Racjonalista - Strona głównaDo treści
Od czego zależy to kim (czym) się urodzimy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
25-09-2021 12:17PrettyInvisible (9 punktów)Od czego zależy to kim (czym) się urodzimy
Ocena 1 na 1
Zastanawia mnie od czego zależy to kim się rodzimy. Dlaczego urodziłem się człowiekiem, w rozwiniętej cywilizacji w XXI wieku a nie gdzieś w Indiach, biednych krajach Afryki czy Korei Północnej albo w ogóle jako jakiś bizon w parku, niedźwiedź, owad pomimo że statystycznie prawdopodobieństwo urodzenia się jako jakaś mrówka czy jeleń jest większe ponieważ wszystkich zwierząt na tej planecie razem wziętych jest dużo więcej niż ludzi. Wystarczy popatrzeć na to ile jest ryb w morzach, oceanach. Wiem że niby "ateistyczno-naukowe" wytłumaczenie brzmi przypadek, ale nie daje mi spokoju ten zbieg okoliczności, może jest inne racjonalne wytłumaczenie tego.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)
> od czego zależy to kim się rodzimy.
wszystko ma swój początek w tzw wielkim wybuchu? dalej jest zdeterminowane, wszystko ma przyczyne we wcześniejszych zdarzeniach
dlatego wolna wola to złudzenie jak i poczucie JA
jesteś trwaniem wybuchu (jesteśmy dziećmi gwiazd
nie bądź taki ważny, masz 40% genów wspólnych z bananem
jesteś nikim ,
25-09-2021 13:53 
 Ocena 1 na 1
PrettyInvisible (9 punktów)
>> od czego zależy to kim się rodzimy.
>wszystko ma swój początek w tzw wielkim wybuchu? dalej jest zdeterminowane, wszystko ma przyczyne we wcześniejszych zdarzeniach
>dlatego wolna wola to złudzenie jak i poczucie JA
>jesteś trwaniem wybuchu (jesteśmy dziećmi gwiazd
>nie bądź taki ważny, masz 40% genów wspólnych z bananem
>jesteś nikim ,
rozumiem że to jakiś żart
25-09-2021 14:05 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>> od czego zależy to kim się rodzimy.
>>wszystko ma swój początek w tzw wielkim wybuchu? dalej jest zdeterminowane, wszystko ma przyczyne we wcześniejszych zdarzeniach
>>dlatego wolna wola to złudzenie jak i poczucie JA
>>jesteś trwaniem wybuchu (jesteśmy dziećmi gwiazd
>>nie bądź taki ważny, masz 40% genów wspólnych z bananem
>>jesteś nikim ,
>rozumiem że to jakiś żart
czy są inne prawa rządzące światem niż prawa fizyki? a z nich determinizm, gdzie wszystko ma przyczynę.

a wg ciebie, od czego zależy to kim się urodzimy?
Fizyk (17637 punktów)
> Dlaczego urodziłem się człowiekiem, w rozwiniętej cywilizacji w XXI wieku a nie gdzieś w Indiach, biednych krajach Afryki czy Korei Północnej albo w ogóle jako jakiś bizon w parku, niedźwiedź, owad pomimo że statystycznie prawdopodobieństwo urodzenia się jako jakaś mrówka czy jeleń jest większe ponieważ wszystkich zwierząt na tej planecie razem wziętych jest dużo więcej niż ludzi.

Z mojego puntu widzenia wytłumaczenie jest proste. Ponieważ właśnie przeczytałem tę wypowiedź na Forum, całkiem składną, więc musiał ją napisać człowiek z Polski a nie z Afryki, nie mówiąc już o bizonach.

Z Twojego punktu widzenia odpowiedź powinna być ta sama, ale bruździ tu błędna intuicja kto to jesteś "ty", czyli czym jest to Twoje "ja". Zapomnij, że to "ja" jest jakąś duszą, która może być tu albo tam, albo wcielić się w innego człowieka albo bizona. To Twoje "ja" jest określone wyłącznie przez stan Twojego mózgu, a zwłaszcza przez pamięć zdarzeń, które przeżyłeś. Jak zdasz sobie z tego sprawę, to jest oczywiste, że musisz być kim jesteś, bo nie możesz porzucić swojego ciała ani swoich wspomnień.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Dlaczego urodziłem się człowiekiem, w rozwiniętej cywilizacji w XXI wieku a nie gdzieś w Indiach, biednych krajach Afryki czy Korei Północnej albo w ogóle jako jakiś bizon w parku, niedźwiedź, owad pomimo że statystycznie prawdopodobieństwo urodzenia się jako jakaś mrówka czy jeleń jest większe ponieważ wszystkich zwierząt na tej planecie razem wziętych jest dużo więcej niż ludzi.
>Z mojego puntu widzenia wytłumaczenie jest proste. Ponieważ właśnie przeczytałem tę wypowiedź na Forum, całkiem składną, więc musiał ją napisać człowiek z Polski a nie z Afryki, nie mówiąc już o bizonach.
>Z Twojego punktu widzenia odpowiedź powinna być ta sama, ale bruździ tu błędna intuicja kto to jesteś "ty", czyli czym jest to Twoje "ja". Zapomnij, że to "ja" jest jakąś duszą, która może być tu albo tam, albo wcielić się w innego człowieka albo bizona. To Twoje "ja" jest określone wyłącznie przez stan Twojego mózgu, a zwłaszcza przez pamięć zdarzeń, które przeżyłeś. Jak zdasz sobie z tego sprawę, to jest oczywiste, że musisz być kim jesteś, bo nie możesz porzucić swojego ciała ani swoich wspomnień.

