Racjonalista - Strona głównaDo treści
piękna prawda

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
28-10-2021 13:08okragly (21676 punktów)piękna prawda
czy PIĘKNO to PRAWDA? Piekno jako źródło poznania zbawi swiat? Czy piękno to polaczenia prawdy i dobra? Raj jest piekny, jest naszą naturą (istotą)
matematycy, fizycy, jak wzór ich przemyśleń jest brzydki to go odrzucają, wzorem piekności jest e=mc2
wzorem raju jest komuna, bycie
-ssakiem
-stadnym
-terytorialnym

czy to nie jest piękne?

jest też piękno liberalizmu (indywidualizm, wolność, wlasność) zbawi świat? Znaki na niebie mówią że to śmierć, tez może byc piękna, wychwalana w literaturze patoelit Jesteśmy cywilizacją śmierci?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)trzy razy nie
>czy PIĘKNO to PRAWDA?

Nie.


>Piekno jako źródło poznania zbawi swiat?

Nie

>Czy piękno to polaczenia prawdy i
>dobra


Nie.

28-10-2021 14:58 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)Odp: trzy razy nie
>>Czy piękno to polaczenia prawdy i
>>dobra
>Nie.
Dla ciebie, człowieka nie odróżniającego prawdy od fałszu, być może nie.

Według encyklopedii piękno oznacza pozytywną właściwość estetyczną bytu wynikającą z zachowania proporcji, harmonii barw, dźwięków, stosowności, umiaru i użyteczności, odbieraną przez zmysły, a pojęcie to jest silnie związane z teorią estetyki, prawdy i dobra. Ponadto w starożytnej Grecji piękno wiązało się przede wszystkim z ideą dobra, duchowością, moralnością, myślą i rozumem.
28-10-2021 15:07 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)według doświadczenia życiowego
>>>Czy piękno to polaczenia prawdy i
>>>dobra
>>Nie.
>Dla ciebie, człowieka nie odróżniającego prawdy od fałszu, być może nie.
>Według encyklopedii piękno oznacza pozytywną właściwość estetyczną bytu wynikającą z zachowania proporcji, harmonii barw, dźwięków, stosowności, umiaru i użyteczności, odbieraną przez zmysły, a pojęcie to jest silnie związane z teorią estetyki, prawdy i dobra. Ponadto w starożytnej Grecji piękno wiązało się przede wszystkim z ideą dobra, duchowością, moralnością, myślą i rozumem.
>


Nie rozprawiamy o klasycznym, greckim kanonie piękna czy prawdy. Pytanie z wątku wiodącego brzmi "czy piękno to połączenie prawdy i dobra". I nawet jeżeli uznamy, iż pojęcia prawdy i dobra są bezwzględne ( co jest naiwnością wielką) to przecież można sobie wyobrazić sytuację w której kłamstwo i zło mają - niestety - ów niebezpieczny i podniecający walor, który można definiować w kategoriach piękna.
28-10-2021 15:27 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)Odp: według doświadczenia życiowego
>>Według encyklopedii piękno oznacza pozytywną właściwość estetyczną bytu wynikającą z zachowania proporcji, harmonii barw, dźwięków, stosowności, umiaru i użyteczności, odbieraną przez zmysły, a pojęcie to jest silnie związane z teorią estetyki, prawdy i dobra. Ponadto w starożytnej Grecji piękno wiązało się przede wszystkim z ideą dobra, duchowością, moralnością, myślą i rozumem.

>Nie rozprawiamy o klasycznym, greckim kanonie piękna czy prawdy.

Nie, rozmawiamy o pięknie w ogóle, dlatego nawiązałem do Wikipedii, a poza tym to raczej nie tobie tutaj decydować o czym mamy rozmawiać.
>Pytanie z wątku wiodącego brzmi "czy piękno to połączenie prawdy i dobra".
Co za bezduszne odpowiedzi. Grafomania aż bije po oczach.

>Przecież można sobie wyobrazić sytuację w której kłamstwo i zło mają - niestety - ów niebezpieczny i podniecający walor, który można definiować w kategoriach piękna.
Raczej w kategoriach zwodniczych, co nijak się do prawdy i piękna ma.
28-10-2021 14:58 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: trzy razy nie
>>czy PIĘKNO to PRAWDA?
>Nie.
tak
ONA gdyby nie była piekna nie bylaby prawdą
przykładowo kobieta widzi pieknego (dla siebie) mężczyzne, z tego zwiazku będa zdrowe dzieci. PIEKNO to PRAWDA

>>Piekno jako źródło poznania zbawi swiat?
>Nie
Tak

>>Czy piękno to polaczenia prawdy i dobra
>Nie.
tak
dla mnie piekne kobiety, okazuje się, są tez dobre
piękne auto jest dobre, właśnie oglądałem spidersweb(*)g/mazda-mx-5-990s-lekka-miata/

paw jest piekny
brzydkie jest chore
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: piękna prawda
>Czy piękno to polaczenia prawdy i dobra?

