Racjonalista - Strona głównaDo treści
stres buduje

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
29-10-2021 11:06okragly (21676 punktów)stres buduje
Ocena 3 na 3
Stres z raju jest zdrowy. Przykładowo spotykamy niedźwiedzia, robimy głęboki wdech, oczy wytrzeszcz, w tył zwrot i w długą, po 2 minutach bycia mistrzem swiata w biegu, zatrzymujemy się, odpoczywamy, siadamy pod drzewem, przeżywamy euforie, wszystko jest piekne, drzewa, wiatr, słońce, trawa, wtedy też organizm się regeneruje, buduje (trening sportowy, zużyj się i zregeneruj)

bawilo mnie, że dzieci lubią być straszone, też wtedy robiły głęboki wdech, wytrzeszcz oczu, serce bije jak szalone, po chwili wyjaśnienia sytuacji, przeżywają euforie, ciesza sie jak glupie, a one są w raju.

współczesny stres zabija
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)to zależy
>Stres z raju jest zdrowy. Przykładowo spotykamy niedźwiedzia, robimy głęboki wdech, oczy
>wytrzeszcz, w tył zwrot i w długą, po 2 minutach bycia mistrzem swiata w biegu, zatrzymujemy się,
>odpoczywamy, siadamy pod drzewem, przeżywamy euforie, wszystko jest piekne, drzewa, wiatr, słońce,
>trawa, wtedy też organizm się regeneruje, buduje (trening sportowy, zużyj się i zregeneruj)
>bawilo mnie, że dzieci lubią być straszone, też wtedy robiły głęboki wdech, wytrzeszcz oczu, serce
>bije jak szalone, po chwili wyjaśnienia sytuacji, przeżywają euforie, ciesza sie jak glupie, a one
>są w raju.
>współczesny stres zabija

Zależy jaki. Podobnie było w pańskim raju, były różne stresy i stresory
29-10-2021 11:40 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)Odp: to zależy
>>Stres z raju jest zdrowy. Przykładowo spotykamy niedźwiedzia, robimy głęboki wdech, oczy
>>wytrzeszcz, w tył zwrot i w długą, po 2 minutach bycia mistrzem swiata w biegu, zatrzymujemy się,
>>odpoczywamy, siadamy pod drzewem, przeżywamy euforie, wszystko jest piekne, drzewa, wiatr, słońce,
>>trawa, wtedy też organizm się regeneruje, buduje (trening sportowy, zużyj się i zregeneruj)
>>bawilo mnie, że dzieci lubią być straszone, też wtedy robiły głęboki wdech, wytrzeszcz oczu, serce
>>bije jak szalone, po chwili wyjaśnienia sytuacji, przeżywają euforie, ciesza sie jak glupie, a one
>>są w raju.
>>współczesny stres zabija
>Zależy jaki. Podobnie było w pańskim raju, były różne stresy i stresory

Arminius pierwszy, zawsze pierwszy
był taki stres w raju który zabijał, to wyrzucenie z stada, taka osoba usiadala i nawet jak zjawil sie tygrys to nie uciekala, nie wolala o pomoc.

podobnie bylo z Sokratesem, atenski sąd ludowy skazał go na banicję, wolał umrzeć
29-10-2021 11:50 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)raj nie raj?

>Arminius pierwszy, zawsze pierwszy

Czy na pewno zawsze?

>był taki stres w raju który zabijał, to wyrzucenie z stada, taka osoba usiadala i nawet jak >zjawil sie tygrys to nie uciekala, nie wolala o pomoc.

No właśnie. Z czego wniosek taki, iż w raju też były konflikty, zawiści, złe emocje, prześladowania... Więc, czy był to na pewno...raj?
29-10-2021 14:44 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: raj nie raj?

>>był taki stres w raju który zabijał, to wyrzucenie z stada, taka osoba usiadala i nawet jak >zjawil sie tygrys to nie uciekala, nie wolala o pomoc.
>No właśnie. Z czego wniosek taki, iż w raju też były konflikty, zawiści, złe emocje, prześladowania... Więc, czy był to na pewno...raj?
zauważ jakie kiedyś byly wspólnoty, to były organizmy a nie jednostki, wyrzucony to odcięta dłon organizmu stada, umiera, nie rusza się, jak odcieta dlon.
wygnanie to tylko za najcięższe przestepstwa, recydywę. To nie armie Hitlera czy Stalina, gdzie wysyłane były na śmierć miliony, w raju każdy człowiek byl na wagę złota np na polowaniu na mamuta to czy mamy 7 chłopa czy 6 to może byc ogromna różnica, poza tym oni byli braćmi albo jak bracia
sztejkat (4743 punktów)Odp: stres buduje
Nie da się ukryć, że po tym jak kostucha zajrzy w oczy system wartości ustawia człowiekowi się dużo bardziej racjonalnie. Nie jest to miłe doświadczenie, ale pouczające i każące potem zawsze zastanowić się, czy to co myślę, że jest ważne jest takim naprawdę.

Ciągły, niski ale obecny poziom stresu to rzeczywiście zabójstwo dla zdrowia.


Tomasz Sztejka

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365