Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy Izrael przetrwa następne 20 lat?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
29-09-2021 08:07Arminius (25555 punktów)Czy Izrael przetrwa następne 20 lat?
Ocena 1 na 1
Lawrence Wikerson emerytowany pułkownik, były szef kancelarii sekretarza stanu Colina Powella wyraził opinię, że primo; w ciągu najbliższych 20 lat Izrael jako państwo przestanie istnieć, ponieważ obecnie "delegitymizuje się" jako państwo apartheidu, secundo: że Izrael jest strategicznym ciężarem pierwszego sortu dla USA i ze wszystkich państw świata, stwarza największe ryzyko dla USA uwikłania ich w "Armageddon", tertio: że USA powinien nakazać Izraelowi "szybkie zmiany", bo w przeciwnym wypadku przestanie go finansować i chronić - jednakże obecnie USA nie są wstanie zdobyć się na taki krok.
Opinia Wilkersona co do "zaniknięcia" Izrael a wciągu najbliższych 20 lat jest chyba cokolwiek zbyt optymistyczna. Jednakże - przypomnijmy - na 20 lat przed finałem Sowietów, nikt nie przewidywał ich szybkiego końca. Cóż, poczekamy, zobaczymy. A tymczasem, wpisując się w narrację Wilkersona, oddział Amerykańskiej Federacji Nauczycieli z San Diego wydał rezolucję potępiającą izraelski brutalny militarny reżim oraz apartheid.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanych materiałów.

"Retired Army Col. Lawrence Wilkerson is the former chief of staff to Secretary of State Colin Powell who emerged as a leading critic of the neoconservatives. In remarks to Mass Peace Action last June, he made some bracing assertions about Israel that I just saw the other day:
Israel won’t exist as a state in 20 years because it is delegitimizing itself as an apartheid state.
Israel is a “strategic liability of the first order” for the United States and is “the most likely state in the world to take the United States to Armageddon.”
The U.S. ought to tell Israel now to “change swiftly” or it will cease to fund and protect Israel, but the U.S. will not do so.
The neoconservative agenda in the Middle East was “to set the Levant on fire, to keep Israel’s enemies so at one anothers’ throats” that they could not give Israel trouble."
mondoweiss(*)be-gone-in-20-years-wilkerson/

"A resolution condemning Israel's brutal military regime and "apartheid" has been passed by a local branch of America's second largest teaching union, the American Federation of Teachers.
Teachers, staff members and instructors voted to adopt a resolution by AFT Guild Local 1931, which serves colleges and education faculties in San Diego, and a statement in support of Palestine that was approved earlier this month.In a lengthy statement that included denunciation of Israel's occupation and its practice of apartheid, the union began by saying: "AFT Guild condemns the forced removal of Palestinian residents in West Jerusalem, the bombing of civilian areas in the besieged Gaza Strip, and the continued human rights violations committed by the Israeli government during its 73-year occupation of this land."

www.middle(*)-denouncing-israeli-apartheid/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
Gdy Armi pisze takie coś
>"zaniknięcia" Izrael a wciągu najbliższych 20 lat jest chyba cokolwiek zbyt optymistyczna.
>Mam wrodzony zmysł krytycyzmu, względem wszystkich nacji.
Oczywiście wszystkich:
>"Model jak wyżej wypromowany przez barona Pierre de Coubertin jest ze wszech miar patologiczny.
>Przykładem najlepszym niech będzie organizacja Wandervogel - prekursor skautingu i >Hitlerjugend"

Jakoś nie mam przekonania - Aryjski piewca hitleryzmu i fascynat młodzieży z hitlerjugend powielający słowa amerykańskich białych nacjonalistów piszących o apartheidzie zaczyna być groteskowy. Tak jak ci Amerykańscy "nauczyciele". Ameryka finansująca Izrael; nauczyciele uczący amerykańskie dzieci czego? Patriotyzmu. Czy na swoich lekcjach potępiają przyjaźń amerykańsko-izraelską?
29-09-2021 10:25 
 0 na 2
Arminius (25555 punktów)groteskowy filosemityzm
>Gdy Armi pisze takie coś
>>"zaniknięcia" Izrael a wciągu najbliższych 20 lat jest chyba cokolwiek zbyt optymistyczna.
>>Mam wrodzony zmysł krytycyzmu, względem wszystkich nacji.
>Oczywiście wszystkich:
>>"Model jak wyżej wypromowany przez barona Pierre de Coubertin jest ze wszech miar patologiczny.
>>Przykładem najlepszym niech będzie organizacja Wandervogel - prekursor skautingu i >Hitlerjugend"
>Jakoś nie mam przekonania - Aryjski piewca hitleryzmu i fascynat młodzieży z hitlerjugend powielający słowa amerykańskich białych nacjonalistów piszących o apartheidzie zaczyna być groteskowy. Tak jak ci Amerykańscy "nauczyciele".