Pojęcia dobra i prawdy są pochodną naszych potrzeb, poczucie piękna zapewne też.
Od tego kim jesteśmy zależy to, co objawi się nam jako dobre, prawdziwe i piękne.

Podczas wyjazdu uchwyciłem piękno gór.



Chciano mnie tego doznania pozbawić ale im na to nie pozwoliłem.
28-10-2021 18:36 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Czy piękno to polaczenia prawdy i dobra?
>Pojęcia dobra i prawdy są pochodną naszych potrzeb, poczucie piękna zapewne też.
potrzeby mamy takie same
dlatego np kobiety o określonych proporcjach są piękne, są prawdą

>Od tego kim jesteśmy zależy to, co objawi się nam jako dobre, prawdziwe i piękne.
>Podczas wyjazdu uchwyciłem piękno gór.
>Chciano mnie tego doznania pozbawić ale im na to nie pozwoliłem.
dla nas piekne sa rajskie widoki tzn dalekie patrzenie, bycie wyżej, poniżej widok pasących sie antylop, gdzieniegdzie drzewa i woda. Takie widoki są dla nas piekne, sa prawdą i dobrem.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>potrzeby mamy takie same

Okazuje się, że nie.

Stąd sprzeczne prawdy, różne pojecia dobra i odmienne poczucia piękna.

Mielbysmy takie same potrzeby gdybysmy byli do siebie podobni ale jesteśmy od siebie odmienni.
28-10-2021 19:28 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>potrzeby mamy takie same
>Okazuje się, że nie.
jest nawet piramida potrzeb, jeśli nie spełnisz tych podstawowych to nie myślisz o tych "wyższego rzędu"

>Stąd sprzeczne prawdy, różne pojecia dobra i odmienne poczucia piękna. Mielbysmy takie same potrzeby gdybysmy byli do siebie podobni ale jesteśmy od siebie odmienni.
różnimy sie o 0.0000000000037%
to patoelity wmówiły nam, ze one maja blekitna krew, a my są hamy
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Podejrzewam, że eiltom jest obojętnie kto jaką ma krew, takie ideologie tworzą przydupasy, paziowie i kacyki elit, elitom raczej chodzi o utrzymanie władzy nad ludźmi.

Elity wmówiły nam, że musimy uznać ich tajne i nieopodatkowane posiadłości, bo Bog tak chce, bo takie jest prawo natury, bo to się ponoć wszystkim opłaca, bo nie wolno inaczej nawet w myślach. No a my jak stado baranów poddajemy się temu posiadaniu.
28-10-2021 20:05 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Elity wmówiły nam, że musimy uznać ich tajne i nieopodatkowane posiadłości,
Znów debil powtarza mantrę że Ziemia jest płaska.
Ty to masz równo nasrane pod czaszką
Przykład złodzieja samochodu - ucieczka kretyna o godności p.ch. który poradzi nasrać w spodnie i żalić się, że śmierdzi

MASZ UJEMNĄ GODNOŚĆ I SAM SIĘ O TO POSTARAŁEŚ

Napisałeś, że robola bez mienia nie stać na wyjazd do sąsiedniego miasta

Pokaż te jawne i opodatkowane posiadłości Soni, Pokaż te spółki z oo w skrzynkach na listy na oceanicznych wyspach i zatrudnionych roboli bez mienia z agencji, mieszkających w niedogrzanych piwnicach fundujących jej kapitałowe przychody za które jeździ po kilku kontynentach (Europa, Azja, Afryka, Ameryka - stąd pokazywałeś zdjęcia)

Ujawnisz te jej spółki?
Ach , tajemnica nieopodatkowanego mienia

Jankowski był 1/100 hipokrytą Hamerlika

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Moją ideą jest publicznie jawna księga kapitału i w niej kryptograficznie zabezpieczone świadectwa własności.

W społeczenstwie opartym na mojej idei każdy wie co ma każdy. Najemnik wie co ma zatrudniajacy go właściciel i właściciel wie co ma zatrudniony przez niego najemnik.

