Neutrino to taka proteza modelu jądrowego,
no a niedawno pokazywałem, że obecne modele budowy jąder są do niczego.
z fuszerki zawsze wychodzi kit... na początku troszkę mniejszy, ale za to później coraz większy!
Energia jądrowa to pole magnetyczne.
Zagadka: czym są te rejestrowane neutrina?
Pewnie zwyczajną falą e/m, ale o specyficznym kształcie... sferyczne?
.............
Przykład - energia jądra helu He4He4 składa się z dwóch deuteronów D.
Deuter ma zaledwie 2.2 MeV,
natomiast po scaleniu w parę otrzymujemy He4, i plus ekstra
24MeV aż!
Jak to w ogóle możliwe, żeby z połączenia D2 otrzymać aż tyle pary?
To jest proste: toroid!

4 protony w He4 tworzą taki kwadratowy toroid,
co powoduje potęgowanie pola magnetycznego: N^2 razy.
Energię takiego pola łatwo wyliczyć,
bo ono jest zamknięte praktycznie zupełnie w tym toroidzie.
Em = B^2/mu0 * V;
w środku protonu mamy pole: B =~ 2.8e12 T
Objętość toroidu: 2pi^2r^2R
biorąc: r = 1fm, oraz R = 2fm,
otrzymamy tu:
E_He4-toro = 4^2 * B^2/mu0 * V =
24MeV
jak ładnie wyszło, co nie? hahaha!