Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wysoce spolaryzowany,zmienny i zanikający sygnał,nieznane pochodzenie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
05-11-2021 21:39MaxGolonko3 (3459 punktów)Wysoce spolaryzowany,zmienny i zanikający sygnał,nieznane pochodzenie
Grafika:
astropolis(*)8e9884c41924fde75638f466f9.jpg

'Omawiamy możliwe identyfikacje ASKAP J173608.2-321635, w tym małomasywny obiekt gwiazdowy/podgwiazdowy
o wyjątkowo niskiej jasności w podczerwieni,
pulsar z impulsami o rozszerzonym rozproszeniu, magnetar przejściowy lub transjent radiowy w centrum Galaktyki:
żadne z nich nie wyjaśnia w pełni obserwacje, które sugerują, że ASKAP J173608.2-321635 może reprezentować
część nowej klasy obiektów odkrywanych za pomocą badań obrazowania radiowego.'

"Najdziwniejszą właściwością tego nowego sygnału jest to, że ma on bardzo wysoką polaryzację.
Oznacza to, że jego światło oscyluje tylko w jednym kierunku, ale kierunek ten obraca się w czasie
- powiedział Ziteng Wang doktorant w Szkole Fizyki na Uniwersytecie w Sydney.
- Jasność obiektu również zmienia się dramatycznie, (...), a sygnał włącza się i wyłącza pozornie losowo.
Nigdy nie widzieliśmy czegoś takiego - dodał."

"Jedną z możliwości branych pod uwagę przez astronomów jest ta, która wiąże opisywany sygnał z tzw. Galactic Center Radio Transients (GCRT).
Trzy z nich udało się zidentyfikować od początku XXI wieku, a kolejne czekają na oficjalne skatalogowanie.
Zarówno ASKAP J173608.2-321635 jak i GCRT mają co najmniej kilka wspólnych cech
- znajdują się również w podobnej odległości od centrum naszej galaktyki. Pozwala to sądzić, że źródła te mogą być ze sobą powiązane."

"Chociaż nasz nowy obiekt, ASKAP J173608.2-321635, dzieli pewne właściwości z GCRT, istnieją również różnice.
I tak naprawdę nie rozumiemy tych źródeł, więc to dodaje tajemnicy"

Siema
Max (ateista)

arxiv.org/abs/2109.00652

www.rp.pl/(*)naly-nie-wiadomo-co-je-emituje

www.chip.p(*)173608-2-321635-droga-mleczna/

earthsky.o(*)center-askap-j173608-2-321635/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

MaxGolonko3 (3459 punktów)Odp: Wysoce spolaryzowany,zmienny i zanikający sygnał,nieznane pochodz
A propos życia a kosmosie.

Ciekawy film o życiu w kosmosie, a zwłaszcza jego przenoszeniu między planetami i/lub księżycami.

Z tego co kiedyś wspomniał znany astro-biolog wynikało,że największe szanse na przeżycie długiego lotu i upadku przez inną atmosferę mają organizmy lecące w dużej bryle lodu.

(obstawiam) Na przykład w wybitej impaktem kosmicznego ciała bryle lodu z Antarktydy?!

www.bbc.co(*)-alien-life-all-wrong/p0b6vpk4

Siema
Max (ateista)
j26c (338 punktów)
>A propos życia a kosmosie.
>Ciekawy film o życiu w kosmosie, a zwłaszcza jego przenoszeniu między planetami i/lub księżycami.
>Z tego co kiedyś wspomniał znany astro-biolog wynikało,że największe szanse na przeżycie długiego lotu i upadku przez inną atmosferę mają organizmy lecące w dużej bryle lodu.
>(obstawiam) Na przykład w wybitej impaktem kosmicznego ciała bryle lodu z Antarktydy?!
>www.bbc.co(*)-alien-life-all-wrong/p0b6vpk4
>Siema
>Max (ateista)
>

W dużym kawałku lodu nie ma podczas podchodzenia do planety jakiś naprężeń (chociażby od nierównomiernego ogrzania) które go podzielą na mniejsze bryły ? Bo lecisz i lecisz a słoneczko grzeje. Do tego dochodzi zderzenie z atmosferą.

Musisz dla w miarę łagodnego impaktu z zarodnikami wyhamować pierwsza prędkość kosmiczną przynajmniej, to daje jednak trochę masy (patrząc na energię i ciepło topnienia).

Jak bym obstawiał lód w dużym kamulcu (mp. metalicznym). Nie wiem czy takie są powszechne.
MaxGolonko3 (3459 punktów)
To ciekawa koncepcja, bakterie w lodzie sporadycznie przenikającym skałę wybitą z Ziemi.

Tak czy owak ciekawe czy by eksperyment na przeciążenia - dla bakterii.

Np zderzenie się pocisku z bakteriami ze ścianą z prędkością 8 kilometrów na sekundę.

One jeszcze muszą przeżyć wystrzał z lufy działa.

Siema
Max (ateista)

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365