Taka idea, która Ci najwyraźniej staje kością w garde i dlaczego?

Z czym masz problem?

Z tym, że wszyscy dowiedzą się co masz i skąd?

Jaki to problem?
Jeżeli twoje intencje względem ludzi są uczciwe i będziesz też zabiegał o własne interesy to gdzie jest problem z publicznie jawną księgą kapitału.

Chcesz być wolny od wiedzy i świadomości u innych ludzi twoich posiadłości, bo twój Bóg Ci to gwarantuje?

W modelu wg mojej idei to niemożliwe!
W moim modelu inni muszą wiedzieć co masz i skąd, bo kapitalizm to system władzy człowieka nad człowiekiem.

System władzy nie może być tajny. W moim pojęciu tajny kapitał to wielkie zło społeczne.
szarley (54913 punktów)
>Moją ideą jest publicznie jawna księga kapitału i w niej kryptograficznie zabezpieczone świadectwa własności.

Kłamiesz
Twoją ideą jest utajnianie majątku swoje rodziny
"Robola bez mienia nie stać na podróż do sąsiedniego miasta" Ujawnij kapitałowe dochody Soni hipokryciu

Twoją ideą jest możliwość zaboru kasy z prywatnego konta, bo "przekracza limit oszczędności"

Łżesz i liczysz, że nikt się nie połapie w twoich manipulacjach

Kłamiesz, że podatki dostaną "robole bez mienia"
Chamsko kłamiesz

>W społeczenstwie opartym na mojej idei każdy wie co ma każdy.
Oprócz Hamerlika, Hamerlikowej i Soni

>Najemnik wie co ma zatrudniajacy go właściciel i właściciel wie co ma zatrudniony przez niego najemnik.
Przykład krów teścia - ucieczka

>Taka idea, która Ci najwyraźniej staje kością w garde i dlaczego?
Taka idea, która Ci najwyraźniej staje kością w garde

>i dlaczego?
Wiem dlaczego. bo masz ujemną godność hipokryty. Inni mają ujawniać majątki, hamerlików nie dotyczy

>Z czym masz problem?
Ja?????
Ujawniłem wszystko, hipokryciu

>Z tym, że wszyscy dowiedzą się co masz i skąd?
Wiesz i inni wiedzą

>i skąd?
Z pracy w syberyjskich kopalniach debilu

>Jaki to problem?
Nie wiem, to twój problem miłośniku tajemnic

>Jeżeli twoje intencje względem ludzi są uczciwe i będziesz też zabiegał o własne interesy to gdzie jest problem z publicznie jawną księgą kapitału.
Ależ ja ujawniłem!!!!! ty utajniasz

>W modelu wg mojej idei to niemożliwe!
Zaczynaj od siebie

>W moim modelu inni muszą wiedzieć co masz i skąd,
Zaczynaj od siebie i swojej rodziny

>bo kapitalizm to system władzy człowieka nad człowiekiem.
I dlatego Sonia zatrudnia niewolników z agencji w spółce zarejestrowanej na oceanie?
Nie utrzymuje się z pracy, sam napisałeś, więc wyzyskuje innych, moralne ścierwo

>System władzy nie może być tajny.
Powiedz to Soni

>W moim pojęciu tajny kapitał to wielkie zło społeczne.
Powiedz to Soni

Ujawnij jej kapitał, jej spółki z oo
Przecież jako "robol bez mienia" nie pojechała do Kątów a co dopiero do Syrii, Rumunii, Maroka, Peru..

Mamusię nazwałeś darmojadem, córkę wyzyskiwaczem
Wiedzą o tym?




Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Myślałeś kiedyś choć chwilę nad tym o ile wydajniejszy mógłby być system społeczny i ile naddatku mógłbyś mieć tylko dla siebie, gdyby ten stał się wreszcie zrozumiały i przejrzysty dla wszystkich?

Wymyślacie jakies durnowate teorie wartości pieniądza zamiast powiedzieć wprost, że efektywności funkcjonowania społeczeństwa i dobrobyt wszystkich jego członków związane są z tym co kto robi, pod czyim zarządem i kontrolą.

Nie potraficie nawet przyznać tak oczywistej sprawy, iż kapitalizm jest hierarchicznym porządkiem społecznym.

Jesteście małymi obłudnikami.

