Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kontrola rozproszona

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
13-10-2021 01:19Hamerlik Konopka (19903 punktów)Kontrola rozproszona
Byłem z dziećmi w podróży po Polsce i gdy w Krakowie próbowałem wybrać pieniądze z bankomatu Euronetu ten zawiesił się z kartą wewnątrz, wyświetlając mi przez 15 minut komunikat – sprawdzam kartę. Byłem zmęczony po całym dniu zwiedzania miasta, miałem przed sobą ponad 400km do przejechania, praktycznie żadnych innych pieniędzy w portfelu, głodne, zmęczone dzieci i oczywiście żadnych znajomych w promieniu 300km, do których mógłbym się w razie czego zwrócić się o pomoc. Ta sytuacja trochę mnie zestresowała, uświadomiła mi jak bardzo jestem zależny od banku ale ostatecznie poradziłem sobie.
Przy tej okazji przyszła mi do głowy idea 2 aplikacji sterującej bankomatem w miejsce jednej. Jedna aplikacja niskiego poziomu logicznego o wysokim priorytecie, która odpowiada wyłącznie za wysunięcie karty po anulowaniu transakcji i druga aplikacja wysokiego poziomu logicznego o niskim priorytecie odpowiadająca za sprawdzenie chipa, komunikację z bankiem itd. Można byłoby pomyśleć nawet o większej liczbie pośrednich aplikacji. W takim systemie rozproszonych aplikacji wysunięcia karty dokonałby program funkcjonujący na niskim poziomie logicznym z wysokim priorytetem niezależnie od funkcji, które próbowałby zrealizować program wysokiego poziomu logicznego ale o niskim priorytecie. Odzyskałbym kartę i mógłbym przejść do innego urządzenia, które nie popełnia błędu odczytu a program, który próbował sprawdzić chip w połączeniu z bankiem nagle uzyskałby sygnał, że karty już nie ma i musiałby sobie z tym faktem poradzić.

Do czego zmierzam?

Do ludzkiej psyche, która złożona jest właśnie z wielu programów niskiego, średniego i wysokiego poziomu.

Kiedy przytkniemy rękę do gorącego wówczas program o niskim poziomie logicznym ale o najwyższym priorytecie uruchamia nasz odruch „bezwarunkowy”. Ludzka świadomość – program logiczny wysokiego poziomu o niskim priorytecie staje przed faktem dokonanego odruchu i musi dokonać jego syntezy do własnych funkcji.

Stosowanie aplikacji rozproszonych o różnych poziomach logicznych i różnych priorytetach zapewnia wyższą funkcjonalność od systemu opartego na jednej aplikacji.

--------------
Ps. szarleyu juz wiem co na to zechcesz odpowiedzieć, pośrednio, że wasz i nie mój świat dobry jest i sprawiedliwy. Ja tej twojej wizji waszego świata nie przyjmę za swoją.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)oszalał pan?
>praktycznie żadnych innych pieniędzy w portfelu....

Oszalał pan? Dał się pan zdigitalizować totalnie. To błąd który może kosztować życie.
Bezwzględnie warto pozostać analogowym w takim zakresie w jakim to tylko możliwe. Ergo, szczególnie na uderzeniach jak w pana wątku koniecznie należy mieć przy sobie zapas gotówki.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: oszalał pan?
>>praktycznie żadnych innych pieniędzy w portfelu....
>Oszalał pan? Dał się pan zdigitalizować totalnie. To błąd który może kosztować życie.
>Bezwzględnie warto pozostać analogowym w takim zakresie w jakim to tylko możliwe. Ergo, szczególnie na uderzeniach jak w pana wątku koniecznie należy mieć przy sobie zapas gotówki.

Gotówka to podobny zapis liczbowy przypisujący Panu pewną liczbę jednostek tyle, że dokonany na papierze zamiast na dysku twardym.

Błędem było wkładanie karty do bankomatu skoro większość ma już czytnik zbliżeniowy ale tu zadziałało brak złych doświadczeń. Euronet zna już ten problem, bo człowiek na infolinii od razu pytał czy karta zagraniczna i żeby czekać nawet do 25min aż bankomat się zresetuje i wyda kartę. Na moje szczęście wydał po 20 minutach.