O tym samym chciałem napisać jeszcze zanim dotarłem do twojej wypowiedzi, tzn. o tym, że fundamentalnym pojęciem dla tego wątku jest pojęcie duszy.

Fajnie, że napisałeś o stanie mózgu, bo to nasuwa pytanie, czym jest stan mózgu?

Może łatwiej byłoby to pojąć gdybyśmy mówili o stanie procesora komputerowego.
Zastanawiam się nad utożsamieniem stanu procesora komputerowego z jego czynnością.

Co sądzisz o tym, że Windows i Linux są duszami komputerowymi?
Dla mnie niesamowite jest to, że Linux i Windows można zainstalować na różnych architekturach komputerowych.

Nie musisz odpowiadać, jeżeli nie chcesz.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Zastanawia mnie od czego zależy to kim się rodzimy. Dlaczego urodziłem się człowiekiem
A co się tak w Tobie zastanawia? Nieucieleśnione coś do niedawna wyglądające przydziału cielesności?

cr
okragly (21676 punktów)
>>Zastanawia mnie od czego zależy to kim się rodzimy. Dlaczego urodziłem się człowiekiem
>A co się tak w Tobie zastanawia? Nieucieleśnione coś do niedawna wyglądające przydziału cielesności?
też wyglądam przydzialu cielesności, chciałbym być "kurczaczkiem"

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>chciałbym być "kurczaczkiem"
Taki jak ten z Twojego zdjęcia w oryginale ma ok 11cm:


cr
26-09-2021 11:15 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>chciałbym być "kurczaczkiem"
>Taki jak ten z Twojego zdjęcia ma ok 11cm:

ta Twoja to podróbka
moja bogini ma ok 51cm


czemu ONA jest "okrągła"? przecież nie było w raju cukru, mąki, piwa, ziemniaków, siedzącego trybu życia
'
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>... ma ok 11cm:
>ta Twoja to podróbka
> moja bogini ma ok 51cm
Oryginalna ma 11,1cm. I nawet BMI przypisują jej niższe niż 51, więc skąd ta liczba?


cr
27-09-2021 10:28 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>... ma ok 11cm:
>>ta Twoja to podróbka
>> moja bogini ma ok 51cm
> Oryginalna ma 11,1cm. więc skąd ta liczba?
z aury jaka od niej bije
wymiar z monitora , kiedy jest boska.
Twoja taka mala
> BMI przypisują jej niższe niż 51,
musialbym ważyć 175 kg żeby mieć BMI 51, taki do sumo
27-09-2021 15:54 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>musialbym ważyć 175 kg żeby mieć BMI 51, taki do sumo
Sprawdziłam, że masz 186cm wzrostu.


cr
27-09-2021 19:05 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
wróciwszy do pytania autora posta "Od czego zależy to kim (czym) się urodzimy"
wg okragłego wiele zależy kto nas urodzi
>


ONA - dzięki Tobie mam kolejny pomysł- to nie jest pornofigurka a matka królów. To czy sie urodzi robotnica czy królowa zależy (w roju pszczół) od pokarmu w poczatkowym stadium (geny maja takie same). Dzisiaj wszystkie noworodki, dzieci sa na paszach, jak byczki u rolnika. Ta kobieta z raju rodziła seryjnych królów (biodra, BMI, piersi, a z nich super pokarm dla jej "królewicza" przez 6 lat, był matriarchat)

szympansice karmia piersią 7 lat (choć nie maja piersi), to jest dla niej przyjemnośc (inaczej by nie karmiły, przecież to zwierzęta, przyjemnośc jest im kierunkowskazem), Czemu kobiety nie mogą być zwierzetami i karmią piersią swoje dzieci. Postrzegam karmienie paszami (z butelki) jako pornografia (zabrac seks a dac obrazek, film)
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>


Na podstawie widoku tylko dłoni osoby trzymającej tą figurkę, można dużo powiedzieć o zdrowiu i zdolnościach tej osoby.
Dłoń ta zdradza kilka problemów ze zdrowiem i próbach ich nieskutecznego leczenia.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Na podstawie widoku tylko dłoni osoby trzymającej tą figurkę, można dużo powiedzieć o zdrowiu i zdolnościach tej osoby.
>Dłoń ta zdradza kilka problemów ze zdrowiem i próbach ich nieskutecznego leczenia.
Powiedz więcej. O zdolnościach nie zapomnij.


cr

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365