Nikt nie poradzi zbudować wielkiego bogactwa na fałszu i obłudzie dlatego wasz system upadnie, chcecie tego czy nie.
szarley (54913 punktów)
I znów ucieczka, przeczytałeś co się do ciebie pisze?

>Myślałeś kiedyś choć chwilę nad tym o ile wydajniejszy mógłby być system społeczny i ile naddatku mógłbyś mieć tylko dla siebie, gdyby ten stał się wreszcie zrozumiały i przejrzysty dla wszystkich?

NO TO K....A ZACZNIJ OD SIEBIE!!!!!!!!
Za ile poszła twoja ziemia?
Dlaczego jej sam nie sprzedałeś?
Podaj adres firmy Soni.

Tajemnice hipokryty

O ile wydajniejszy byłby system, gdybyś wiedział ile krów ma mój teść ?
Jaką decyzję byś zmienił mając tę wiedzę?
Ile lat trzeba ci zadawać to pytanie, bo intelektualna nędza nie poradzi odpowiedzieć?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>I znów ucieczka, przeczytałeś co się do ciebie pisze?
>>Myślałeś kiedyś choć chwilę nad tym o ile wydajniejszy mógłby być system społeczny i ile naddatku mógłbyś mieć tylko dla siebie, gdyby ten stał się wreszcie zrozumiały i przejrzysty dla wszystkich?
>NO TO K....A ZACZNIJ OD SIEBIE!!!!!!!!
>Za ile poszła twoja ziemia?

nie wiem

>Dlaczego jej sam nie sprzedałeś?

nie mogłem przez obciążenie hipoteczne, próbowałem ale to nie było możliwe

>Podaj adres firmy Soni.

nie ma żadnej firmy

>Tajemnice hipokryty

>O ile wydajniejszy byłby system, gdybyś wiedział ile krów ma mój teść ?

O ile lepsza byłaby umowa pomiędzy nim i jego parobkiem gdyby obaj mieli świadomość własnego wkładu i podziału korzyści. Boicie się uczciwych umów. Jak zrobić miliard w rok bez zrobienia innych ludzi w konia?

>Jaką decyzję byś zmienił mając tę wiedzę?

Mi ta wiedza niepotrzebna ale ludziom w otoczeniu krów, karmiących krowy i dojących z nich mleko przyda się do właściwiej umowy.

>Ile lat trzeba ci zadawać to pytanie, bo intelektualna nędza nie poradzi odpowiedzieć?
szarley (54913 punktów)
>>I znów ucieczka, przeczytałeś co się do ciebie pisze?
>>>Myślałeś kiedyś choć chwilę nad tym o ile wydajniejszy mógłby być system społeczny i ile naddatku mógłbyś mieć tylko dla siebie, gdyby ten stał się wreszcie zrozumiały i przejrzysty dla wszystkich?
>>NO TO K....A ZACZNIJ OD SIEBIE!!!!!!!!
>>Za ile poszła twoja ziemia?
>nie wiem

Rozumiesz, że NIKT nie uwierzy w to kłamstwo?
Malujesz się zwolennikiem jawności, domagasz się od wszystkich wokół JAWNOŚCI, a twoje finansowe operacje ... "nie wiem"
Ta licytacja zaważyła na całym twoim życiu, a ty nie wiesz ile ci zostało do spłaty???

To tak jakbyś zapytał twoją żonę o datę urodzin, a ona odpowiedziała "nie wiem"
Nie ja jeden NIE WIERZĘ w takie rzeczy

>>Dlaczego jej sam nie sprzedałeś?
>nie mogłem przez obciążenie hipoteczne, próbowałem ale to nie było możliwe
Kłamiesz
1 Ziemię z hipoteką można sprzedać, niemal zawsze korzystniej niż na komorniczej licytacji, O CZYM JAKO WINDYKATOR WIEDZIAŁEŚ.
Nawet gdyby straciła 20% wartości, to spłacając pozostałość (a spłaciłeś ponoć 100 000 !) zostałbyś bez długu. 20 % utraty wartości to baaaaaaardzo dużo i pewnie też nie wiesz dlaczego tak straciła na wartości, cóż, kolejna tajemnica

Kłamiesz
2 Bank nie dał ci 350 000 zł kredytu bez własnego wkładu
Kłamiesz
3 Ponoć spłaciłeś 100 000 złotych i po licytacji zostały ci miliony długu???

KRYSKTONIE! Nikt nie uwierzy w takie bajędy!!!

>>Podaj adres firmy Soni.
>nie ma żadnej firmy
Więc kłamałeś pisząc, że "robola" bez mienia nie stać na podróż do sąsiedniego miasta
KŁAMAŁEŚ!!!!!!