Czy zapis na papierze jest użyteczniejszy od zapisu w stanach magnetycznych dysków ferromagnetycznych, choć teraz już nawet w stanach polaryzacyjnych dysków półprzewodnikowych nie sądzę. Ale rzeczywiście warto mieć alternatywę np. 2 karty.

Kością w gardle staje mi przy tym tak potężna zależność od prywatnej instytucji, o której praktycznie nic nie wiem. Kiedyś zablokują mi konto, bo coś im się tam uwidzi i dowiem się o tym przy bankomacie pośrodku niczego z czym miałbym związek zdany na to tyko co mam w plecaku.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Kiedyś zablokują mi konto, bo coś im się tam uwidzi i dowiem
> się o tym przy bankomacie pośrodku niczego z czym miałbym
> związek zdany na to tyko co mam w plecaku.

Prawdziwy survival. To dopiero będzie przygoda!


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
DyktaFon (9281 punktów)
>> Kiedyś zablokują mi konto, bo coś im się tam uwidzi i dowiem
>> się o tym przy bankomacie pośrodku niczego z czym miałbym
>> związek zdany na to tyko co mam w plecaku.
>Prawdziwy survival. To dopiero będzie przygoda!
>
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.


Dobrze się śmiać... ale to może być w jakimś momencie prawda.
13-10-2021 10:53 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Oczywiście. Zresztą zawsze czułem się w jakimś ułamku prepersem.

Mam kolegę, który zrobił sobie nawet replikę broni z pierwszej połowy XIX w (zgodnie z obowiązującym prawem ) i nieznacznie ją zmodyfikował. Mówi, że w swojej wsi mógłby się bronić ze swoim zgromadzonym "arsenalem" - w razie gdyby". Coś w tym jest.
Umiejętność samoobrony, niezależność, zgromadzone konserwy i żywność, jakieś tam środki w złocie - to może się przydać.
A uśmiechałem się dlatego, że zdanie "kiedyś zablokują mi konto, bo coś im się tam uwidzi" w przypadku Hamerlika, brzmi jakoś tak pociesznie.
Bankomat czychający na bogu ducha winnego Hamerlika ujmuje za serducho i rozmiękcza.
Ten człowiek dał się tu przez lata poznać jako nieporadny życiowo odmieniec z lękami, których powody zazwyczaj nie mają oparcia w otaczajacej rzeczywistości, jedynie w jego własnej historii życiowej.
"kiedyś zablokują mi konto, bo coś im się tam uwidzi" - zdanie nastączone dystansem zagaja rozmowę, być może dąży do uśmierzenia tego lęku. A to wzmaga odruchy alruistyczne i trzeba się pilnować.
Altruizm ulokowany błędnie bywa marnorastwem energii, uważam że jest niekiedy nawet szkodliwy.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dobrze się śmiać... ale to może być w jakimś momencie prawda.

Zwłaszcza kiedy ma się dług, którego przyrost jest większy od wynagrodzenia za pracę najemną na cudzym, co ponoć dobre jest, słuszne i sprawiedliwe, więc chłopcy tu będą bronić tego jak niepodległości Polski. Bez szarleya, bo jest obcokrajowcem zamieszkującym w Polsce i swoje oszczędności trzyma w koronach, więc on będzie bronił współczesny system finansowy jak niepodległości kraju nie wiem jakiego, chyba Czech albo Szwecji, trudno powiedzieć choć chyba jednak Czech.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Zwłaszcza kiedy ma się dług, którego przyrost jest większy od wynagrodzenia

Dotąd wiele razy tu pisałeś, że że nie znasz poziomu tego długu, a wiec i jego przyrostu.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Zwłaszcza kiedy ma się dług, którego przyrost jest większy od wynagrodzenia
>Dotąd wiele razy tu pisałeś, że że nie znasz poziomu tego długu, a wiec i jego przyrostu.

Wystarczy przyjąć pewne fundamentalne założenia, żeby wiedzieć i rozumieć również, że nie uzyskało się nic w zamian.

Dla was to normalne dla mnie to skrajna patologia, ot różnica w wizji prawidłowego funkcjonowania społeczeństwa.

