 |
Twój tymczasowy adres e-mail Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-09-2021 16:42 | romaro (25211 punktów) | Twój tymczasowy adres e-mail | Gdy tak Armi nas goni po szemranych stronach z tylko sobie(?) znanych przyczyn , pomyślałem, że dobrze byłoby się z wami czymś podzielić. Otóż wiele stron wymaga podania maila w celu uzyskania dostępu do treści. Często wiąże się to ze zgodą na otrzymywanie spamu, a nie każdy ma ochotę na otrzymywanie wiadomości na temat powiększania różnych narządów czy kwiatków, które ofeuje nam Armi. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest tymczasowy mail. Zakładamy na 10 minut, otrzymujemy link i zapominamy. 10minut.com.pl/Możecie wypróbować na kwiatkach Arminiusa. Celowo nie podaję bespośredniego adresu do jego płatnych kwiatków. On odpowiada za wynikłe szkody. Natomiast uzyskany Mail jest bezpieczny i możecie na próbę się rejestrować tam gdzie warunkiem korzystania z pełnego serwisu wymagane jest zalogowanie. www.racjonalista.pl/forum.php/s,856295 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Rowerex (859 punktów) | > Gdy tak Armi nas goni po szemranych stronach z tylko sobie(?) znanych przyczyn , pomyślałem, że> dobrze byłoby się z wami czymś podzielić. Otóż wiele stron wymaga podania maila w celu uzyskania> dostępu do treści. Często wiąże się to ze zgodą na otrzymywanie spamu, a nie każdy ma ochotę na> otrzymywanie wiadomości na temat powiększania różnych narządów czy kwiatków, które ofeuje nam Armi.> Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest tymczasowy mail. Zakładamy na 10 minut, otrzymujemy> link i zapominamy.> 10minut.com.pl/Trochę mnie dziwi, że trzeba ludzi w ogóle instruować, że nie istnieje coś takiego jak "jeden prawdziwy adres email obywatela" i że jak strona prosi o imię i nazwisko, to nikt nikogo nie będzie ciągał po sądach, gdy wklepie się cokolwiek. Używam niemal od zawsze wielu skrzynek pocztowych, niektóre są wyłącznie "na odwal się" dla takich właśnie stron i służą tylko do lipnych rejestracji - nawet lipne imiona i nazwiska mam przygotowane jakby trzeba było. I niech się zapychają spamem, to bez znaczenia. Czasami się okazuje, że strona chce maila, imię, nazwisko itp, ale tuż po podaniu danych dostaje się dostęp do treści... - czyli zmyłka "łykająca" wszystko co jest "mailopodobne" i "nazwisko-imiono-podobne" - skoro strona takie pola ciągle podsuwa, to niestety co niektórzy nadgorliwcy wpisują karnie prawdziwe dane z dowodu osobistego... Warto więc zaczynać od wpisania bzdur, a potem ewentualnie iść dalej.
|
|
 | | romaro (25211 punktów) | >Warto więc zaczynać od wpisania bzdur, a potem ewentualnie iść dalej. Ze względu na przechwytywanie zdarzeń z klawiatury, opisany przeze mnie sposób jest bezpieczniejszy, szczególnie gdy surfujemy po naprawdę zakazanych miejscach. Oczywiście ten jest jednym z najprostszych, ale skuteczny.
|
|
|  | | Rowerex (859 punktów) | >>Warto więc zaczynać od wpisania bzdur, a potem ewentualnie iść dalej. >Ze względu na przechwytywanie zdarzeń z klawiatury, opisany przeze mnie sposób jest bezpieczniejszy, szczególnie gdy surfujemy po naprawdę zakazanych miejscach. Oczywiście ten jest jednym z najprostszych, ale skuteczny.
Gdybym się zajmował wykradaniem danych i hakerstwem, to "keylogger" wyłapujący teksty z klawiatury byłby ostatnim potrzebnym mi ogniwem (o ile w ogóle potrzebnym), którego wgrywałbym na samiutkim końcu, już po pełnym zidentyfikowaniu użytkownika i wykradzeniu co tylko się da.