Jest jeszcze opcja, całkiem prawdopodobna, iż to pan staje się coraz bardziej groteskowy.
29-09-2021 10:33 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)Odp: groteskowy filosemityzm
>Jest jeszcze opcja, całkiem prawdopodobna, iż to pan staje się coraz bardziej groteskowy.
Kiedy sobie uświadamiasz, że natręctwo pisania jest zaraźliwe, nie Armi? Jedna groteska znowu...
Zainteresowany moimi odpowiedziami? Pewnie tak. Inaczej byś nie pisał i nie odpowiadał. Ile to już tekstów Armi o żydkach? To chyba idzie w tysiące?

Armi o co chodzi? Podjąłem debatę i może się odnieś do tego zdania:
Ameryka finansująca Izrael; nauczyciele uczący amerykańskie dzieci czego? Patriotyzmu. Czy na swoich lekcjach potępiają przyjaźń amerykańsko-izraelską?
Dlatego twierdzę i nie tylko ja, że to tacy jak ty, aryjscy "nauczyciele" podgrzewają nazistowskie nastroje w USA
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy Izrael przetrwa następne 20 lat?

>Opinia Wilkersona co do "zaniknięcia" Izrael a wciągu najbliższych 2O lat jest chyba cokolwiek zbyt
>optymistyczna. Jednakże - przypomnijmy - na 2O lat przed finałem Sowietów, nikt nie przewidywał ich
>szybkiego końca. Cóż, poczekamy, zobaczymy. A tymczasem, wpisując się w narrację Wilkersona, oddział
>Amerykańskiej Federacji Nauczycieli z San Diego wydał rezolucję potępiającą izraelski brutalny
>militarny reżim oraz apartheid.
>

Z tym, że nikt nie przywidywał końca Sowietów to znowu jakieś bzdury.
Żydzi stworzyli Związek Radziecki by mieć możliwość finansową i techniczną zbudowania bomby atomowej. Plany Żydów radzieckich pokrzyżowali Żydzi z Ameryki i Wielkiej Brytanii. Walka o to kto będzie miał pierwszy bombę atomową pochłonęła miliony niewinnych i nieświadomych tego ofiar.
Zaraz po tzw. II WŚ reżim amerykański WYPOWIEDZIAŁ TZW. ZIMNĄ WOJNĘ ZSRR. Niedawni, wykorzystani przez Amerykę sojusznicy: ZSRR i Polska zostali zaatakowani zimną wojną i Ameryka nałożyła sankcje. Ile kosztowały Polskę sankcje nałożone przez Amerykę, to dzisiaj o tym nie wolno publicznie mówić.
Żydzi w ZSRR przeznaczali największe środki na postęp techniczny. Polegli jak każdy, kto chce wydobyć Słowian z epoki monopolu rolnictwa.
Izrael ma broń atomową i agenturę po całym świecie. Izrael poligon atomowy miał w RPA.

pl.wikipedia.org/wiki/Andinia

"Andinia - teoria spiskowa przypisująca Żydom plany utworzenia swojego drugiego państwa z oderwanego od Argentyny terytorium Patagonii. Teorię tę rozpropagował skrajnie prawicowy wykładowca z uniwersytetu w Buenos Aires, w 1971."

konwent-na(*)le-azeby-zbudowac-drugi-izrael

"CRISTINA FERNANDEZ de KIRCHNER - PREZYDENT ARGENTYNY, WYMIENIŁA PATAGONIĘ w ZAMIAN za UMORZENIE DŁUGU ARGENTYNY zaciągniętego w BANKU ŚWIATOWYM"

CZterdzieści lat wcześniej ktoś ujawnił plany przejęcia Patagonii przez Żydów.
Czy jakikolwiek polski demokratyczny "polityk" jest w stanie pojąć co będzie z nami za czterdzieści lat??
Ile Polak będzie miał długów??


Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365