Różnimy się światopoglądem i to barrrrrdzo!
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Wystarczy przyjąć pewne fundamentalne założenia

Nie wiem, o jakich założeniach piszesz.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> rozumieć również, że nie uzyskało się nic w zamian

Chciałbyś coś uzyskać w zamian za kupienie w górce na kredyt, zaprzestanie spłacania zaraz na początku i ucieczkę z zacieraniem śladów?
Wow!

PS Na Placu Czerwonym rozdają diamenty.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
13-10-2021 11:11 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Dobrze się śmiać... ale to może być w jakimś momencie prawda.
>Zwłaszcza kiedy ma się dług, którego przyrost jest większy od wynagrodzenia

Pisałeś, że nie wiesz ile jest tego długu, bo nie wiesz za ile sprzedano działkę
Znów kłamstwo

Picys o tym swoim mitycznym długu, ale go i tak nie spłacasz i nie zamierzasz.

>za pracę najemną na cudzym,
A można najemnie pracować na własnym?

>Bez szarleya, bo jest obcokrajowcem zamieszkującym w Polsce i swoje oszczędności trzyma w koronach,
Podasz kwotę? Przecież znasz ją lepiej ode mnie
Podobnie jak to, że te oszczędności wg ciebie pochodzą z przestępstwa

>więc on będzie bronił współczesny system finansowy
Znów się dzieciątko zesrało Bronię czegoś?
A, pewnie "szarley" - przestępca wymyślony przez Hamerlika broni, podobnie jak broni prawa do windykacji

>jak niepodległości kraju nie wiem jakiego, chyba Czech albo Szwecji, trudno powiedzieć choć chyba jednak Czech.
San Escobar
.
Ty to jednak palant jesteś skrajny
Informacje, które jawnie podaję udajesz, że nie wiesz (np moje nazwisko) a inne sobie sam wymyślasz, np moje przestępstwa.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
szarley (54913 punktów)Odp: Kontrola rozproszona
>Ps. szarleyu juz wiem co na to zechcesz odpowiedzieć, pośrednio, że wasz i nie mój świat dobry jest i sprawiedliwy. Ja tej twojej wizji waszego świata nie przyjmę za swoją.

Ty zawsze wiesz lepiej co ja chcę napisać, niż ja sam, moich rzeczywistych poglądów nie znasz, bo zastępujesz je swoim chochołem. Lepiej ode mnie wiesz też z czego się utrzymuję, tylko jakoś tego przestępstwa udowodnić nie poradzisz

P.S. pomysł na działanie bankomatu mi się podoba


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>P.S. pomysł na działanie bankomatu mi się podoba

Ten co jest, czy ten co proponuje Hamerlik?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
13-10-2021 10:33 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>P.S. pomysł na działanie bankomatu mi się podoba
>Ten co jest, czy ten co proponuje Hamerlik?

Ten hamerlikowy, nie wiem jakie systemy stosuje się obecnie, bo bardzo rzadko korzystam z bankomatów

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
13-10-2021 11:01 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Ten wielostopniowy system zabezpieczeń już jest, tyle że nie w bankomatach jeśli chodzi o połknięcie karty.
Może słyszałeś, od ponad 10 lat w inżynieringu wdraża się urządzenia i normy związane m.in. z tym:
pl.wikipedia.org/wiki/Safety_Integrity_Level
Z pojęciem SIL związany jest również pojęcie tzw cause-and-effect
en.wikipedia.org/wiki/Ishikawa_diagram

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ten wielostopniowy system zabezpieczeń już jest, tyle że nie w bankomatach jeśli chodzi o połknięcie karty.
>Może słyszałeś, od ponad 10 lat w inżynieringu wdraża się urządzenia i normy związane m.in. z tym:
>pl.wikipedia.org/wiki/Safety_Integrity_Level
>Z pojęciem SIL związany jest również pojęcie tzw cause-and-effect
>en.wikipedia.org/wiki/Ishikawa_diagram

Oczywiście, że aplikacja rozproszona, której działania inicjuje wiele niezależnych węzłów okaże się lepsza, efektywniejsza, skuteczniejsza od programów centralnych sterowanych od jednego centwlnego węzła.

Dlatego kryptowaluty będące w zasadzie aplikacjami rozproszonymi pokonają systemy centralne współczesnych banków.

