żaden nie bedzie lewandowskim, stracony czas i potencjal na np fizyka, lekarza czy innego pożytecznego człowieka (to jest tylko zabawa i tak powinna byc traktowana ale patoelity z jakiś względów chcą zagonic chlopcow do zawodowego kopania pilki)
|