>>Tajemnice hipokryty
>>O ile wydajniejszy byłby system, gdybyś wiedział ile krów ma mój teść ?
>O ile lepsza byłaby umowa pomiędzy nim i jego parobkiem gdyby
Znów ciulu wymyślasz
Teść nie ma parobka. Kiedy są do roboty ciężkie rzeczy ma synów, zięciów i wnuków
ZNÓW UDOWODNIŁEŚ SWOJĄ UJEMNĄ GODNOŚĆ

>Boicie się uczciwych umów. Jak zrobić miliard w rok bez zrobienia innych ludzi w konia?
Znów ciulu wymyślasz, znów udowodniłeś że masz honor psiego stolca
Byłem prezesem spółdzielni pracy (i dobrze o tym wiesz!!!) żałosno - śmieszny hipokryciu. W spółdzielni wszystko jest jawne przed udziałowcami-pracownikami

>>Jaką decyzję byś zmienił mając tę wiedzę?
>Mi ta wiedza niepotrzebna
Dokładnie!

>ale ludziom w otoczeniu krów, karmiących krowy i dojących z nich mleko przyda się do właściwiej umowy.
Nie ma kretynie żadnej umowy, znów gówno z mózgu się wylało

Do tego ty nie dopominasz się o prawo pracowników do wiedzy o majątku właściciela (przykład oponiarza - 1000 ucieczek) ale chcesz, żeby o krowach teścia wiedzieli WSZYSCY!!! a sam przyznajesz że ta "wiedza" co więcej, nie poradzisz wskazać ANI JEDNEJ osoby, której ta "wiedza" byłaby potrzebna.

NIE UDOWODNIŁEŚ ŻADNEJ KORZYŚCI Z POWSZECHNEGO UJAWNIANIA MAJĄTKOWEGO STANU

Q.E.D.

Teraz będzie ucieczka a za tydzień powtórka mantry


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>czy PIĘKNO to PRAWDA?
Starożytni w tę stronę kombinowali, ale przecież piękno to kategoria etyczna, a prawda jest kategorią logiczną.

>Czy piękno to polaczenia prawdy i dobra?
Zalewajka jest naprawdę dobra...


cr
29-10-2021 14:05 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>czy PIĘKNO to PRAWDA?
>Starożytni w tę stronę kombinowali, ale przecież piękno to kategoria etyczna, a prawda jest kategorią logiczną.
w podświadomości to sie lączy np piękna pani poznaje "niegrzecznego chłopca"
albo pani paw poznaje pana pawia o pieknym ogonie, to jest dla niej piekno, prawda i dobro (wyklują się piekne zdrowe, mądre pisklęta)
definicje piękna, prawdy i dobra z doświadczeniem sie zmieniaja
jako uczen zauważyłem że nauczyciele pięknych uważają za dobrych i mądrych
np zobaczę babcie jeśli jest piękna uważam że jest dobra i mądra
piękno dobro i mądrość widać (trzeba mieć doświadczenie jak np nauczyciele)

>>Czy piękno to polaczenia prawdy i dobra?
>Zalewajka jest naprawdę dobra...
nie wiedzialem jak, z czego, w internecie; tradycyjna zupa wiejska, zawierająca ugotowane, pokrojone w kostkę ziemniaki zalane (stąd nazwa) przygotowanym osobno czystym żurem z zakwasu chlebowego. Zupa wywodzi się z okolic Łodzi

w Łodzi jak wiosłujecie w jednym kierunku, doplyniecie daleko, jak u was rządzi liberalizm (indywidualizm, wolność, wlasność) będziecie stać w miejscu
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>pani paw poznaje pana pawia o pieknym ogonie, to jest dla niej piekno, prawda i dobro
Które 'to'?

>zobaczę babcie jeśli jest piękna uważam że jest dobra i mądra
Nie wiesz jaka jest Twoja babcia?

>>>Czy piękno to polaczenia prawdy i dobra?
>>Zalewajka jest naprawdę dobra...
>nie wiedzialem jak, z czego,
A zauważyłeś, że chociaż połączyłam prawdę z dobrem, to piękna w tym ni śladu?