Dla przykładu ja nie mam bladego pojęcia kto stoi za moim bankiem. Nie mam nawet cienia bladego pojęcia do kogo to należy, kto tym steruje, jakie działania podejmuje, jakie są jego cele. Nic o tym nie wiem ale muszę to przyjąć, bo jaka mam alternatywę we wspolczesnym świecie.

Czekam na rozwój kryptowalut i moment, w którym pracodawcy przestaną bać się rządu i zgodzą się wypłacać wynagrodzenie za pracę najemną w krypto. To będzie jakaś alternatywa.
szarley (54913 punktów)
>Dlatego kryptowaluty będące w zasadzie aplikacjami rozproszonymi pokonają systemy centralne współczesnych banków.
>Dla przykładu ja nie mam bladego pojęcia kto stoi za moim bankiem.

Ale wiesz, kto stoi za kryptowalutami
Gratuluję

>Nie mam nawet cienia bladego pojęcia do kogo to należy,
Paczpan a ja znam całą Radę nadzorczą banku i prezesa

>Nic o tym nie wiem ale muszę to przyjąć, bo jaka mam alternatywę we wspolczesnym świecie.
Chodzisz obesrany i żalisz się że nie masz alternatywy, Kup papier

>Czekam na rozwój kryptowalut i moment, w którym pracodawcy przestaną bać się rządu i zgodzą się wypłacać wynagrodzenie za pracę najemną w krypto.
I wreszcie będziesz znał z imienia i nazwiska tego, który za tym stoi

>To będzie jakaś alternatywa.
Już jest, kto ci broni?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>To będzie jakaś alternatywa.
>Już jest, kto ci broni?

Urzędy podatkowe, grożące karą każdemu, kto nie stanie się klientem prywatnych banków, o których właścicielach nic nie wiadomo.

Kto rządzi i steruje systemem, od którego jesteśmy egzystencjalnie zależni? Czy to jest jakaś tajemnica?

Napisalem, że będziesz forsowal swoją wizję dobra i sprawiedliwosci?

I robisz to.

A teraz jeszcze napisz, że twój Bóg tego chce, nie mówił ci o tym ale Cię natchnal i i teraz Ty chcesz tego co on czy raczej on tego co Ty.
szarley (54913 punktów)
>>>To będzie jakaś alternatywa.
>>Już jest, kto ci broni?
>Urzędy podatkowe, grożące karą każdemu, kto nie stanie się klientem prywatnych banków, o których właścicielach nic nie wiadomo.

Tjaaaa, kara śmierci przez rozstrzelanie, czy łamanie kołem?
Hamerlik, znów odjechałeś w krainę latających słoni

A teraz uważnie dwa razy przeczytaj:
1 Mam konto w banku, w którym mam dostęp do pełnej listy właścicieli. Wg ciebie urząd podatkowy grozi mi za to karą.
Kolejne twoje kłamstwo i kolejna twoja ucieczka

2 Wolno ci przyjmować wynagrodzenie w Berlinie w kryptowalutach i nikt cię za to nie rozstrzela
Kolejne twoje kłamstwo i kolejna twoja ucieczka

Przestań opowiadać brednie o tym, że Ziemia jest płaska

>Kto rządzi i steruje systemem, od którego jesteśmy egzystencjalnie zależni? Czy to jest jakaś tajemnica?
Żadna, wystarczy chcieć wiedzieć. Dowiedz się kto zarządza bankami, to jest jawne
A jeśli nie chcesz być zależny od banków,

>Napisalem, że będziesz forsowal swoją wizję dobra i sprawiedliwosci?
Napisałeś, że utrzymuję się z przestępstwa
Sprostujesz wreszcie tę kalumnię?
nadal będziesz udowadniał swoją ujemną godność?

