Racjonalista - Strona głównaDo treści
Następcy ISS. Czyżby Orbital Reef ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
26-10-2021 10:49MaxGolonko3 (3459 punktów)Następcy ISS. Czyżby Orbital Reef ?
Grafika (działająca):
static01.n(*)Jumbo.jpg?quality=75&auto=webp

Firma rakietowa Jeffa Bezosa chce zbudować stację kosmiczną.

Blue Origin twierdzi, że połączy siły z Sierra Space, Boeingiem i innymi firmami,
aby zbudować placówkę, która mogłaby pomóc zastąpić Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Orbital Reef, istnieje tylko w cyfrowych animacjach i rysunkach,
ale kierownictwo powiedziało, że może zostać zbudowana do końca dekady.

Kluczowymi partnerami w projekcie są Sierra Space, która od lat buduje własny pomysł na stację kosmiczną,
oraz Boeing, gigant lotniczy, który zbudował i zarządzał amerykańskimi segmentami na ISS dla NASA.

Sierra Space wniesie swój habitat LIFE, nadmuchiwany moduł, który wystrzeliwuje się w kosmos w skondensowanej formie,
a następnie rozszerza się w kosmos w kapsułę w kształcie pianki z grubą tkaniną na ściany.

Firma mogłaby również wykorzystać swój samolot kosmiczny Dream Chaser do wysyłania astronautów do i ze stacji.

Oczekuje się, że kapsuła Starliner Boeinga, taksówka astronautów nękana mieszaniną problemów technicznych,
ma również przewozić gości na Orbital Reef.

"Proponowana stacja kosmiczna ma na celu generowanie nowych odkryć, nowych produktów, nowych form rozrywki
i globalnej świadomości kruchości i wzajemnych powiązań Ziemi" - powiedział wiceprezes Blue Origin
podczas konferencji kosmicznej w Dubaju.

Zjednoczone Emiraty Arabskie są bardzo zainteresowane i było wiele dyskusji na temat ich współpracy.
Kierownictwo projektu liczy na zainteresowanie wielu państw i firm obecnie "skazanych" na usługi na ISS.

Najbardziej podstawowa konstrukcja stacji przypomina obecną stację kosmiczną,
oferując około 90 procent objętości wewnętrznej ISS i warunki dla najwyżej 10 astronautów
(ISS zwykle mieści siedmiu, ale bywa domem dla aż 13 naraz).

www.nytime(*)tation-blue-origin-sierra.html

Siema
Max (ateista)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

MaxGolonko3 (3459 punktów)
Pamiętajmy jednak, że Bezos nie umieścił jeszcze nic na orbicie a jedynie pionowo podlatuje sobie w kosmos (na 101 km)

Siema

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365