>jak wiosłujecie w jednym kierunku, doplyniecie daleko
Żeby tak wiosłować najlepiej mieć wspólnego wroga.

cr
30-10-2021 14:35 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>pani paw poznaje pana pawia o pieknym ogonie, to jest dla niej piekno, prawda i dobro
>Które 'to'?
inaczej, jeśli zobaczysz cos brzydkiego, uciekaj, bo to nie wróży dobrze, np kupa ludzka (omijaj lukiem) kupa krowia jest ładna , omijaj martwe cialo ludzkie, lejącą sie krew, rany gnijące, moja matka krzyczała na widok myszy, bo sa brzydkie, niedobre, złe

>>zobaczę babcie jeśli jest piękna uważam że jest dobra i mądra
>Nie wiesz jaka jest Twoja babcia?
to bylo ogolnie, o starszych kobietach, żeby nie bylo, że seksualnie

>>>>Czy piękno to polaczenia prawdy i dobra?
>>>Zalewajka jest naprawdę dobra...
>>nie wiedzialem jak, z czego,
>A zauważyłeś, że chociaż połączyłam prawdę z dobrem, to piękna w tym ni śladu?
w raju bylaby pięknem (mamy zniekształcone poczucie piękna np

w raju była piekna

>>jak wiosłujecie w jednym kierunku, doplyniecie daleko
>Żeby tak wiosłować najlepiej mieć wspólnego wroga.
w raju mieli węże (bez węży niema raju
wspólny wróg ważny ale i cel, nie mamy celu
w raju chyba tez nie mieliśmy celu ani czasu (dlatego choć raj trwał 2 000 000 lat, wszyscy uważaja że jeden dzien
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>pani paw poznaje pana pawia o pieknym ogonie, to jest dla niej piekno, prawda i dobro
>>Które 'to'?
> inaczej, jeśli zobaczysz cos brzydkiego, uciekaj, bo to nie wróży dobrze, np kupa ludzka (omijaj lukiem) kupa krowia jest ładna , omijaj martwe cialo ludzkie, lejącą sie krew, rany gnijące, moja matka krzyczała na widok myszy, bo sa brzydkie, niedobre, złe
I nieprawdziwe?

>>Nie wiesz jaka jest Twoja babcia?
>to bylo ogolnie, o starszych kobietach
Wiem.

>w raju bylaby pięknem
>img...
To może dla porównania wrzuć coś szpetnego?

cr
31-10-2021 04:19 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>pani paw poznaje pana pawia o pieknym ogonie, to jest dla niej piekno, prawda i dobro
>>>Które 'to'?
>> inaczej, jeśli zobaczysz cos brzydkiego, uciekaj, bo to nie wróży dobrze, np kupa ludzka (omijaj lukiem) kupa krowia jest ładna , omijaj martwe cialo ludzkie, lejącą sie krew, rany gnijące, moja matka krzyczała na widok myszy, bo sa brzydkie, niedobre, złe
>I nieprawdziwe?
szczury, myszy sa przyczyna wielkiego wymierania ludzi, np z powodu czarna ospa

>>w raju bylaby pięknem
>>img...
>To może dla porównania wrzuć coś szpetnego?
odwrotność, to widok śmierci
witamziomy (536 punktów)
>czy PIĘKNO to PRAWDA?

Dla uważnego obserwatora mogą stanowić jedność.

Piekno jako źródło poznania zbawi swiat?

Nie, ale prawda może, ponieważ można ją przedstawić na poziomie logicznym.

Czy piękno to polaczenia prawdy i dobra?

Nie, dobro jest aspektem moralnym i jako tako nie ingeruje w to co prawdziwe lub piękne.

W rzeczywistości istnieje prawda. Prawda rozumiana jako nasze obecne doświadczenie. Można się zachwycić tym doświadczeniem i opisujemy to jako piękno. Dobro nie ma z tym nic wspólnego.
06-11-2021 12:55 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>Czy piękno to polaczenia prawdy i dobra?
>Nie, dobro jest aspektem moralnym i jako tako nie ingeruje w to co prawdziwe lub piękne.
tak, Dzieci są piękne, nawet noworodki, są z raju, to połączenie prawdy i dobra

>W rzeczywistości istnieje prawda.
to co piekne, np widoki rajskie



wielu z nas woli zamieszkać w lesie, maja zaburzone poczucie piękna przez patoelity,
dla tasiemca pięknem, prawdą i dobrem sa nasze jelita

>Prawda rozumiana jako nasze obecne doświadczenie. Można się zachwycić tym doświadczeniem i opisujemy to jako piękno. Dobro nie ma z tym nic wspólnego.
bo jest fałszywe, nie z natury poczetę, nierajskie

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365