>A teraz jeszcze napisz, że twój Bóg tego chce, nie mówił ci o tym ale Cię natchnal
Znów przyćpałeś?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> Kto rządzi i steruje systemem, od którego jesteśmy egzystencja lnie
>> zależni? Czy to jest jakaś tajemnica?
> Żadna, wystarczy chcieć wiedzieć. Dowiedz się kto zarządza bankami,
> to jest jawne A jeśli nie chcesz być zależny od banków,

Tą samą śpiewkę zaserwował mi parę dni temu sam Hamerlik. Taka jego schizofrenia:
Jacek
- Treść rozmowy Krystianka z Sonią o alimetach na nią, to tajemnica.
Hamerlik
- Jacku moja córka nazywa się Sonia Konopka. Znajdź ją w mediach społecznościowych, na fejsie, instagramie i sam do niej napisz. Jeżeli nie będziesz miał w tych miediach fejkowego konta to sądzę, że Ci odpowie.

Dziś Hamerlik:
- Kto rządzi i steruje systemem, od którego jesteśmy egzystencja zależni?
Szarley:
- Dowiedz się kto zarządza bankami.
Hamerlik
- (milczenie, zmiena tematu)



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
szarley (54913 punktów)
>- Jacku moja córka nazywa się Sonia Konopka. Znajdź ją w mediach społecznościowych, na fejsie,

Znalazłem, dwakroć napisałem, Hamerlik oba maile upublicznił i teraz się żali że ją prześladuję

>Hamerlik
>- (milczenie, zmiena tematu)

Standard

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Znalazłem, dwakroć napisałem, Hamerlik oba maile
> upublicznił i teraz się żali że ją prześladuję

W którym miejscu się żali? Gdzie upublicznił?
Mnie jak widzisz sam namawiał, żebym się z nią skontaktował.
Odpowiedziała Ci?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
szarley (54913 punktów)
I znów ucieczka najaranago świra, który żyje w odrealnionym świecie, bo argumenta woli pominąć

Cóż, debilem jesteś, idiotą umrzesz, kretynem Bóg cię wskrzesi


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>To będzie jakaś alternatywa.
>Już jest, kto ci broni?

Nie będę na łasce i nielasce ludzi takich ja Ty.

Albo dogadujemy się uczciwie, wyjawiacie publicznie swoje kapitały i poddajecie je demokratycznemu opodatkowaniu na rzecz osób bez mienia, w uzupełnieniu podatkiem ich wynagrodzenia za pracę najemną na cudzym albo stajemy się swoimi wrogami i zwalczamy się wzajemnie.

Stać Cię na uczciwość?
szarley (54913 punktów)
>>>To będzie jakaś alternatywa.
>>Już jest, kto ci broni?
>Nie będę na łasce i nielasce ludzi takich ja Ty.

A kto ci każe poza gównem w twoim mózgu?

>Albo dogadujemy się uczciwie,
Nazwałeś mnie przestępcą a teraz domagasz się uczciwości?
Uczciwie przyznaj,że nie masz nawet poszlak sugerujących że utrzymuję się z przestępstwa.

>wyjawiacie publicznie swoje kapitały
Wyjawiłem i co?
Ty zachowujesz tajemnice ile miałeś własnego wkładu przy zakupie ziemi

>i poddajecie je demokratycznemu opodatkowaniu
Ależ oczywiście! Jeśli będzie takie prawo, to zapłacę

>na rzecz osób bez mienia,
Kłamiesz

>w uzupełnieniu podatkiem ich wynagrodzenia za pracę najemną na cudzym
Bezos pracuje na cudzym?

>albo stajemy się swoimi wrogami i zwalczamy się wzajemnie.
A zwalczaj sobie

>Stać Cię na uczciwość?
Mnie tak, ciebie stać na rzucanie gównem
Przypomnę : nazwałeś mnie przestępcą
Odniesiesz się do tego?
Jeśli chcesz być moim wrogiem, to bądź, ale uprzedzam, twoja żona nie będzie szczęśliwa kiedy będzie musiała sprzedać samochód i zrezygnować z wakacji, więc nie odgrażaj się zanadto bo twoją nieuczciwość można mocno ukarać


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
13-10-2021 15:35 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> na rzecz osób bez mienia,
> Kłamiesz

Hamerlik bić pianę kłamstwami - cacy.
Ludzie pokazywać metodycznie kłamstwa Hamerlika - skandal i rozbój w biały dzień!!!


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Jacek Głodzik (35558 punktów)

>Stać Cię na uczciwość?