Nie znam się, nie zajmuję się tym, ale wyobrażam sobie i gdybam, że śledzenie wyłącznie tego co pisze użytkownik generowałoby niezrozumiały bełkot - a dopiero w kontekście innych danych ten bełkot nabierałby sensu.
|
|
| |  | | romaro (25211 punktów) | >a dopiero w kontekście innych danych ten bełkot nabierałby sensu. Tak, działa to jak układanie puzzli. Ale wracając do twoich maili na każdą okazję - coś tam nabazgrałeś, wypełniłeś, wysłali ci linka weryfikacyjnego. W przypadku takiego ataku przestępcy tworzą kopię - lub klon - wcześniej dostarczonych, ale zgodnych z prawem wiadomości e-mail, które zawierają łącze lub załącznik. Następnie przestępca zastępuje łącza lub załączniki złośliwymi fałszywkami. Nieostrożni użytkownicy albo klikają łącze, albo otwierają załącznik, co często pozwala na przejęcie kontroli nad ich systemami.
Ogłoszenie: Arminiusa linki weryfikujące, zamienię na jeden link weryfikujący jego działalność na tym forum.
Zespół Microsoft 365 Defender Threat Intelligence Team opublikował artykuł stwierdzający, że śledził szeroko zakrojoną kampanię wyłudzania poświadczeń przy użyciu otwartych linków do przekierowywania. Otwarte przekierowania są częścią arsenału phishera od dłuższego czasu i jest to sprawdzona metoda nakłaniania ofiar do kliknięcia złośliwego linku.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Rowerex (859 punktów) | > >a dopiero w kontekście innych danych ten bełkot nabierałby sensu.> Tak, działa to jak układanie puzzli. Ale wracając do twoich maili na każdą okazję - coś tam nabazgrałeś, wypełniłeś, wysłali ci linka weryfikacyjnego. W przypadku takiego ataku przestępcy tworzą kopię - lub klon - wcześniej dostarczonych, ale zgodnych z prawem wiadomości e-mail, które zawierają łącze lub załącznik. Następnie przestępca zastępuje łącza lub załączniki złośliwymi fałszywkami. Nieostrożni użytkownicy albo klikają łącze, albo otwierają załącznik, co często pozwala na przejęcie kontroli nad ich systemami.Ok, wypróbuję też Twoje rozwiązanie z tymczasowym mailem. I coś mi się przypomniało, lekko po za tematem, ale nie do końca - jeżeli ktoś szuka treści czysto naukowych, które okazują się płatne, więc w zasadzie niedostępne dla szerokiego grona, to ktoś mi niedawno podrzucił "odblokowywacza", który chyba lekko "o zgrozo" jest jakąś rosyjską robotą, bo mimo domeny ".se" w przypadku nieudanych prób pojawiają się komunikaty o błędach pisane cyrylicą. Ta strona to: sci-hub.se/Dzięki niej dotarłem do wielu publikacji naukowych dotychczas dla mnie niedostępnych (rzecz jasna po wywieszeniu pirackiej flagi i z przepaską na jednym oku  ) Poleciła mi to osoba z którą na innym forum dyskutowałem podobnie jak tu o m.in. o bezpieczeństwie w sieci, szpiegowaniu, personalizacji i podrzucaniu fałszywie naukowych treści, która sądząc po stylu pisania jak i z treści ma chyba na co dzień z nauką coś wspólnego - a mimo to tego "odblokowywacza" mi poleciła.
|
|
| | | |  | | romaro (25211 punktów) | > Poleciła mi to osoba z którą na innym forum dyskutowałem podobnie jak tu o m.in. o bezpieczeństwie w sieci, szpiegowaniu, personalizacji i podrzucaniu fałszywie naukowych treści, która sądząc po stylu pisania jak i z treści ma chyba na co dzień z nauką coś wspólnego - a mimo to tego "odblokowywacza" mi poleciła.A teraz coś pokażę co zwykły adblock nie wykryje. I przy okazji polecam tego antywirusa. Nie ruski ani jakiś noname - TotalAV w wersji darmowej nr 1. Pliki śledzące: 4 na racjonalist.pl
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|