To zależy, co uczciwiość znaczy w twoim języku.
Jeśli dobrze przypuszczam co znaczy - nie tylko mnie, ale nikogo na nią nie stać.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Albo dogadujemy się uczciwie, wyjawiacie publicznie swoje kapitały
> i poddajecie je demokratycznemu opodatkowaniu na rzecz osób bez mienia,
> w uzupełnieniu podatkiem ich wynagrodzenia za pracę najemną na cudzym albo
> stajemy się swoimi wrogami i zwalczamy się wzajemnie. Stać Cię na uczciwość?

Hamerlik Konopka Cytat:
Niby dlaczego miałbym zrobić coś, co ma Wam rzekomo pomóc w forsowaniu waszej chorej wizji świata, wiedząc, że jesteś moim wrogiem?
Chcesz mnie i moje idee zdyskredytować w oczach innych ludzi to sam się wysil, ja Ci w tym nie pomogę

www.racjonalista.pl/forum.php/s,858095#w858478

Niby dlaczego ludzie mieliby zrobić coś, co ma tobie rzekomo pomóc w forsowaniu chorej hamerlikanskiej wizji świata wyjawiajac swój kapitał i wiedząc, że jesteś ludzi z niepublicznym kapitałem wrogiem?
Chcesz ludzi i ich obecne idee zdyskredytować, to sam się wysil.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Albo dogadujemy się uczciwie, wyjawiacie publicznie swoje kapitały
>> i poddajecie je demokratycznemu opodatkowaniu na rzecz osób bez mienia,
>> w uzupełnieniu podatkiem ich wynagrodzenia za pracę najemną na cudzym albo
>> stajemy się swoimi wrogami i zwalczamy się wzajemnie. Stać Cię na uczciwość?
>Hamerlik Konopka Cytat:
Niby dlaczego miałbym zrobić coś, co ma Wam rzekomo pomóc w forsowaniu waszej chorej wizji świata, wiedząc, że jesteś moim wrogiem?
>Chcesz mnie i moje idee zdyskredytować w oczach innych ludzi to sam się wysil, ja Ci w tym nie pomogę

>www.racjonalista.pl/forum.php/s,858095#w858478
>Niby dlaczego ludzie mieliby zrobić coś, co ma tobie rzekomo pomóc w forsowaniu chorej hamerlikanskiej wizji świata wyjawiajac swój kapitał i wiedząc, że jesteś ludzi z niepublicznym kapitałem wrogiem?
>Chcesz ludzi i ich obecne idee zdyskredytować, to sam się wysil.

Rozbicie centralnego systemu finansowego nie jest żadną chora wizją tylko koniecznością egzystencjalna.

Wszystkie systemy centralne, od których zależy egzystencja, stwarzają potężne zagrożenia.

Systemy rozproszone te zagrożenia eliminują. Już wtedy nie zależy wszystko od jednego czlowieka ani nawet ścisłej grupy ludzi.

Rozumiem, że ta wizja stoi jednak w sprzeczności z panowaniem nad ludzkością i światem.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Rozbicie centralnego systemu finansowego nie jest żadną chora
> wizją tylko koniecznością egzystencjalna.

Chcesz ludzi i ich obecne idee zdyskredytować?
To sam się wysil.

>Wszystkie systemy centralne, od których zależy egzystencja, stwarzają potężne zagrożenia.

Chcesz ludzi i ich obecne idee zdyskredytować, to sam się wysil.

> Już wtedy nie zależy
> wszystko od jednego czlowieka ani nawet ścisłej grupy ludzi.

Ojej, dzięki za info bo nie wiedziałem.

>Rozumiem, że ta wizja stoi jednak w sprzeczności z panowaniem nad ludzkością i światem.

Wysil się ale nie, łatwiej siedzieć na forach do nocy i pisać, pisać, pisać..

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
szarley (54913 punktów)
I co, znów ucieczka?

>Albo dogadujemy się uczciwie,
Bardzo uczciwie uciekasz

Zarzuciłeś mi przestępstwo, bardzo uczciwie zarzuciłeś, przygotowałeś już jakieś dowody?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Dla przykładu ja nie mam bladego pojęcia kto stoi
> za moim bankiem (..)
> Czekam na rozwój krypto walut

.. bo w przypadku krypto-walut wiesz, kto za nimi stoi.
No commentus.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Dla przykładu ja nie mam bladego pojęcia kto stoi
>> za moim bankiem (..)
>> Czekam na rozwój krypto walut
>.. bo w przypadku krypto-walut wiesz, kto za nimi stoi.
>No commentus.

Węzły krypto są rozposzone i pod niezlalezna administracją. Nie ma jednego administratora, który mógłby zablokować mi konto albo dogadać się z rządem, żeby mnie kontrolować.

W przypadku krypto nikt mi nie wystawia karty, muszę jedynie zapamiętać odpowiednio długi ciąg cyfr, który jest moim dostępem.
szarley (54913 punktów)
>>> Dla przykładu ja nie mam bladego pojęcia kto stoi
>>> za moim bankiem (..)
>>> Czekam na rozwój krypto walut
>>.. bo w przypadku krypto-walut wiesz, kto za nimi stoi.
>>No commentus.
>Węzły krypto są rozposzone i pod niezlalezna administracją.
Którą znasz z imienia i nazwiska i adresu

Oczywiście nie odniosłeś się do przykładu banku, w którym znani są wszyscy właściciele, bo wg ciebie kretynie za deponowanie pieniędzy w takim banku grozi ściganie przez skarbówkę, jakoś mnie nie ścigają od 30 lat, znów się gówno pod twoją czaszką przelało

Jak długo jeszcze będziesz wymyślał rzeczywistość, zwolenniku tajemnic i przemocy?

Napisałeś, że byłeś z dziećmi w Krakowie...
Wcześniej napisałeś, że najemnego robola bez mienia nie stać na podróż do sąsiedniego miasta

Łżesz moralna rzygowino

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>> Dla przykładu ja nie mam bladego pojęcia kto stoi
>>>> za moim bankiem (..)
>>>> Czekam na rozwój krypto walut
>>>.. bo w przypadku krypto-walut wiesz, kto za nimi stoi.
>>>No commentus.
>>Węzły krypto są rozposzone i pod niezlalezna administracją.
>Którą znasz z imienia i nazwiska i adresu
>Oczywiście nie odniosłeś się do przykładu banku, w którym znani są wszyscy właściciele, bo wg ciebie kretynie za deponowanie pieniędzy w takim banku grozi ściganie przez skarbówkę, jakoś mnie nie ścigają od 30 lat, znów się gówno pod twoją czaszką przelało

Sam fakt braku właścicieli spółek kapitałowych w wypisach z rejestru spółek świadczy o tym, że mamy do czynienia z kapitalistyczną religią. To nie jest żaden racjonalizm tylko instynktowna religia.
14-10-2021 08:31 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> muszę jedynie zapamiętać odpowiednio długi ciąg cyfr, który jest moim dostępem.

Oczywiście. I dlatego nie odniosłeś się do pytania o upublicznienie miejsca przechowywania klucza.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,851124#w851644

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Historia z wciągniętą kartą przydażyła się chyba każdemu.

> Przy tej okazji przyszła mi do głowy idea 2 aplikacji sterującej
> bankomatem w miejsce jednej. Jedna

Zamiast dokładać komuś roboty: tworzyć i serwisować nowy soft, upgrade'ować, konfugurować kody itd. może lepiej samemu być zapobiegliwym i na dalsze wyjazdy brać ze soba gotówkę + np. dodatkową kartę kredytową. Sprawdzone.

Czasem liczymy na innych że za nas zrobia, a tu takie proste samodzielne rozwiązanie.
Fakt, ze banki czegoś takiego dotąd nie wdrozyły co sugerujesz, może o czymś świadczyć. Warto pomyśleć.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
> Ta sytuacja trochę mnie zestresowała, uświadomiła mi jak bardzo jestem zależny od banku ale >ostatecznie poradziłem sobie.

A Polak po "wyzwoleniu się" pierwsze co zrobił to oddał co miał obcym bankom.
Wit Stwosz całe złoto, które otrzymał za pracę w Krakowie STRACIŁ W BANKU a potem jeszcze dostał karę śmierci.
Z bankami nie wygrasz, to banki finansują i robią geszefty na wojnach.

mises.pl/blog/2006/05/28/288/

Tutaj masz opisane jak banki finansowały uzbrojenie Niemiec i jak "pomagali" Polsce.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365